NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8119872


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

03.04.2014 r.

Mistrzowie AgroLigi z Komorowa!

Mistrzowie Agroligi – Państwo Bankiewicz fot. www.prezydent.pl, Wojciech Olkusnik

Tytuł Mistrza AgroLigi 2013, jednego z najważniejszych odznaczeń w polskim rolnictwie został przyznany Państwu Monice i Tomaszowi Bankiewicz z Komorowa. To prestiżowe wyróżnienie właściciele 36 hektarowego gospodarstwa sadowniczego oraz producenci soku Smaczek z Doliny Radomki odebrali w miniony wtorek, 1 kwietnia z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

- Laur ten oznacza znalezienie się w gronie przedsiębiorców rolnych, których umiejętności i osiągnięcia uznano za wzorowe, zasługujące na wyróżnienie i promowanie jako wartościowy przykład prowadzenia gospodarstwa rolnego – pogratulował w oficjalnym przemówieniu Prezydent Bronisław Komorowski. – Chciałem podziękować na cały wkład Agroligi, za ogromny wkład w proces nie tylko unowocześnienia myślenia o polskiej wsi i rolnictwie, ale także za wkład w budowanie naszego wewnętrznego przekonania, że bardzo wiele potrafimy i możemy - mówił prezydent. Zaznaczył, że należy pokazywać wspólny dorobek, a obszarem, gdzie widać zmiany, jest polska wieś, rolnictwo i przemysł przetwórczy.Agroliga to konkurs, w którym nagradzane są gospodarstwa rolne i firmy produkowane żywność. Celem jest promowanie rolników oraz producentów na konkurencyjnym rynku. Konkurs AgroLiga rozgrywany jest w dwóch kategoriach – rolnicy i firmy. Organizatorami AgroLigi na szczeblu wojewódzkim są Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym Redakcja Rolna TVP 1 we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Od samego początku, czyli od 21 lat, konkurs odbywa się pod honorowy patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed laty laureatem nagrody byli Elżbieta i Wojciech Pysiakowie, również współpracujący z naszym Stowarzyszeniem, właściciele gospodarstwa rolnego i producenci takich wyjątkowych i wielokrotnie nagradzanych wyrobów wędliniarskich jak Szynka Zdziechowska czy Salceson Wizytowy.

Gospodarstwo Państwa Bankiewicz jest wyjątkowe, albowiem występuje tutaj specyficzny mikroklimat, nadający intensywny smak, aromat i soczystość owocom. Ochrona i nawożenie sadu w gospodarstwie prowadzone jest zgodnie z Programem Integrowanej Produkcji co gwarantuje wysoką jakość i zdrowe owoce. Gospodarstwo prowadzone jest zgodnie z najwyższymi standardami, posiada wspomniany już certyfikat Integrowanej Produkcji, oraz GLOBALGAP i HCCP. Jest w pełni umaszynowione, ma rozwinięty system nawodnieniowy (nawodnienie podkomorowe i przeciwprzymrozkowe), prowadzi szkółkę jabłoni na własne potrzeby. Ostatnie lata to wciąż trwający rozwój gospodarstwa. Powstał połączony kompleks budynków chłodniczo-sortowniczych będących własnością Grupy Producenckiej "Skowronki" i gospodarstwa Pańśtwa Bankiewicz. Nowoczesne komory chłodnicze ULO mogą pomieścić łącznie ponad 4 tyś ton jabłek. Pakownia wyposażona jest nowoczesną maszynę sortującą Firmy Sorter. Uprawiane są tu głównie jabłka, gruszki i śliwki. Wszystkie drzewka pochodzą z własnych szkółek. Produkowane Jabłka Deserowe trafiają na rynek zagraniczny.

Początki naszego powstania gospodarstwa są bardzo odległe i sięgają 1931 roku. Obecnie gospodarstwo należy do Grupy Producenckiej Skowronki - które stanowi wspólne przedsięwzięcie kilkunastu gospodarstw sadowniczych ziemi grójeckiej i okolic Przysuchy. Łączą nas wspólne korzenie, tradycje i doświadczenie w produkcji jabłek sięgające czterech pokoleń. W chwili obecnej nasze gospodarstwa na powierzchni blisko 200 ha produkują około 8 tyś. ton jabłek rocznie - informuje Pani Monika Bankiewicz.

Serdecznie Gratulujemy nagrody i życzmy kolejnych sukcesów naszym Partnerom i członkom Stowarzyszania „Razem dla Radomki” – Państwu Bankiewicz.

 Mistrzowie Agroligi – Państwo Bankiewicz fot. www.prezydent.pl, Wojciech Olkusnik  Mistrzowie Agroligi – Państwo Bankiewicz fot. www.prezydent.pl, Wojciech Olkusnik  Mistrzowie Agroligi – Państwo Bankiewicz fot. www.prezydent.pl, Wojciech Olkusnik
pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.