NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12082126


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

19.11.2013 r.

Wspieramy rozwój średnich, mikro i małych przedsiębiorstw z obszaru LGD: Dekor Dar z Przysuchy

Dekor-Dar

Przedstawiamy sylwetkę kolejnej firmy z terenu działania LGD, którą promujemy w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii na rzecz rozwoju przedsiębiorczości pn. „Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie rozwoju istniejących małych i średnich przedsiębiorstw oraz zachęcanie do zakładania własnej działalności gospodarczej. Dziś prezentujemy jedną z wiodących firm, zajmujących się rękodziełem ludowym – Dekor Dar z Przysuchy.

Dekor Dar to firma rodzinna Barbary i Zdzisława Bałtowskich z Przysuchy. Zajmują się oni wykonywaniem rzeźb w drewnie. Zdzisław Bałtowski, z wykształcenia kierowca, uzdolnienia artystyczne przejawiał już w dzieciństwie. Jest samoukiem. Swoje pierwsze prace rzeźbiarskie wykonywał w kostkach szarego mydła, gipsu, kawałkach kory, następnie w drewnie lipowym. Obecnie wykonuje najczęściej prace o tematyce sakralnej: postacie Chrystusa Ukrzyżowanego, Matki Boskiej, przedstawienie Ostatniej Wieczerzy (płaskorzeźba). Rzeźbi w drenie lipowym, prace pozostawia w naturalnym wybarwieniu, prace są bejcowane, drewno zabezpiecza woskowaniem.

Barbara Bałtowska jest wykonawczynią rzeźb w drewnie, wykonuje przedstawienia aniołów. Swoje prace wykonuje w drewnie lipowym, figurki wycina według kilku formatów, różnicuje je rytowaniem. Figurki dodatkowo są malowane akrylem i brokatowane, co nadaję im wyjątkowego wyrazu i piękna.

Odbiorcami prac firmy Dekor Dar jest nie tylko najbliższe środowisko, ale również klienci z całego kraju i z zagranicy. Wiele prac wykonywanych jest na rzecz parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze (od 1999 r. krzyże i figury Chrystusa; dla uczestników Misji, za namową ks. Proboszcza Sławomira Grzegorczyka wykonał dla tego kościoła Krucyfiks i symboliczną różę do ołtarza Matki Boskiej). Wykonane przez niego krzyże znalazły się w szkole podstawowej na Osiedlu Południe. Wykonał także rzeźbę Matki Boskiej do przydrożnej kapliczki.

Państwo Bałtowscy wystawiają swoje prace na kiermaszach "sztuki ludowej", podczas m.in. "Dni Kolbergowskich" oraz podobnych imprez w Radomiu, Szydłowcu, Kazimierzu Dolnym, w Warszawie. Współpracują również z Lokalną Grupą Działania "Razem dla Radomki".

Dekor- Dar Dekor- Dar Dekor- Dar
pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.