NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12171891


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

27.11.2013 r.

Wspieramy rozwój średnich, mikro i małych przedsiębiorstw z obszaru LGD: FigAND

Figand

W dniach od 25 do 30 listopada 2013 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej, odbędzie się ogólnoeuropejska kampania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości pn. „Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie rozwoju istniejących małych i średnich przedsiębiorstw oraz zachęcanie do zakładania własnej działalności gospodarczej. W tym okresie prezentujemy przedsiębiorstwa - lokalnych liderów rozwoju, z obszaru gmin tworzących nasze Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki”, na łamach portali internetowych www.razemdlaradomki.pl oraz www.wdolinieradomki.pl. W dniu dzisiejszym prezentujemy zakład mleczny „FigAnd” znany i ceniony w całym kraju!

Zakład Mleczarski “FigAND” rozpoczął funkcjonowanie na mapie gospodarczej Polski w 1989 roku. Wpływ na decyzję o powstaniu zakładu w branży mleczarskiej miało specjalistyczne wykształcenie mleczarskie założycieli oraz rozległe doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy w branży mleczarskiej. Firma umiejscowiła się w podradomskiej miejscowości Wolanów z troską o bliską współpracę z dostawcami mleka , na czystych ekologicznych terenach z dala od przemysłu , co niewątpliwie wpływa na jakość pozyskiwanego surowca. Usytuowanie zakładu szczególnie mobilizuje do działań proekologicznych. Dlatego też jedną z pierwszych inwestycji była biologiczna oczyszczalnia ścieków a następnie bezpyłowa kotłownia olejowa , która spełnia wszelkie normy i wymagania dotyczące emisji zanieczyszczeń powietrza.

Dla zaspokojenia najbardziej wybrednych gustów naszych klientów stale unowocześniają naszą bazę przetwórczą. Wdrażają nowe technologie produkcji , wprowadzają na rynek nowe produkty, jesteśmy czuli i otwarci na potrzeby naszych klientów. Naszym wiodącym produktem jest twaróg : pełnotłusty ,tłusty , półtłusty i chudy, który produkujemy w różnej postaci żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Hitem ostatnich lat okazały się najnowsze produkty z serii nadzienia twarogowe Seromiksy o różnych smakach : waniliowym , kakaowym, jabłkowym jak również nadzienie twarogowe Arabella o smaku morelowym i czekoladowym.

W latach 2000 do 2006 byli sponsorami drużyny piłkarskiej z Wolanowa , wybudowali drogę gminną we wsi Wawrzyszów. Nigdy też nie zapominają o najbardziej potrzebujących. Nieustannie przez wszystkie lata działalności wspomagamy Domy Dziecka, Domy Pomocy Społecznej, Bernardyńską kuchnię dla ubogich oraz różne fundacje pomagające dzieciom i niepełnosprawnym za co otrzymują liczne dyplomy i podziękowania.

Nagrody i wyróżnienia: Polski Producent Żywności przyznaną przez Inicjatywę pozytywistyczną Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego 1998 rok; II miejsce w wojewódzkim Konkursie „Agroliga 98; I miejsce w regionie radomskim- kategoria firma „Agroliga 2000” ; Mazowiecka firma roku 2002 r w kategorii – przemysł spożywczy; Inwestycja roku przyznaną przez Radomską Izbę Przemysłowo Handlową;Nagrodę Agro Polska 2003 za twarogi Bio – przyznaną w ramach ogólnopolskiego konkursu promocyjnego; Brylantowe Skrzydła 2004 – przyznane przez Kapitułę Gospodarczą i „Słowo Ludu”; Certyfikat Najwyższa jakość 2006 r – przyznane przez Wielopolskie Stowarzyszenie Badań nad jakością – za najwyższą jakość produkcji mleka i przetworów mlecznych oraz nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem oparte na europejskich standardach i normach jakościowych; III miejsce w kategorii śmietana / śmietanka dla śmietany wiejskiej 24% w konkursie Lider Forum 2007 organizowanym przez wydawcę magazynu „Forum Mleczarskie”; W roku 2008 zostają uhonorowani nagrodą przez Warszawska Izbę Przemysłową -Znakiem jakości – „Wiktoria”; Lider Regionu 2008r – nadaną przez Kapitułę Gospodarczą.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.