NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12081812


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

04.11.2013 r.

Wspieramy rozwój mikro i małych przedsiębiorstw z obszaru LGD: Fundacja na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa

Fundacja na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa

W dniach od 25 do 30 listopada 2013 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej, odbędzie się ogólnoeuropejska kampania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości pn. „Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. W tej inicjatywie uczestniczy również Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, która na łamach swoich serwisów internetowych w miesiącu listopadzie prezentować będzie przedsiębiorstwa, wydarzenia i produkty związane z przedsiębiorczością. Pierwszą instytucją która chcemy Państwu przedstawić będzie „Fundacja na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa”.

Fundacja na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa.

Fundacja powstała w listopadzie 2012 r. stawiając sobie za główny cel edukację społeczeństwa, szczególnie młodego pokolenia Polaków, promowania walorów żywieniowych pieczywa i informowania o zasadach prawidłowego odżywiania, tak, aby każde polskie dziecko na drugie śniadanie jadło kanapkę ze świeżego pieczywa.

Fundacja realizuje działania, których celem jest wspieranie i promowanie rzemieślniczego piekarstwa i cukiernictwa, ponieważ sytuacja w branży, zwłaszcza piekarzy jest alarmująca. Do tej pory nie było funduszu, na który producenci mogli by wpłacać pieniądze na wspólne akcje promocyjne. Z powodu braku środków własnych niemożliwe jest też skorzystanie z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Produktów Zbożowych. Nowa inicjatywa umożliwi pozyskiwanie środków finansowych z różnych źródeł. Fundacja jest otwarta zarówno dla piekarzy i cukierników, osób prywatnych, jak i firm wspierających branżę piekarsko – cukierniczą. Dlatego jednym z ważniejszych założeń jest utworzenie i wdrożenie platformy wymiany informacji i doświadczeń, oraz współpracy pomiędzy osobami i instytucjami zainteresowanymi promocją spożycia przetworów zbożowych, w szczególności pieczywa.

Instytut inicjuje dyskusje w ważnych kwestiach, np. problem jakości czy wspólnej promocji producentów roślin zbożowych, młynarzy i piekarzy. Jednym z pierwszych większych inicjatyw Fundacji, jest realizacja ogólnopolskiej kampanii promującej pieczywo: „Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa”, której głównym elementem jest poinformowanie docelowych grup konsumenckich o właściwościach odżywczych pieczywa oraz ich znaczeniu w codziennej diecie człowieka z naciskiem na edukację rodziców, dzieci i młodzieży na temat konieczności spożywania drugiego śniadania w formie kanapek.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Fundacji dostępnej pod adresem www.podplomyk.org

pobierzdo góry
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.