NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12171619


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Grudzień 2019W tym tygodniu zorganizowaliśmy dwa spotkania warsztatowe poświęcone Kuchni Tradycyjnej od strony naukowo – historycznej. Pierwsze z nich przeprowadzone zostało w czwartek 28 listopada w Zespole Szkół nr 2. im. Ludwika Skowyry w Przysusze.

pobierzdo góry

W piątek 29 listopada 2019 r. z kolejnymi warsztatami kulinarnymi gościliśmy w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. Spotkanie poprowadziła Pani Dorota Teterycz – pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która wspólnie z „młodymi kucharzami” przygotowała przepyszne i zapomniane obecnie potrawy.

pobierzdo góry

Dziś obchodzony na całym świecie jest międzynarodowy dzień wolontariusza. My na swój sposób obchodziliśmy go w miniony czwartek, organizując w dwóch szkołach podstawowych: we Wrzosie (gm. Przytyk) oraz w Zakrzewie zajęcia związane z Wolontariatem Szkolnym.

pobierzdo góry

We wtorek i w czwartek przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty w ramach cyklu szkoleń Akademii NGO w Przysusze. Pierwsze spotkania przeprowadzone zostały w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych i warsztatów pisania wniosków.

pobierzdo góry
lgd razem dla radomki

W Bierwcach na ludowo

06.12.2019 r.

Za nami już ósma edycja spotkania z folklorem w Bierwcach i można powiedzieć ,że na stałe ta impreza wpisała się do kalendarza ważnych i ciekawych imprez kulturalnych nie tylko w gminie Jedlińsk ale też w całym regionie.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zachęca do udziału w konkursie „Aktywne NGO” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych i/lub działań wolontariackich oraz lokalnych liderów społeczności lokalnych.

pobierzdo góry

Zachęcamy do posłuchania audycji nagranej w Radiu Radom na temat konkursu LGD pt. „Aktywne NGO” ” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych i/lub działań wolontariackich oraz lokalnych liderów społeczności lokalnych.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z partnerami – Urzędem Gminy i Miasta Przysucha oraz Domem Kultury w Przysusze serdecznie zaprasza na I Galę Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu dla organizacji z terenu powiatu radomskiego i przysuskiego.

pobierzdo góry

Za nami pierwsza Gala Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu z terenu powiatów radomskiego i przysuskiego, która odbyła się 12 grudnia w Domu Kultury w Przysusze. Wydarzenie to było okazją do zaprezentowania aktywnych organizacji, lokalnych liderów oraz instytucji, które udzielają wsparcia merytorycznego, doradczego i finansowego dla stowarzyszeń.

pobierzdo góry

Już w sobotę, 21 grudnia 2019 r. odbędą się warsztaty produkcji serów podpuszczkowych w Bierwcach. Warsztaty poprowadzi utytułowany serowar z Żuław – Pan Krzysztof Jaworski.

pobierzdo góry

To już ostatnie moment aby skorzystać z bezpłatnego doradztwa mobilnego skierowanego do organizacji z terenu powiatów radomskiego i przysuskiego. Zostały nam ostatnie godziny doradztwa, które świadczymy w tym roku w zakresie pomocy przy przygotowaniu wniosków, analizy działań, wprowadzania nowych rozwiązań w Twojej organizacji.

pobierzdo góry

Kolejnym etapem realizowanego projektu "Na szlaku kulinarnym Doliny Radomki” były zorganizowania we wtorek, 17 grudnia zmagania kulinarne w Kozłowcu, gdzie rywalizowały dwie drużyny. Jedna z nich, przygotowywała dania u boku Pani Sylwii Malinowskiej, finalistki programu MasterChef, a druga skupiona byłą wokół mieszkanek Jakubowa i tamtejszego koła gospodyń wiejskich.

pobierzdo góry

Powoli zbliża się zakończenie kolejnego projektu naszego Stowarzyszenia, w ramach którego utworzyliśmy 6 nieformalnych uniwersytetów artystycznych, w ramach których udało nam się przeprowadzić kilkadziesiąt zajęć w ramach inicjatywy mającej na celu aktywizację osób w wieku 55+ oraz osób młodszych w zakresie realizacji działań kulturalnych i integracyjnych.

pobierzdo góry

Za nami ostatnie w tym roku spotkanie z zakresu promocji dziedzictwa kulinarnego. Tym razem gościliśmy w Bierwcach, gdzie w sobotę 21 grudnia zorganizowaliśmy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic warsztaty produkcji serów podpuszczkowych, prowadzone przez Pana Krzysztofa Jaworskiego, utytułowanego serowara z Żuław.

pobierzdo góry

W projekcie „Zderzenia pokoleń. Seniorzy i młodzie na rzecz edukacji kulturowej i integracji” w dniu 14 grudnia odwiedziła naszych uczestników projektu - Pani dr Emilia Sykut-Domańska, dietetyk z Wydziały Nauk o Żywności – Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

pobierzdo góry

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych mających na celu przekazanie wiedzy i informacji, pozwalających na tworzenie silnych organizacji pozarządowych i lokalnych liderów.

pobierzdo góry

Prezentujemy występ Kapeli Braci Pańczaków i Adama Tarnowskiego nagrany w Domu Kultury w Przysusze przez Piotra Piastę. Film został przygotowany w ramach projektu pn. „Etno.Radomskie – Kultura na małych podwórkach” – zadania dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry

Prezentujemy występ Kapeli Lipców z Wygnanowa zarejestrowany w Domu Kultury w Przysusze przez Piotra Piastę. Film został przygotowany w ramach projektu pn. „Etno.Radomskie – Kultura na małych podwórkach” – zadania dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry

Prezentujemy dokument filmowy poświęcony Panu Janowi Wochniakowi – barabaniście, utytułowanemu muzykowi ludowemu z Kłudna (gm. Wieniawa), który opowie nie tylko o muzyce, ale również o produkcji bębnów (barabanów).

pobierzdo góry

Miło nam zaprezentować Państwu e-booka pn. „Pszczoły, pszczelarze i miód w Dolinie Radomki”. Prezentujemy w nim informacje dotyczące życia pszczół w środowisku naturalnym, pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki, oraz wytwarzanych przez nich miodów odmianowych.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.