Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14234717


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego

Spotkajmy  się na imieninach u Jana Kochanowskiego

Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty.

Wnioskodawca: Gmina Wieniawa

24 czerwca na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się festyn z okazji Dnia Patrona Szkoły zorganizowany w ramach projektu "Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, przekazanych w ramach konkursu ogłoszonego przez LGD "Razem dla Radomki". Beneficjentem tego działania jest Gmina Wieniawa.

Uroczystość rozpoczęła się przed pomnikiem Jana Kochanowskiego w obecności szacownych gości: Wójta Gminy W. Studzińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy M. Korby, Sekretarza Gminy S. Górskiego, ks. dr S. Jaśkiewicza, prezesa oddziału PCK - F. Filipczaka, radnych, dyrektorów szkół i placówek kulturalno- oświatowych, rodziców, społeczności szkolnej ZSO oraz mieszkańców gminy Wieniawa.

W jej nastrój wprowadzili zebranych laureaci konkursów : recytatorskiego- A. Łochnicka i literackiego: M. Porczyński i E. Niewadzisz, którzy za pomocą zgrabnych rymów ukazali życie, twórczość Jana z Czarnolasu i jego związek z naszą gminą , lokalne walory, bogactwo kultury, a przede wszystkim pozytywne strony życia na wsi tak często niedostrzegane przez nas samych. Po przemówieniach okolicznościowych dyr. szkoły A. Malety oraz ks. S. Jaśkiewicza nastąpiła niezwykle podniosła chwila - wręczenie przez p. F. Filipczaka naszemu gimnazjum odznaki honorowej PCK.

Następnie przy dźwiękach ludowej muzyki wszyscy udali się na teren szkolnych obiektów sportowych, by uczestniczyć w dalszej części festynu. Na przybyłych, jak poinformowali prowadzący imprezę -p. M. Woźniak i gimnazjalista Sz. Tarka, czekały: występy, gry, zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, słodycze oraz poczęstunek. Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie ZSO w Wieniawie. W wyszukany sposób zaprezentowali montaż literacko-poetycki obrazujący życie i dorobek twórczy Jana Kochanowskiego. Występ oraz scenografia zostały przygotowane podczas projektowych warsztatów teatralnych i plastycznych prowadzonych przez panie: H. Zawadzką, E. Teper, E. Kalita i E. Zwolską-Jencz, a o oprawę muzyczną zadbali panowie M. Kulkowski i A. Mordak. Po występie gospodarzy przyszedł czas na popisy gości - deklamacje, ludowe tańce i wesołe śpiewy w wykonaniu zespołu "Zakrzewiaki" oraz gimnazjalistek z MOS w Pogroszynie. Zaś w budynku szkoły można było obejrzeć nagrodzoną w konkursie prezentację multimedialną o Janie Kochanowskim autorstwa K. Kotura.

Niewątpliwą atrakcją , zwłaszcza dla najmłodszych, był występ teatru "Baśniowy Czarodziej", który przeniósł zebranych w świat iluzji i magii, a kabaret "Chyba" rozbawił widzów do łez. Miłośnikom muzyki i tańca wielką frajdę sprawił zespół "Mix Band" porywając wszystkich do zabawy. Podczas wielu wspaniałych atrakcji nie mogło zabraknąć miejsca na wręczenie nagród laureatom konkursów literackiego, recytatorskiego, multimedialnego i plastycznego - przeprowadzonych wcześniej w ramach działań projektowych. Natomiast władze gminy uhonorowały nagrodami zwycięzców konkursu "Wiedzy o samorządzie lokalnym". Równocześnie z występami artystów, w pobliżu sceny, odbywały się zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, konkursy i rozgrywki sportowe dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Dla zapalonych sportowców było przeciąganie liny, rzuty do celu, rowerowy tor przeszkód, mecz w dwa ognie- młodzież kontra dorośli. Specjalnie dla mam przygotowano ; wyścigi na piłkach, skoki na skakance, kręcenie kółkiem hula-hop. Tatusiowie z synami mogli popisać się strzelaniem goli do pustej bramki. Całe rodziny konkurowały w układaniu puzzli na czas, dmuchaniu balonów, rysowaniu karykatur i malowaniu twarzy. Każdy, kto chciał sprawdzić swą wiedzę o Janie Kochanowskim brał udział w quizie. Na laureatów konkursów czekały nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy festynu otrzymywali słodkie nagrody i pamiątkowe bileciki.

Roześmiane twarze dzieci, zadowolenie dorosłych ,ciepłe słowa uznania i gratulacje skierowane do organizatorów, pozwalają uznać festyn za bardzo udany i spełniający oczekiwania pomysłodawców, gdyż umożliwił on nie tylko wyborne, rodzinne, spędzenie pogodnego, czerwcowego dnia, ale głównie przybliżył mieszkańcom Gminy Wieniawa historię naszych ziem w aspekcie rodu Kochanowskich. Był wspaniałą okazją do miłych spotkań i rozmów, do niecodziennej rozrywki. Żegnając się z uczestnikami festynu dyr. szkoły A. Maleta podziękował wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę, a nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Nad przygotowaniem i przebiegiem festynu czuwał zespół organizacyjny: A. Maleta, B. Dudek, M. Kopyt, I. Kaleta, A. Orzechowska, A. Plaskota. Wartość przyznanej pomocy: 19 071,78 zł.

 Spotkajmy się na imieninach u Jana  Spotkajmy się na imieninach u Jana  Spotkajmy się na imieninach u Jana

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka