Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14203242


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

MAZOWIECKA KUŹNIA SMAKÓWO projekcie Aktualności Szkolenia Szkolenia e-learningowe Konkurs na najlepsze dania z papryki Konkurs na najlepsze produkty i dania Południowego Mazowsza Materiały do pobrania Zamówienia Kontakt


Aktualności

10.07.2016 r. Konkurs kulinarny na najlepsze dania z Papryki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" rozpoczynając realizację projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, pływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze potrawy i dania z papryki. Konkurs finansowany jest w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych podmiotów (osób prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, grup nieformalnych (kół gospodyń wiejskich), czy też szkół i klas o profilu gastronomicznym.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1040


26.07.2016 r. - Nabór trenerów do pracy w projekcie: Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w związku z rozpoczęciem realizacji projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" realizowanych w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 informuje o rozpoczęciu procesu rekrutacji na stanowiska osób związanych z realizacją szkoleń stacjonarnych, warsztatów oraz szkoleń e-learningowych.

więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1056


28.07.2016 r. Konkurs kulinarny na najlepsze potrawy/dania z papryki. Zapraszamy do udziału. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze potrawy i dania z papryki. Konkurs finansowany jest w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych podmiotów (osób prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, grup nieformalnych (kół gospodyń wiejskich), czy też szkół i klas o profilu gastronomicznym.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1061


22.08.2016 r. Konkurs na najlepsze potrawy i dania z papryki rozstrzygnięty.

Wyjątkowo pomysłowe, a przede wszystkim przepyszne potrawy przygotowane z papryki zostały zgłoszone na konkurs na najlepsze potrawy i dania z papryki, którego został rozstrzygnięty w niedzielę 21 sierpnia, podczas XVII Ogólnopolskich Targów Papryki z Przytyka. Celem organizowanego konkursu jest promocja zdrowej żywności, promowanie produktu tradycyjnego jakim jest Papryka Przytycka, wspieranie lokalnej tożsamości oraz wyszukiwanie potraw regionalnych i lokalnych potraw, zachowanie niepowtarzalnych smaków i produktów żywnościowych.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1089


29.08.2016 r. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulinarne już jutro do Cerekwi.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w pierwszym spotkaniu z cyklu bezpłatnych warsztatów kulinarnych, które rozpoczną się jutro, we wtorek 30 sierpnia 2016 r. w Domu Ludowym w Cerekwi (k. Radomia). Początek warsztatów zaplanowano na godzinę 18.00. Podczas spotkania które prowadzić będzie Pani Elżbieta Bień - uczestnicy przygotowywać będą pod okiem trenera specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą "świeżości" i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1103


05.09.2016 r. Zapraszamy na kolejne warsztaty i szkolenia dla projektu Mazowiecka Kuźnia Smaków.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu bezpłatnych warsztatów i szkoleń dla Mazowieckiej Kuźni Smaków. Szczegółowe terminy realizowanych szkoleń znajdą Państwo na stronie: http://razemdlaradomki.pl/kuznia_smakow_szkolenia-pl


13.09.2016 r. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulinarne i szkolenie z zakresu dziedzictwa kulinarnego. Wtorek 13.09.2016 r. w Cerekwi.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się we wtorek 13 września 2016 r., o godzinie 16.00 - w Domu Ludowym w Cerekwi. Podczas spotkania odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Elżbietę Bień, podczas którego uczestnicy pod okiem trenera przygotowywać będą specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą "świeżości" i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia. Warsztaty poprzedzi prezentacja Pana dr Piotra Geise, który uczestnikom przedstawi zakres tematyczny: Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1117


12.09.2016 r. Bezpłatne warsztaty kulinarne i szkolenie z zakresu dziedzictwa kulinarnego w Wieniawie. Zapraszamy w środę 14 września 2016 r.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się w najbliższą środę 14 września 2016 r. o godzinie 11.00 w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie. Podczas spotkania odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Elżbietę Bień, podczas którego uczestnicy pod okiem trenera przygotowywać będą specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą "świeżości" i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia. Warsztaty poprzedzi prezentacja Pana dr Piotra Geise, który uczestnikom przedstawi zakres tematyczny: Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1118


16.09.2016 r. Dżem z Papryki Przytyckiej i inne specjały z Mazowieckiej Kuźni Smaków w Telewizji Dami.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu "Bez krawata" Telewizji Dami, która wspólnie z nami i Elżbietą Bień z Cateringu Camelot zdradza przepis na przepyszny "Dżem z Papryki Przytyckiej". Zachęcamy do uważnego śledzenia programu Roberta Utkowskiego "Bez krawata", w którym pojawiają się produkty tradycyjne i regionalne z terenu naszego LGD w ramach przygotowywanego filmu promującego Smaki Radomki dla projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych".

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1124


21.09.2016 r. Stowarzyszenie Razem dla Radomki zaprasza na Targi Smaki Regionów do Poznania. 24-27 września 2016 r.

Serdecznie zapraszamy Państwa na Targi Smaki Regionów do Poznania, na których nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego pełnić będzie rolę gospodarza stoiska wystawienniczego Województwa Mazowieckiego ? przygotowanego pod nazwą "Mazowsze pachnące papryką".

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1127


23.09.2016 r. Pasieka Murawscy i Mazowiecka Kuźnia Smaków w Telewizji Dami

Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu "Bez krawata" Telewizji Dami, w którym została przedstawiona rozmowa z Łukaszem Murawskim z "Pasieki Murawscy" ?w której opowiada o swoich miodach. Zachęcamy do uważnego śledzenia programu Roberta Utkowskiego "Bez krawata", w którym pojawiają się produkty tradycyjne i regionalne z terenu naszego LGD w ramach przygotowywanego filmu promującego Smaki Radomki dla projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych"

.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1129


27.09.2016 r. Zapraszamy na bezpłatne szkolenia i warsztaty w ramach projektu Mazowiecka Kuźnia Smaków.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" wraz zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń, które odbędą się w tym tygodniu na terenie partnerów naszego projektu ? Stowarzyszenia "Wspólny Trakt" ze Skaryszewa oraz Stowarzyszenia "Dziedzictwo i Rozwój" ze Zwolenia. Odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Elżbietę Bień, podczas którego uczestnicy pod okiem trenera przygotowywać będą specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą "świeżości" i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia. Łukasz Murawski z Pasieki Murawski zaprezentuje zagadnienie o nowoczesnym pszczelarstwie

.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1133


29.09.2016 r. Stowarzyszenie Razem dla Radomki na Targach Smaki Regionów 2016.

W dniach 24-27 września w Poznaniu odbyły się Targi "Smaki Regionów", połączone z Targami Polagra Food i Polagra Gastro, które odwiedziło ponad 20 tysięcy osób. Swoje wyroby prezentowało 200 wystawców z 15 województw, w tym Województwo Mazowieckie dla którego stoisko wystawiennicze pod hasłem "Mazowsza pachnące papryką" przygotowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki"

30.09.2016 r. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty serowarskie w ramach Mazowieckiej Kuźni Smaków do Gębarzewa i Wolanowa

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach z przetwarzania wyrobów mlecznych ? produkcja serów i wyrobów podobnych, które odbędą się 6 października 2016 r. (czwartek) o godzinie 11.00 w budynku Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie oraz 5 października (środa) o godzinie 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Gębarzewie. Warsztaty produkcji sera podpuszczkowego poprowadzi pan Krzysztof Jaworski, utytułowany serowara z Żuław, absolwent Akademii Rolno-Technicznej w Olsztynie, który od ponad 15 lat zajmują się produkcją serów. Pomogą one zgłębić sekrety pracy serowara, zdobyć praktyczne umiejętności własnoręcznego wykonywania serów.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1140


06.10.2016 r. Bezpłatne szkolenie z zakresu: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości. Zakrzew 13.10.2016 r.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu szkoleniowym z zakresu Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, które odbędzie się w dniu 13 października 2016 r. o godzinie 12.00 w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1146


11.10.2016 r. Bezpłatne szkolenia z zakresu: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości w Kozienicach i w Zakrzewie. 12-13 października 2016 r.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do udziału w dwóch najbliższych szkoleniach, podczas których zostaną przedstawione zagadnienia: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich oraz Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, które odbędą się 12 października 2016 r. w Kozienicach, przy ul. Mikołaja Kopernika 8/17 (godzina 10.00) oraz 13 października 2016 r. w Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie (Zakrzew ) o godzinie 12.00. Cykl spotkań realizowany jest w ramach projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" realizowanych w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1149


13.10.2016 r. Bezpłatne szkolenie z zakresu: Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych . 17 października ? Urząd Gminy w Przytyku.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" wspólnie z Urzędem Gminy w Przytyku zapraszają do udziału w bezpłatnym spotkaniu szkoleniowym z zakresu Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych oraz Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, które odbędzie się w dniu 17 października 2016 r. , o godzinie 12.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1151


17.10.2016 r. Rozwój obszarów wiejskich w oparciu o produkty regionalne, lokalne i tradycyjne. Podsumowanie kolejnych szkoleń realizowanych w ramach Mazowieckiej Kuźni Smaków.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w ostatnich dniach zorganizowało kolejne szkolenia przeprowadzone w ramach projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" które związane były z tematyką: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości oraz Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1155


18.10.2016 r. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych w ramach projektu Mazowiecka Kuźnia Smaków.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych przygotowanych w ramach projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" które związane są z tematyką: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych, Papryka Przytycka, Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce. Dla 5 najaktywniejszych uczestników szkoleń przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD).

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/kuznia_smakow_szkolenia-pl


10.11.2016 r. Konkurs Kulinarny na Najlepsze Produkty Regionalne i Lokalne Południowego Mazowsza

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze produkty regionalne i lokalne Południowego Mazowsza "Produkty Doliny Radomki". Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej i lokalnej Południowego Mazowsza, wyszukiwanie dań które mogą się stać wizytówką regionu oraz budowa tożsamości dziedzictwa kulinarnego obszaru. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD) oraz pamiątkowe grawertony.

Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do podmiotów z terenów powiatów: radomskiego, przysuskiego, kozienickiego, zwoleńskiego tj. osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, lokale gastronomiczne, przedsiębiorcy, rolnicy, stowarzyszenia, grupy nieformalne (koła gospodyń wiejskich) oraz szkoły i klasy o profilu gastronomicznym.

Więcej: http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-1191mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka