Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14235201


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zrealizowane projekty


Muzealna - dziedzictwo kulturowe

Muzealna - dziedzictwo kulturowe

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Brać Sienkiewiczowska

Stowarzyszenie "Brać Sienkiewiczowska" z Zakrzewa zakończyło realizację projektu pt. "Muzealna - dziedzictwo kulturowe" finansowanego w ramach konkursu przeprowadzonego przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, dla działania "Małe Projekty". Projekt polegał na realizacji remontu, modernizacji oraz zakupieniu wyposażenia dla Muzeum i Kawiarenki regionalnej w Zakrzewie.

Muzeum Regionalne powstało przy Publicznym Gimnazjum w Zakrzewie, by ocalić od zapomnienia historię życia codziennego mieszkańców okolic Zakrzewa. Przygoda z odkrywaniem korzeni tego regionu rozpoczęła się w 1997 roku. Uczniowie przynosili do szkoły i wyposażyli obiekt w stare przedmioty (żelazka, maglownice, kijanki, ławy, przyrządy do obróbki lnu, komody, narzędzia szewskie, kosy itp. ), często znajdowane na strychu, w piwnicach, komórkach, szufladach. Zniszczone przedmioty zostały poddane renowacji, a jednocześnie w dwóch pomieszczeniach szkolnych przeprowadzono prace, związane z przygotowaniem sali, która swoim wyglądem przypominała starą izbę - wiejską chatę, wyposażoną w glinianą podłogę, wybudowano kuchnię z piecem kaflowym i lepką. Utworzono też Kawiarenkę Muzealna - jako miejsce służące integracji społeczności lokalnej, wyposażone z cenne meble, bibeloty, stare lampy, ozdobne butelki.

Kawiarenka Muzealne oraz Szkolne Muzeum Regionalne, aby nadal dobrze służyć społeczności lokalnej wymagały remontu, odnowienia i zakupienia elementów wyposażenia, na co środki zdobyto w ramach realizowanej inicjatywy działania "Małych Projektów". W ramach projektu dokonano: odnowienia ścian Muzeum; naprawienie pęknięć ścian, pokrycie karton gipsem rur kanalizacyjnych, oraz malowania ścian w Kawiarence; wycyklinowania i wylakierowanie podłóg z desek, uzupełnienie aneksu kuchennego kawiarenki.

Stowarzyszenie w ramach realizowanego projektu zorganizowało również cykl spotkań z ciekawymi osobami w ramach "Gość miesiąca", zorganizowano IV Bal Charytatywny, Dzień Europejski promujący kulturę krajów należących do Unii Europejskiej, herbatowe spotkania z seniorami, organizowane przez młodzież w celu wspólnej integracji. Odbyły się wystawy starych fotografii mieszkańców.

Kawiarenka Muzealna w Zakrzewie Kawiarenka Muzealna w Zakrzewie Kawiarenka Muzealna w Zakrzewie
Kawiarenka Muzealna w Zakrzewie Kawiarenka Muzealna w Zakrzewie Kawiarenka Muzealna w Zakrzewie

Kawiarenka oraz Muzeum to miejsce wspólne. Powstały, by służyć integracji, ocalać historię naszego regionu, przechowywać pamięć przodków, kultywować tradycję i kulturę naszego regionu, rozwijać kulturalnie społeczność lokalną. Służą i maja służyć w przyszłości społeczności lokalnej, tworząc w mieszkańcach poczucie wspólnoty i przynależności do miejsca, ich życia i pracy. Budząc szacunek do kultury, tradycji i historii, uczą lepszej przyszłości. Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia potencjału kreacji oferty kulturowej w gminie Zakrzew. Muzeum i Kawiarnia pełnią rolę ważnych obiektów kulturalnych, rozrywkowych i integrujących.

Wartość realizowanego projektu wyniosła 7056,26 zł, natomiast kwota przekazanych środków unijnych - dotacji wyniosła 4868,26 zł.

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka