NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 7835325


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

13.11.2017 r.

Wizyta studyjna przedstawicieli LAG Kirderannik Koostookogu z Estonii na terenie LGD Razem dla Radomki.

W poniedziałek, 6 listopada Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” gościło przedstawicieli Estonii - 19 osobową grupę przedstawicieli LAG Kirderannik Koostookogu, (estoński odpowiednik Lokalnej Grupy Działania) przedstawicieli władz samorządowych, przedsiębiorców jak i przedstawicieli lokalnych domów kultury.

Wszystkie osoby są członkami LGD Kirderannik Koostookogu i współpracują ze sobą od dawna. Estońscy goście uczestniczyli w wizycie studyjnej po terenie gmin tworzących nasze Stowarzyszenie, zapoznając się z inwestycjami, działaniami i programami finansowanymi z naborów wniosków przeprowadzonych przez LGD „Razem dla Radomki” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Uczestnicy spotkania odwiedzili piekarnię „Wacyn”, gdzie mieli możliwość zobaczenia pracy wzorowo prowadzonej działalności, obejrzenia i zapoznania się z procesem produkcji chleba na naturalnym zakwasie. Tajemnice piekarnictwa przybliżyła gościom Pani Ewa Brzezińska współwłaścicielka piekarni. Nasi goście mieli możliwość degustacji przednich wyrobów piekarniczych z piekarni, którymi zostali obdarowani przez właścicieli Wacyna.

Następnie Goście udali się do Gminnego Centrum Edukacji i Informacji w Zakrzewie, gdzie zostali oficjalnie powitani przez Prezesa LGD „Razem dla Radomki” Pana Cezarego Adama Nowek oraz Gospodarza Gminy Zakrzew Pana Sławomira Białkowskiego. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Danuta Dziesińska członek Zarządu LGD i Pani Ewa Brzezińska jako przedstawicielka przedsiębiorców z naszego terenu. Tu nastąpiła prezentacja działań LGD „Razem dla Radomki”, oraz dobrych praktyk we wdrażaniu podejścia LEADER które przedstawił Cezary Adam Nowek – Prezes LGD. Goście także w prezentacji multimedialnej przybliżyli nam działania swojej LGD Kirderannik Koostookogu. Kulminacyjnym punktem spotkania było podpisanie listu intencyjnego o wzajemnej współpracy pomiędzy Lokalnymi Grupami Działania.

Kolejnym punktem wizyty było odwiedzenie Domu Cateringowego Camelot Pani Elżbiety Bień, skąd po sutym obiedzie, na zakończenie wizyty Goście udali się do Gospodarstwa Sadowniczego Państwa Bankiewicz, gdzie mieli możliwość zobaczenia pracy wzorowo prowadzonego gospodarstwa należącego do Mistrzów Agroligi z 2013 roku, obejrzenia nowoczesnych hal, sortowni owoców oraz tłoczni do produkcji soków – „Smaczek z Doliny Radomki”.

Jak pokazało nasze spotkanie i przeprowadzone rozmowy, Estończycy byli pod wrażeniem nie tylko efektywności Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i zmian które zachodzą na terenach wiejskich w Polsce, dzięki środkom unijnym, ale także polskiej gościnności. W trakcie wizyty zostały podjęte rozmowy dotyczące przyszłej współpracy, która mamy nadzieję będzie owocna.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.