finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Kulturalny Uniwersytet III Wieku w Wolanowie z dofinansowaniem od LGD Razem dla Radomki.

6.06.2018

To kolejna inicjatywa która uzyskała wsparcie w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Jej celem jest aktywizacja seniorów w zakresie realizacji działań artystycznych, warsztatów i wyjazdów na wydarzenia kulturalne.

Warsztaty artystyczne

24 maja w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu „Kulturalny Uniwersytet III Wieku w Wolanowie”. Tym razem pod okiem trenera rękodzieła – Pani Edyty na warsztatach zrobiło się bardzo artystycznie, ponieważ uczestnicy wykonywali bardzo ciekawe kompozycje techniką decoupage oraz ręcznie robione wianki. W twórczej atmosferze każdy mógł wykonać coś pięknego dla siebie lub na prezent oraz jako element dekoracyjny sali, w której planowana będzie potańcówka. Na warsztatach nie zabrakło poczęstunku dla wszystkich uczestników projektu. .

Technika decoupage opierała się na dekorowaniu przedmiotów poprzez naklejanie na nie papierowych serwetek, obrazków z innych materiałów. Poprzez staranne wykonanie dekoracji, zdobione przedmioty uzyskały efekt jakby były ręcznie malowane. Uczestnicy byli zachwyceni efektami swoich prac. Nie brakowało również pomysłów na wianek, część z nich nawiązywała do ludowej tradycji, ale sami uczestnicy twierdzili, że będą bardzo modnym dodatkiem – nawet do nowoczesnego wnętrza. .

Wianki były świetnym przykładem tego, jak bazując na tradycji można współcześnie tworzyć ozdoby, które sprawdzą się doskonale w różnych sytuacjach. Kiedyś wiankami dekorowano głowy młodych kobiet, tworzono je ze świeżych lub suszonych kwiatów, trawy, zbóż czy leśnych owoców. Natomiast te ręcznie zrobione wianki przez uczestników warsztatów można wykorzystywać w różnych sytuacjach. Stanowią doskonałą ozdobę dla domu – można bowiem zawiesić je nad drzwiami lub na ścianie, co wniesie do wnętrza trochę pozytywnej energii oraz oryginalności. .

Niewątpliwie warsztaty rękodzieła rozbudziły w uczestnikach wyobraźnię, rozwinęły zdolności manualne, pozwoliły poznać nowe techniki, a także były okazją do zacieśnienia znajomości z osobami, które łączy wspólna pasja. Stopień trudności dopasowywany był do umiejętność każdej osoby w wieku 50+. Zarówno kompozycje decoupage oraz wianki są nieszablonową, a zarazem uniwersalną metodą na przygotowanie niepowtarzalnych prezentów dla najbliższych.

Realizacja projektu pn. „Kulturalny Uniwersytet III Wieku w Wolanowie” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki” dla naboru tematycznego pn. Aktywne społeczeństwo. Inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnej oraz wpływające na aktywizację grup defaworyzowanych, w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content