NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10876388


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

25.06.2018 r.

Konferencja: 10 lat we wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przez LGD „Razem dla Radomki”

Za nami konferencja zorganizowana z okazji 10 lat istnienia Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, która odbyła się w poniedziałek, 18 czerwca w 18 czerwca w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie. Wszystkim gościom, członkom i sympatykom naszego stowarzyszenia serdecznie dziękujemy za ogromny wkład za współpracę i szereg działań podejmowanych na rzecz rozwoju obszarów naszych gmin. Mamy nadzieję ze kolejne lata będą procentowały kolejnymi sukcesami i efektywnymi działaniami związanym z aktywizacją społeczeństwa lokalnego. Dziękujemy również za odznaczenia przekazane ze strony członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz innych organizacji.

Aktywność LGD w latach 2008-2018 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przedstawił podczas swoich wystąpień Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” Cezary Nowek, który podkreślał rolę współpracy różnych instytucji, organizacji, samorządów czy grup nieformalnych, które przyczyniły się do sukcesu na polu wdrażania podejścia LEADER. Swoje przemówienie uzupełnił o zaprezentowanie działań LGD planowanych na rok 2018. Rolę LGD w aktywizacji społeczeństwa lokalnego, przeradzającego się na sukcesy w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych przedstawił Arkadiusz Ostrowski – Pracownik Biura LGD „Razem dla Radomki”.

O efektywności współpracy z LGD „Razem dla Radomki” w swoich wystąpieniach mówili Pani Bożena Pacholczak oraz Zdzisław Gołąbek – Radni Sejmiku Mazowieckiego, którzy wręczyli na ręce Prezesa LGD – medal Pro Masovia, za wybitne zasługi w rozwoju obszarów wiejskich woj. mazowieckiego. Wystąpił również Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Pan Leszek Margas – Wicestarosta Powiatu Radomskiego, przedsiębiorcy z terenu LGD oraz goście – przedstawiciele LGD „Wszyscy Razem”.

Okres lat 2008-2010 to sukcesy w ramach realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach którego na okres 2009-2022 LGD „Razem dla Radomki” pozyskało ponad 21 milionów złotych, dzięki którym zrealizowano już ponad 160 projektów w zakresie rozwoju infrastruktury publicznej i rekreacyjnej, wsparcia przedsiębiorczości w zakresie rozwoju istniejących przedsiębiorstw i przekazywania premii na rozpoczęcie działalności gospodarczych. PROW to również wsparcie dla organizacji pozarządowych i instytucji kultury dla których w okresie lat 2009-2015 Stowarzyszenie przekazało ponad 1,2 miliona złotych na realizację 70 inicjatyw w ramach „małych projektów”, które zastąpiły obecnie projekty grantowe, dla których w obecnym roku LGD wybrało do realizacji 28 operacji grup nieformalnych, ngo i instytucji kultury, którym przekazaliśmy wsparcie w wysokości 400 000,00 zł. Oczywiście w ramach nowej perspektywy unijnej do 2022 roku, LGD „Razem dla Radomki” przeprowadzać będzie kolejne nabory w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i projektów grantowych, które będą mogły liczyć na kilkumilionowe wsparcie finansowe.

Fundusze pozyskane w ramach podejścia LEADER – uzupełnione zostały o dodatkowe ponad 2 milionów złotych na realizację 21 projektów zewnętrznych wygranych w konkursach unijnych, krajowych i fundacji prywatnych. Środki finansowe na realizacje projektów pozyskiwane były z: Program Rozwoju Obszarów Wiejski, Europejski Fundusz Społeczny – Kapitał Ludzki, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Program Aktywności Osób Starszych oraz Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Fundacja Orange, Polska Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konferencja współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zdjęcia autorstwa Piotra Piasty.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.