NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8119899


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

09.07.2018 r.

Nowy Fitness Park na Powietrzu w Pogroszynie sfinansowany w ramach Projektu Grantowego LGD „Razem dla Radomki”

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Wsi Pogroszyn zakończyło realizację projektu pod nazwą „Senior Fit” realizowanego w ramach projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki” finansowanego w ramach podziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kwota udzielonego wsparcia to 14982,00 zł.

Celem głównym projektu była promocja aktywności fizycznej i społecznej wśród seniorów, którą osiągnęliśmy dzięki budowie siłowni plenerowej w Pogroszynie. Wszystkie prace przy powstawaniu siłowni plenerowej zostały przeprowadzone nieodpłatnie przez wolontariuszy z Pogroszyna. Gościliśmy na naszych spotkaniach także Panią Danutę Dyjas- Walczak - lekarza rodzinnego, panią Agnieszkę Małek- dietetyka oraz Bartosza Drewniaka - trenera personalnego którzy jako wolontariusze przeprowadzili cykl wykładów; w zakresie profilaktyki zapobiegania chorób, zdrowego trybu życia i odżywiania oraz bezpieczeństwa i dostosowywania ćwiczeń adekwatnie do możliwości. Celami pośrednimi projektu które udało się osiągnąć poprzez wybudowanie siłowni to:

  • stworzenie grupie osób starszych możliwości uczestniczenia w zorganizowanych; zajęciach sportowych, które są formą zdrowego i aktywnego wypoczynku prowadzącego do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia.
  • zwiększenie ofertę programowej dla seniorów organizując spotkania informacyjno - edukacyjne z lekarzem, dietetykiem i trenerem.
  • zadanie o towarzyski charakter projektu, integracje społeczną uczestników i realizatorów projektu.
  • poprawiliśmy atrakcyjności turystycznej miejscowości poprzez powstanie profesjonalnego i atrakcyjnego miejsca (siłownia plenerowa) gdzie wszyscy zdrowo i aktywnie mogą spędzać wolny czas.

Projekt cieszył dużym zainteresowaniem i zakończył się sukcesem.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.