NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10891606


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

07.08.2018 r.

Rozwój potencjału mieszkańców gminy Jedlińsk poprzez kulturę i sztukę. Kolejna inicjatywa z projektu grantowego LGD zakończona.

Rozwój potencjału mieszkańców gminy Jedlińsk poprzez kulturę i sztukę” – to tytuł projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Rak z Jedlińska. Projekt został pozytywnie oceniony przez Lokalna Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i otrzymał dofinansowanie w wysokości 7.750,00 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Był on realizowany w maju i czerwcu tego roku w placówkach GCKiKF w: Nowych Zawadach, Lisowie, Ludwikowie i Jedlińsku.

W ramach projektu entuzjaści rękodzieła spotykali się na zajęciach warsztatowych, w trakcie których dzieci i dorośli przygotowywali pod okiem instruktorów prace z orgiami modułowego, scrapbookingu i bibułkarstwa. Tym samym zdobywając nowe umiejętności i rozwijając swoje pasje. Warsztaty to nie jedyne działania, które zaplanowało stowarzyszenie. Dla najmłodszych mieszkańców został przygotowany 4-godzinny program z teatrem Bajlandia, który miał miejsce 29 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku. W ramach, wydarzenia uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” oraz wzięli udział w animacjach. Rytmiczne piosenki, ciekawe stroje, niespotykane maski i znana historia małej dziewczynki, złego wilka, miłej babci i mądrego, dzielnego gajowego pozwoliła pierwszorzędnie bawić się widowni dużej i małej. Bowiem wesoła i edukacyjna forma teatralna przeniosła młodego widza w świat baśni, przygód i wspólnej zabawy z bohaterami. Pełne emocji, śmiechu, muzyki i tańca spotkanie zakończyło się lodami ufundowanym przez Patryka, Iwonę i Krzysztofa Barszcz. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy.

Działania projektowe zakończyły się recitalem pt „Świat w obłokach” w wykonaniu Barbary Lubos, absolwentki PWST we Wrocławiu, laureatki Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artystce akompaniował Adam Snopek, który ukończył klasę fortepianu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Recital z tekstami Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego w swoim wymiarze artystycznym wprowadził publiczność w niezwykle refleksyjny poetycki nastrój. Fascynujące brzmienia utworów w autorskich interpretacjach pokazały publiczności, że pasja aktorska jest bardzo silnie wpisana w możliwości wokalne jak i instrumentalne artystów. Koncert był spojrzeniem w głąb człowieka i jego kondycję we współczesnym świeci. We wszystkich działaniach projektowych wzięło udział ok. 450 osób w różnym wieku. Projekt w swoim założeniu połączył dwa bardzo ważne elementy tj. edukację i kształtowanie świadomości mieszkańców gminy Jedlińsk, umożliwiając im udział w wartościowych przedsięwzięciach kulturalnych, które były dzięki niemu realizowane, a także wzbogacając ofertę kulturalną dla mieszkańców gminy. Realizacja wyżej wymienionych wydarzeń była możliwa dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego „Rak”, a w szczególności jego zarządowi: Wandzie Walczak, Bożenie Elżanowskiej, Elżbiecie Łoboda, Halinie Głuch, Irenie Walczak, Małgorzacie Sobień, Ewie Koper, Barbarze Makulskiej i Elżbiecie Ofiara, które od lat aktywnie angażują się w życie społeczne gminy.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.