NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 9727900


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

13.08.2018 r.

Budowa Altany w Kolonii Wawrzyszów dofinansowana z projektu grantowego LGD.

Już od czerwca mieszkańcy Kolonii Wawrzyszow mogą korzystać z nowej altany, która powstała w ramach dofinansowania z projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki”, finansowanego w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania projektu 8999,00 zł. Wartość grantu: 10462,23 zł.

Celem realizowanej operacji przez Stowarzyszenie Inicjatywa Młodych – Kolonia Wawrzyszów było wsparcie inicjatywy społecznej oraz zwiększenie atrakcyjności obszaru wsi Kolonia Wawrzyszów poprzez zakup i montaż altanki. Obiekt był impulsem do zorganizowania pierwszego spotkania integracyjnego – Pikniku z okazji Dnia Dziecka – integrującego środowiska rodzinne, promujące wspólne i aktywne spędzanie czasu.

Pomysł na niniejszy projekt zrodził się z potrzeby doposażenia miejsca spotkań dla mieszkańców naszego sołectwa oraz sołectwa Wawrzyszów. Mieszkańcy wielokrotnie wskazywali brak miejsca, które służyłoby integracji lokalnego środowiska jak również gościom i turystom przebywającym na naszym terenie. Włączenie się społeczności obydwu miejscowości będzie miała zasadnicze znaczenie dla rozwoju i wykorzystania lokalnych zasobów i przyniesie zdwojone korzyści. Dzięki realizowanej inicjatywie zakupiono i zamontowano altanę o wymiarach wymiary: 4,5 m X 4,5 m, wysokość słupka: 2,1m, wysokość z dachem: 3,3 m.

Podsumowaniem realizacji projektu, był zorganizowany w dniu 16 czerwca 2018 r. Piknik Z Okazji Dnia Dziecka, podczas którego oficjalne została otwarta altana. Organizatorom festynu w Kolonii Wawrzyszów sprzyjała pogoda, dzięki czemu licznie zgromadzili się mieszkańcy i sąsiedzi okolicznych wsi. Impreza była pełna atrakcji, szczególnie dla najmłodszych którym zapewniono urządzenia rekreacyjno-zabawowe w postaci zjeżdżalni, jazdę konną na kucyku oraz przejażdżki bryczką. Nie zabrakło również przyjemności kulinarnych – kiełbasek z grilla i słodkiego poczęstunku. Imprezę od strony muzycznej zapewnił lokalny DJ.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.