NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10876225


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

21.08.2018 r.

Zapraszamy na Dożynki Gminne do Wieniawy

W niedzielę 26 sierpnia b.r., odbędą się w Wieniawie tradycyjne uroczystości dożynkowe. Dziękczynienie za tegoroczne plony rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą, pod przewodnictwem ks. Bp. Adama Odzimka, w kościele parafialnym p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wieniawie, o godzinie 12.30. Część artystyczna, odbędzie się na stadionie sportowym w Wieniawie.

Oficjalne rozpoczęcie i przywitanie zaproszonych gości, zaplanowano na godzinę 14.00. Po przemówieniach okolicznościowych, tradycyjne ośpiewanie wieńców dożynkowych w wykonaniu zespołu folklorystycznego Wieniawa oraz obrzęd dzielenia chlebem. Blok artystyczny rozpocznie się około godziny 15, w którym zaprezentują się zespoły śpiewacze, kapele ludowe i soliści z terenu gminy Wieniawa. W programie m.in.: występy kapel Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia, Jana Wochniaka z Kłudna, zespołu folklorystycznego Wieniawa, zespołu dziecięcego Folkowe Nutki, oraz młodych talentów wokalnych: Klaudii Jakubczyk i Aleksandry Łochnickiej.

Około godziny 17.00 występ kabaretowy parodysty Stan Tutaj, następnie zespół Acapulco zaprezentuje największe przeboje muzyki włoskiej. Po koncercie zespołu Acapulco, wieniawskiej publiczności zaprezentuje się formacja Tacy Sami, która zeprezentuje największe przeboje zespołu Lady Pank. Wystąpią również zespoły nurtu disco polo, Cassino i Skaner. Po konkursie, który zaplanowany jest około 20.30, występ gwiazdy wieczoru, zespołu IRA. Po koncercie pokaz sztucznych ogni i zabawa pod gwiazdami.

Przewidziano również dużo atrakcji dla dzieci, wesołe miasteczko i dmuchane zamki oraz zjeżdżalnie pozwolą miło spędzić czas naszym najmłodszym Mieszkańcom. Ci nieco starsi będa mięli do dyspozycji małą gastronomię, oraz mnóstwo dobrej muzyki różnych nurtów, która bez wątpienia zaspokoi najbardziej wymagające gusty muzyczne.

Już dziś pragnę złożyć rolnikom serdeczne podziękowania za trud, jaki każdego dnia wkładają w niezwykle ciężką i mozolną pracę, zroszoną potem i szeregiem wyrzeczeń. Dziękuję za poświecenie i produkcję żywności, która każdego dnia trafia na nasze stoły ale również na rynki Europy i Świata. To niezwykle ważne i godne podkreślenia, że w wyjątkowym roku jubileuszu 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, możemy złożyć hołd rolnikom, którzy nie tylko żywią, ale jak ukazuje historia, również stają jako pierwsi w obronie niepodległości i suwerenności. Dziękuję za szacunek do chleba i krzewienie patriotycznych postaw.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.