NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11637424


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

19.09.2018 r.

Dembińscy z Przysuchy. Między Polską a Ameryką. Zapraszamy na spotkanie autorskie.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anitą Dembińską–Gorzkowską oraz Edwardem Pawlikiem, z okazji premiery nowej książki pn. „Dembińscy z Przysuchy. Między Polską a Ameryką” finansowaną w ramach projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki”.

Spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze odbędzie się w dniu 21 września o godzinie 16.00 w Doku Kultury w Przysusze. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a każdy uczestnik spotkania otrzyma egzemplarz publikacji w prezencie.

Książka ukazuje historię rodziny Dembińskich, właścicieli dużej części przedwojennej Przysuchy, zakładów przemysłowych, ziemi i dóbr leśnych. Jej wkład w rozwój gospodarczy i kulturalny miasta, pomoc społeczna i lekarska mieszkańcom oraz stosunki społeczne panujące w latach 20 i 30 XX wieku w Przysusze. Rodzina Dembińskich to także założyciele różnych inicjatyw kulturalnych i społecznych: czytelni publicznej, teatru, drużyny siatkówki. W książce ponadto ukazano stosunku panujące między społecznościami polskimi i żydowskimi w przedwojennej Przysusze.

Wartość dofinansowania projektu to kwota 15 150,00 zł. Projekt polegający na wydaniu publikacji współfinansowany w ramach programu grantowego LGD „Razem dla Radomki” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.