NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10710158


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

04.01.2019 r.

Mapy i tablice informacyjne w gminie Przysucha sfinansowane z projektu grantowego LGD Razem dla Radomki

Dom Kultury w Przysusze zakończył realizację projektu pn. „Stworzenie sieci punktów informacyjnych na terenie Gminy i Miasta Przysucha”, współfinansowanego w ramach programu grantowego LGD „Razem dla Radomki” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota udzielonego wsparcia wyniosła 20 206,00 zł.

W ramach tego projektu zostało wykonanych i ustawionych 10 tablic informacyjnych i dwie mapy. Realizując ten projekt zostało zlecone opracowanie tekstu na tablice informacyjne dla pani dr Agnieszki Zarychty-Wójcickiej, zostały wybrane zdjęcia na tablice i mapy.

Tablice zostały ustawione w Przysusze na dawnych trzech rynkach dzisiaj placach, a mianowicie Placu Kolberga, Placu Kardynała Wyszyńskiego, Placu 3-go Maja, przy kościele pw. św. Jana Nepomucena i św. Ignacego Loyoli w Przysusze, przy Synagodze i Dworze Dembińskich. Kolejne tablice ustawione zostały w Smogorzowie koło kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w Skrzyńsku przy sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej, w Zbożennie koło Dworu Szydłowskich i w Ruskim Brodzie. Tablice i mapy noszą jeden tytuł „Szlak turystyczno-historyczny Gminy i Miasta Przysucha”, zawierają zdjęcie danego obiektu, krótki opis danego miejsca oraz zdjęcia pozostałych obiektów. Na tablicy ustawionej w Ruskim Brodzie jest zamieszczone zdjęcie pomnika mjr. Hubala znajdujące się w lesie niedaleko Huciska i opis walk w czasie II wojny światowej w okolicy Przysuchy. Mapy zostały ustawione w Smogorzowie w centrum wsi oraz na Toporni. Mapy składają się z dwóch części na jednej jest zarys planu miasta z zaznaczonymi miejscami, przy których są ustawione tablice, na drugiej znajduje się zarys gminy z zaznaczonymi miejscami gdzie stoją tablice. Na mapach dodatkowo zaznaczono Topornię – ośrodki wypoczynkowe nad zalewem i Uroczysko „Skałki”.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.