NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11637383


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

18.02.2019 r.

Filmy prezentujące obrzędy przejścia w folklorze wsi ziemi radomskiej.

Zachęcamy do obejrzenia filmów, prezentujących fragment obrzędu oczepin w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Wieniawa, kołysankę w wykonaniu Teresy Bieńkowskiej z Kochanowa Wieniawskiego oraz pozostałych filmów prezentujących ślady obrzędów przejścia w folklorze ziemi radomskiej.

Nagranie zrealizowane zostało przez Piotra Piastę dla projektu pn. "Powitać, poświętować, pożegnać. Ślady dawnych obrzędów przejścia w folklorze wsi ziemi radomskiej", poszukującego pozostałości tradycyjnej obrzędowości oraz dokumentujący jej ginące i rozproszone ślady w opowieściach, muzykowaniu i odgrywanych inscenizacjach ludowych ceremonii zaprezentowanych przez mieszkańców trzech podradomskich gmin – Wieniawy, Przytyka i Przysuchy.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska” i przy współpracy Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki. W ramach projektu powstała seria nagrań audio, audiowizualnych, w tym filmów Virtual Reality 360° i publikacja. Całość materiału pojawi się również na płycie DVD.

Obrzęd oczepin w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego WieniawaKołysanka w wykonaniu Teresy BieńkowskiejKazimiera Kiljanek i Marianna Kiljanek - Jedna garstka ziemiJan Wochniak z Kłudna opowiada z perspektywy muzykanta o dawnych weselach wiejskichPrzyśpiewki weselne w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Wieniawapobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.