NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11418410


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

19.02.2019 r.

Koncert muzyki tradycyjnej z okazji 205. rocznicy urodzin Oskara Kolberga

22 lutego przypada 205. rocznica urodzin Oskara Kolberga - polskiego kompozytora, etnografa i folklorysty, urodzonego w Przysusze w 1814 r. Z tej okazji Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz Kapela Niwińskich zaprasza na koncert muzyki tradycyjnej z okolic Przysuchy.

Wykonawcy: Kapela Niwińskich i Muzykanci z okolic Przysuchy.

W programie: muzykowanie na dwoje skrzypiec, bęben i basy, potańcówka oraz prezentacje filmów o muzykantach i wspomnienia o nich.

Urodzinowe spotkanie w gronie twórców ludowych, muzykantów i miłośników muzyki tradycyjnej będzie również okazją do prezentacji publikacji muzycznych promujących Region Radomski; miejsca niezwykle bogatego i fascynującego w dziedzinie muzyki wiejskiej. W ofercie sprzedażowej Muzeum są płyty: "Maria Siwiec. Śpiewaczka z Gałek Rusinowskich", "Kapela Jana Kmity i Lipców" oraz płyty wydawnictwa Muzyka Odnaleziona, m.in.: "Mazurki do wynajęcia", "Kajocy. Wokół Kędzierskich", "Kolberg po żydowsku", jak również ostatnie wydawnictwo Kapeli Niwińskich "Czas wesela. Muzyka żydowska z zapisów Oskara Kolberga i z pamięci wiejskich muzykantów". Są to wydawnictwa dokumentujące muzykę instrumentalną i śpiew Regionu Radomskiego, gdzie muzyka ludowa przetrwała na największą skalę. To w tym miejscu jest najwięcej wciąż aktywnych wiejskich muzykantów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodym pokoleniem. Piątkowy koncert w Muzeum będzie właśnie spotkaniem dwóch generacji pasjonatów tradycyjnej muzyki.

Niebawem planowany jest remont siedziby Muzeum, który potrwa ponad rok. Dlatego też urodzinowy koncert jest możliwością, aby na miejscu zakupić promowane wydawnictwa muzyczne. Na czas remont wydawnictwa muzyczne i książkowe upowszechniające nasz region będą dostępne w Księgarni w Przysusze przy ulicy Grodzkiej. Można również dokonać zakupu poprzez stronę www.muzeum-radom.pl w zakładce sklep on-line.

Podczas urodzinowego koncertu Kapela Niwińskich zaprezentuje projekt "Skrzypce Bogusza", poświęcony tradycji muzycznej legendarnego skrzypka Jana Bogusza z Kamiennej Woli - wsi położonej na pograniczu radomsko-opoczyńskim. Więcej o projekcie: Skrzypce Bogusza

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.