NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11437267


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

06.12.2019 r.

W Bierwcach na ludowo

Za nami już ósma edycja spotkania z folklorem w Bierwcach i można powiedzieć ,że na stałe ta impreza wpisała się do kalendarza ważnych i ciekawych imprez kulturalnych nie tylko w gminie Jedlińsk ale też w całym regionie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w dniu 30 listopada 2019 r. przez Lokalną Grupę Działania Razem dla Radomki, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach.

Warto zauważyć i podkreślić coraz większe zaangażowanie społeczności lokalnej podczas przygotowań do tego wydarzenia. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Wasza pomoc, zaangażowanie i otwarte serca -powiedziała Ewa Ofiara prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic dziękując wszystkim, którzy poczuli lokalną solidarność i odpowiedzialność za „małą ojczyznę”.

Podczas wieczoru z folklorem wystąpiły znane i lubiane zespoły śpiewacze i kapele ludowe: Kapela Lipców z Wygnanowa, Zespół Śpiewaczy Bieniędzice gm. Wolanów, Zespół Śpiewaczy Kalina z Marianowic gm. Zakrzew, Zespół Śpiewaczy Wrzosowianki gm. Przytyk, Zespół Śpiewaczy Biesiada Bierwiecka ze Sławomirem Wasilewskim na czele, Zuzanna Król była uczennica PSP w Bierwcach oraz najmłodsza uczestniczka 5 letnia Wiktoria Ofiara.

Muzyka ludowa porwała do tańca licznie zebranych na sobotnim wieczorze mieszkańców, Grono Pedagogiczne PSP w Bierwcach i przybyłych gości. Chcemy ją pielęgnować i zachować dla przyszłych pokoleń.

Po raz piąty doceniono i nagrodzono wypieki „bierwiecką babę”” zgłoszoną na konkurs . Nie tylko wygląd wykonanych ciast ,ale i smaki zachwycały jury i wszystkich zebranych, którzy mogli skosztować np. babki ziemniaczanej z nutą cytryny, czekoladowej, z żurawiną, marchewkowej i z orzechami. Sobotnie spotkanie służyło dobrej zabawie i integracji środowiska lokalnego, zespołów śpiewaczych i kapel ludowych powiatu radomskiego.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Ewa Ofiara -prezes SRWBiO

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.