NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11424426


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

23.01.2020 r.

Biuletyn LGD poświęcony realizacji projektów zewnętrznych: Dookoła Pszczół, Pszczoły i Miód w Dolinie Radomki, Ochrona Powietrza w Dolinie Radomki.

Zachęcamy do lektury specjalnego Biuletynu Informacyjnego, poświęconego realizacji inicjatyw na które LGD pozyskała wsparcie z projektów zewnętrznych.

W dzisiejszym Biuletynie opiszemy realizację projektów Dookoła Pszczół, Pszczoły i Miód w Dolinie Radomki, Ochrona Powietrza w Dolinie Radomki, które dofinansowano z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Realizowane projekty dotyczyły jednego ważnego obszaru jakim jest „Ekologia i ochrona zwierząt, oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”, natomiast zrealizowane zostały poprzez różne zadania. Pierwsze z nich to zadanie 4. Propagowanie rolnictwa ekologicznego oraz upowszechnienie roli pszczół w środowisku naturalnym. Jak też popularyzacja wiedzy na temat znaczenia pszczół w funkcjonowaniu środowiska naturalnego, zwrócenie uwagi na piękno całej przyrody a także zagrożenia ekologiczne wynikające ze zmniejszającej się ciągle ilości niewielkich pasiek oraz postępującej degradacji całego środowiska, którego dużą częścią są pszczoły, kwiaty, drzewa i wszystkie rośliny, będące źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich, stanowiących poprzez swoje właściwości odżywcze i lecznicze coraz lepiej doceniany skarb przyrody oferowany człowiekowi.

Drugie zadanie to: Opracowanie i prowadzenie akcji promocyjno-informacyjno-edukacyjnych w zakresie ochrony powietrza oraz ochrony środowiska przed hałasem. Problem zanieczyszczenia powietrza jest w Polsce na tyle powszechny, że do walki o jego czystość włączają się kolejne podmioty. Oprócz działań zapobiegawczych równie ważne są wszelkie akcje edukacyjne oraz monitorujące bieżący stan jakości powietrza. Tutaj Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” kontynuuje swoje działania, które zainicjowało w roku 2019, poprzez realizację zadania pn. Edukacja antysmogowa w Dolinie Radomki”.

Każdy z tych projektów skrywa w sobie konkretne zadania i działania realizowane w jego obszarze. Zapraszamy więc Państwa do zapoznania się z naszymi działaniami. Zachęcamy do ich oceny, a także do inspirowania nas swoimi pomysłami.

Zapraszamy do lektury!

Biuletyn dostępny jest pod adresem: http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/biuletyn100/index.html

biuletyn stowarzyszenia
pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.