Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12709850


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

16.09.2020 r.

Z historii przysuskiej oświaty – relacja z premiery publikacji.

Tytuł tej pozycji wyjaśnia w zasadzie wszystko. Studium istniało tylko 11 lat, jednakże w tym okresie wykształcona została liczna grupa nauczycieli do nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego zasilająca placówki oświatowe na terenie całego ówczesnego województwa radomskiego i nie tylko. Tradycje kształcenia nauczycieli w regionie przysuskim sięgają okresu międzywojennego, kiedy istniało w pobliskiej Mariówce Seminarium Nauczycielskie.

Publikacja omawia uwarunkowania demograficzne i kadrowe radomskiej oświaty w latach 80-tych XX w., które wpłynęły na decyzję o lokalizacji Studium w Przysusze, a także bazę lokalową i możliwości placówek ćwiczeń, niezbędne do prowadzenia praktyk pedagogicznych. Znajdziemy w niej również listę absolwentów i nauczycieli Studium. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga.

Publikację wydano z programu Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Wydanie publikacji „Studium Nauczycielskie w Przysusze 1983-1994” opracowanej przez Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze , współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” pn. „Promocja i rozwój obszarów wiejskich”, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.