Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14574103


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Ogólnopolskie Targi Papryki


warto zobaczyć: Produkty Lokalne - Papryka

OGÓLNOPOLSKIE TARGI PAPRYKI


Przytyk i okoliczne gminy zyskały nazwę paprykowego zagłębia. Stąd właśnie pochodzi ponad 30 tys. ton czyli 80% krajowej produkcji tego smacznego warzywa. Papryka znalazła się na 9 miejscu na liście najczęściej spożywanych w Polsce warzyw. Jej uprawę zapoczątkował w latach osiemdziesiątych Antoni Kwietniewski, mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej, który przebywając za granicą u rodziny podpatrzył jak to robią Holendrzy i Niemcy.

Targi papryki Targi papryki Targi papryki

W samym Przytyku paprykę, kilkadziesiąt jej różnokolorowych odmian , uprawia się wokoło 200 gospodarstwach, ponad 3 tys. tuneli. Ogólnopolskie Targi Papryki organizowane z inicjatywy starosty, wójta gminy i prezesa Radomskiej Giełdy Rolnej są znakomitą formą promocji przednich odmian, na które popyt stale wzrasta. Targi są tez okazja do spotkań producentów z handlowcami z kraju i zagranicy, a także stanowią inspirację dla przedsiębiorców planujących budowę zakładów przetwórczych.

Podczas imprezy na kilkudziesięciu pięknie i kolorowo urządzonych stoiskach prezentowane są najwspanialsze okazy, a najbardziej atrakcyjnie urządzone pawilony nagradzane w prowadzonym przez organizatorów konkursie.

Sprawdzona forma promocji i zachętą do nowych form dystrybucji są specjalne katalogi ofertowe, wydawnictwa reklamowe oraz degustacja potraw, których głównym składnikiem jest papryka, a jej dodatkowym atutem jest ekologiczny sposób produkcji. Każde kolejne targi (jubileuszowe dziesiętne odbyły się w 2008 roku) odbywać się będą, podobnie jak dotychczas, również pod znakiem dobrej i "smacznej" zabawy, a także pod hasłem rozmów o potrzebie budowy małych przetwórni w samym zagłębiu paprykowym oraz jego okolicach. Paprykowe święto ma charakter festynu; uczestniczą w nim tysiące mieszkańców gminy Przytyk, okolicznych miejscowości i coraz liczniej odwiedzający targi goście spoza regionu. Wszyscy podziwiają i smakują przytycką paprykę. Do dobrego tonu należy zakupienie choćby jednego worka dorodnych warzyw, do którego dołączony jest przepis na smaczne potrawy.

Targi uświetniają liczne imprezy towarzyszące i konkursy, prezentacje sprzętu rolniczego i występy artystyczne znanych gwiazd polskiej estrady oraz regionalnych zespołów ludowych


12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku - 5 września 2010 r.

12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku
12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku
12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka