NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10876239


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Sierpień 201827 lipca 2018 r. został ogłoszony program dotacyjny Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska. Rząd przeznaczył dodatkowo blisko 7 mln złotych w 2018 roku na wsparcie projektów z zakresu kultury i tradycji.

pobierzdo góry

Dziś 1 sierpnia o 17.00, w godzinie "W", o której wybuchło powstanie warszawskie, rozlegną się syreny alarmowe dla uczczenia 73. rocznicy rozpoczęcia zrywu. Powstanie warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

pobierzdo góry
lgd razem dla radomki

Spotkanie z folklorem

02.08.2018 r.

22 lipca w Wieniawie odbyła się XII Edycja Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka organizowana przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, wspomagana przez LGD „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

25 lipca podczas spotkania autorskiego z Panem Edwardem Pawlikiem premierę miała nowa publikacja, zlecona do przygotowania przez Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga, finansowana w ramach projektu grantowego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Konkurs Ekologiczny w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Równać Szanse 2018", sfinansowany z darowizny S.C. Johnson. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, domów kultury i bibliotek z miejscowości do 20 000 mieszkańców. Termin rejestracji wniosków: do 24 września 2018 r. do godz. 12.00.

pobierzdo góry

Rozwój potencjału mieszkańców gminy Jedlińsk poprzez kulturę i sztukę” – to tytuł projektu który otrzymał dofinansowanie w ramach projektu grantowego LGD "Razem dla Radomki" w kwocie 7750,00 zł

pobierzdo góry

Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński oraz Starosta Radomski Mirosław Ślifirczyk serdecznie zapraszają do udziału w XIX już edycji Ogólnopolskich Targów Papryki, które odbędą się 19 sierpnia 2018 r. na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie, Słowików 100.

pobierzdo góry

Już od czerwca mieszkańcy Kolonii Wawrzyszow mogą korzystać z nowej altany, która powstała w ramach dofinansowania z projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki”. Wartość dofinansowania projektu 8999,00 zł. Wartość grantu: 10462,23 zł.

pobierzdo góry

Komisja Europejska zaprasza zainteresowane strony do składania propozycji projektów w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Z budżetu UE przeznaczono na ten cel 44 mln euro.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Pogroszyn zaprasza w najbliższą niedzielę, na godzinę 17.00 na Piknik Rodzinny, który odbędzie się przy Świetlicy Wiejskiej w Pogroszynie, podczas którego odbędzie się uroczyste otwarcie „Placu Zabaw – Dziecięca Radość.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie „Wrzosowisko” z Wrzosu (gmina Przytyk) realizuje zadanie finansowane w ramach projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki” pn. „Promocja i rozwój obszarów wiejskich” w ramach którego przygotowany zostanie nowoczesny plac zabaw.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie mającym na celu wybór 6 start-upów, inicjatyw na rzecz realizacji działań lokalnych.

pobierzdo góry

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Placu Zabaw w Pogroszynie (gmina Wieniawa) połączone z organizowanym z tej okazji Piknikiem Rodzinnym. Kwota udzielonego wsparcia wynosi 23 992,00 zł.

pobierzdo góry

W niedzielę 26 sierpnia b.r., odbędą się w Wieniawie tradycyjne uroczystości dożynkowe. Wystąpi zespół Ira oraz zespoły dance Classic i Skaner.

pobierzdo góry

W zawiązku z realizacją zadania publicznego „Wiejscy Wirtuozi” dofinansowanego ze Środków Samorządu Województwa Mazowieckiego Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zwraca się z zapytaniem o cenę: Realizacja nagrań utworów audio artystów muzyki ludowej.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza w sobotę, 1 września 2018 do Wrzosu (gmina Przytyk) na Wiejskie Wesele w kulturze regionu radomskiego, gdzie oprócz inscenizacji tradycyjnego wesela, będziemy mogli pobawić się na zabawie weselnej, granej przez kapele ludowe i zespoły śpiewacze.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie mającym na celu wybór 6 inicjatyw na rzecz realizacji działań lokalnych, które uzyskają wsparcie w kwocie 1500,00 zł.

pobierzdo góry

Integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw oraz zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego poprzez uaktywnienie mieszkańców gminy Jedlińsk to główne cele które przyświecają organizowanemu już od 13 lat Turniejowi Sołectw.

pobierzdo góry

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży serdecznie zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse”.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.