Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12710017


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Twórcy ludowi


Od maja, 2008r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie działa zespół "Zakrzewiaki". Tworzą go uczniowie przejawiający zainteresowania i zdolności muzyczne ze wszystkich klas naszej szkoły.

W repertuarze zespołu znajdują się piosenki ludowe z różnych regionów Polski, a także kolędy i pastorałki. Zespół swoimi występami ubogacał uroczystości gminne: Dożynki, spotkania opłatkowe. W styczniu koncertował z kolędami w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Pionkach.

Artyści pochwalić się mogą II miejscem wyśpiewanym na XV Festiwalu Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej Powiśle´2009, który odbył się 24 maja ub r. w Lipsku. 18 marca 2010r. nasz szkolny zespół "Zakrzewiaki" zaprezentował swoje umiejętności wokalno - muzyczne w sali widowiskowej MDK, w Radomiu ul. Słowackiego. "Zakrzewiaki" uświetniły odbywający się w Domu Kultury Kiermasz Wielkanocny. Przedstawiły nowe piosenki ze swojego repertuaru: "Daj mi gębiny", "Z tamtej strony Wisły", "Zielony mosteczek" oraz piosenkę "Czerwone jagody", którą zaśpiewali wspólnie z młodzieżowym zespołem ludowym "RADOMIŚ".

Uczestniczyli w majowym festynie z okazji Dnia Flagi zorganizowanym przy parafii Matki Boskiej Bolesnej w Radomiu, który dostarczył wszystkim dużo radości.

Wolanianki Wolanianki

51 Dni Kolbergerowskie w Przysusze były także okazją do występów, a serdeczność gospodarzy nie do zapomnienia.

Nasze lokalne imprezy nie mogą się odbywać bez udziału Zakrzewiaków, tak było również 12 września 2010 roku podczas corocznego święta plonów. Za tak ogromną pracę w zespole, nagrodą dla członków był wyjazd w dniu 5 października do Warszawy na koncert zespołu Mazowsze.

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.