NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12089875


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zderzenie pokoleń. Nowy projekt LGD który otrzymał dofinansowanie!

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie "Zderzenie pokoleń - młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej" - realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki" na terenie gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne dla uczestników projektu:

Dokumenty rekrutacyjne:

Sprawdź co się u nas dzieje


24.10.2014 r.

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "Jedna ulica. Tysiąc wspomnień" do Wieniawy.

Pasieka Murawscy

Wystawa fotograficzna "Jedna ulica. Tysiąc wspomnień" została przygotowana przez amatorów-fotografików - uczestników projektu "Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", który realizowany jest przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych. Projekt ten oferuje szereg warsztatów skierowanych do osób w wieku 60+, jak również młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, mieszkańców trzech gmin wiejskich: Jedlińska, Przytyka i Wieniawy. Seniorzy i młodzież - uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach - w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom - udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

pobierzdo góry do góry

08.10.2014 r.

Zderzenia Pokoleń.

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Fitness, Nordic Walking, tańce, komputerowe, dziennikarskie czy warsztaty kulinarne - to tylko część z proponowanych przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zajęć, które skierowane są do uczestników projektu "Zderzenie Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Seniorzy i młodzież - uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach - w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom - udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

pobierzdo góry do góry

14.08.2014 r.

Kuchenne rewolucje

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Od kuchennych rewolucji, czyli warsztatów kulinarnych rozpoczęły się zajęcia w projekcie "Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", realizowanym przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki", w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Zajęcia prowadzone w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie przez Panią Elżbietę Bień, spotkały się z dużą aprobatą i zainteresowaniem nie tylko uczestników projektu, ale wielu innych mieszkańców wspomnianych wcześniej miejscowości. Świeżo upieczeni "kucharze" z zaciekawieniem śledzą każde zajęcia, ucząc się przepisów na nowe nietypowe, ale i te typowe - tradycyjne dania kuchni polskiej i europejskiej. Poznają również informacje na temat zdrowego odżywiania i stosowania odpowiednich przypraw i składników do popularnych dań kuchni polskiej, które są bardziej przyjazne dla naszych organizmów.

pobierzdo góry do góry

03.07.2014 r.

Zderzenia pokoleń rozpoczęte!

Zderzenie pokoleń. Warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej

W ubiegłym tygodniu w Bierwcach, w Wieniawie i we Wrzosie zainaugurowały swoją działalność trzy nieformalne "Uniwersytety Kultury". Powstały one w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" projektu "Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", który uzyskał wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych lata 2014-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Celem utworzonych "uniwersytetów" a zarazem realizowanego przez nas projektu jest inicjowanie działań zmierzających do rozwoju edukacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej w gminie Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Dzięki realizacji naszej nowej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dlatego chcemy zainspirować "seniorów" oraz młodzież, dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

pobierzdo góry do góry

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.