Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14234262


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zrealizowane projekty


Ze sztuką ludową pod rękę

Ze sztuką ludową pod rękę

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gmina Wolanów

Opis projektu:

Ze sztuką ludową pod rękę

Głównym celem projektu była integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, poprzez twórcze zagospodarowanie wolnego czasu dzieci oraz rozwój zespołu ludowego "wolanianki" współtworzonego przez młodzież gimnazjalną z terenu gminy Wolanów. Dzięki udziałowi w projekcie osoby uczestniczące w projekcie mogły zdobyć nowe umiejętności związane z dziedzictwem kulturowym gminy Wolanów.

Projekt stanowił bezpośredni kontakt z przeszłością, pogłębił wiedzę uczniów, a także wzbogacił ich doświadczenie. W ramach realizowanego projektu zorganizowane zostały wyjazdy szkoleniowe do Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, który polegał na nauce rękodzielniczych zawodów. W projekcie młodzież uczestniczyła również w warsztatach wokalno-muzycznych, które przygotowały je do profesjonalnych występów, które zostały zorganizowane m.in. w Domu Pomocy Społecznej, Podczas Dni Kolbergowskich w Przysusze.

Ze sztuką ludową pod rękę

Podsumowaniem projektu była organizacja konkursu "Zabłysła gwiazda czyli gwarą opowiadamy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia" w którym młodzież gimnazjalna z terenu regionu radomskiego i przysuskiego rywalizowała w konkurencjach polegających na prezentowaniu programów muzycznych związanych z dawnymi obyczajami ludowymi Świąt Bożego Narodzenia.

W ramach udziału w projekcie młodzież z terenu gminy Wolanów uczestniczyła w cyklu profesjonalnych szkoleń związanych z nauką tańca ludowego, śpiewu, choreografii. Zakupione zostały również komplet strojów ludowych. damskich (10 szt.) i męskich (10 szt.)Dzięki udziałowi w projekcie zespół "wolanianki" zdobył nowe umiejętności, które wykorzystał występując na wielu festiwalach na terenie województwa mazowieckiego ale również w imprezach międzynarodowych. Dzisiaj jest uważany za jeden z najzdolniejszych młodzieżowych zespołów ludowych na terenie województwa mazowieckiego

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka