Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14234520


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zrealizowane projekty


Życie jest sztuką

Życie jest sztuką

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gmina Wieniawa

"Życie jest sztuką" to tytuł projektu realizowanego przez Gminę Wieniawa w ramach działania "Małe Projekty", który uzyskał wsparcie w ramach naboru wniosków prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki" dla działań osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Projekt " Życie jest sztuką" polegał na realizacji warsztatów plastycznych i teatralnych. Obejmował grupę młodzieży z klas I i II Publicznego Gimnazjum w Wieniawie. Zajęcia odbywały się dwie godziny w tygodniu ( piątek). Na warsztatach teatralnych pod okiem trenera powstały dwa przedstawienia teatralne" Opowieść wigilijna" i " Balladyna", które zostały zaprezentowane przed społecznością szkolną i rodzicami w czasie ważnych uroczystości dla całej gminy( Zabawa choinkowa i Spotkania Teatralne). W późniejszym czasie uczniowie na zajęciach poznawali również obyczaje ludowe ,tradycje, najpiękniejsze piosenki ludowe z naszego regionu, wiersze poetki ludowej Heleny Mordak. Na warsztatach plastycznych młodzież miała możliwość zaznajomienia się z nowymi technikami malarskimi, fotograficznymi. Robiła zdjęcia przedstawiające piękno naszego regionu, które posłużyły jako wzór do malowania obrazów olejnych. Pod opieką trenera uczniowie wykonywali też dekorację i kostiumy do przedstawień.

W ramach projektu zorganizowane były dwie wycieczki: rowerowa - śladami najbardziej urokliwych zakątków rzeki Radomki i druga do Warszawy. Tam uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe , uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych- " poświęconej Janowi Matejce i warsztatom w Muzeum Etnograficznym( dekorowanie pisanek). Wieczorem uczniowie obejrzeli sztukę w Teatrze Narodowym pt. " Balladyna". Na zakończenie projektu gimnazjaliści próbowali swoich sił w dwóch konkursach : plastycznym i wokalno-recytatorskim. Najbardziej wyróżniający się otrzymali atrakcyjne nagrody.

Życie jest sztuką Życie jest sztuką Życie jest sztuką
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka