Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14573825


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

20.07.2016 r.

Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie.

 Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie.

W ubiegłą niedzielę 17 lipca 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie odbyły się jubileuszowe X Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka. W parku w muszli koncertowej wystąpiła rekordowa liczba uczestników. Wystąpiło 16 kapel, 5 solistów instrumentalistów, 23 zespoły śpiewacze i 11 solistów śpiewaków. Imprezie towarzyszyły pokazy rękodzieła ludowego lokalnych artystów, można było posmakować regionalnych potraw przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszeń działających na terenie gminy Wieniawa. Na okoliczność Jubileuszu została wydana płyta z nagraniami utworów Stanisława Stępniaka niezwykle uzdolnionego muzyka ludowego.

Po przesłuchaniu Komisja konkursowa przyznała nagrody. W kategorii kapel ludowych: dwa pierwsze miejsca dla Kapeli Jacka Bursy z Guzowa i Kapeli Wieśka Zielonki z Broniowa, 2 miejsce dla Kapeli Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia, 3 miejsce dla Kapeli Lipców z Wygnanowa. Wyróżnienia otrzymały Kapele: Foktów z Ostrołęki, Jana Wochniaka z Wieniawy, Tomasza Stachury z Grabowskiej Woli i Henryka Gwiazdy z Radomia.

W kategorii solistów instrumentalistów: dwa pierwsze miejsca dla Stanisława Podsiadły ze Zwolenia i Ryszarda Wlazło z Dąbrowy Górniczej. Dwa drugie miejsca dla: Wacława Imiołka z Jedlanki i Jana Kmity z Przystałowic Małych. Wyróżnienie otrzymał Marian Szczepański z Pionek.

W kategorii zespoły śpiewacze: dwa pierwsze miejsca dla „Przystalanek” z Przystałowic Małych i „Powiśle” z Szymanowa, 2 miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Wieniawa”, 3 trzecie miejsca dla Zespołu „Błotniczanki” ze Starej Błotnicy, „Zaborowianki” z Zaborowia i „Znad Drzewiczki”z Odrzywołu. Wyróżnienia otrzymały zespoły: „Raz na Ludowo” z Lesiowa, Załawianki z Załawy i „Zdziechowianki” ze Zdziechowa.

W kategorii soliści śpiewacy dwa pierwsze miejsca przypadły dla Pań: Zofii Rojkiewicz z Rykowa i Ewy Białek , dwa drugie miejsca dla: Teresy Bieńkowskiej z Kochanowa Wieniawskiego i Genowefy Petrykowskiej z Zastronia. Wyróżnienia otrzymały Panie: Krystyna Ciesielska z Brogowej i Joanna Tęcza ze Zwolenia.

„X Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka” pokazały ciągłość tradycji regionalnej poprzez zaprezentowanie muzyki, śpiewu i elementów kultury ludowej. Zorganizowana impreza kulturalna doskonale podkreśla wartości zakorzenione w tradycjach naszych ojców i przodków.

W związku z jubileuszem „Spotkań z folklorem” Wójt gminy Wieniawa Krzysztof Sobczak oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Alicja Ślifirczyk uhonorowali osoby zasłużone dla kultury ludowej w gminie Wieniawa. Są to Panie Władysława Adamczyk z Kłudna i Ewa Białekz Jabłonicy, długoletnie członkinie Zespołu Folklorystycznego „Wieniawa”. Podziękowano także Panu Jan Wochniakowi i Wiesławie Gromadzkiej, którzy od wielu lat sławią Gminę Wieniawa grając muzykę ludową na przeglądach i festiwalach osiągając przy tym liczne sukcesy.

Uhonorowano także Panów Józefa Lipińskiego i Józefa Kamińskiego, którzy grali wspólnie ze Stanisławem Stępniakiem. Pan Wójt podziękował także Stanisławowi Ambrożkowi wieloletniemu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Wieniawie założycielowi Zespołu Folklorystycznego „Wieniawa”. Pan Ambrożek zatrudnił Pana Stępniaka w GOK-u, jako kierownika muzycznego Zespołu. Opracował i zebrał „Pieśni ludowe”, „Przyśpiewki i mazurki”. Wydał książkę ze scenariuszami widowisk obrzędowych. W latach 1991-1997 wydawał czasopismo „Informator Wieniawski”.

Niezwykle gorące słowa podziękowania skierował Wójt do Pana Adama Cezarego Nowka, Prezesa Stowarzyszenia Razem dla Radomki. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Stowarzyszenia powstały min. świetlice wiejskie Rykowie, Koryciskach, Kłudnie. Stowarzyszenie wspiera również liczne inicjatywy kulturalne organizowane w Gminie Wieniawa min. „Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka”.

 Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie  Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie  Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie
 Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie  Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie  Jubileuszowe Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie
pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka