Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202460


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Czerwiec 201310.06.2013 r.

Piknik Artystyczny u Gombrowicza. 14-15.06.2013 r.

Piknik Artystyczny u Gombrowicza

Tak różnorodnego programu „Apetytu na Gombrowicza” jeszcze nie było. Jak zwykle Muzeum Gombrowicza słowo łączy z muzyką: Maja Kleszcz, Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski, Krzysztof Daukszewicz. Będzie międzynarodowo: o Gombrowiczu mówić będą prof. Rolf Fieguth, Rüdiger Fuchs oraz Marcin Piekoszewski.

Będzie też lokalnie: wystąpią orkiestra dęta Grandioso oraz Teatr Resursa. Będą też atrakcje dla dzieci: bajki, transatlantyk budowany z klocków, malowanie słów. To w plenerze, a w pałacu projekcja wyprodukowanego w Argentynie filmu „Zabijcie Witolda”, dla tych, którzy nie mogli być na niedawnej premierze. I jak zwykle coś dla ciała, by zaspokoić te mniej wysublimowane apetyty. Wszystko to w dwa dni: 14 i 15 czerwca.

Program skonstruowany został tak, by zaspokoił apetyty publiczności i tej młodszej, i tej młodej już tylko duchem. Ucztę muzyczną gwarantują nazwiska wykonawców, po raz pierwszy też przygotowaliśmy coś dla głodnych satyry i mądrego śmiechu. Organizatorami wydarzenia jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Gmina Jedlińsk. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

pobierzdo góry do góry

04.06.2013 r.

Granty na dożywianie dzieci - trwa nabór wniosków

Podziel się posiłkiem

Ruszył nabór wniosków w Programie Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem, w ramach którego można składać projekty, których celem będzie dożywanie dzieci oraz ich edukacja z zakresu prawidłowego odżywiania. O dofinansowanie w wysokości do 7 000 zł mogą ubiegać się szkoły, organizacje pozarządowe, świetlice, domy kultury, biblioteki, grupy nieformalne itp. Wnioski można składać do 22.07.2013 r. poprzez stronę www.wniosek.podzielsieposilkiem.pl.

W ramach Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem (do tej pory znany pod nazwą Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!”, realizowany od 2004 r.) wydano już ponad 850 000 posiłków, zrealizowano 243 projekty. Fundatorzy czekają na kolejne zgłoszenia organizacji, które chciałyby prowadzić działania związane z dożywianiem dzieci oraz akcje mające na celu troskę o dobre nawyki żywieniowe.

Warunkiem dopuszczenia projektu do oceny Kapituły jest zaplanowanie budżetu, w którym minimum 75% wnioskowanej kwoty zastanie przeznaczone na zakup artykułów spożywczych lub posiłków. Istotne jest również nawiązanie współpracy z darczyńcami, którzy łącznie zadeklarują wkład finansowy lub rzeczowy na poziomie minimum 10% wnioskowanej kwoty. Działania projektowe mogą być realizowane między 1.11.2013 r. a 30.04.2014 r., projekty nie mogą być krótsze niż 4 miesiące.

Wnioski w IX edycji Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem należy składać do 22.07.2013 r. wyłącznie w wersji elektronicznej poprzez stronę www.wniosek.podzielsieposilkiem.pl.

pobierzdo góry do góry

06.05.2013 r.

Rodzinny Festyn z Okazji Dnia Dziecka Postaw na Rodzinę w Przytyku

Festyn Postaw na Rodzinę w Przytyku

Wójt Gminy Przytyk wspólnie z Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przytyku i Parafialnym Zespołem Caritas z Przytyka zapraszają na Rodzinny Festyn z Okazji Dnia Dziecka „Postaw na Rodzinę”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę – 9 czerwca na Stadionie w Przytyku.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00 – występami dzieci i młodzieży z Publicznego Przedszkola w Przytyku, Publicznych Szkół Podstawowych z Wrzosu, Wrzeszczowa i Przytyka, oraz młodzieżowego zespołu „Plejada” z Przytyka. Zaplanowane zostały również konkurencje sportowe z udziałem dzieci i rodziców: wyścig z taczkami, przeciąganie liny, wyścigi w workach, sprawnościowy tor przeszkód, bieg rodzinny, szybcy i sprawni. W trakcie festynu dla najmłodszych zostaną przygotowane bezpłatne atrakcje: plac zabaw – statek piracki, karuzela ośmiornica, boisko piłkarzy ki, zamki dmuchańce, zjeżdżalnie, zabawy animacyjne. Na zakończenie dnia wystąpi zespół muzyczny LUX oraz orkiestra Moderato.

Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

06.06.2013 r.

Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie

W ubiegły weekend w Przysusze – rodzinnym mieście Oskara Kolberga odbyły się 14 Dni Przysuchy oraz 54 Dni Kolbergowskie. Obydwie imprezy rokrocznie przyciągają liczne grono publiczności, którzy przyjeżdżają tutaj aby podziwiać występy ogólnopolskich gwiazd estrady, jak również występy autentycznych muzyków wiejskich, występujących w Mazowieckim Przeglądzie Folkloru. Wydarzenia te organizowane są przez Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które od 4 lat współorganizuje imprezę.

Sobotni dzień upłynął pod szyldem Dni Przysuchy, który rozpoczął koncert lokalnych artystów. Zaprezentował się Chór nauczycielski Canto, Zespół Crossroad Strangers, Przysuska Orkiestra Dęta z Domu Kultury, Rymcerze Bęsiu. Gwiazdami wieczoru były jednak – zespół IRA oraz Kabaret Ciach, których występy zostały przyjęte gromkimi owacjami licznie zebranej publiczności.

W niedzielę odbyły się 54 Dni Kolbergowskie, będące jedną z najważniejszych na mapie naszego województwa imprez promujących dziedzictwo kulturowe i folklor. Celem przeglądu jest popularyzacja i ochrona najcenniejszych tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego oraz ukazanie twórczych aspiracji mieszkańców obszarów wiejskich. Udział w wydarzeniu wzięła rekordowa liczba ponad 300 wykonawców. Uczestnicy konkursu ocenianie byli w 4 kategoriach, podczas których zaprezentowały się zespoły śpiewacze, kapele ludowe, soliści i instrumentaliści oraz soliści i śpiewacy. Całości wydarzenia towarzyszył kiermasz sztuki ludowej Na stanowiskach prezentowane było kowalstwo, garncarstwo, wikliniarstwo, rzeźba ludowa, harfiacrstwo i koronkarstwo. Twórcy ludowi przygotowali dal wszystkich chętnych warsztaty z zakresu malarstwa naiwnego oraz rzeźbiarstwa, które prowadziły osoby współpracujące z LGD – Barbara i Zdzisław Bałtowscy, oraz Danuta i Zbigniew Glik.

W przerwie przesłuchań konkursowych zaprezentowały się młodzieżowe zespoły ludowe – Plejada z Przytyka oraz Wolanianki z Zakrzewa. Po za konkursem wystąpili również – Braci Tarnowscy – twórcy teatru weselnego oraz Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy, a na zakończenie przeglądu wystąpił zespół Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka”. Po godzinnych naradach jury ogłosiło wyniki konkursu. Nagrody wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Przusucha – Tadeusz Tomasik, Jerzy Kwaśniewski – Prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Oskara Kolberga oraz Adolf Krzemiński – Przewodniczący Jury. Uhonorowano wielu muzyków, w kategorii zespołów śpiewaczych I nagrodę przyznano dla „Gałcunecek” oraz „Zakukała Kukułecka” z Gałek Rusinowskich (gm. Rusinów). W kategorii kapel ludowych nagrody otrzymała Kapela Tadeusza Jedynaka oraz Kapela Jana Kmity z Przystałowic Małych (gm. Rusinów), wyróżnienie przypadło Kapeli Braci Tarnowskich z Janiszewa. Najlepszymi solistami okazali się: Krystyna Ciesielska z Brogowej (gm. Rusinów), Maria Kowalska z Przystałowic Małych (gm. Rusinów) oraz Maria Janaczek z Łaguszowa (gm. Przyłęk). Najlepszym solistą instrumentalistą okazał się Pan Tadeusz Sałbut ze Zwolenia.

Dni Kolbergowskie Dni Kolbergowskie Dni Kolbergowskie
Dni Kolbergowskie Dni Kolbergowskie Dni Kolbergowskie
Dni Kolbergowskie – Kapela Jana Gacy Dni Kolbergowskie – Zespół Plejada z Przytyka Dni Kolbergowskie – Zespół Plejada z Przytyka
Dni Kolbergowskie – Zespół Wolanianki z Wolanowa Zespół Śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic Dni Kolbergowskie – Warsztaty rękodzieła ludowego
Dni Kolbergowskie – Kapela Braci Tarnowskich Dni Kolbergowskie – Kapela Jana Wochniaka Dni Kolbergowskie
pobierzdo góry do góry

06.06.2013 r.

Wystawa zdjęć z konkursu fotograficznego Chwyć Energię

Wystawa zdjęć z konkursu fotograficznego Chwyć Energię

Związek Gmin „ Radomka” wspólnie z gminą Wieniawa i Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie serdecznie zapraszają na wystawę zdjęć laureatów konkursu fotograficznego pn. ,, Chwyć Energię‘’, która odbędzie się 7 czerwca 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie.

Beneficjentami Konkursu Fotograficznego pn. Chwyć Energię’’ byli gimnazjaliści z terenu Związku (Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew, Przytyk, Jedlińsk, Wsola, Wierzchowiny). Konkurs rozpoczął się 1 kwietnia i trwał do 19 maja. Uczniowie w ramach konkursu wykonywali amatorskie zdjęcia przedstawiające konkretne instalacje OZE, jak również swego rodzaju ekspresję twórczą na temat samych źródeł (słońce, wiatr itp.).

Wystawa, która jest podsumowaniem konkursu fotograficznego ma przede wszystkim na celu uświadomić mieszkańców, jak racjonalnie gospodarować energią, popularyzować innowacyjne, energooszczędne i proekologiczne rozwiązania technologiczne. W programie imprezy przewidziano również: wykład nt. Odnawialnych Źródeł Energii, zwiedzanie kotłowni opalanej biomasą oraz pokaz studyjnej fotografii.

Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Serdecznie zapraszamy! 7 czerwca 2013 r. – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie. Początek o godzinie 11.00

pobierzdo góry do góry

07.06.2013 r.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Wieniawie

W słoneczne, niedzielne popołudnie 2 czerwca 2013 r. odbył się w Wieniawie festyn z okazji Dnia Dziecka. Wśród licznych atrakcji na dzieci czekały: gry i zabawy sportowe, wyścigi na hulajnogach, małych rowerkach, przeciąganie liny, skoki na skakance, gra w klasy, zabawy plastyczne, pokazy wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły także w konkursach: „Ale talent”, „Jaka to melodia”,„Mamo, tato – co to jest?” – kalambury rodzinne.

Uczestnicy zabawy mogli za darmo korzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni. Na każdym etapie zabawy towarzyszyli im klauni. Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka – HALO WAKACJE. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Wieniawie.

 Dzień Dziecka w Wieniawie  Dzień Dziecka w Wieniawie  Dzień Dziecka w Wieniawie
 Dzień Dziecka w Wieniawie  Dzień Dziecka w Wieniawie  Dzień Dziecka w Wieniawie
pobierzdo góry do góry

07.06.2013 r.

Rycerze Bogurodzicy w Zakrzewie

 Rycerze Bogurodzicy

Już po raz piąty Wójt i Rada Gminy Zakrzew zapraszają na kolejną edycję festynu rodzinnego „Rycerzy Bogurodzicy”, który odbędzie się w dniu 16 czerwca 2013 r. w Taczowie.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą z - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w Bitwie pod Grunwaldem. Podczas tegorocznej imprezy czeka na nas wiele atrakcji. Uroczystość zainauguruje Msza Święta z udziałem rycerstwa o godzinie 11.00. Po godzinie 12.30 rozpocznie się Turniej Rycerski, podczas którego będziemy mogli podziwiać pokaz sokolniczy, zabawy plebejskie, bitwy rycerskie, pokaz musztry paradnej i bojowej. Nie zabraknie turnieju konnego, żywej lekcji historii, pokazu artylerii, oraz koncertów.

Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

10.06.2013 r.

Konkurs: Najpiękniejsze Parki Mazowsza

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w II edycji konkursu „Najpiękniejsze parki Mazowsza”. Mogą w nim wziąć udział jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa mazowieckiego, na których terenie w ciągu ostatnich 4 lat powstały czy też zostały zrewitalizowane parki lub skwery.

Konkurs ma na celu edukację ekologiczną w postaci prezentacji dorobku samorządów w zakresie ochrony przyrody, poprawy warunków życia lokalnych społeczności oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Przedstawianie działań podjętych w celu stworzenia lub przywrócenia walorów estetycznych i użytkowych parków lub skwerów oraz dostosowanie ich do wymogów współczesnych użytkowników wpływa korzystnie na poprawę wizerunku samorządów. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 21 czerwca 2013 r.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie internetowej Organizatora konkursu

pobierzdo góry do góry

11.06.2013 r.

Zapraszamy do lektury nowego numeru Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Przedstawiamy kolejny numer Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” na łamach którego co miesiąc, dzielimy się z Państwem informacjami o działaniach i projektach naszego Stowarzyszenia.

W bieżącym numerze przedstawiamy relację z inicjatyw współorganizowanych przez LGD: Dni Kolbergowskich – jednego z najważniejszych na mapie naszego województwa wydarzeń, poświęconych folklorowi i muzyce ludowej, oraz z Jarmarku Ludowego, którego tegoroczna edycja odbyła się w Bieniędzicach.

W aktualnym wydaniu mogą Państwo przeczytać artykuł o premierze filmu „Pieśni Wiersze Rytuały” zrealizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieniawie; o kolejnym wyróżnieniu które otrzymała Pani Monika Bankiewicz – producent naturalnie mętnego soku jabłkowego „Smakuś z Doliny Radomki”, jak również drugą część związaną z historią rodziny Podlodowskich.

To oczywiście nie wszystkie informacje zamieszczone w Biuletynie, dlatego serdecznie zapraszamy do jego lektury. Biuletyn mogą Państwo przeczytać klikając w poniższą ikonę Pobierz.

pobierzdo góry do góry

12.06.2013 r.

Przysuskie spotkania chórów: Z wizytą u Kolberga. 15.06.2013 r.

Spotkanie Chórów w Przysusze

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z partnerami: Stowarzyszeniem Chóru Nauczycielskiego „Canto”, Starostwem Powiatowym w Przysusze, Burmistrzem Gminy i Miasta Przysucha, Domem Kultury w Przysusze i Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę 15 czerwca 2013 r. na godzinę 18.00 na przysuskie spotkanie chórów pn. „Z wizytą u Kolberga”.

Podczas wydarzenia zaprezentują się Chór Nauczycielski Canto z Przysuchy, który w tym roku obchodzi 20 –lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat występował ponad 200 razy na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. W 2010 r. został odznaczony medalem „Za zasługi w krzewieniu kultury polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Drugim chórem który się zaprezentuje tego dnia na deskach Domu Kultury w Przysusze jest Chór Miasta Szydłowca „Gaudium Canti”. Ta 30 osobowa grupa od 1999 roku rep rentuje swoje miasto na wielu koncertach i przeglądach w Polsce. W repertuarze "GAUDIUM CANTI" znajdują się pieśni maryjne, psalmy M.Gomółki, pieśni z oratoriów, piosenki ludowe i popularne, kolędy pieśni wielkanocne oraz patriotyczno-religijne.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

13.06.2013 r.

Fundusze na konserwacje i rewitalizacje dziedzictwa kulturowego

Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako Operator Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym. Ofert można składać do 16 września 2013.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako Operator Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie projektów na kwotę 74 842 794 EUR = 310 350 613 PLN .

Rodzaje projektów podlegających dofinansowaniu w ramach konkursu: rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja na cele kulturalne historycznych obiektów i zespołów zabytkowych wraz z otoczeniem (zakup wyposażenia może stanowić integralną część projektu); budowa, rozbudowa, remonty i przebudowa instytucji kultury o znacznym potencjale wpływu na społeczno-ekonomiczny rozwój regionu (zakup wyposażenia może stanowić integralną część projektu); konserwacja zabytków ruchomych oraz zabytkowych księgozbiorów, zbiorów piśmienniczych, archiwaliów i zbiorów audiowizualnych, w tym filmowych (zakup wyposażenia i sprzętu służącego do konserwacji może stanowić integralną część projektu); rozwój zasobów cyfrowych w dziedzinie kultury, w tym: digitalizacja zabytków ruchomych oraz zabytkowych księgozbiorów, zbiorów piśmienniczych, archiwaliów i zbiorów audio, audiowizualnych i filmowych oraz tworzenie wirtualnych instytucji kultury (zakup wyposażenia i sprzętu służącego do digitalizacji może stanowić integralną część projektu).

Wartość dofinansowania z programu nie może być wyższa niż 85 % kosztów kwalifikowanych projektu. W przypadku instytucji państwowych, archiwów państwowych oraz szkół i uczelni artystycznych podlegających polskiemu Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, całkowicie finansowanych z budżetu państwa, MKiDN może zapewnić również wkład własny do projektu .

pobierzdo góry do góry

14.06.2013 r.

Zapraszamy na Festyn - Rycerze Bogurodzicy do Taczowa!

 Rycerze Bogurodzicy

Już po raz piąty Wójt i Rada Gminy Zakrzew zapraszają na kolejną edycję festynu rodzinnego „Rycerzy Bogurodzicy”, który odbędzie się w dniu 16 czerwca 2013 r. w Taczowie.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą z - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w Bitwie pod Grunwaldem. Podczas tegorocznej imprezy czeka na nas wiele atrakcji. Uroczystość zainauguruje Msza Święta z udziałem rycerstwa o godzinie 11.00. Po godzinie 12.30 rozpocznie się Turniej Rycerski, podczas którego będziemy mogli podziwiać pokaz sokolniczy, zabawy plebejskie, bitwy rycerskie, pokaz musztry paradnej i bojowej. Nie zabraknie turnieju konnego, żywej lekcji historii, pokazu artylerii, oraz koncertów. Na imprezie obecne będzie również Stowarzyszenie "Razem dla Radomki", które na swoim stoisku przygotuje kiermasz sztuki ludowej, a także udostępni bezpłatnie materiały informacyjne, turystyczne i regionalne

Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

14.06.2013r.

Wyślij kartkę zapraszającą na pojedynek Rycerzy Bogurodzicy

testowy obrazek

Zachęcamy do wysyłania kartek promujących lub zapraszających na Rycerzy Bogurodzicy w Taczowie Jednocześnie zapraszamy 16 czerwca 2013 r. na już 5 edycję festynu. Czeka na nas moc atrakcji.

pobierzdo góry do góry

17.06.2013 r.

Rowerowy Zlot Gwieździsty. Zapraszamy w piątek do Domaniowa!

Rowerowy Zlot Gwieździsty 2013

Związek Gmin Radomka zaprasza miłośników podróżowania do udziału w X edycji Rowerowego Zlotu Gwieździstego. Rowerzyści wyrusza z terenu 6 gmin oraz z Radomia aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty to impreza popularyzująca turystykę rowerową i promująca utworzoną w 2004 roku sieć szlaków rowerowych, liczących 287 kilometrów, które znajdują się na terenie gmin tworzących Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” tj. gminy Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Impreza ta integruje nie tylko środowiska gminne, ale przede wszystkim promuje walory turystyczne gmin, popularyzuje kolarstwo jako jedno z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego transportu.

Podczas pikniku zorganizowany będzie konkurs wiedzy na temat Związku Gmin ,,Radomka’’ oraz konkurs wiedzy o powiecie radomskim i przysuskim. Imprezie towarzyszyć będzie pokaz rowerowego trialu i akrobatyki sportowej w wykonaniu Lubelskiej Grupy Artystycznej. A to nie wszystkie atrakcje, albowiem dla uczestników rajdu czekać będzie poczęstunek, trampoliny, poweriser – skaczące szczudła, akrobatyka, skoki bmx, stut rowerowy i popisy kaskaderskie. Serdecznie zapraszamy!

Start imprezy w Domaniowie zaplanowano na godzinę 11.00. Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

18.06.2013 r.

Z wizytą u Kolberga. Przysuskie spotkania chórów.

W sobotnie popołudnie mogliśmy wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu chórów – odbywającego się w ramach cyklicznego wydarzenia, jakim są przysuskie spotkania chórów pn. „Z wizytą u Kolberga”. Tegoroczna edycja była pierwszą, którą współorganizowało Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Pozostałymi inicjatorami i organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Chóru Nauczycielskiego Canto, Starostwo Powiatowe w Przysusze, Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz Domu Kultury w Przysusze.

Pierwszy na scenie zaprezentował się Chór Miasta Szydłowca „Gaudium Canti”, którego występ został przyjęty gromkimi owacjami. W pierwszej części koncertu szydłowieccy artyści zaprezentowali pieśni ludowe, wśród których mogliśmy usłyszeć m.in. popularną rosyjską pieśń „Jarzębinę”, świętokrzyskie „Da moja Łysico”, czy mazowiecką melodię „A jak śpiewać”. Druga część występu nazwana „Renesans” zawierała m.in. utwory „Służyłem ja tobie”, „Dusza artysty”, „Magnificat”, w których gościnnie zaprezentowała się skrzypaczka Zuzanna Gadowska.

Drugim wykonawcą, który zaprezentował się tego dnia – byli gospodarze imprezy – Chór Nauczycielski Canto z Przysuchy, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat występował ponad 200 razy na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. W 2010 r. został odznaczony medalem „Za zasługi w krzewieniu kultury polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chór pod kierownictwem Jerzego Mazurka i Karola Sionka w godzinnym występie zaprezentował m.in. „Polkę Lubelską”, „Laura i Filon”, ukraińską pieśń „Bandurę”, czy piosenkę z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame” – Belle Piękna. Na zakończenie przeglądu, obydwa zaprzyjaźnione chóry wspólnie zaśpiewali utwory” „Polonez o Kolbergu”, „Głęboka Studzienka” i „Fornaliczki”.

Przegląd Chórow w Przysusze- Wystąpienie Krystyny Bielawskiej – Prezesa Nauczycielskiego Chóru Canto Przegląd Chórow w Przysusze- – Chór Miasta Szydłowca – Gaudium Cantiim Przegląd Chórow w Przysusze- Chór Canto
pobierzdo góry do góry

19.06.2013 r.

Konkurs dla uczestników projektu: E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa.

E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa

Przypominamy o trwającym do 21 czerwca 2013 r. projekcie, realizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki", w ramach którego zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w bezpłatnych multimedialnych zajęciach z zakresu historii, kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich, które oferuje nowy projekt "E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa" dostępny pod adresem www.elearning-szkolenia.eu

Przypominamy również, iż dla najaktywniejszych uczestników projektu, przygotowaliśmy 4 tablety multimedialne. Aby je wygrać wystarczy, przesłać do nas załączony do maila formularz zgłoszeniowy z informacją o zrealizowanych szkoleniach, lub ew. przygotować pracę multimedialną związaną z tematyką szkolenia. Dla najaktywniejszych szkół również przygotowaliśmy nagrody rzeczowe.

Bezpłatne szkolenia e-learningowe dostępne są na stronie internetowej www.eLearning-szkolenia.eu. Termin udziału w szkoleniach mija 21 czerwca 2013 r. Zapraszamy do udziału!

pobierzdo góry do góry

21.06.2013 r.

Wieczór Sobótkowy w Wieniawie

 Wianki w Wieniawie

Gminny Ośrodek Kultury w Wieniawie już od 31 lat organizuje Wieczory Sobótkowe - Wianki, imprezę która jest promocją lokalnych tradycji, jak również wartości zakorzenionych w tradycjach naszych ojców i przodków. W niedzielę 23 czerwca 2013 r. nad stawami i rzeką Radomką przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie niebo rozświetli ogień sobótkowy, a woda zakwitnie od kwiatów. Tradycyjnie wieczór sobótkowy rozpocznie się o godzinie 15.00.

W programie przewidziano konkursu z nagrodami na najładniejszy wianek, konkurs muzyczny „Mikrofon dla Każdego”, występy zespołów ludowych i zespołów Dance – „Denix” oraz „Dance Project”. Organizatorzy zapewniają bazę gastronomiczną, atrakcje dla najmłodszych: śmiecholand, karuzelę, trampoliny, zamki pompowane.

W programie przewidziano występy zespołów: kapeli Jana Wochniaka z Wieniawy, zespołu Wolanianki z Wolanowa, oraz występ dzieci z Przedszkola Publicznego z Wieniawy, oraz występ zespołu muzycznego „Crossroad Stangers”. Imprezie towarzyszyć będą gry i konkursy przygotowane przez animatorów, wesołe miasteczko dla dzieci, zabawy na scenie „Ale Talent”, konkurs z nagrodami „Na najładniejszy wianek” . Nie zabraknie oczywiście uroczystego puszczania wianków, konkursu na najładniejszy wianek, rozpalania ognisk i tradycyjnej zabawy sobótkowej. Na zakończenie imprezy zabawę sobótkową poprowadzi DJ Dekar, oraz zespoły „Pleyrs” oraz „Dance Projekt”. Zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

20.06.2013 r.

Konkurs UE: Partnerstwa młodzieżowe

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Celem konkursu jest wsparcie partnerstw z regionalnymi lub lokal¬nymi organami publicznymi lub innymi zainteresowanymi stronami zaangażowanymi w sektor młodzieży na szczeblu europejskim, w celu opracowania długoterminowych projektów łączących różne działania programu „Młodzież w działaniu”.

Celem mechanizmu jest wzmacnianie synergii i współpracy pomiędzy Komisją Europejską – poprzez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego – oraz różnymi podmiotami pracu¬jącymi w obszarze młodzieży poprzez łączenie zasobów i praktyk w celu maksymalizacji oddziaływania programu oraz dotarcia do większej liczby beneficjentów

Całkowity budżet przyznany na współfinansowanie projektów w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków szacuje się na 2 500 000 euro. Maksymalna kwota dotacji na każdy projekt nie przekroczy 100 000 euro.

pobierzdo góry do góry

24.06.2013 r.

Nowa sala gimnastyczna w Jedlance

 Szkoła w Jedlance (źródło www.mazovia.pl)

W Jedlance (gmina Jedlińsk) przy szkole podstawowej, powstała nowa sala gimnastyczna. Wartość inwestycji wyniosła blisko 2 mln zł.

Sala gimnastyczna o wymiarach 25mx15m została wybudowana dzięki dofinansowaniu w wysokości 400 tys. zł. Pieniądze pozyskano z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego.

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 19 czerwca br. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wiceprzewodnicząca sejmiku województwa mazowieckiego Bożenna Pacholczak i wicemarszałek Leszek Ruszczyk. Oboje podkreślali znaczącą rolę przedsięwzięć sportowych dla rozwoju mniejszych miejscowości – kondycji fizycznej mieszkańców, poprawie zdrowia i integracji społeczności. Na zakończenie, na ręce najmłodszych wicemarszałek przekazał zestaw niezbędnych piłek ufundowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry do góry

25.06.2013 r.

III edycja konkursu grantowego Funduszu Społecznego Notariatu

Fundusz Notariatu

Do 5 lipca 2013 r. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach III edycji konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych, organizowanego przez Fundusz Społeczny Notariatu.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych projektów poświęconych walce z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży. Fundusz Społeczny Notariatu zaprasza organizacje pozarządowe, które: uzyskały osobowość prawną na co najmniej 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku aplikacyjnego, działają nie dla osiągnięcia zysku (nonprofit) lub z przeznaczeniem wygenerowanych środków na cele statutowe (not-for-profit).

Wysokość dotacji, o którą mogą ubiegać się Wnioskodawcy wynosi do 30 tys. zł. Wnioski składać można do 5 lipca 2013 r.

pobierzdo góry do góry

27.06.2013 r.

Rozstrzygnięcie konkursu dla uczestników projektu: E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa.

E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa

Z wielką przyjemnością informujemy, iż konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w ramach projektu: „E-learning – w poznaniu naszego dziedzictwa” został rozstrzygnięty. Warto nadmienić, iż w projekcie udział wzięły 192 osoby. Nagrody przyznaliśmy dla najaktywniejszych szkół oraz dla najaktywniejszych uczestników.

Wśród laureatów konkursu dla najaktywniejszych szkół znalazły się: Publiczne Gimnazjum w Przytyku, które otrzymało pierwsze miejsce i nagrodę w postaci komputera. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Jedlance (nagroda – projektor multimedialny), a trzecie Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie (nagroda – urządzenie wielofunkcyjne).

W drugim konkursie wybranych zostało 4 najaktywniejszych uczestników szkoleń, którzy otrzymali nowoczesne tablety multimedialne. Laureatami konkursu dla osób indywidualnych zostali: Karolina Rdzanek z Publicznego Gimnazjum w Przytyku, Hubert Wójcicki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. w Przysusze, Milena Włodarczyk z Publicznego Gimnazjum w Przysusze oraz Iga Żurowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadlance.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

pobierzdo góry do góry

28.06.2013 r.

Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki

W ubiegły piątek 21 czerwca Stowarzyszenie Razem dla Radomki miało przyjemność być gospodarzem wizyty studyjnej w której uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej (Pedro Tarno - Hiszpania, Jacek Wolski i Zbigniew Fąfara) oraz Komitetu Monitorującego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, w skład którego weszli m.in. Pani Elżbieta Milewska – Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Ministerstwa Finansów, Edmund Bożeński - Dyrektor Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Jarosław Wojtowicz – V-ce Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Renata Zielińska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Cezary Kuśmirek – Z-ca Dyrektora Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa oraz Prof. dr inż. Marek Jerzy Gromiec – Przewodniczący Krajowej Rady Gospodarki Wodnej.

Celem spotkania z przedstawicielami Rady i Zarządu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” była prezentacja działań i inwestycji realizowanych ze środków Unii Europejskiej, w szczególności z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – w ramach funduszy przeznaczonych na działania dla samorządów, instytucji kultury i przedsiębiorców przez naszą organizację.

Uczestnicy wizyty odwiedzili Park Historyczny Rycerzy Bogurodzicy w Taczowie, zapoznali się z możliwościami produkcji Papryki Przytyckiej w nowoczesnym gospodarstwie Pana Krzysztofa Grzyba. Odwiedzili również „Zalew w Domaniowie” oraz jeden z najnowocześniejszych obiektów wypoczynkowych na Mazowszu – Pałac Domaniowski w Konarach. Kolejnym punktem wizyty było „spotkanie z dziedzictwem kulturowym i kulinarnym”, które odbyło się w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i kultury w Zakrzewie. Spotkanie rozpoczął występ Kapeli Jana Wochniaka z Wieniawy, oraz Zespołu „Zakrzewiaki”, którzy to uczestniczyli w projektach finansowanych w ramach działania „Małe Projekty”. Po strawie duchowej przyszedł czas na degustację wielokrotnie nagradzanych w ogólnopolskich konkursach potraw tradycyjnych i regionalnych. Mogliśmy spróbować Pierogów z Bajki, produktów tradycyjnych – Salcesonu Wizytowego, Szynki Zdziechowskiej oraz pozostałych wyrobów wędliniarskich z Gospodarstwa Rolnego Państwa Pysiak ze Zdziechowa, pieczywa z Piekarni Wacyn, oraz Naturalnie Mętnego Soku – Smaczka z Doliny Radomki Pani Moniki Bankiewicz.

Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki
Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki
pobierzdo góry do góry

29.06.2013 r.

Życie jest sztuką! Projekt realizowany w Wieniawie

„Życie jest sztuką” to tytuł projektu realizowanego przez Gminę Wieniawa w ramach działania „Małe Projekty”, który uzyskał wsparcie w ramach naboru wniosków prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” dla działań osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Projekt " Życie jest sztuką" polegał na realizacji warsztatów plastycznych i teatralnych. Obejmował grupę młodzieży z klas I i II Publicznego Gimnazjum w Wieniawie. Zajęcia odbywały się dwie godziny w tygodniu ( piątek). Na warsztatach teatralnych pod okiem trenera powstały dwa przedstawienia teatralne" Opowieść wigilijna" i " Balladyna", które zostały zaprezentowane przed społecznością szkolną i rodzicami w czasie ważnych uroczystości dla całej gminy( Zabawa choinkowa i Spotkania Teatralne). W późniejszym czasie uczniowie na zajęciach poznawali również obyczaje ludowe ,tradycje, najpiękniejsze piosenki ludowe z naszego regionu, wiersze poetki ludowej Heleny Mordak. Na warsztatach plastycznych młodzież miała możliwość zaznajomienia się z nowymi technikami malarskimi, fotograficznymi. Robiła zdjęcia przedstawiające piękno naszego regionu, które posłużyły jako wzór do malowania obrazów olejnych. Pod opieką trenera uczniowie wykonywali też dekorację i kostiumy do przedstawień.

W ramach projektu zorganizowane były dwie wycieczki: rowerowa -śladami najbardziej urokliwych zakątków rzeki Radomki i druga do Warszawy. Tam uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe , uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych- " poświęconej Janowi Matejce i warsztatom w Muzeum Etnograficznym( dekorowanie pisanek). Wieczorem uczniowie obejrzeli sztukę w Teatrze Narodowym pt. " Balladyna". Na zakończenie projektu gimnazjaliści próbowali swoich sił w dwóch konkursach : plastycznym i wokalno-recytatorskim. Najbardziej wyróżniający się otrzymali atrakcyjne nagrody.

Życie jest sztuką Życie jest sztuką Życie jest sztuką
pobierzdo góry do góry

17.06.2013 r.

Zapytanie ofertowe dotyczące organizacji wyjazdów studyjnych

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Razem dla Radomki zaprasza do składania ofert dotyczących organizacji i przeprowadzenia do składania ofert na 6 wyjazdów studyjnych na obszar województwa małopolskiego i mazowieckiego (w tym tereny gmin znajdujących się w zasięgu działania Lokalnej Grupy Działania: Miechowskie Stowarzyszenie Gmin Jaksa i/lub Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa i/lub Stowarzyszenia Dziedzictwo i Rozwój) w ramach projektu „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej” dla uczestników szkoleń e – learningowych.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji usługi znajdą Pańśtwo na stronie www.razemdlaradomki.pl/dok/zapytanie_wyjazdstudyjny.pdf

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka