Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202350


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Maj 201502.06.2015 r.

Laureaci Nagrody Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” : Krystyna Smolińska

 Laureatka Nagrody Lokalnych Liderów – Krystyna Smolińska

Wybraliśmy laureatów konkursu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich z terenu gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew. W ramach naszej inicjatywy chcemy nagradzać te osoby, które są szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz lokalnego środowiska.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu informację o laureatce z gminy Zakrzew – Pani Krystynie Smolińskiej – która od 16 lat jest Dyrektorką Publicznego Gimnazjum w Przytyku, a Redaktorem Naczelnym kwartalnika „Wieści” oraz Prezesem Stowarzyszenia „Brać Sienkiewiczowska”.

pobierzdo góry do góry

01.06.2015 r.

Zapraszamy na Festyn Rodzinny "Rycerze Bogurodzicy" do Taczowa

Już po raz siódmy Wójt i Rada Gminy Zakrzew zapraszają na Festyn Rodzinny „Rycerze Bogurodzicy”, który odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2015 r. w Taczowie. Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w Bitwie pod Grunwaldem. Podczas tegorocznej imprezy czeka na nas wiele atrakcji.

pobierzdo góry do góry

01.06.2015 r.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka!

1 czerwca to międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego wszystkim małym, ale również tym „dużym” dzieciom w dniu ich święta życzmy samych uśmiechów na twarzach, wielu radości i serdeczności, a przede wszystkim samych szóstek w szkole i wszystkiego czego tylko sobie zapragną!

A wracając do historii tego święta, przypinamy iż Międzynarodowy Dzień Dziecka świętujemy od 1955 roku. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obecnie obchodzony jest w ponad stu krajach.

pobierzdo góry do góry

03.06.2015 r.

Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend. 6 i 7 czerwca 2015 r.

 Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które współorganizatorem Dni Kolbergowskich.

pobierzdo góry do góry

03.06.2015 r.

Laureaci Nagrody Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” : Stanisław Wiaderek, Wojciech Wrzecion.

 Laureat Nagrody Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich – Stanisław Wiaderek

Wybraliśmy laureatów konkursu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich z terenu gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew. W ramach naszej inicjatywy chcemy nagradzać te osoby, które są szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz lokalnego środowiska.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu sylwetki kolejnych laureatów – Stanisława Wiaderka z gminy Przysucha oraz Wojciecha Wrzeciona z gminy Przytyk.

pobierzdo góry do góry

04.06.2015 r.

Informacja Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 5 czerwca 2015 r. Biuro Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” będzie nieczynne. Zgodnie z zarządzeniem Zarządu Stowarzyszenia następuje odbiór dnia wolnego przypadającego za dzień 15 sierpnia 2015 r. Za niedogodności przepraszamy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu w dniu 8 czerwca.

pobierzdo góry do góry

08.06.2015 r.

Nabór wniosków w Programie LIFE+

 Nabór wniosków w Programie LIFE+

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował w połowie kwietnia, że Komisja Europejska ogłosiła wstępny termin naboru wniosków do programu LIFE w 2015 r. Wnioski można składać do NFOŚiGW od 1 do 22 czerwca 2015 r. To już drugi nabór w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. W roku ubiegłym z Polski zgłoszonych zostało 57 projektów, które obecnie są rozpatrywane przez KE.

Program LIFE w nowej perspektywie został poszerzony o tematykę klimatyczną i obecnie składa się z dwóch podprogramów. Są to „Działania na rzecz Środowiska” oraz „Działania na rzecz Klimatu”. Łączny budżet Programu wynosi 3,4 mld euro, z tego 75% środków przypadnie na podprogram środowiskowy, a 25% na klimatyczny. Wśród polskich projektów LIFE dotychczas dominowały projekty z obszaru „Przyroda i różnorodność biologiczna”. „Zachęcamy polskich inwestorów, by w tej perspektywie finansowej szukali szans dla projektów w nowych obszarach programu” – mówiła 14 kwietnia 2015 r. na konferencji prasowej Dorota Zawadzka-Stępniak – Z-ca Prezesa Zarządu NFOŚiGW.

pobierzdo góry do góry

09.06.2015 r.

Bezpieczne dzieciństwo: Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza do udziału w programie „Bezpieczne dzieciństwo”. O granty mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które wspierają społeczność lokalną w polepszaniu standardów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do 3 lipca.

pobierzdo góry do góry

09.06.2015 r.

Zapraszamy na Wieczór Sobótkowy „Wianki” do Wieniawy

Wieczór Sobótkowy Wianki

Gminne Centrum Kultury w Wieniawie już od ponad 30 lat organizuje Wieczory Sobótkowe - Wianki, imprezę która jest promocją dziedzictwa kulturowego, jak również wartości zakorzenionych w tradycjach naszych ojców i przodków. W niedzielę 21 czerwca 2015 r. nad stawami i rzeką Radomką przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie niebo rozświetli ogień sobótkowy, a woda zakwitnie od wianków. Tradycyjnie wieczór sobótkowy rozpocznie się o godzinie 18.00.

pobierzdo góry do góry

10.06.2015 r.

Obywatelskie Gran Prix Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” dla aktywnych organizacji pozarządowych.

W dniu 22 maja 2015 r. podczas Walnego Zebrania Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” oraz konferencji poświęconej tematyce Osi 4 Leader PROW na lata 2007-2013 uhonorowaliśmy nie tylko aktywnych liderów, ale również aktywne organizacje pozarządowe , za pracę na rzecz rozwoju społeczno, kulturalno i gospodarczego naszego regionu. Nagrodzone zostały aktywne organizacje pozarządowe z naszego terenu: Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga z Przysuchy, Stowarzyszenie „Brać Sienkiewiczowska” z Zakrzewa, Stowarzyszenie „Zakrzewiaki” z Zakrzewa, Stowarzyszenie „Razem dla Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic”, Stowarzyszenie „Razem dla Rozwoju” z Bieniędzic, oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.

pobierzdo góry do góry

10.06.2015 r.

Przysucha ponownie zaczarowana folklorem

	 Lublin

W niedzielę 7 czerwca do Przysuchy zawitało blisko 80 artystów ludowych, którzy wzięli udział w 56 już edycji Dni Kolbergowskich, jednego z największych wydarzeń poświęconych popularyzacji dziedzictwa narodowego i kultury obszarów wiejskich. Dzięki organizacji tej inicjatywy, Przysucha zawsze w pierwszą niedzielę czerwca staje się stolicą polskiej kultury ludowej.

pobierzdo góry do góry

11.06.2015 r.

Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie

 Rowerowy Zlot Gwieździsty

Związek Gmin Radomka serdecznie zaprasza miłośników kolarstwa na XII Rowerowy Zlot Gwieździsty który odbędzie się 19.06.2015 r. Rowerzyści wyruszają z terenu 6 gmin tj. Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa, Zakrzewa aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje podróżowanie jednośladami jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego i ekologicznego transportu. Promuje utworzoną w 2004 roku sieć 287 km turystycznych szlaków rowerowych, które znajdują się na terenie Związku.

pobierzdo góry do góry

12.06.2015 r.

Pracownie Orange do wygrania. Zapraszamy do udziału w programie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie społecznym Pracownie Orange. Tym razem multimedialne świetlice założymy we wsiach i miastach do 40 tysięcy mieszkańców. Zgłoszenia do 2.edycji przyjmujemy na www.pracownieorange.pl

Do programu mogą zgłaszać się mieszkańcy miejscowości o populacji nie większej niż 40 tysięcy – zespoły min. 5 osób wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją. Do 21 czerwca złóżcie wniosek na www.pracownieorange.pl Wskażcie lokal, który spełni wymagania techniczne do stworzenia Pracowni i przekonajcie nas, że to właśnie u Was ma ona powstać. Spośród zgłoszeń Komisja wybierze 50 najciekawszych pomysłów i w lipcu podda je pod głosowanie internautów, którzy ostatecznie wskażą 25 lokalizacji na nowe świetlice.

pobierzdo góry do góry

15.06.2015 r.

Zachęcamy do lektury nowego Biuletynu Informacyjnego LGD „Razem dla Radomki”

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury 61 numeru naszego Biuletynu Informacyjnego, w którym przedstawiamy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie, jak również wydarzenia i projekty realizowane przez naszych partnerów i instytucje z terenu gmin tworzących naszą Lokalną Grupę Działania.

Informator rozpoczynamy od zaproszenia na dwa wydarzenia: Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie oraz Wieczór Sobótkowy „Wianki” odbywający się w Wieniawie - imprezy podczas której niebo rozświetli ogień sobótkowy, a rzeka Radomka zakwitnie od puszczanych wianków. Przedstawimy informacje o laureatach konkursu na aktywnych liderów obszarów wiejskich, którym wyróżnienia wręczyliśmy podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w Cerekwi. W dalszej części przedstawimy artykuł z cyklu psychologii tłumu, oraz opracowanie o dworach i pałacach w regionie radomskim przygotowane przez Pana Marka Kowalika. Nie zabraknie relacji o Dniach Kolbergowskich, których 56 edycja zorganizowana została 7 czerwca, czy innych informacji, które znajdą Państwo w naszym wydawnictwie.

pobierzdo góry do góry

16.06.2015 r.

Rajd Bike Orient w Lasach Przysuskich

27 czerwca na terenie Gminy Przysucha odbędzie się Rajd Bike Orient. Będzie to jedna z cyklu imprez na orientację organizowanych w centralnej Polsce przez Stowarzyszenie Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient. Udział w rajdzie polega na odnajdywaniu w terenie punktów kontrolnych przy pomocy mapy. W rywalizacji o wyniku decyduje liczba zaliczonych punktów oraz czas pokonania trasy. Do wyboru są trasy rowerowe (mega 50 km i giga 100 km) oraz trasa piesza 50 km. Dodatkowo przygotowana zostanie również łatwa nawigacyjnie trasa rekreacyjna o długości 30 km, na której nie będzie prowadzona klasyfikacja, idealna dla osób, które chcą wziąć udział w imprezie po raz pierwszy.

pobierzdo góry do góry

16.06.2015 r.

Konkurs na lokalne potrawy/kulinaria rozstrzygnięty.

Znamy laureatów konkursu na najlepsze lokalne produkty (potraw, kulinaria) wytwarzane na terenie Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Nagrodzone zostały 4 produkty (Ser Kozi Skrzynecki, Pierogi z mięsem wołowym oraz z kapustą i grzybami, Pierzga oraz Chleb Rarytas) wytwarzane zgodnie z tradycyjną recepturą oraz w oparciu o naturalne składniki. Wyróżnione zostały one w 4 kategoriach: produkty mięsne i rybne, wyroby piekarnicze i cukiernicze, dania gotowe i potrawy oraz miody, napoje i inne produkty. Uroczyste wręczenie nagród m.in. przez Julię Piterę -Posłankę do Parlamentu Europejskiego, Leszka Ruszczyka – Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego i Sławomira Białkowskiego – Wójta Gminy Zakrzew miało miejsce podczas Festynu Rycerskiego „Rycerze Bogurodzicy w Taczowie”.

pobierzdo góry do góry

17.06.2015 r.

Rowerowy Zlot Gwieździsty już w piątek. Zmiana godziny rozpoczęcia wydarzenia.

Związek Gmin Radomka serdecznie zaprasza miłośników kolarstwa na XII Rowerowy Zlot Gwieździsty który odbędzie się 19.06.2015 r. Rowerzyści wyruszają z terenu 6 gmin tj. Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa, Zakrzewa aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje podróżowanie jednośladami jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego i ekologicznego transportu. Promuje utworzoną w 2004 roku sieć 287 km turystycznych szlaków rowerowych, które znajdują się na terenie Związku.

pobierzdo góry do góry

18.06.2015 r.

Zaproś nas do siebie. Ostatnie dni na nadsyłanie aplikacji przez centra kultury.

Zaproś nas do siebie to nowy projekt Narodowego Centrum Kultury, który powstał przy współpracy 3 programów działających na rzecz profesjonalizacji sektora kultury:Domu Kultury+, Kadry Kultury i Platformy Kultury.

Dom Kultury+ gromadzi wokół siebie aktywne i świadome swojej misji domy kultury,Kadra Kultury dzięki szkoleniom prowadzonym już od ponad 10 lat, zachęca do nieustannego podnoszenia kompetencji ludzi kultury (przede wszystkim jej menedżerów), a Platforma Kultury aktywnie wspiera animatorów kultury, wdrażając rekomendacje z NieKongresu Animatorów Kultury. Chcemy dążyć do połączenia tych potencjałów i doprowadzić do ich spotkania w przestrzeni, w której działają.pobierzdo góry do góry

18.06.2015 r.

10 edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Mazowsze Bliskie Sercu

Już po raz dziesiąty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nabór prac trwać będzie do końca czerwca br. Po raz pierwszy zgłaszanie uczestnictwa można przesłać pocztą elektroniczną.

pobierzdo góry do góry

19.06.2015 r.

Wianki już w niedzielę. Zapraszamy na Wieczór Sobótkowy do Wieniawy!

Wieczór Sobótkowy Wianki

Gminne Centrum Kultury w Wieniawie już od ponad 30 lat organizuje Wieczory Sobótkowe - Wianki, imprezę która jest promocją dziedzictwa kulturowego, jak również wartości zakorzenionych w tradycjach naszych ojców i przodków. W niedzielę 21 czerwca 2015 r. nad stawami i rzeką Radomką przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie niebo rozświetli ogień sobótkowy, a woda zakwitnie od wianków. Tradycyjnie wieczór sobótkowy rozpocznie się o godzinie 18.00.

pobierzdo góry do góry

22.06.2015 r.

Komunikat Stowarzyszenia "Razem dla Radomki"

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 22-23 czerwca 2015 r. z uwagi na udział pracowników LGD w szkoleniu Biuro Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy i zapraszamy do kontaktu w dniu 24 czerwca. Zachęcamy też do kontaktu na kontakt e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl

pobierzdo góry do góry

24.06.2015 r.

Tradycyje Weselne Ziemi Jedlińskiej.

 Tradycyjne Wesele Jedlińskie

Wójt Gminy Jedlińsk oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zapraszają w najbliższą niedzielę 28 czerwca na Tradycje Wesele Ziemi Jedlińskie .

Podczas wydarzenia będziemy mogli podziwiać przedstawienie „Wesela Jedlińskiego” wg ks. Jana Kloczkowskiego, Wesele Żydowskie w wykonaniu aktorów z Teatru Żydowskiego z Warszawy. Przeprowadzone zostaną konkursy sobótkowe w tym na najładniejszy wianek, poszukiwanie kwiatu paproci, rozpalenie sobótkowego ogniska oraz pojedynek panny kawalerowie.

pobierzdo góry do góry

25.06.2015 r.

Folkowe i taneczne Jarmarki Skrzyneckie już w niedzielę!

Serdecznie zapraszamy Państwa w niedzielę do Skrzynna, gdzie odbędzie się druga edycja Jarmarków Skrzyneckich. Wystąpią liczne kapele i zespoły ludowe, oraz wykonawcy muzyki dance.

Wydarzenie organizowane przez Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna we współpracy z Wójtem Gminy Wieniawa – Krzysztofem Sobczakiem ma na celu aktywizację społeczności lokalnej, oraz promocję bogatego dziedzictwa kultury ludowej Gminy Wieniawa. Dlatego podczas wydarzenia oprócz występów artystycznych utytułowanych kapel ludowych (Braci Tarnowskich, Jana Wochniaka z Wieniawy czy Wiesławy Gromadzkiej), zespołów ludowych (Wolanianki, Bieniędzice, Kukułeczki) odbędą się pokazy rękodzieła ludowego w wykonaniu rzeźbiarzy, wikliniarzy oraz garncarza.

pobierzdo góry do góry

25.06.2015 r.

Relacja z Wieczoru Sobótkowego w Wieniawie

 Wieczór Sobótkowy w Wieniawie

W niedzielny wieczór niebo nad Wieniawą rozświetlił ogień świętojański, a woda zakwitła od wianków puszczanych na rzekę Radomkę. Ten prastary obrzęd, głęboko zakorzeniony w tradycji naszych przodków nadal kultywowany jest dzięki organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Wieniawie „Wiankom”.

Wieczór Sobótkowy zorganizowany został 21 czerwca w parku przy budynku GCK w Wieniawie. W uroczystościach wzięły udział zespoły i kapele ludowe. Wystąpiły m.in. zespół folklorystyczny „Wieniawa”, zespół Klubu Seniora w Wieniawie, Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna oraz Kapele Wiesławy Gromadzkiej, Jana Wochniaka i Henryka Zawadzkiego. Do godzin nocnych przygrywały one licznie zebranej publiczności, która wzięła udział w konkursach na najładniejszy wianek, czy rywalizowała w konkursie tańca ludowego.

pobierzdo góry do góry

26.06.2015 r.

Family Drift w Jedlińsku

Family Drift w Jedlińsku

Emocje i pokazy motorowe będą tematem przewodnim, ale tak naprawdę przeróżnych atrakcji dla wszystkich bez względu na zainteresowania, płeć i wiek nie zabraknie podczas całodniowej imprezy FAMILY DRIFT, która już w sobotę 27 czerwca zagości w Jedlińsku. Początek imprezy która odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaplanowano na godzinę 11.00.

pobierzdo góry do góry

26.06.2015 r.

Mistrzostwa Polski w Wakebordingu w Domaniowie już jutro!

Domaniów, Januszkowice, Margonin i Giżycko – tam odbędą się najważniejsze krajowe zawody wakeboardowe w 2015 roku. Wakeboarding to coraz bardziej popularny sport w naszym kraju. W Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego zarejestrowanych jest już prawie 200 zawodników (z licencjami), a nasi najlepsi riderzy z powodzeniem zaczynają rywalizować z europejską czołówką.

pobierzdo góry do góry

26.06.2015 r.

Jubileusz 25 lecia Piekarni Wacyn w relacji Telewizji Dami.

 Andrzej Karczewski i Ewa Brzezińska z Piekarni Wacyn w towarzystwie Prezesa LGD “Razem dla Radomki” Cezarego Adama Nowek (w środku)

Piekarnia Wacyn to jedna z najlepszych firm produkujących pieczywo nie tylko w regionie radomskim, ale na mapie całego województwa, która na rynku z dużym sukcesem radzi sobie od 25 lat. Poświadczeniem naszych słów są liczne wyróżnienia i nagrody, przyznawane w okresie ostatnich lat firmie prowadzonej przez rodzeństwo: Ewę Brzezińską i Andrzeja Karczewskiego. Zachęcamy do obejrzenia relacji z Jubileuszu Piekarni, który został przez Telewizję Dami.

pobierzdo góry do góry

29.06.2015 r.

Nabór wniosków do programu dożywiania "Pajacyk" na rok szkolny 2015/2016

Program Pajacyk

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie dożywiania w ramach programu Pajacyk na rok szkolny 2015/2016. Do 10 lipca można składać wnioski o dofinansowanie dożywiania w ciągu roku szkolnego 2015/2016 (decyduje data stempla pocztowego). O pomoc w sfinansowaniu posiłków mogą zwracać się szkoły podstawowe, gimnazja i samodzielne świetlice.

pobierzdo góry do góry

29.06.2015 r.

Festyn Rodzinny w Wierzchowinach. 5 lipca 2015 r.

 Festyn Rodzinny w Wierzchowinach

Stowarzyszenie "Czas na Zmiany” zaprasza na pierwszy festyn rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 lipca o godzinie 14.00. W programie przewidziano szereg atrakcji dla mieszkańców, takich jak wystawa starych aut, pokazy strażackie, pokazy tańca zumba, zabawa taneczna przy zespole ALFA. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zabawy i konkursy. Festyn przywita zespół pilotów z Aeroklubu w Piastowie.

pobierzdo góry do góry

30.06.2015 r.

Powitanie Lata w Domaniowie

Powitanie Lata w Domaniowie

Zapraszamy w pierwszy weekend lipca nad zalew w Domaniowie, gdzie tradycyjnie powitamy lato. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Radomiu, wspólnie ze Związkiem Gmin Radomka. To już dziewiąta edycja festynu rodzinnego, którego głównym celem jest promowanie regionu i walorów turystycznych regionu.

Festyn Rodzinny odbędzie się na plaży w Wólce Domaniowskiej, a zainauguruje ją planowany na godz. 13.15 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Moderato” z Przytyka. Podczas festynu przeprowadzony zostanie pokaz sportów wodnych „Wake GP 2015 Poland by Mastercraft” a także cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem- głównie wśród męskiej części publiczności- wybory Miss Lata Ziemi Radomskiej 2015.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka