Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14234680


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Twórcy ludowi


Danuta i Zbigniew Glik

Danuta i Zbigniew Glik

malarstwo akrylowe

www.naludowo.ovh.org

Zbigniew Glik to jeden z młodych twórców w naszym regionie. Z Muzeum Wsi Radomskiej ściśle współpracuje od 2000 roku. Bierze aktywny udział w organizowanych przez naszą placówkę festynach i kiermaszach, a także pokazach promujących Ziemię Mazowiecką organizowanych corocznie w Warszawie. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Regionalnego w Kozienicach oraz Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu.

Zainteresowania artystyczne, praca twórcza to pasje towarzyszące Zbigniewowi Glikowi od dzieciństwa. Kategoria twórcza, w której spełnia się najpełniej to malarstwo akrylowe. Swoje charakterystyczne, barwne, nieco karykaturalne płótna zwykle nakleja na deski, tworząc specyficzną "ramę" będąca integralną częścią obrazu. Najbliższa jest mu tematyka wsi, parafraza pejzażu z ciekawymi wątkami sakralnymi-najczęściej aniołami-smutnymi, wesołymi zadumanymi zawsze nieco dziecinnymi w rysunku. Zainteresowania męża wpłynęły na rozwój pasji twórczych jego żony, w wolnych chwilach zajmuje się ona koronką szydełkową oraz podobnie jak mąż malarstwem.

glik glik glik

Prace Zbigniewa Glika doczekały się już zasłużonych nagród w 2005 roku nagroda Stowarzyszenia Twórców Kozienickich oraz Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Chrystiana w Kielcach.

Obrazy Zbigniewa Glika mieszczą się w grupie malarstwa naiwnego, inspirowane ludowością, są wyrazem nowych zjawisk zachodzących w sztuce ludowej. W czasie nie sprzyjających rozwojowi twórczemu należy być szczególnie pełnym uznania dla ludzi takich jak Zbigniew Glik, młodych a z wyboru kultywujących dawne tradycje kameralnej sztuki ludowej, wykonywanej z pasji, choć nie przynoszącej korzyści.

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka