Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202531


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Grudzień 201501.12.2015 r.

LGD zaprasza na warsztaty dla przedsiębiorców, rolników oraz warsztaty dla org. pozarządowych, grup nieformalnych, instytucji kultury w zakresie pozyskania środków finansowych w ramach PROW2014-2020. 8 grudnia 2015 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Szanowni Państwo, 8 grudnia 2015 roku w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie (Zakrzew 43) przeprowadzone zostaną przeprowadzone dwa bloki warsztatów tematycznych dotyczących opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 – 2023. Spotkanie rozpoczynające się o godzinie 10.00 skierowane będzie dla przedsiębiorców, rolników, osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Spotkanie dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, publicznych instytucji kultury i edukacji, osób fizycznych które chcą realizować inicjatywy w ramach projektów grantowych rozpocznie się o godzinie 12.00.

pobierzdo góry do góry

01.12.2015 r.

Roztańczony Wrzos.

Andrzejki Folkowe we Wrzosie2015

Piękno folkloru i tradycji ludowej odżywa we Wrzosie rokrocznie w ostatni weekend listopada, ściągając na organizowane tam już od pięciu lat Andrzejki Folkowe miłośników muzyki ludowej. Nie inaczej było i w ubiegłą sobotę, gdzie mogliśmy powitać rekordową zarówno liczbę wykonawców i publiczności która bawiła się do późnych godzin nocnych.

Andrzejki Folkowe podobnie jak organizowane na przestrzeni ostatnich lat Jarmarki Ludowe to inicjatywa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, które chce promować folklor, dziedzictwo kulturowe jak również przypomnieć o pięknym zwyczaju polskiej wsi, jaką były wiejskie zabawy ludowe, podczas których grane były mazurki, oberki i fokstroty. We Wrzosie za sprawny przebieg wydarzenia odpowiadają Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko”, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie, którą wspomaga nasze LGD i Gmina Przytyk.

pobierzdo góry do góry

02.12.2015 r.

Komunikat Stowarzyszenia Razem dla Radomki .

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 2 grudnia 2015 r., Biuro Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" od godziny 12.00 będzie nieczynne z uwagi na udział pracowników LGD w szkoleniu. Za niedogodności przepraszamy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu w dniu 3 grudnia.

pobierzdo góry do góry

02.12.2015 r.

Przysuskie Spotkania Chórów

Andrzejki Folkowe we Wrzosie2015

28 listopada w Domu Kultury w Przysusze odbyły się VI Spotkania Chórów ''Z wizytą u Kolberga". Wystąpiły chóry: "Gaudium Canti" z Szydłowca, "Cantabile" z Radomska oraz "Canto" z Przysuchy. Organizatorami VI Spotkań Chórów ''Z wizytą u Kolberga" były Stowarzyszenie Chóru Nauczycielskiego ''Canto" i Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki". Współorganizatorami: Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Starostwo Powiatowe w Przysusze, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga oraz Bank Spółdzielczy w Przysusze. Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość posłuchać pięknych utworów z różnych stron świata zarówno tych klasycznych, rozrywkowych jak i ludowych. Wspólne wykonanie przez wszystkie chóry trzech utworów: "Jedzie Jasio", "Głęboka studzienka" i ''Pieśni pożegnalnej" zakończyły VI Spotkania Chórów "Z wizytą u Kolberga". Różnorodność i wysoki poziom prezentowanych utworów dostarczył słuchaczom wielu wrażeń i artystycznych doznań.

pobierzdo góry do góry

03.12.2015 r.

Mieszkańcy wsi europejskiej zabierają głos

240 osób, reprezentujących społeczności wiejskie z 40 krajów europejskich, które spotkały się w dniach 4-6 listopada na Drugim Europejskim Parlamencie Wiejskim, przyjęło ambitny Manifest Obszarów Wiejskich Europy. Manifest domaga się uznania praw społeczności wiejskich do jakości i standardu życia porównywalnych z mieszkańcami miast oraz do pełnego udziału w procesach decyzyjnych.

Manifest wzywa do podjęcia działań w 30 kluczowych obszarach i jest efektem krajowych kampanii przeprowadzonych w 40 krajach, w tym w Polsce, z udziałem wielu tysięcy mieszkańców wsi. Uczestnicy kampanii domagają się odnowionego, równoprawnego partnerstwa między obywatelami a władzą. Uznają, że obowiązkiem mieszkańców wsi jest odpowiedzialna troska o swój dobrostan, ale domagają się, aby także rządy i samorządy różnych szczebli oraz instytucje europejskie podjęły działania, aby to partnerstwo funkcjonowało skutecznie.

pobierzdo góry do góry

03.12.2015 r.

Masz pomysł na własny biznes ? Brakuje Ci własnych środków ?....przeczytaj!!!

W Radomiu od ponad 20 lat działa Stowarzyszenie „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości”. Jest ono niezależną organizacją pozarządową funkcjonującą w obszarze działań społecznych i wsparcia małego i średniego biznesu, z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Misją Stowarzyszenia jest wspieranie wszelkich inicjatyw społecznych, mających na celu zwalczanie bezrobocia i jego skutków oraz promowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych i osób przedsiębiorczych, przyczyniających się do rozwoju gospodarczego Miasta i Województwa oraz lokalnego rynku pracy. W swej działalności Stowarzyszenie aktywnie współpracuje z innymi niezależnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami rynku pracy, instytucjami pomocy i integracji społecznej oraz jednostkami samorządu terytorialnego, administracją państwową i placówkami naukowymi i badawczymi. Jedną z form wsparcia jest Projekt realizowany przez Stowarzyszenie.

Jeśli ktoś ma gotowy pomysł na stworzenie własnej firmy, przemyślał go, dopracował szczegóły, a może nawet napisał sobie wstępny biznesplan a jednak nie założył firmy, bo nie miał jak sfinansować niezbędnych wydatków na początek, to Projekt , który realizujemy jest stworzony właśnie dla niego.

pobierzdo góry do góry

04.12.2015 r.

Z wizytą studyjną u Lokalnych Grup Działania na Słowenii

W dniach 17 – 20 listopad br. przedstawiciel LGD „Razem dla Radomki” uczestniczył w wyjeździe studyjnym reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i osób delegowanych prze LGD z terenu województwa mazowieckiego. Wyjazd ten był wspaniałą okazją do poznania osiągnięć LGDów słoweńskich w zakresie wdrażania Strategii Rozwoju współfinansowanych, tak jak ma to miejsce w Polsce, z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Polska delegacja gościła w siedzibach LGDów słoweńskich: Local Action Group Sožitje, Local Action Group From Pohorje to Bohor, Local Action Group SKUPINA POSAVJE ale także w Ministerstwie Rolnictwa i Leśnictwa Słowenii. Podczas spotkań doszło do wymiany informacji nt. programów rozwoju obszarów wiejskich, warunkach w jakich wdrażane były strategie w perspektywie finansowej 2007 - 2013, specyfiki obszarów, na których działają LGD w Polsce i Słowenii, przygotowań do nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Każda z LGD miał okazję pochwalić się swoimi osiągnięciami i opowiedzieć o najciekawszych inicjatywach Beneficjentów.

pobierzdo góry do góry

07.12.2015 r.

LGD zaprasza na warsztaty dla przedsiębiorców, rolników oraz warsztaty dla org. pozarządowych, grup nieformalnych, instytucji kultury w zakresie pozyskania środków finansowych w ramach PROW2014-2020. 8 grudnia 2015 r. Zapraszamy.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Szanowni Państwo, 8 grudnia 2015 roku w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie (Zakrzew 43) przeprowadzone zostaną przeprowadzone dwa bloki warsztatów tematycznych dotyczących opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 – 2023. Spotkanie rozpoczynające się o godzinie 10.00 skierowane będzie dla przedsiębiorców, rolników, osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Spotkanie dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, publicznych instytucji kultury i edukacji, osób fizycznych które chcą realizować inicjatywy w ramach projektów grantowych rozpocznie się o godzinie 12.00.

pobierzdo góry do góry

08.12.2015 r.

67 numer Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury najnowszego numeru naszego wydawnictwa, które przedstawia najważniejsze informacje dotyczące działań realizowanych przez nasze Stowarzyszenie, jak również inicjatywy realizowane przez nasze instytucje partnerskie, samorządy, przedsiębiorców oraz osoby prywatne.

Dzieląc się z Państwem grudniowym wydaniem naszego Biuletynu zapraszamy do lektury artykułów poświęconych wydarzeniom organizowanym przez nas w miesiącu listopadzie. Przedstawiamy relacje z folkowego Wrzosu, gdzie zorganizowana została już piąta edycja Andrzejek Folkowych; z warsztatów poświęconych produkcji serów podpuszczkowych i rozwoju marki produktów tradycyjnych. Prezentujemy również informacje o Przysuskich Spotkaniach Chórów „Z wizytą u Kolberga” , z wizyty studyjnej u Lokalnych Grup Działania na Słowenii, oraz z Walnego Zebrania Członków naszego Stowarzyszenia. Wzorem poprzednich numerów zamieszczamy artykuł z zakresu psychologii wyglądu, a także artykuł na temat mikro-pożyczek dla przedsiębiorców.

pobierzdo góry do góry

08.12.2015 r.

Zakrzewski Wieczór Wigilijny.

Wigilia Zakrzew

Wójt Gminy Zakrzew - Sławomir Białkowski oraz Rada Gminy zapraszają na uroczyste spotkanie wigilijne, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 grudnia. Wigilia w Zakrzewie na stałe wpisała się już w kalendarz imprez gminnych.

Tradycyjnie przygotowany zostanie stół z wigilijnymi potrawami, a doniosłej atmosferze tego dnia towarzyszyć będą kolędy śpiewane przez mieszkańców. Serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00 do Centrum Zakrzewa.

pobierzdo góry do góry

09.12.2015 r.

Royal String Quartet w Muzeum Gobrowicza we Wsoli.

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na koncert, tym razem bardzo klasyczny:Royal String Quartet zagra kwartet smyczkowy op. 132 Ludwiga van Beethovena. Wspaniałej muzyki w wykonaniu wybitnych artystów będzie można posłuchać we Wsoli w niedzielę 13 grudnia. Początek koncertu o godz. 17, liczba miejsc ograniczona.

Profesor Mieczysław Tomaszewski nazwał Witolda Gombrowicza „beethovenistą nawróconym”. Pisarz w młodości „pożerał” muzykę Beethovena, ale potem – jak pisał – „jego forma stała mi się czymś bliskim frazesu”. Tym, co Gombrowicza „nawróciło” na Beethovena były właśnie ostatnie kwartety smyczkowe tego kompozytora. „Ten stary, łatwy Beethoven” – pisał Gombrowicz w „Dzienniku”, dodając jednak: „ale bo też w sztuce nic nie jest tak trudne jak łatwość”.

pobierzdo góry do góry

09.12.2015 r.

Komunikat: 24 grudnia 2015 r. – Biuro LGD Razem dla Radomki będzie nieczynne.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 24 grudnia 2015 r. Biuro Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” będzie nieczynne. Dzień wolny ustalony został w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy tj. w dniu 26 grudnia 2015 r. Za utrudnienia przepraszamy.

pobierzdo góry do góry

10.12.2015 r.

Zapraszamy na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki . Zakrzew 22.12.2015 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Walne Zgromadzenie Członów Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, które odbędzie się w dniu 22 grudnia 2015 r. o godzinie 13.00 w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie (Zakrzew 43).

Podczas spotkania zostanie m.in. zaprezentowana i poddana do uchwalenia Lokalna Strategia Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na lata 2015-2023, nadrzędny dokument dotyczący rozwoju obszaru gmin tworzących LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ze względu na wagę omawianych spraw, obecność Członków

pobierzdo góry do góry

10.12.2015 r.

Nowe Stowarzyszenie w Milejowicach.

Stowarzyszenie „Rozwoju Miejscowości Milejowice – Równe Szanse” – to nazwa nowej organizacji pozarządowej z terenu Gminy Zakrzew. Na zebraniu założycielskim które odbyło się w dniu 25 listopada w Milejowicach – uczestniczyło 20 osób. Uchwalono na nim statut, powołano zarząd, komisję rewizyjną – podejmując stosowne uchwały, a także przygotowano niezbędne dokumenty, które zostały przedłożone do Krajowego Rejestru Sądowego celem uzyskania pełnej osobowości prawnej przez powołany podmiot.

pobierzdo góry do góry

11.12.2015 r.

Rekordowe warsztaty u Kolberga

 Rekordowe warszaty u Kolberga

Prawie 500 osób, uczniów i nauczycieli, wzięło udział w tegorocznych świątecznych warsztatach etnograficznych, które w dniach 7 - 9 grudnia odbywały się w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Tegoroczna edycja warsztatów w Muzeum cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu trzech dni wzięło w nich udział blisko 500 uczestników, uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkól i ośrodków wychowawczych nie tylko z Przysuchy ale i z całego powiatu przysuskiego. Zajęcia prowadzone były przez doświadczone twórczynie ludowe z regionu opoczyńskiego - panią Mariannę Rzepkę i Bożenę Dulnikiewicz. Marianna Rzepka jest laureatką Nagrody im. Oskara Kolberga i wraz z córkami kontynuuje regionalną tradycję rękodzieła artystycznego.

pobierzdo góry do góry

11.12.2015 r.

Skarby Korca – perły Wołynia

 Monaster Trójcy Świętej w Korcu

Na terenie I Rzeczpospolitej znajdowały się liczne miasta – twierdze, których zadaniem była obrona południowo-wschodnich rubieży państwa. Warto pamiętać, że Kresy Rzeczpospolitej to nie tylko Wilno, Lwów, Grodno, lecz także dziesiątki miast i miasteczek, o których zapomniano. Jednym z takich zapomnianych miasteczek jest Korzec, który znajduje się na terenie obecnej Ukrainy.

Korzec to dawna siedziba Książąt Koreckich i polskiej magnaterii. Po zakończeniu działań II wojny światowej został włączony do terytorium Związku Radzickiego. Dziś to niewielkie, bo niespełna 7 tysięczne miasteczko, nadal zamieszkują osoby wywodzące się z Polski – dbając o pielęgnowanie i przetrwanie śladów przeszłości i polskiej tradycji. Zachęcamy Państwa do lektury artykułu opracowanego przez Mariannę Yushchuk – reprezentującą partnera naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” – Parafię p.w. Św. Antoniego w Korcu.

pobierzdo góry do góry

11.12.2015 r.

Zapraszamy na wystawę malarstwa Doroty Kowalik-Nienartowicz do Zakrzewa.

13 listopada 2015 roku odbyło się otwarcie wystawy prac radomskiej malarki Doroty Kowalik-Nienartowicz, któremu towarzyszył koncert w wykonaniu muzyki Fryderyka Chopina okazji 166. rocznicy śmierci kompozytora. Na wystawie prezentowane jest ponad 30 obrazów, głównie akwareli i kilka prac wykonanych techniką gwaszu.

Dorota Kowalik-Nienartowicz urodziła się i mieszka w Radomiu. Ukończyła Liceum Plastyczne w Kielcach (tkactwo artystyczne) i studia w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Gieragi.

pobierzdo góry do góry

14.12.2015 r.

Konkurs na realizację szkoleń na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako Instytucja Pośrednicząca w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, ogłosiło konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Nabór trwa od 2 listopada 2015 r. do 2 lutego 2016 r. Konkurs kierowany jest do organizacji pozarządowych.

Wnioskodawcą może być organizacja pozarządowa, która w realizację projektu będzie mogła zaangażować również: JST na poziomie gminy, w formie podmiotów upoważnionych do ponoszenia wydatków, zgodnie z zawartym z organizacją pozarządową porozumieniem, inne organizacje pozarządowe, JST (inne niż na poziomie gminy) oraz ich związki i stowarzyszenia, instytucje prowadzące działalność w zakresie uniwersytetów trzeciego wieku, występujące w formie partnerów.

pobierzdo góry do góry

14.12.2015 r.

Wolanów zaprasza na Wigilię. 20.12.2015 r.

20 grudnia 2015 r. w Wolanowie Wójt Gminy Adam Gibała, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wolanowie, Gminnym Centrum Kultury, Gminną Biblioteką publiczną oraz przy wsparciu organizacji pozarządowych zaprasza na Spotkanie Wigilijne z mieszkańcami gminy Wolanów.

Spotkanie Wigilijne rozpocznie się o godzinie 14.00 na placu przed budynkiem Urzędu Gminy Wolanów. Oprócz złożenia tradycyjnych życzeń świątecznych, będziemy mogli wysłuchać koncertu wigilijnego przedstawionego przez Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Wolanianki” , występu Zespołu Śpiewaczego „Bieniędzice”, a także programów artystycznych przygotowanych prze z Gminne Centrum Kultury.

pobierzdo góry do góry

15.12.2015 r.

LGD Razem dla Radomki wśród finalistów konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2015.

16 grudnia 2015 r. w Hotelu Ibis w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2015 Razem dla Rozwoju” w ramach którego wśród 12 finalistów wyróżniono Partnerstwo Paprykowy Szlak, którego inicjatorem i koordynatorem jest Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

W pierwszej części konferencji - 12 partnerstw - finaliści konkursu - zaprezentują stosowane w swoich partnerstwach rozwiązania, pozwalające na lepszą i bardziej skuteczną realizację przyjętych celów rozwojowych. Ta część konferencji będzie odgrywała ważną rolę edukacyjno-informacyjną i będzie formą wymiany doświadczeń, stąd zapraszamy na konferencję także zainteresowane podmioty nie uczestniczące w konkursie. W drugiej części konferencji komisja konkursowa ogłosi wyniki konkursu wraz z ich uzasadnieniem.

pobierzdo góry do góry

15.12.2015 r.

Spotkanie Wigilijne w Jedlińsku.

Wigilia w Jedlińsku

Wójt Gminy Jedlińsk - Kamil Dziewierz, Rada Gminy Jedlińsk, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zapraszają wszystkich mieszkańców na Spotkanie Wigilijne na Rynku, które odbędzie się 20 grudnia 2015 r. o godzinie 17.40.

pobierzdo góry do góry

15.12.2015 r.

Zachęcamy do lektury nowego albumu krajoznawczego w wersji on-line: Przyroda Powiatu Radomskiego

 Festyn Wolanów

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z wersją on-line (e-book) nowego wydawnictwa Starostwa Powiatowego w Radomiu, które przygotowało folder o powiecie pn. „Przyroda Powiatu Radomskiego”, który zabiera nas w podróż po urokliwych zakątkach naszego regionu. Możemy podziwiać piękno fauny i flory ukazane wśród wielu zdjęć, które zachęcą nas do wybrania się na weekendową wycieczkę, aby poznać urokliwe miejsca, ciche zakątki, niepowtarzalne widoki.

Publikacja dostępna jest w wersji on-line pod adresem http://razemdlaradomki.pl/e-book/Album_Przyroda_Powiatu_Radomskiego_[2015]/index.html#/1

pobierzdo góry do góry

16.12.2015 r.

Zrób porządki w organizacji na koniec roku. Poradnik Ngo.pl

Zbliża się 31 grudnia, okres na który organizacje pozarządowe muszą przygotować odpowiednie sprawozdania i dokumentację. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia poradnika z infografiką przygotowaną przez portal www.ngo.pl, przedstawiający nam co powinien zrobić zarząd fundacji, stowarzyszenia lub osoba prowadząca księgowość organizacji.

Dokument ten pomoże uporządkować sprawy formalne, dokumenty w organizacji i ułatwi sporządzenie sprawozdań za mijający rok.

pobierzdo góry do góry

16.12.2015 r.

Program dotacyjny Wolontariat dla dziedzictwa. Ostatnie dni na złożenie projektu.

Narodowy Instytut Dziedzictwa informuje o uruchomieniu programu dotacyjnego "Wolontariat dla dziedzictwa" skierowanego do organizacji pozarządowych działających na rzecz dziedzictwa kulturowego. Nabór trwa do 18 grudnia.

Wolontariat dla dziedzictwa to program skierowany do organizacji pozarządowych, które angażują się w działania na rzecz opieki nad dziedzictwem kulturowym. Szczegółowe zasady przyznawania dotacji opisane są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej, zachęcamy także do korzystania ze strony internetowej wolontariat.nid.plznajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje.

pobierzdo góry do góry

17.12.2015 r.

Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki laureatem prestiżowej nagrody w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2015 r.

 Konferencja podsumowująca Konkurs Samorządowy Lider Zarządzania 2015 – odbiór głównej nagrody przez Sławomira Białkowskiego – Wójta Gminy Zakrzew, Dariusza Wołczyńskiego – Wójta Gminy Przytyk oraz Cezarego Adama Nowek – Prezesa LGD „Razem dla Radomki”

„Samorządowy Lider Zarządzania 2015 – Razem dla Rozwoju” to ogólnopolski konkurs organizowany przez Związek Miast Polskich, którego druga edycja rozstrzygnięta została w dniu 16 grudnia 2015 r. w Warszawie. Wśród laureatów konkursu zostało wyróżnione Partnerstwo Paprykowy Szlak – koordynowane i zainicjowane przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”.

To wyjątkowe wyróżnienie otrzymane przez nasze Stowarzyszenie podkreśla również fakt, że w gronie laureatów byliśmy jedynym przedstawicielem partnerstwa związanego tylko i wyłącznie z rozwojem obszarów wiejskich. Pozostałymi nagrodzonymi jednostkami zostały m.in. Aglomeracja Wałbrzyska, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, Partnerstwo Królewiecki Obszar Funkcjonalny. Warto dodać, że celem realizowanego konkursu jest zidentyfikowanie i nagrodzenie najciekawszych przykładów praktycznie stosowanych metod i narzędzi współpracy samorządowej oraz współpracy jednostek samorządu z podmiotami z innych sektorów (organizacjami pozarządowymi, podmiotami gospodarczymi jednostkami naukowo-badawczymi, instytucjami administracji publicznej). Współpraca może być realizowana w formie stowarzyszeń JST, związków komunalnych, lokalnych grup działania lub wszelkich porozumień o współpracy.

pobierzdo góry do góry

18.12.2015 r.

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki w Zakrzewie. 22.12.2015 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Walne Zgromadzenie Członów Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, które odbędzie się w dniu 22 grudnia 2015 r. o godzinie 13.00 w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie (Zakrzew 43). Podczas spotkania zostanie m.in. zaprezentowana i poddana do uchwalenia Lokalna Strategia Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na lata 2015-2023, nadrzędny dokument dotyczący rozwoju obszaru gmin tworzących LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ze względu na wagę omawianych spraw, obecność Członków Stowarzyszenia jest obowiązkowa. Prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie pod nr 48 38 58 996 lub drogą mailową na adres: zarzad@razemdlaradomki.pl

pobierzdo góry do góry

21.12.2015 r.

Kolejny sukces młodych artystów z Wolanowa. Wolanianki w Finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Zespół Pieśni i Tańca „Wolanianki” został finalistą Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek wygrywając regionalne eliminacje które odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu w dniu 20 grudnia 2015 r. Zespół zachwycił jury i publiczność swoją folkową interpretacją kolęd. W finale który odbędzie się w połowie stycznia w Będzinie będzie rywalizował z artystami z kraju i z zagranicy o miano najlepszego wykonawcy kolęd i pastorałek.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika organizowany jest od 1994 roku i na trwale pisał się w kulturalną mapę Polski. Dzisiaj spośród 37 ośrodków eliminacyjnych istnieją również trzy za naszą wschodnią granicą, dwa na Ukrainie (w Równem, Żytomierzu) oraz w białoruskich Baranowiczach. Ta liczba jest proporcjonalna do zainteresowania Festiwalem, na który corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Dzięki temu jest on największą tego typu imprezą w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych. Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie) nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody.

pobierzdo góry do góry

22.12.2015 r.

Kolejny konkurs Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Termin składania ofert mija 7 stycznia 2016.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Minister Pracy i Polityki Społecznej zaprasza organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2016 r. ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO). W priorytecie 2 – Aktywne społeczeństwo konkurs ruszy 1 grudnia 2015 r. i będzie trwał do dnia 7 stycznia 2016 r.

W ramach tegorocznego konkursu wybrane zostały już projekty dla priorytetów nr 3. Aktywni Obywatele, 4 Silne organizacje pozarządowe oraz Komponentu Wsparcia Działań Strażniczych w Priorytecie 3, Komponentu Działań Systemowych w Priorytecie 4. Wysokość środków na finansowanie P FIO w roku 2016 wynosi 60 000 000,00 zł, w tym 57 600 000,00 zł przeznaczono na dotacje, zaś 2 400 000,00 zł przeznaczono na obsługę techniczną.

pobierzdo góry do góry

22.12.2015 r.

Konkurs na finansowanie Lokalnych Inicjatyw Ekologicznych.

Centrum OPUS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie przygotowanym pod egidą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tegorocznej edycji Lokalnych Inicjatyw Ekologicznych Centrum OPUS przyzna ok. 20 grantów w wysokości od 5.000 zł do 20.000 zł. Poniżej znajdą Państwo wszystkie szczegóły związane z procedurą konkursową.

Celem konkursu jest poprawa stanu środowiska naturalnego przy zaangażowaniu społeczności lokalnych. Lokalna inicjatywa ekologiczna jest więc zespołem spójnych, zaplanowanych działań służących pobudzaniu aktywności społeczności lokalnych dla zrównoważonego rozwoju. Źródłem inicjatywy są społeczności lokalne.

pobierzdo góry do góry

23.12.2015 r.

Informacja: 24 grudnia 2015 r. – Biuro LGD Razem dla Radomki będzie nieczynne.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 24 grudnia 2015 r. Biuro Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” będzie nieczynne. Dzień wolny ustalony został w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy tj. w dniu 26 grudnia 2015 r. Za utrudnienia przepraszamy.

pobierzdo góry do góry

23.12.2015 r.

Lokalna Strategia Rozwoju Stowarzyszenia Razem dla Radomki na lata 2016-2023 przyjęta przez Walne Zebranie Członków.

Relacja z Walnego Zebrania LGD

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” podczas wczorajszego spotkania w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie przyjęło Lokalną Strategię Rozwoju „Razem dla Radomki”, która stanowić będzie nadrzędny dokument określający kierunki, cele i przedsięwzięcia podejmowanych przez LGD działań na okres lat 2016-2023. Zaprezentowany dokument przez Prezesa Stowarzyszenia – Cezarego Adama Nowek jest podstawą do realizacji działań w ramach nowej perspektywy unijnej dla Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, określając nadrzędne zadania które stawia sobie do realizacji LGD w procesie aktywizacji, rozwoju i przekazywania środków finansowych na rzecz przedsiębiorców, samorządów gmin, instytucji kultury, rolników, osób fizycznych, organizacji pozarządowych i lokalnych liderów środowisk wiejskich.

pobierzdo góry do góry

28.12.2015 r.

Konkurs Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: Maluch – edycja 2016

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił, w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch”, zwanego dalej „Programem” - konkurs „Maluch – edycja 2016”. Najbliższe termin składania wniosków przez organizacje pozarządowe mija 12 stycznia 2016 r. Na Program przeznaczono w 2016 roku kwotę 151 000 000 zł

pobierzdo góry do góry

30.12.2015 r.

Konkurs w Programie Czechy-Polska. Współpraca instytucji i społeczności

Do 15 lutego 2016 r. trwa nabór wniosków w Programie Intrerreg V-A Republika Czeska – Polska: 4. Współpraca instytucji i społeczności.

Dofinansowanie mogą otrzymać następujące typy działań: Inicjatywy zmierzające do wzmacniania integracji na poziomie lokalnym, współpraca społeczeństwa obywatelskiego i inne działania przyczyniające się do spójności na poziomie lokalnym; Rozwój współpracy instytucji administracji publicznej; Tworzenie i rozwój transgranicznych sieci współpracy, łącznie ze współpracą z i między organizacjami pozarządowymi oraz partnerami społeczno-gospodarczymi.

pobierzdo góry do góry

31.12.2015 r

Sylwester w Jedlińsku. Zapraszamy!

Wójt Gminy Kamil Dziewierz wraz z Radą Gminy Jedlińsk serdecznie zapraszają mieszkańców na powitanie Nowego Roku i pokaz fajerwerków już dziś, 31 grudnia 2015 r.

Wspólne powitanie Nowego Roku powoli staję się tradycją w Jedlińsku. Obchodzone od kilku lat przyciąga liczne grupy mieszkańców gminy. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 23.30. W programie pokaz fajerwerków i zabawa taneczna na Rynku.

Życząc wszystkiego co najlepsze w nowym roku, serdecznie zapraszamy Państwa do Jedlińska.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka