Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14234906


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

MAZOWIECKA KUŹNIA SMAKÓW



O projekcie Aktualności Szkolenia Szkolenia e-learningowe Konkurs na najlepsze dania z papryki Konkurs na najlepsze produkty i dania Południowego Mazowsza Materiały do pobrania Zamówienia Kontakt


O projekcie

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w miesiącu lipcu 2016 roku rozpoczęło realizację działań w ramach projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych". To nowy projekt który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu wygranego w konkursie ogłoszonym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich, w ramach Planu Operacyjnego KSOW ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Inicjatywa będzie stanowiła nie tylko kontynuacje zapoczątkowanych uprzednio przez LGD "Razem dla Radomki" zadań, ale przede wszystkim wyznaczy nowe obszary i kierunki związane z budowaniem silnej marki produktów tradycyjnych, regionalnych, producentów branży spożywczej, jak również z rozwojem mieszkańców obszarów wiejskich, którzy chcieliby podjąć działalność pozarolniczą związaną z produkcją zdrowej żywości.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" wraz partnerami projektu (Stowarzyszeniami Dziedzictwo i Rozwój, Puszcza Kozienicka, Wspólny Trakt" dzięki realizacji projektu zainicjuje współpracę ale i promocję przedsiębiorców, rolników, producentów z obszarów wiejskich zajmujących się wytwarzaniem produktów tradycyjnych i regionalnych - cechujących się najwyższą jakością, wytwarzanych zgodnie z tradycyjnymi i naturalnym metodami. Pokażemy mieszkańcom obszarów wiejskich południowego Mazowsza poprzez organizację szkoleń i warsztatów (zarówno stacjonarnych i e-learningowych) - możliwości zakładania działalności polegających na produkcji produktów regionalnych, pozwolić im zdobyć wiedzę i kwalifikację podnoszącą ich umiejętności nie tylko w procesie wytwarzania i produkcji, ale również w budowaniu procesu marketingu produktu. Chcemy podjąć wielotorowe, ale kompleksowe inicjatywy, które pozwolą nam na kreowanie mocnej marki produktów tradycyjnych z terenu Południowego Mazowsza, zbudować spójną sieć i szlak dziedzictwa kulinarnego Mazowsza, wpłynąć na ich promocję i rozpoznawalność. Naszym celem jest też wykreowanie i urynkowienie wybranych produktów lokalnych i tradycyjnych.

Najważniejsze zadania inicjatywy:

- Promocja produktu tradycyjnego Papryki Przytyckiej
Aby dalej w sposób efektywny wpływać na rozwój produkcji papryki w regionie radomsko-przysuskim zamierzamy przygotować niezbędną dokumentację, która umożliwi nam zdobycie certyfikatu Unii Europejskiej jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Wpłynie to w znaczącym stopniu na wzrost popytu na produkt za granicami naszego kraju, jak również na rynku krajowym

- Budowa marki produktów tradycyjnych. Przygotowanie wniosków o uzyskanie wpisu na listę produktów tradycyjnych.
Stowarzyszenie LGD "Razem dla Radomki" posiada duże doświadczenie w zakresie promocji marki produktów tradycyjnych i przygotowywaniu dokumentacji związane z wpisem na Listę Produktów Tradycyjnych i możliwościami jakie daje uzyskanie takiego certyfikatu dla producentów tych produktów. Wybrane zostaną produkty dla których przygotowana zostanie dokumentacja o uzyskanie wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Budowa Szlaku Kulinarnego Południowego Mazowsza.
Wraz z rozpoczęciem realizacji projektu przystąpimy do procesu budowy Szlaku Kulinarnego Południowego Mazowsza, Mazowsza, który będzie wskazywał miejsca wytwarzania i sprzedaży produktów tradycyjnych i lokalnych. Znajdą się na nim producenci wytwarzający lub oferujący takie produkty oraz dania kuchni regionalnej. Opracowana zostanie publikacja, która zawierać będzie także mapę szlaku. Przygotowany zostanie również film promujący producentów tradycyjnych.

- Organizacja szkoleń i warsztatów stacjonarnych i e-learnignowych w zakresie:.
- Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich
- Nowoczesne pszczelarstwo
- Warsztaty Produkcja i przetwórstwo tradycyjne mięsa
- Warsztaty kulinarne: Tradycyjna kuchnia regionu radomskiego
- Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości
- Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce
- Warsztaty przetwarzania wyrobów mlecznych na produkcję serów i wyrobów
- Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych

- Realizacja konkursu kulinarnego i przygotowanie publikacji Mazowiecka Kuźnia Smaków
W miesiącu czerwcu ogłoszony zostanie konkurs na najlepszą potrawę tradycyjną Południowego Mazowsza. Będą mogli w nim wystartować wszyscy mieszkańcy czterech powiatów objętych problemem. Wybrane przepisy złożą się na książkę kucharską pn. Mazowiecka Kuźnia Smaków", która wydania będzie w wersji on-line. Przeprowadzony zostanie także konkurs na najlepsze produkty regionalne i tradycyjne z terenu Południowego Mazowsza o Laur LGD.


mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGD



enrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka