Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202391


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Lipiec 201202.07.2012 r.

27 numer Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy do lektury wakacyjnego wydania Biuletynu Informacyjnego LGD „Razem dla Radomki”, w którym co miesiąc dzielimy się z Wami najważniejszymi informacjami o działaniach i projektach naszego Stowarzyszenia. Nie zabraknie także informacji z życia naszych małych ojczyzn.

Tym razem przedstawiamy relację z Dni Kolbergowskich – jednego z najważniejszych na mapie naszego województwa wydarzeń poświęconych folklorowi obszarów wiejskich, oraz z Pikniku Rycerskiego – Rycerzy Bogurodzicy w Taczowie. Nie zabraknie też informacji o nowym projekcie LGD: „E-learning – skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach” który otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

W aktualnym wydaniu mogą Państwo zapoznać także się z wywiadem z Panią Zofią Maj, dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie – zdobywczynią trzeciego miejsca w Konkursie Mazowiecki Bibliotekarz Roku; interesującą nazewniczą historią Wolanowa, czy też relacjami z Jubileuszu 80 – lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie.

To oczywiście nie wszystkie informacje zamieszczone w Biuletynie, dlatego serdecznie zapraszamy do jego lektury. Biuletyn mogą Państwo przeczytać klikając w poniższą ikonę Pobierz. Życzymy miłej lektury.

pobierzdo góry do góry

02.07.2012 r.

W Domaniowie w niedzielę powitano lato!

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca – nad zalewem w Domaniowie – uroczyście powitano lato. Publiczność nie zawiodła organizatorów. Pogoda dopisała, a i atrakcji też nie zabrakło dlatego tłumnie nad zalewem przebywali mieszkańcy pobliskich gmin, Radomia jak i okolic. Organizatorem festynu „Powitanie Lata w Domaniowie” było Starostwo Powiatowe w Radomiu, Gmina Przytyk oraz Związek Gmin Radomka.

Imprezę rozpoczął o godzinie 14.00 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka, a w godzinach wieczornych na scenie zaprezentowały się zespoły Pudzian Band, Weekend i CDN. Nie zabrakło konkurs i zabaw, atrakcji dla najmłodszych – karuzeli, zjeżdżalni, dmuchawców. Wybrano również Miss Lata w Domaniowie którą została Agnieszka Turczyk. Dla tych co lubią aktywny wypoczynek zorganizowano zawody sportowe w siatkówkę plażową, a dla fanów sportów wodnych występ gwiazdy Wakebordingu – Dunkana Zuur, oraz pokaz FLYBOARDINGU – Franka Zapaty.

Tegoroczna edycja Powitania Lata została wzbogacona o imprezę towarzyszącą, którą stanowiły zawody GoWake2012. Była to pierwsza typu tego typu impreza w Polsce, w której uczestniczyli najlepsi zawodnicy w wakebordingu w Polsce. Miłośnicy sportu polegającego na pływaniu na powierzchni wody na specjalnej desce przyczepionej liną do łodzi rywalizację rozpoczęli w piątek a finały ich zmagań mogliśmy oglądać w niedzielne popołudnie.

Powitanie Lata w Domaniowie 2012 Powitanie Lata w Domaniowie 2012 Powitanie Lata w Domaniowie 2012
Powitanie Lata w Domaniowie 2012 Powitanie Lata w Domaniowie 2012 Powitanie Lata w Domaniowie 2012
Powitanie Lata w Domaniowie 2012 Powitanie Lata w Domaniowie 2012 Powitanie Lata w Domaniowie 2012
pobierzdo góry do góry

03.07.2012 r.

Bezpłatna Infolinia Obywatelska Rzecznika Praw Obywatelskich.

Infolinia Obywatelska

Informujemy, iż Rzecznik Praw Obywatelskich uruchomił infolinię pod numerem telefonu – 800-676-676. Łącząc się z Infolinią Obywatelską można uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach Rzecznika Praw Obywatelskich.

Tą drogą można również dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Pracownicy Infolinii będą starali się udzielić niezbędnych informacji bądź pomoc skierować sprawę do innej, najbardziej właściwej instytucji. Telefon obsługują doświadczeni prawnicy - pracownicy Wydziału Przyjęć Interesantów Biura RPO.

Połączenie jest bezpłatne z telefonów stacjonarnych i telefonów komórkowych należących do sieci: Orange, Play, Plus T-Mobile. Infolinia jest czynna w poniedziałki w godzinach od 10.00-18.00, oraz od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

pobierzdo góry do góry

04.07.2012 r.

Panorama Gminy Jedlińsk

Panorama Gminy Jedlińsk

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania kwartalnika - Panoramy Gminy Jedlińsk. Możemy w nim odnaleźć wiele ciekawych informacji poświęconym inwestycjom realizowanym w gminie; relacje z wieczoru sobótkowego oraz z pikniku artystycznego „Apetytu na Gombrowicza” odbywającego się już od 5 lat w Muzeum Gombrowicza we Wsoli. Nie zabraknie też informacji o spotkaniu Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” z LGD „Razem Ku Lepszej Przyszłości” z województwa lubelskiego, które odbyły spotkanie z władzami Gminy Jedlińsk, oraz miały możliwość wymiany doświadczeń i poznania dokonań w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych dofinansowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Oczywiście w numerze znajdą Państwo o wiele więcej informacji, dlatego zachęcamy do lektury

Publikację mogą Państwo przeczytać klikając w poniższą ikonę Pobierz. Życzymy miłej lektury.

pobierzdo góry do góry

05.07.2012 r.

Nowy Projekt LGD Razem dla Radomki: E-learning – skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach

 E-learning - skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach

E-learning - skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach- to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia "Razem dla Radomki", która otrzymała dotacje z funduszy zewnętrznych. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie ze Starostwami Powiatowymi w Radomiu, Przysusze, Szydłowcu i Zwoleniu.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i wzrost potencjału kadr i wolontariuszy organizacji pozarządowych, zwiększenie liczby czynnie działających organizacji pozarządowych, wsparcie szkoleniowo-doradcze małych i nowo powstałych organizacji poprzez stworzenie wysokiej jakości systemu szkoleń internetowych. Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych, a zwłaszcza młodzieży szkolnej i o osób w wieku 50 + które aktywnie działają lub chcą działać na rzecz swojej "małej ojczyzny".

Inicjatywa skierowana jest do 160 osób - mieszkańców czterech powiatów: przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego, którzy będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych z zakresu: Prawo-techniczne aspekty funkcjonowania organizacji społecznościowych; PR i promocja NGO, reklama społeczna; Tworzenie partnerstwa i współpraca z partnerami komercyjnymi i administracją publiczną; Sponsoring i fundraising - tworzenie umowy i oferty sponsorskiej; Pozyskanie środków na działanie i rozwój; Zarządzanie, monitoring i ewaluacja projektów - w tym także obowiązki sprawozdawcze; Alternatywne źródła pozyskania funduszy; Finanse w organizacji pozarządowej; Zasady i przepisy dot. organizacji wolontariatu.

Szczegółowe informacje o projekcie, rekrutacji uczestników znajdą państwo na stronie projektu: http://razemdlaradomki.pl/elearning-pl

pobierzdo góry do góry

06.07.2012 r.

Ogólnopolski Zlot Motocyklowy The Irons Party w Jedlińsku.

 Zlot Motocyklowy Irons Party w Jedlińsku

Już w ten weekend (od 6 do 8 lipca 2012 r.) Jedlińsk zaprasza wszystkich fanów jazdy na jednośladach na Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Irons Party. W ramach imprezy przewidziano wiele atrakcji, park maszyn, konkursy dla odważnych, pokazy jazdy ekstremalnych oraz koncerty zespołów rockowych podczas których wystąpią zespoły Colorado Band – Country rock, Pod Wiatr, oraz 4Szmery – AC/DC Covers.

Serdecznie zapraszamy

pobierzdo góry do góry

13.07.2012 r.

Sieciaki na wakacjach

Sieciaki na wakacjach

Zapraszamy do udziału w 7. edycji akcji „Sieciaki na wakacjach” - cyklu wakacyjnych pikników edukacyjnych dla najmłodszych internautów. Poprzez zabawę dzieci dowiedzą się, jak unikać zagrożeń w Internecie. Poznają zasady netykiety oraz mądrego surfowania w sieci. Nauczą się też, jak chronić swoją prywatność online oraz jak bezpiecznie poznawać świat i innych ludzi w Internecie. Akcja organizowana jest przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange.

Wiecej informacji o obszarze akcji w zalączniku

pobierzdo góry do góry

10.07.2012 r.

,,Gmina Wolanów w obiektywie” - konkurs

Gmina Wolanów w obiektywie

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.: ,,Gmina Wolanów w obiektywie”.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Wolanów powyżej 12 roku życia. Głównym warunkiem uczestniczenia w konkursie jest przedstawienie fotografii, której motywem jest obszar Gminy Wolanów. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w konkursie. Czekają na Was cenne nagrody oraz możliwość zaprezentowania swojego talentu na wystawie podsumowującej konkurs czy pojawienie się wybranych fotografii w przewodnikach lub innych publikacjach prezentujących m.in. uroki Gminy Wolanów. Prace należy przynosić do budynku Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie przy ul. Radomskiej 20, 26-625 Wolanów do 19 sierpnia 2012 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec września 2012 r.

Więcej informacji w załączonym Regulaminie(zakładka „Więcej”) oraz pod nr tel: 48 618 60 51 wew. 57.

pobierzdo góry do góry

11.07.2012 r.

XIII Ogólnopolskie Targi Papryki

XIII Ogólnopolskie Targi Papryki

Gmina Przytyk serdecznie zaprasza firmy do zaprezentowania swojej ekspozycji na "XIII Ogólnopolskich Targach Papryki w Przytyku". Impreza odbędzie się 19 sierpnia 2012 roku, na Stadionie Piłkarskim w Przytyku, początek godz. 11:15.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Panem Wojciechem Wrzecionem tel. /48/6180095 wew.47 lub Panem Wojciechem Górką tel. 698944832 do dnia 06.08.2012 r.

pobierzdo góry do góry

12.07.2012 r.

Wydanie drugiego numeru elektronicznego miesięcznika PROWieści.

PROWieści

Uprzejmie informujemy Państwa, że został wydany drugi numer elektronicznego miesięcznika PROWieści. Miesięcznik dostępny jest na stronach internetowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (www.minrolgov.pl) w katalogu PROGRAMY PROW 2007-2013 w zakładce PROWieści i podzakładce 2012 oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich(www.ksow.gov.pl ), w zakładce PROWieści.

Drugi numer PROWieści zawiera informacje dotyczące:

• realizacji PROW 2007-2013,

• spotkań i prowadzonych konsultacji dotyczących przyszłości PROW po 2013 r.,

• prowadzonych analiz i ocen realizacji PROW 2007-2013,

• propozycje przykładów zrealizowanych projektów „Dobre praktyki” ( w każdym numerze są zamieszczane dwa przykłady)

• szczegółowe tabelaryczne dane o realizacji PROW 2007 -2013.

Mamy nadzieje, że informacja o wydaniu drugiego numeru elektronicznego miesięcznika PROWieści dotrze do szerokiej gamy odbiorców i posłuży lepszemu przepływowi informacji pomiędzy instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w realizację Programu, a także będzie sprzyjać urzeczywistnianiu się zasady partnerstwa oraz pozyskiwania wiedzy.

Życzymy miłej lektury.

pobierzdo góry do góry

13.07.2012 r.

E-Learning – skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach

E-learning

,,E-learning – skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach”- to kolejna inicjatywa naszego Stowarzyszenia, która otrzymała dotacje z funduszy zewnętrznych. Projekt realizowany będzie w ramach Programu Operacyjnego: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie ze Starostwami Powiatowymi w Radomiu, Przysusze, Szydłowcu i Zwoleniu.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i wzrost potencjału kadr i wolontariuszy organizacji pozarządowych, zwiększenie liczby czynnie działających organizacji pozarządowych, wsparcie szkoleniowo-doradcze małych i nowo powstałych organizacji poprzez stworzenie wysokiej jakości systemu szkoleń internetowych.

Inicjatywa skierowana jest do grupy 160 osób – mieszkańców obszaru czterech powiatów: przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego, którzy będą mogli uczestniczyć w szkoleniach e-learningowych z zakresu:

• Prawo-techniczne aspekty funkcjonowania organizacji społecznościowych;

• PR i promocja NGO, reklama społeczna;

• Tworzenie partnerstwa i współpraca z partnerami komercyjnymi i administracją publiczną;

• Sponsoring i fundraising – tworzenie umowy i oferty sponsorskiej;

• Pozyskanie środków na działanie i rozwój;

• Zarządzanie, monitoring i ewaluacja projektów – w tym także obowiązki sprawozdawcze;

• Alternatywne źródła pozyskania funduszy;

• Finanse w organizacji pozarządowej;

• Zasady i przepisy dot. organizacji wolontariatu.

pobierzdo góry do góry

16.07.2012 r.

Nowa opcja naszej strony: E-pocztówki.

 epocztowka

Udostępniamy dla Państwa nową opcje: e-kartki. Są to wirtualne pocztówki, które wyglądają identycznie jak te pisane niegdyś ręcznie. Bardzo proste w użyciu gdyż wystarczy wypełnić podany formularz, zaledwie adresem e-mail nadawcy, adresata oraz życzeniami. Można je znaleźć na naszej stronie internetowej wchodząc w zakładkę „Wyślij e-pocztówkę”. Są naprawdę ładne ponieważ widnieją na nich lokacje oraz urywki z wydarzeń którymi reprezentowane przez nas gminy(Przysucha, Wieniawa, Przytyk, Wolanów, Jedlińsk, Zakrzew) mogą się pochwalić. Wirtualna pocztówka może być wspaniałą pamiątka przekazującą Państwa intencje jak i czymś w czym zawarta jest cząstka piękna tych sześciu gmin.

Serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z nowej opcji

pobierzdo góry do góry

16.07.2012 r.

Przyjęcie Prezesa Cezarego Adama Nowek przedstawiciela Lokalnych Grup Działania z terenów województwa mazowieckiego do Wojewódzkiej Grupy Roboczej do spraw Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ksow

Pragniemy Państwa poinformować, że w dniu 3 lipca br. Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą Nr 1404/174/12 powołał Wojewódzką Grupę Roboczą do spraw Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w skład której wszedł Prezes stowarzyszenia LGD Cezary Adam Nowek.

Grupa Robocza ds. KSOW złożona jest z przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz reprezentantów organizacji i instytucji zaangażowanych w rozwój obszarów wiejskich. Zadaniem Grupy Roboczej jest powoływanie tematycznych grup roboczych oraz kierowanie ich pracami. Do zadań Grupy Roboczej należy określanie priorytetów KSOW i rekomendacji działań, bieżące monitorowania prac KSOW, a także powoływanie i kierowanie pracami tematycznych grup tematycznych: ds. Leader, ds. Zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, Wieś w nowej gospodarce, ds. Zachowania dziedzictwa kulturowego polskiej wsi, ds. Młodzieży na obszarach wiejskich.

W skład grupy weszli:

1. Leszek Ruszczyk – Wicemarszałek;

2. Janina Ewa Orzełowska - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego;

3. Radosław Rybicki - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego;

4. Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz - przedstawiciel Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Mazowieckiego;

5. Krzysztof Fedorczyk - przedstawiciel Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego;

6. Sławomir Nowakowski - przedstawiciel pracodawców typowany przez Wojewódzką Komisję Dialogu Społecznego;

7. Bożena Borkowska - przedstawiciel Mazowieckiej Izby Rolniczej;

8. Sylwester Grotkowski - przedstawiciel Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie;

9. Wojciech Gregorczyk - przedstawiciel Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie;

10. Cezary Adam Nowek - przedstawiciel Lokantych Grup Działania z terenu województwa mazowieckiego;

11. Adam Prewęcki - przedstawiciel organizacji pozarządowej działającej na rzecz rozwoju obszarów wiejskich typowany przez Mazowiecką Radę Działalności Pożytku Publicznego;

12. Tomasz Skrzyczyński - przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie;

pobierzdo góry do góry

17.07.2012 r.

Lato w Jedlińsku 2012

akcja lato w Jedlińsku 2012

Wakacje już trwają. Gminia Jedlińsk oferuje możliwość spędzenia ich naprawdę ciekawie. Do 25 sierpnia młodzi mieszkańcy będą mogli wziąć udział w bloku zajęć: edukacyjno-artystycznych oraz rekreacyjno-sportowych. We wtorki zaprasza na zajęcia krajoznawcze, w środy na zajęcia artystyczne, w czwartki na zajęcia edukacyjne zaś w każdy piątek zaprasza do krainy fantazji.  

Plan ciekawszych imprez na najbliższe dni:

Turniej Koszykówki Trio Basket, 21-22 lipca br. OSIR w Jedlińsku

Miedzynarodowy Plener Malarski, 6-15 sierpnia br. GCKIKF w Jedlińsku

Poznajemy naszych sąsiadów "Rajd Rowerowy", 11 sierpnia br. Jedlińsk GCKIKF

VII Turniej Sołectw - Święto Plonów, 2 wrzećnia br. Jedlińsk

XXV Miedzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, 9 wrzesnia br. Kościół pw. Piotra i Andrzeja w Jedlińsku

Obrzedy jesienne - Święto Pieczonego Ziemniaka, 23 września br. Ludwików

pobierzdo góry do góry

18.07.2012 r.

KSOW ogłasza Konkurs Przyjazna Wieś

ksow

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs „Przyjazna wieś" na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.

Szczegółowe informacjie na temat konkursu uzyskają Państwo w podanym załączniku.

pobierzdo góry do góry

19.07.2012 r.

Odbędzie się II Letnia Spartakieda Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

ksow

Gospodarzem II Letniej Spartakiady Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich będzie województwo wielkopolskie. Rozpoczęły się wstępne przygotowania do wystawienia reprezentacji województwa mazowieckiego w tych rozgrywkach. Reprezentacje liczyć mają łącznie maksymalnie po 10 osób reprezentujących LGD (pracownicy etatowi, członkowie zarządów), a wśród dyscyplin znajdą się zarówno dyscypliny lekkoatletyczne, gry zespołowe jak i np. kręgle.

pobierzdo góry do góry

19.07.2012 r.

Spotkanie informacyjne - Branżowy Program Promocji branży polskich specjalności żywnościowych

Spotkanie informacyjne

Informujemy. że Agencja Rynku Rolnego zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym realizacji Branżowego Programu Promocji branży polskich specjalności żywnościowych.

Spotkanie odbędzie się w dniu 20 lipca br. (piątek) w godz. 12:00 – 14:30 w siedzibie ARR przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

Wiecej informacji uzyskają Państwo w zalączniku.

pobierzdo góry do góry

20.07.2012 r.

Umowy zostały podpisane – 27 nowoczesnych targowisk na Mazowszu

umowy o modernizacje 27 targowisk na Mazowszu

Informujemy Państwa, że 05.07.2012 r. zostały podpisane umowy dotyczące modernizacji targowisk w Województwie Mazowieckim. 27 miejsc targowych zostanie wzbogaconych o lepsze oświetlenie, sanitariaty, parkingi, utwardzone podłoże, lepszy dostęp do bieżącej wody oraz zadaszenie, które będzie obejmowało połowę terenu każdego miejsca targowego. Nowoczesne targowiska powstaną między innymi w Skaryszewie, Gąbinie, Otwocku…

Informację o całej inwestycji oraz wszystkich miejscach powstania zmodernizowanych targowiska uzyskają Państwo w załączniku.

pobierzdo góry do góry

20.07.2012 r.

Sonda Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki

logo Razem dla Radomki

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do wypełnienia ankiety znajdującej się na naszej stronie. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a pozwoli naszemu Stowarzyszeniu LGD „Razem dla Radomki” podejmować w przyszłości optymalnie skuteczne działania na rzecz rozwoju potencjału społecznego, gospodarczego i kulturalnego obszarów wiejskich.

Sonde znajdą Państwo w załączniku

pobierzdo góry do góry

23.07.2012 r.

Salceson Wizytowy na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Salceson Wizytowy – Produktem Tradycyjnym

Niezmiernie miło nam poinformować, iż „Salceson Wizytowy” produkowany w Gospodarstwie Rolnym Elżbiety i Wojciecha Pysiak ze Zdziechowa (gmina Zakrzew) na podstawie wniosku przygotowanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w dniu 18 lipca 2012 r. uzyskał pozytywną opinię i został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Obecność „Salcesonu Wizytowego” wśród Produktów Tradycyjnych potwierdza jego wyjątkową jakość, wyśmienity smak oraz wytwarzanie zgodne z tradycyjnymi metodami produkcji. Jest on produktem najwyżej jakości, wytwarzany tradycyjnymi metodami w oparciu o naturalny skład surowców, pozbawionych konserwantów. Sposób produkcji sprawia że wyjątkowy smak wyróżnia ten produkt od innych podobnych wyrobów oferowanych na rynku. Smak jakim charakteryzuje się salceson przywołuje wspomnienia smaku tradycyjnej polskiej wędliny, które mogliśmy spotkać na polskich wiejskich stołach kilkadziesiąt lat temu.

Salceson posiada blisko 100 letnią tradycję produkcji w rodzinie Państwa Pysiak. Produkcję tego wyśmienitego i wielokrotnie nagradzanego produktu rozpoczął w latach 20-tych XX wieku Józef Pysiak, który przygotowywał rozmaite wyroby wędliniarskie na stół dziedzica w Cerekwi. Mimo upływu lat „Salceson Wizytowy” produkowany jest w niezmienionej postaci. Od 2006 roku produkowany i sprzedawany jest na rynku lokalnym z myślą o klientach, którzy cenią sobie wyjątkową jakość, tradycyjną recepturę i smak wytwarzanego produktu. Wyjątkowość smaku i tradycyjną recepturę salcesonu poświadczają liczne wyróżnienia, którymi został nagrodzony. Salceson wizytowy jest zdobywcą nagrody głównej przyznanej w 2009 r. przez Zarząd Województwa Mazowieckiego – „Polski Producent Żywności 2009”, a Gospodarstwo Rolne Państwa Pysiak może poszczycić się tytułem Mistrzów Krajowych Agro Ligi 2008 w kategorii Rolnicy, tytułem Mistrza Województwa Mazowieckiego, nagrodą Produkt Roku 2009 r. przyznaną przez Galę Biznesu Ziemi Radomskiej, oraz nagrodą Gospodarczą „Granitowy Tulipan” przyznaną przez Izbę Przemysłowo – Handlową Ziemi Radomskiej za „Wyroby wędliniarskie” w kategorii Produkt Roku 2009 r.

pobierzdo góry do góry

24.07.2012 r,

Drugi nabór wniosków do Funduszu Partnerskiego

Fundusze Szwajcarskie

ECORYS Polska Sp. z o.o. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin RP Euroregion Bałtyk - Operator Grantu Blokowego ustanowionego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy - ogłosił drugi nabór wniosków do Funduszu Partnerskiego trwający od 29 czerwca do 28 grudnia 2012 r.

Podstawowy cel Funduszu dla Organizacji Pozarządowych to wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, którego podstawą są obywatele – świadomi swoich praw i obowiązków, cechujący się zaangażowaniem dla dobra wspólnego oraz poczuciem odpowiedzialności nie tylko za siebie, lecz także za wspólnotę, z którą łączy ich miejsce zamieszkania. Wsparcie udzielane jest na działania organizacji pozarządowych ukierunkowane na zwiększenie aktywnego udziału obywateli w życiu publicznym.

Do udziału w konkursie zaprasza się polskie jednostki samorządu terytorialnego, ich stowarzyszenia i związki oraz polskie instytucje, urzędy wojewódzkie i partnerów społecznych w partnerstwie ze szwajcarskimi jednostkami samorządu terytorialnego i podmiotami rządowymi, w tym ich stowarzyszeniami, związkami i instytucjami, jak również szwajcarskimi partnerami społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi

pobierzdo góry do góry

24.07.2012 r,

Zapraszamy na bezpłatne praktyki w Biurze Projektu Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" zaprasza na bezpłatne praktyki studenckie na stanowisku pracownik biurowy w projekcie finansowanym ze środków unijnych. Oferta skierowana jest do osób które chciałyby zdobyć doświadczenie z zakresu tematyki związanej z funduszami unijnymi, poznać specyfikę pracy w III sektorze oraz pozyskać cenne doświadczenie przydatne do rozwoju kariery zawodowej.

Do zakresu obowiązków należy: wsparcie administracyjne zespołu; pomoc w organizacji konferencji, seminariów, warsztatów; wyszukiwanie informacji, tworzenie artykułów prasowych, redakcja biuletynów; udział w przygotowaniu wniosków związanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych; wsparcie w budowie wizerunku LGD i promocji obszarów.

Od kandydatów oczekujemy otwartości na ludzi i nowe rozwiązania; komunikatywności oraz zaangażowania w wykonywane obowiązki; biegłej znajomości pracy na komputerze, w tym umiejętności pracy w środowisku MS Office, oraz chęci poznania specyfiki pracy projektowej związanej z tematyką funduszy unijnych.

Praktyki mają charakter nieodpłatny. Czas trwania praktyk oraz data rozpoczęcia praktyk ustalana jest indywidualnie. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swojego CV na adres mailowy: zarzad@razemdlaradomki.pl, lub dostarczenie osobiście do Biura mieszczącego się w Radomiu, przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 48 38 58 996.

pobierzdo góry do góry

25.07.2012 r.

6 Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie. 22 lipca 2012

Kapela „Poszukiwacze Zagubionego Rulonu” okazała się najlepsza na ostatnim przeglądzie folklorystycznym – zorganizowanym w Wieniawie. Najlepszym solistą – instrumentalistą wybrano Marcina Drabika z Warszawy. Komisja doceniła także innych artystów który licznie stawili się na imprezie, która nosi imię wybitnego artysty – twórcy muzyki ludowej – Stanisława Stępniaka.

Celem przeglądu jest popularyzacja twórczości ludowej oraz podtrzymywanie pamięci lokalnego muzyka ludowego pana Stanisława Stępniaka, długoletniego mieszkańca gminy Wieniawa, który od najmłodszych lat był niewidomy. Jednak jego niezwykle zdolności muzyczne pozwoliły mu na stworzenie wielu polek, mazurków, oberków i walczyków.

Impreza która odbyła się już po raz szósty – ma już swoich stałych sympatyków, którzy rokrocznie w trzecią niedzielę lipca pojawiają się w Wieniawie. W spotkaniach z folklorem uczestniczą kapele i instrumentaliści z powiatu przysuskiego, szydłowieckiego, radomskiego i opoczyńskiego. W trakcie imprezy odbywa się przegląd, podczas którego wybierani będą zwycięzcy w 2 kategoriach: kapel ludowych z udziałem instrumentalistów, harmonia polska pedałowa i rozciągana, akordeon i skrzypce, bęben i bębenek oraz w kategorii instrumentalistów – solistów, harmonia, akordeon i skrzypce. W tym roku wystąpiło 14 kapel ludowych oraz 12 solistów-instrumentalistów. Rywalizowali ze sobą też tancerze w konkursie tańca ludowego, w którym wystąpić mógł każdy uczestnik wydarzenia.

Po zakończonej części konkursowej odbyła się zabawa ludowa, która trwała aż do późna w nocy. Licznie zebrani mieszkańcy gminy bawili się przy muzyce wykonywanej przez zespoły „One Way – TSK”, „Dance – Project”, „Echo”.

6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie 6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie 6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie
6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie 6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie 6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie
6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie 6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie 6 Spotkania z Folkorem im. S. Stępniaka w Wieniawie
pobierzdo góry do góry

26.07.2012 r.

Centrum Doradztwa Rolniczego zaprasza na bezpłatne szkolenia

Centrum Doradztwa Rolniczego

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu rozpoczyna realizację projektu „Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i form działalności pozarolniczej na obszarach wiejskich związanej z przetwórstwem na poziomie gospodarstwa rolnego.

W ramach projektu zostaną zorganizowane szkolenia na temat: Przetwórstwo zbóż na poziomie gospodarstwa, systemy produkcji surowców i mała przedsiębiorczość (szkolenie dwudniowe), Przetwórstwo owoców i warzyw na poziomie gospodarstwa, systemy produkcji surowców i mała przedsiębiorczość (szkolenie dwudniowe), Przetwórstwo mięsa na poziomie gospodarstwa, systemy produkcji surowców i mała przedsiębiorczość (szkolenie dwudniowe), Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa, systemy produkcji surowców i mała przedsiębiorczość (szkolenie trzydniowe).

W programie szkoleń dwudniowych przewidziane jest 10 godzin wykładów oraz 4 godziny warsztatów, podczas których prezentowana będzie praca urządzeń wykorzystywanych w przetwórstwie surowców rolnych. Szkolenia trzydniowe obejmują 16 godzin wykładów oraz 6 godzin warsztatów.

Szkolenia skierowane są do rolników, członków lokalnych grup działania oraz przedstawicieli instytucji około rolniczych. Terminy szkoleń wyznaczone zostały na miesiąc wrzesień 2012 r. Szczegółowe informacje, regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.cdr.gov.pl oraz udzielane pod nr telefonu 48 365 69 24. Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin dostępne są w również w zakładce Pobierz. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

pobierzdo góry do góry

27.07.2012 r.

Konkurs fotograficzny: Przysucha - najpiękniejsze zakątki

Konkurs Fotograficzny - Przysucha

Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym na widokówkę pt. „Przysucha - najpiękniejsze zakątki”, którego celem jest przedstawienie w formie widokówki najpiękniejszych zakątków miasta i okolic Przysuchy.

Organizatorem konkursu otwartego dla wszystkich, bez podziału na kategorie wiekowe jest Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze. Każdy autor może przedstawić maksymalnie 3 prace w formie widokówki (np. zdjęcie + tekst, kompozycja kilku zdjęć itp.) Prace na nośniku cyfrowym (w formie pliku JPG, TIFF lub BMP w jak najwyższej rozdzielczości) wraz z oświadczeniem należy dostarczyć do siedziby organizatora w terminie do 31 sierpnia 2012 r. Dla autorów najlepszych prac organizatorzy przewidują nagrody finansowe.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie a najlepsze z nich wydane w formie widokówki. Więcej informacji na www.tkkolberg.pl

pobierzdo góry do góry

30.07.2012 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program dopłat na zakup i montaż kolektorów słonecznych

 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej przy współpracy z sektorem bankowym realizuje program 45% dopłat do kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych w budynkach mieszkalnych. Każdy, kto posiada prawo do dysponowania budynkiem oraz nie jest podłączony do sieci ciepłowniczej dla celów podgrzewania wody użytkowej, może skorzystać z tej oferty.

NFOŚiGW początkowo zarezerwował 300 mln zł na wypłaty dotacji do umów kredytu zawieranych w latach 2010-2014, jednak w wyniku dużego zainteresowania dopłatami, w lipcu 2012 budżet Programu został zwiększony do 450 mln zł. Dotychczas 21,6 tys. beneficjentom wypłacono dopłatę w łącznej wysokości 142 354 tys. zł. Jednostkowy koszt dofinansowania dla 1 m2 kolektorów wyniósł 2,28 tys. zł przy maksymalnym zaplanowanym 2,5 tys. zł. Najczęściej beneficjenci instalują po trzy kolektory na budynek (średnia zamawiana powierzchnia kolektorów: 6,53 m2). Na zestaw kolektorowy średnio uzyskano dotacje w wysokości ponad 6,6 tys. zł (dla wspólnot mieszkaniowych: 52,9 tys. zł), przy średnim koszcie zakwalifikowanym do dofinansowania równym 14,6 tys. zł na zestaw (dla wspólnot mieszkaniowych: 117,7 tys. zł).

pobierzdo góry do góry

31.07.2012 r.

Warsztaty dla kobiet z obszarów wiejskich - Słowacja

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Słowacki Instytut Rolny zaprasza kobiety z obszarów wiejskich w Europie do udziału w międzynarodowych warsztatach pt. Kobiety wiejskie szansą dla wsi, które odbędą się 1-5 października 2012 r. w Nitrze na Słowacji.

Celem warsztatów jest rozwój i promocja kluczowych umiejętności kobiet z terenów wiejskich w obszarach ekonomicznym i osobowym. Warsztaty umożliwią wymianę doświadczeń między uczestniczkami, które mogą zachęcić do realizacji własnych pomysłów lub rozwijania dotychczasowej działalności w kierunku małych usług czy biznesu.

Nabór na udział w warsztatach organizowany jest w ramach Europejskiego Programu GRUNDTVIG. Organizator określił następujące kryteria naboru: kobiety w wieku powyżej 30 lat, miejsce zamieszkania - tereny wiejskie, średni poziom znajomości języka angielskiego, podstawowa wiedza z technologii IT, poszukiwanie nowych możliwości rozwoju i zatrudnienia na obszarach wiejskich, chęć nauki nowych umiejętności i technologii ICT oraz podzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami. Szczególną korzyścią jest członkowstwo w LGD lub w organizacji kobiet.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wybrani uczestnicy sami zorganizują sobie transport do Bratysławy i/lub Nitry. Organizator zwróci uczestnikom koszty podróży po dostarczeniu biletów i kart pokładowych. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 7 września, na adres poczty elektronicznej: kobidova@agroinstitut.sk

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka