Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202168


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Listopad 201601.11.2016 r.

Dzień Wszystkich Świętych .

Dzień Wszystkich Świętych to wyjątkowe święto. To czas refleksji, zadumy i głębokich przemyśleń. To czas kiedy możemy na chwilę się zatrzymać i powrócić myślą do tych, którzy odeszli.

pobierzdo góry do góry

02.11.2016 r.

Konkurs LGD Razem dla Radomki na Lokalne Inicjatywy Społeczne. Zdobądź 1500,00 zł na realizację swojego pomysłu. Termin składania wniosków mija 4 listopada!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie na Lokalne Inicjatywy Społeczne realizowanym w ramach projektu Skuteczne NGOsy - rozwój wiejskich organizacji pozarządowych", w którym do wygrania są trzy granty w wysokości 1500,00 zł na realizację własnych pomysłów w ramach Lokalnych Inicjatyw Społecznych.

Celem ogłoszonego konkursu jest wsparcie najciekawszych pomysłów lokalnych, promowanie aktywnych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych – a przede wszystkim integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej do uczestnictwa w lokalnych inicjatywach. Efektem realizowanego konkursu będzie dofinansowanie przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” i zrealizowanie 3 inicjatyw lokalnych.

pobierzdo góry do góry

02.11.2016 r.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleń e-learningowych w ramach projektu Mazowiecka Kuźnia Smaków.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych przygotowanych w ramach projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych” które związane są z tematyką: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych, Papryka Przytycka, Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce. Dla 5 najaktywniejszych uczestników szkoleń przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD).

pobierzdo góry do góry

03.11.2016 r.

Radomscy artyści i zespół Zakrzewiaki wystąpili na Świętym Krzyżu.

Oratorium Roberta Grudnia "Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę" zabrzmiało na Św. Krzyżu, w najstarszym polskim sanktuarium. Koncert odbył się 30 października, podczas uroczystości poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych. Uroczystości, które zgromadziły tłumy pielgrzymów, zakończył koncert w którym wystąpił również dziecięcy zespół ludowy z Zakrzewa „Zakrzewiaki”.

pobierzdo góry do góry

04.11.2016 r.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkurs na finansowanie projektów w programie Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Oferty można składać do 30 listopada 2016 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Celem programu pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, zwanego dalej „programem”, jest upowszechnianie nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku, służące: ich aktywizacji intelektualnej i społecznej; poszerzaniu ich wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwojowi zainteresowań; pobudzeniu ich aktywności edukacyjnej i kulturalnej; wykorzystaniu ich potencjału intelektualnego i społecznego.

pobierzdo góry do góry

07.11.2016 r.

Rozpoczęcie naboru wniosków w zakresie działań: Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych oraz Infrastruktura Publiczna: nowe lub zmodernizowane lub wyposażone obiekty infrastruktury kulturowej.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następujących zakresach tematycznych: Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych, Infrastruktura Publiczna: nowe lub zmodernizowane lub wyposażone obiekty infrastruktury kulturowej.

pobierzdo góry do góry

07.11.2016 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie działania: Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następujących w zakresie: Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+

pobierzdo góry do góry

07.11.2016 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie działania: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następujących w zakresie: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa

pobierzdo góry do góry

07.11.2016 r.

Dokumenty aplikacyjne do naboru wniosków w zakresie działań: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa oraz Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, ze formularze wniosków przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla następujących działań: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa, Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+ dostępne są na następujących stronach internetowych:

pobierzdo góry do góry

08.11.2016 r.

Monika Bankiewicz laureatką konkursu Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016 r.

Niezmiernie miło nam poinformować o nagrodzie którą otrzymała Pani Monika Bankiewicz - właścicielka Gospodarstwa Sadowniczego w Komorowie, producent naturalnie mętnych soków Smaczek w Dolinie Radomki, członek naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”.

Monika Bankiewicz wraz z mężem jest właścicielem Gospodarstwa Sadowniczego w Komorowie, specjalizującym się w uprawie jabłek, a także w produkcji naturalnie mętnych soków Smaczek z Doliny Radomki. Znana jest z działalności charytatywnej i społecznej. Jest członkiem „Stowarzyszenia Razem dla Radomki” oraz Prezesem Związku Producentów Papryki. Gospodarstwo Sadownicze Państwa Bankiewicz to Mistrzowie Agroligi z 2013, laureaci jednego z najważniejszych odznaczeń przyznawanych w polskim rolnictwie.

pobierzdo góry do góry

08.11.2016 r.

Obchody Święta Niepodległości w Jedlińsku

Wójt Gminy Jedlińsk – Kamil Dziewierz wraz z Radą Gminy Jedlińsk zapraszają na obchody 98. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.20, przed placem przy kościele parafialnym w Jedlińsku. Szczegóły wydarzenia zamieszczone zostały na plakacie.

pobierzdo góry do góry

09.11.2016 r.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pogroszyn zdobywcą 1 miejsca w kategorii fotoreportaż w konkursie opowiedz o swoim projekcie realizowanym w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie.

7 listopada 2016 r. w Warszawie w Domu Innowacji Społecznych „Marzycie i Rzemieślnicy” odbyło się spotkanie podsumowujące program Funduszu Inicjatyw Lokalnych Mazowsze Lokalnie 2016 r., działania którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które miały ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. W ramach programu Mazowsze Lokalnie przekazanych zostało w 2016 r. 178 dotacji w wysokości od 1,5 tyś do 5 tyś. złotych dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych wyłonionych w drodze konkursu.

pobierzdo góry do góry

09.11.2016 r.

Wyniki konkursu na realizację Lokalnych Inicjatyw Społecznych.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” informuje o wynikach oceny wniosków złożonych w ramach Konkursu na Lokalne Inicjatywy Społeczne, realizowanego w ramach zadania publicznego pt. pt. "Skuteczne NGOsy - rozwój wiejskich organizacji pozarządowych" finansowanego z środków Województwa Mazowieckiego w ramach otwartego konkursu ofert: "Wzmacnianie potencjału mazowieckich organizacji pozarządowych oraz budowanie postaw aktywności obywatelskiej (w tym projekty z zakresu działań informacyjno-doradczych, tworzenia sieci (porozumień) organizacji pozarządowych, rozwój i promocja wolontariatu, rozwój i promocja filantropii indywidualnej, poradnictwo obywatelskie i inne)".

pobierzdo góry do góry

10.11.2016 r.

Niedziela z Folklorem w Komorowie. 13 listopada 2016 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców na Obchody Gminnego Dnia Seniora do Komorowa, które odbędą się w niedzielę, 13 listopada 2016 r. ,w Dziennym Domu Senior-Wigor. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą w Kaplicy w Komorowie o godzinie 15.00, następnie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, zapraszamy na kolejne cykliczne spotkania z folklorem.

Od blisko roku Seniorzy z terenu Gminy Wieniawa, mają miejsce, w którym wspólnie spędzają czas i dzielą się ze sobą swoimi pasjami i zainteresowaniami. W najbliższym czasie chcemy wzbogacić ofertę placówki o zabiegi fizjoterapeutyczne oraz objąć uczestników opieką psychologiczną. Dzienny Dom jest dla osób starszych okazją do nowych form aktywności, takich jak chociażby taniec nowoczesny, malowanie, wolontariat czy rękodzieło artystyczne. Podejmowane inicjatywy pokazują, iż seniorzy nie tylko nie są obciążeniem dla społeczeństwa, ale wręcz przeciwnie – angażują się w działania na rzecz innych (czytają bajki dzieciom, pracują z trudną młodzieżą, dbają o wygląd podwórka czy organizują pikniki dla mieszkańców.

pobierzdo góry do góry

10.11.2016 r.

Konkurs Kulinarny na Najlepsze Produkty Regionalne i Lokalne Południowego Mazowsza

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze produkty regionalne i lokalne Południowego Mazowsza „Produkty Doliny Radomki”. Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej i lokalnej Południowego Mazowsza, wyszukiwanie dań które mogą się stać wizytówką regionu oraz budowa tożsamości dziedzictwa kulinarnego obszaru. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD) oraz pamiątkowe grawertony.

Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do podmiotów z terenów powiatów: radomskiego, przysuskiego, kozienickiego, zwoleńskiego tj. osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, lokale gastronomiczne, przedsiębiorcy, rolnicy, stowarzyszenia, grupy nieformalne (koła gospodyń wiejskich) oraz szkoły i klasy o profilu gastronomicznym.

pobierzdo góry do góry

14.11.2016 r.

Bezpłatne szkolenia e-learningowe w projekcie Mazowiecka Kuźnia Smaków. Zapraszamy do udziału

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych przygotowanych w ramach projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych” które związane są z tematyką: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych, Papryka Przytycka, Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce. Dla 5 najaktywniejszych uczestników szkoleń przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD).

pobierzdo góry do góry

11.11.2016 r.

Święto Niepodległości - 11 listopada

11 listopada – to więcej niż tylko rocznica związana z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. 11 listopada to czas, kiedy możemy powrócić myślą do historii naszego kraju.

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, miłość, ofiarność, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Pamiętajmy, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale również i wielki obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: polskości, patriotyzmie, bohaterach narodowych.

Prezes Zarządu

Cezary Nowek

11 listopada

pobierzdo góry do góry

15.11.2016 r.

Szkolenie dla Członków Rady Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza Członków Stowarzyszenia na szkolenie mające na celu przedstawienie obowiązków, praw, procedur, których należy przestrzegać i którymi należy kierować się przy dokonywaniu wyboru wniosków w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Szkolenie zorganizowane zostanie dnia 17 listopada 2016 roku o godzinie 12.00 w Urzędzie Gminy w Jedlińsku, ul. Warecka 19 (Sale konferencyjna). Ze względu na wagę omawianych spraw, obecność Członków Rady stowarzyszenia jest obowiązkowa.

pobierzdo góry do góry

15.11.2016 r.

Wieczór poezji Michała Sobola. Wiersze w interpretacji Adama Woronowicza oraz spotkanie z Autorem

17 listopada 2016 roku (czwartek) o godz. 18:00 zapraszamy na wieczór poezji Michała Sobola w wykonaniu Adama Woronowicza. Poeta i aktor interpretować będą wiersze z najnowszego tomiku Michała Sobola „Schrony”, który ukazał się 15 września 2016 r. Spotkanie poprowadzi dr Anna Spólna, literaturoznawca z Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz specjalista ds. edukacji i nauki w Muzeum Witolda Gombrowicza.

pobierzdo góry do góry

16.11.2016 r.

Program grantowy: Na rodzinę można liczyć.

IKEA po raz kolejny daje szansę uczniom zaangażowanym w działania na rzecz lokalnej społeczności. W konkursie grantowym, w ramach programu „Na Rodzinę Można Liczyć”, firma wesprze realizację najciekawszych projektów społecznych. Stypendyści IKEA mogą zgłaszać swoje pomysły do 20 listopada. Autorzy najlepszych otrzymają dofinansowanie na ich przeprowadzenie.

Tegoroczna edycja programu IKEA i Fundacji Świętego Mikołaja „Na Rodzinę Można Liczyć”, oprócz wspierania zdolnych uczniów, będzie w sposób szczególny zachęcać ich do zaangażowania się w życie swoich społeczności. Stypendyści wezmą udział w konkursie na realizację autorskich projektów społecznych, które mają szansę odpowiedzieć na lokalne potrzeby mieszkańców.

pobierzdo góry do góry

16.11.2016 r.

Konsultacje w Biurze LGD Razem dla Radomki.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” uprzejmie zwraca się z prośbą o wcześniejszą telefoniczną rezerwację terminu konsultacji i doradztwa świadczonych przez Biuro LGD. Z uwagi na duże zainteresowanie spotkaniami - umożliwi nam to efektywniejszą pracę oraz uniknięcie sytuacji oczekiwania w kolejce na spotkanie z Pracownikami Biura LGD „Razem dla Radomki”.

Zachęcamy do kontaktu z Biurem pod nr 48 38 58 996 oraz e-mailowo pod adres zarzad@razemdlaradomki.pl

pobierzdo góry do góry

17.11.2016 r.

Bezpłatne szkolenia z zakresu opracowania wniosku na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej w ramach naborów Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia poświęcone przygotowaniu wniosku o przyznanie pomocy i biznesplanu, które zostaną przeprowadzone przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w związku z realizowanymi naborami wniosków w zakresie działania : 19.2 Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność dla operacji związanych z podejmowaniem działalności gospodarczej oraz z rozwojem działalności gospodarczej.Najbliższe szkolenia odbędą się 24 i 25 listopada w Zakrzewie i w Jedlińsku.

pobierzdo góry do góry

18.11.2016 r.

Zapraszamy do udziału w Konkursie Kulinarnym na Najlepsze Produkty Regionalne i Lokalne Południowego Mazowsza

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze produkty regionalne i lokalne Południowego Mazowsza „Produkty Doliny Radomki”. Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej i lokalnej Południowego Mazowsza, wyszukiwanie dań które mogą się stać wizytówką regionu oraz budowa tożsamości dziedzictwa kulinarnego obszaru. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD) oraz pamiątkowe grawertony.

pobierzdo góry do góry

20.11.2016 r.

Informacja o rozpoczęciu naborów wniosków w zakresie: Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następujących w zakresie: Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+

pobierzdo góry do góry

20.11.2016 r.

Informacja o rozpoczęciu naborów wniosków w zakresie:Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następujących w zakresie: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa

pobierzdo góry do góry

20.11.2016 r.

Dokumenty aplikacyjne do naboru wniosków w zakresie działań: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa oraz Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+ .

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, ze formularze wniosków przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla następujących działań: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa, Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+ dostępne są na następujących stronach internetowych:

pobierzdo góry do góry

21.11.2016 r.

Szlak Kulinarny Doliny Radomki – zapraszamy do obejrzenia nowego filmu promującego dziedzictwo kulinarne naszego regionu.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu opracowanego na zlecenie Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" - pokazującego bogactwo dziedzictwa kulinarnego Doliny Radomki. W filmie możemy zobaczyć zdrowe i smaczne produkty wyróżniające nasz region, takie jak: Produkt Tradycyjny "Papryka Przytycka" – o którym opowiada producent Marek Grela (gmina Przytyk); Produkty Tradycyjne - Wędliny z Gospodarstwa Rolnego Elżbiety i Wojciecha Pysiak (Zdziechów, gmina Zakrzew); Miody pszczele odmianowe – z Pasieki Murawscy Łukasza Murawskiego (Wola Wacławowska, gmina Wolanów); Dżem z czerwonej papryki - Catering Camelot Elżbiety Bień (Cerekwie, gmina Zakrzew); Pieczywo z Piekarni Wacyn Ewy Brzezińskiej i Andrzeja Karczewskiego (Wacyn, Gmina Zakrzew); Pierogi z Bajki - Zajazd Bajka Elżbiety Chuda (Kowalanka, gmina Wolanów), Smaczek z Doliny Radomki - Gospodarstwo Sadownicze Monika Bankiewicz (Komorów, gmina Wieniawa).

pobierzdo góry do góry

22.11.2016 r.

Zapraszamy na Folkowe Andrzejki do Wrzosu

Andrzejki Folkowe we Wrzosie2016

Zapraszamy nie tylko miłośników muzyki ludowej, ale wszystkie zainteresowane osoby na szóstą już odsłonę Folkowych Andrzejek, które odbędą się w najbliższą sobotę – 26 listopada o godzinie 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosie (Wrzos 6). Folkowe Andrzejki – to wydarzenie które ma na celu integrację mieszkańców, ale również promocję folkloru, dziedzictwa kulturowego oraz powoli zapominanych obrzędów i zwyczajów. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe – podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty!

pobierzdo góry do góry

23.11.2016 r.

Bezpłatne szkolenia z zakresu przygotowania wniosku na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej dla naborów prowadzonych przez LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia poświęcone przygotowaniu wniosku o przyznanie pomocy i biznesplanu, które zostaną przeprowadzone przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w związku z realizowanymi naborami wniosków w zakresie działania : 19.2 Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność dla operacji związanych z podejmowaniem działalności gospodarczej oraz z rozwojem działalności gospodarczej. Spotkania odbędą się 24 listopada w Zakrzewie oraz 25 listopada w listopada w Jedlińsku.

pobierzdo góry do góry

24.11.2016 r.

Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki. 5 grudnia 2016 r. - Przytyk

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na podstawie podjętej przez Zarząd Uchwały Nr 37/2016 z dnia 21 listopada 2016 w sprawie zwołania Walnego Zebrania Członków zawiadamia, że w dniu 5 grudnia 2016 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku, ul. Zachęta 57 o godz. 13.00 odbędzie się Walne Zebranie Członków stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”.

Ze względu na wagę omawianych spraw obecność Członków Stowarzyszenie jest obowiązkowa. Prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie pod nr 48 38 58 996 lub drogą mailową na adres: zarzad@razemdlaradomki.pl.

pobierzdo góry do góry

25.11.2016 r.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie z zakresu: Zasady i przepisy dotyczące organizacji i prowadzenia wolontariatu. 29 listopada 2016 r. – Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” oraz Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu zapraszają we wtorek 29 listopada 2016 r. do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu tematycznego: Zasady i przepisy dotyczące organizacji i przeprowadzenia wolontariatu oraz e-wolontariatu, które poprowadzi doświadczony ekspert – Pan Wojciech Wciseł z Centrum Wolontariatu w Lublinie, dr w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Spotkanie szkoleniowe zorganizowane zostanie 29 listopada 2016 r. o godzinie 12.00 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu, przy ul. Struga 1. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Prosimy zainteresowane osoby o potwierdzenie obecności przesyłając informację na adres mailowy: zarzad@razemdlaradomki.pl.

pobierzdo góry do góry

28.11.2016 r.

Konferencja podsumowująca projekt „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych. 5 grudnia 2016 r. – Przytyk.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza do udziału w konferencji podsumowującej projekt „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”, która odbędzie się 5 grudnia 2016 r., o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku.

Dziedzictwo kulinarne, to jeden z wielu obszarów, które Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” stara się rozwijać, promując produkty, przedsiębiorców, organizując konkursy na najlepsze produkty regionalne, konkursy kulinarne, a także organizując stoiska wystawiennicze na największych w kraju wydarzeniach związanych z promocją rolnictwa, produktów spożywczych – tych tradycyjnych i regionalnych. Konferencja będzie stanowiła podsumowanie projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

pobierzdo góry do góry

29.11.2016 r.

Otwarty konkurs na dofinansowanie w 2017 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Sportu i Turystyki prowadzi otwarty konkurs na dofinansowanie w 2017 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów, finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU). Wnioski należy składać do 2 grudnia 2016 r.

Wysokość środków publicznych, ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU), przeznaczonych na realizację w 2017 roku zadań objętych konkursem, wynosi 21,5 mln zł. Podana kwota może ulec zmianie, w przypadku dokonania zmian w planie rzeczowo-finansowym FZSdU na rok 2017.

pobierzdo góry do góry

30.11.2016 r.

Zapraszamy na Festyn Zdrowia w Radomiu. 2 grudnia 2016 r.

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek 2 grudnia na Festyn Zdrowia, który odbędzie się w ramach programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu przy ul. Armii Ludowej 1.

W ramach wydarzenia będziemy mogli skosztować tradycyjnych i zdrowych produktów, mieć możliwość porozmawiania z producentami, czy także uzyskać informację na temat prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka