Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202331


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Luty 201101.02.2011 r.

Zaproszenie na I Charytatywny Bal Karnawałowy w Zakrzewie

brac sienkiewiczowska

Stowarzyszenie „Brać Sienkiewiczowska” w Zakrzewie zaprasza na I Charytatywny Bal Karnawałowy, który odbędzie się 12 lutego 2011 roku o godzinie 20.00 w Sali Gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie.

Celem balu jest zbiórka środków finansowych, które zasilą konto Stowarzyszenia. W czasie balu będą Państwo mogli posłuchać wspaniałej muzyki, wziąć udział w wielu atrakcjach i przeżyć mnóstwo niespodzianek. Swoją obecnością zaszczycą nas Goście Specjalni i Przyjaciele Szkoły.

Szczegółowe informacje o balu można uzyskać w sekretariacie Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie w godzinach od 8.00 do 15.00 lub pod numerem telefonu 48 610 54 89.

pobierzdo góry do góry

02.02.2011 r.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – zasady przyznawania i rozliczania dotacji.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej otwartego konkursu ofert na najlepszy projekty dofinansowane w 2011 r. ze środków Krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO) Prezydent Miasta Radomia zaprasza organizacje pozarządowe na bezpłatne szkolenie „Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO) – Zasady przyznawania i rozliczania dotacji”.

Na szkolenie zaproszeni są przedstawiciele organizacji, które chcą zdobyć wiedzę na temat poprawnego wypełniania formularzu wniosku o dotację z PO FIO, ale również tych, którzy pozyskują dotację ze środków budżetu miasta. Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących prawidłowego wypełniania formularza wniosku o dotację oraz podstawowych informacji dotyczących rozliczania dotacji.

Szkolenie odbędzie się w najbliższy piątek 04.02.2011 r. w Radomiu w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” przy ul. Malczewskiego 16, w godz. 11.00 do 15.30.

pobierzdo góry do góry

03.02.2011 r.

Dom z Wyższą Kulturą – ogólnopolski konkurs dla instytucji kultury.

Alior Bank zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu „Dom z Wyższą Kulturą”, skierowanego do domów kultury, stowarzyszeń, fundacji, bibliotek oraz grup nieformalnych. Celem akcji jest dofinansowanie najciekawszych pomysłów aktywizujących lokalną społeczność.

W każdej edycji konkursu wybierane zostają cztery instytucje, które zgłoszą najlepsze pomysły na projekt w kategorii: kultura, edukacja, integracja oraz sport i rekreacja. Zwycięskie projekty otrzymają dotacje w wysokości 15 000,00 zł. Projekty stanowią niepowtarzalną okazję do aktywizacji lokalnych społeczności. Nabór projektów obecnej edycji trwa do 7 marca 2011 r.

pobierzdo góry do góry

04.02.2011r.

Nabór wniosków z zakresu działania Małych Projektów już w marcu.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy iż termin składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie: „Małych projektów” został wyznaczony od dnia 1 marca 2011 r. do dnia 28 marca 2011 do godziny 15.00.

Wnioski wraz załącznikami składać można bezpośrednio w biurze LGD „Razem dla Radomki” przy ul. Wernera 9/11 w Radom. Limit dostępnych środków wynosi 17 1549,49 zł, przy czym wysokość pomocy przydzielanej na realizacje projektu nie może być wyższa niż 25 tyś zł.

pobierzdo góry do góry

05.02.2011r.

Szkolenie w Kozienicach: Powiązania kooperacyjne polskich przedsiębiorstw.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” zaprasza przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z terenu południowego Mazowsza a także przedsiębiorców do udziału w konferencji pn. „Powiązania kooperacyjne polskich przedsiębiorstw”, która odbędzie się w dniach 18-19.02. 2011 r. w Pałacyku Kryształowym w Kozienicach.

Główne tematy które zostaną poruszone podczas szkolenia to: koncentracja przedsiębiorstw, instytucji i organizacji powiązanych ze sobą siecią pewnych zależności w danym regionie (klaster zdrowa żywność, klaster aktywny wypoczynek, źródła energii odnawialnej); wymiana informacji i doświadczeń między firmami i instytucjami naukowo-badawczymi; ukierunkowanie na nowe technologie, promocja innowacji; wspieranie lokalnej przedsiębiorczości; zachęcenie do pozostania w regionie wykształconych absolwentów szkół i wykorzystanie ich potencjału naukowego.

Szkolenie jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 10.02.2011 r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 48 3661899 lub 601217102.

pobierzdo góry do góry

07.02.2011 r.

Styczniowe wydanie PROWieści

prowiesci

Zachęcamy do lektury styczniowego wydania „PROWieści” - miesięcznika dotyczącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Tematem przewodnim najnowszego wydania jest ocena średniookresowa Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i jej wyniki. W numerze polecamy wywiad z Markiem Sawickim, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Ponadto znajduje się w nim m.in. relacja z posiedzenia Komitetu Monitorującego PROW 2007-2013 oraz ze spotkania przedstawicieli Sieci Obszarów Wiejskich – polskiej i węgierskiej. Poza tym prezentowane są przykłady dobrych projektów zrealizowanych w ramach działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” PROW 2007-2013, a także podsumowanie realizacji PROW 2007-2013 w 2010 r.

pobierzdo góry do góry

08.02.2011r.

Szukamy lokalnych liderów kultury w Gminie Jedlińsk! Termin zgłoszeń upływa 11 lutego.

Ogłaszamy nabór do projektu Nieakademicka szkoła twórczego pisania.

fundacja orange

Jeżeli interesujesz się kulturą, chcesz poznać podstawy pracy w telewizji, interesujesz się mediami internetowymi i chcesz tworzyć wideobloga, poznać warszawskie instytucje kultury, czy też uczestniczyć w ogólnopolskich projekcie – zgłoś się do nas i zostań uczestnikiem projektu „Nieakademicka szkoła twórczego pisania” realizowanego w ramach programu Akademia Orange.

Projekt „Niekademicka szkoła twórczego pisania” realizowany przez LGD „Razem dla Radomki” w partnerstwie z Muzeum Gombrowicza we Wsoli oraz Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Jedlińsk.

Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony www.razemdlaradomki.pl i dostarczyć go osobiście do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, ul. W. Gombrowicza 1 lub do LGD „Razem dla Radomki” ul. Wernera 9/11 w Radomiu. Na zgłoszenia czekamy do 11 lutego 2011 r.

pobierzdo góry do góry

10.02.2011 r.

Sportowcy z terenu LGD nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego

dominika milk

W ubiegły piątek w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu odbyła się 2 Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Wśród laureatów znalazło się również wielu sportowców z obszaru gmin należących do LGD „Razem dla Radomki”.

Nagrodę za wyjątkowe zasługi dla powiatu radomskiego odebrał Ryszard Kosiec (nauczyciel wychowania fizycznego w Wolanowie). Dominika Milik z Jedlińska uprawiająca strzelectwo została uznana najlepszym sportowcem powiatu radomskiego w kategorii rocznik 1994 i starsi, a na 3 miejscu w tej kategorii uplasował się Andrzej Wojcieszak – siatkarz z Wolanowa. W kategorii rocznik 1995 i młodsi 3 miejsce zajął Grzegorz Tokarski z Wolanowa (lekkoatletyka) a wyróżnienia otrzymali: Kamila Drabik z Przytyka (biegi przełajowe), Katarzyna Szczęsna z Jedlińska (biegi przełajowe). Wśród wyróżnionych trenerów znalazł się ponownie Ryszard Kosiec z Wolanowa, oraz Dariusz Cielniak z Jedlińska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

pobierzdo góry do góry

11.02.2011 r.

Granty w programie ekologicznym - Żywiec Zdrój.

żywiec

Już po raz trzeci zostaną przyznane granty w konkursie ekologicznym organizowanym w ramach programu ekologicznego przez Żywiec Zdrój. Placówki oświatowo-wychowawcze z całej Polski mogą ubiegać się o przyznanie grantu o wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 15 marca.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Po stronie natury”. Żywiec Zdrój przeznaczy na realizację autorskich projektów ekologicznych 125 tysięcy złotych. W konkursie grantowym mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, a także organizacje zajmujące się edukacją ekologiczną. Ich zadaniem jest przygotowanie projektu promującego wiedzę o drzewach, ich sadzenie i ochronę, a także poszanowanie wody.

Regulamin tegorocznego konkursu grantowego oraz formularz wniosku znajdują się na stronie internetowej www.postronienatury.pl w zakładce „Działajmy razem!”. Szczegółowych informacji na temat konkursu grantowego udziela również Fundacja Nasza Ziemia pod numerem telefonu (22) 622 51 58.

pobierzdo góry do góry

14.02.2011 r.

Charytatywny Zapustowy Bal Kobiet w Jedlińsku.

Wójt Gminy Jedlińsk – Wojciech Walczak oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zapraszają na Zapustowy Bal Kobiet, który odbędzie się w dniu 6 marca (niedziela) o godzinie 15.00 w Domu Strażaka w Jedlińsku.

W programie występ artystyczny w wykonaniu młodzieży z GCKiKF, występ Wojciecha Ługowskiego – aktora Teatru Powszechnego w Radomiu, występ Doroty Bębenek z zespołem „Biesiada”, konkurs z nagrodami na najlepiej ucharakteryzowaną postać.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie GCKiKF przy ul. Krótkiej 1 w Jedlińsku lub pod nr telefonu 48 32 13 052.

pobierzdo góry do góry

15.02.2011 r.

Szkolenia w Regionalnym Ośrodku EFS w Radomiu.

efs

Regionalny Ośrodek EFS w Radomiu zaprasza na szkolenia z zakresu: „Równość szans a przygotowanie projektu dofinansowanego z EFS” które odbędzie się w dniu 23.03.2011 r. oraz na szkolenie dotyczące „Przygotowania projektów systemowych w Priorytecie VII PO KL” które odbędzie się w dniach 22-23.02.2011 r.

Podczas szkolenia z zakresu projektów systemowych w Priorytecie VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zostaną przekazane najważniejsze informację dotyczące m.in. zmiany w dokumentacji programowej PO KL mające wpływ na projekty, nowych wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków od 01.01.2011r, nowy generator wniosku.

pobierzdo góry do góry

16.02.2011r.

Konkurs - Kobieta Przedsiębiorcza 2010 roku

efs

Zachęcamy Państwa do oddawania głosów na Krystynę Bielawską w konkursie organizowanym przez Redakcję Echa Dnia na Kobietę Przedsiębiorczą Regionu Radomskiego. Konkurs ma na celu wybór 10 najbardziej aktywnych pań w regionie, po 3 z każdego powiatu. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 18 marca w hotelu Europejskim w Radomiu.

Pani Krystyna Bielawska jest jedną z najbardziej aktywnych osób naszego regionu. Aktywnie działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w Związku Gmin Radomka oraz Stowarzyszeniu LGD „Razem dla Radomki”. Do 2010 roku pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Przysucha.

Jest współzałożycielką Powiatowego Koła Diabetyków w Przysusze i pełni funkcję wiceprzewodniczącej koła. Została dwukrotnie odznaczona medalem "Zasłużony dla stowarzyszenia". Koło wspomaga chorych na cukrzycę. Drugą kadencję jest też prezesem Stowarzyszenia Chóru Nauczycielskiego "Canto" w Przysusze, który został nagrodzony przez Ministra Edukacji za popularyzowanie kultury muzycznej. Jest również doświadczonym pedagogiem, przez 16 lat była dyrektorką Zespołu Szkół imienia Ludwika Skowyry w Przysusze.

Zachęcamy do głosowania. Wystarczy wysłać SMS o treści RA.KOBIETA.145 pod numer 72466. Koszt smsa: 2,46 z Vat.

pobierzdo góry do góry

17.02.2011r.

Konkurs Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich.

efs

Rozpoczęła się IV edycja Konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego „Polska pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich” w których wybrane zostaną najlepsze przedsięwzięcia turystyczne, kulturalne i rewitalizacyjne współfinansowane z Funduszy Europejskich.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: rewitalizacja, zabytek, produkt promocyjny (portal, wydawnictwo, kampania promocyjna), obiekt turystyczny, turystyka aktywna (np. ścieżki rowerowe, wodne, obiekty sportowo-rekreacyjne), turystyka trans graniczna i międzynarodowa, obszary wiejskie (np. agroturystyka, usługi turystyczne, rewitalizacja wsi).

Główną nagrodą w Konkursie jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa oraz dyplom, a także konkretne działania promocyjne na skalę ogólnopolską. Laureatów Konkursu poznamy podczas gali towarzyszącej IV Forum Funduszy Europejskich organizowanego w Warszawie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w dniach 5-6-7 maja 2011 r. Biuro Konkursu prowadzi Smartlink, firma specjalizująca się w promocji Funduszy Europejskich i dobrych praktyk.

pobierzdo góry do góry

18.02.2011r.

Szkolenie w Radomiu dla osób zarejestrowanych w KRUS

Creator Sp. z o.o. w Radomiu zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniu dla osób odchodzących z rolnictwa lub rybołówstwa, zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego.

Szkolenie przeprowadzone zostanie z zakresu: sprzedawca z obsługą komputera i kas fiskalnych. Uczestnicy otrzymają zwrot kosztów dojazdów do miejsca szkolenia, wyżywienie, materiały szkoleniowe, oraz zaświadczenia potwierdzające posiadanie kwalifikacji w obrębie zawodów: sprzedawca. Zapisy na szkolenie trwają do 23.02.2011 r.

pobierzdo góry do góry

21.02.2011r.

Stanisław Soyka w Muzeum Gombrowicza.

muzeum gombrowicza

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 27 lutego do Muzeum Gombrowicza we Wsoli na recital Stanisława Soyki, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów jazzowych i popowych, znakomitego pianisty, gitarzysty i kompozytora.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak z uwagi na zainteresowanie koncertem, odbywać się będzie na podstawie wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Rezerwacja rozpoczyna się w poniedziałek od godziny 10.00 pod numerem telefonu 48 321 50 73 aż do wyczerpania wolnych miejsc. Występ rozpocznie się o godzinie 18.00.

pobierzdo góry do góry

22.02.2011 r.

Uwaga LOKALNI LIDERZY KULTURY!!!! Startujemy!

orange

Oficjalnie rozpoczynamy projekt "Niekademicka Szkoła Twórczego Pisania", w ramach którego nauczycie się nakręcać i montować krótkie filmy video, dodawać je na videobloga, nakręcać tzw. "setki", pojedziecie na dwie wycieczki do Warszawy i poznacie tamtejsze instytucje kultury. Będziecie towarzyszyli z kamerą finalistom ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Pamiętnik z okresu dojrzewania" podczas warsztatów prowadzonych przez wybitne postacie kultury i literatury.

23 lutego – środa, godzina 10.00
Warsztaty (część teoretyczna): dziennikarstwo i kamera
Prowadzenie: Realizator z TV Dami
Miejsce: Muzeum Witolda Gombrowicza

25 lutego – piątek, godzina 10.00
Warsztaty (część teoretyczna): dziennikarstwo i kamera
Prowadzenie: Realizator TV Dami
Miejsce: Muzeum Witolda Gombrowicza

Po feriach warsztaty z zasad tworzenia videobloga i pierwsze zajęcia z montażu telewizyjnego.

pobierzdo góry do góry

23.02.2011 r.

Talent, Pasja, Intuicja. Kolekcja malarstwa nieprofesjonalnego w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

wystawa w muzueum kolberga

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na wystawę prac - galerię malarstwa z kręgu sztuki "naiwnej" pt. "Talent, Pasja, Intuicja".

Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, autorem scenariusza jest Małgorzata Jurecka. Tworząc kolekcję, Muzeum im. Jacka Malczewskiego pozyskiwało prace zarówno bezpośrednio od artystów jak i z największych kolekcji prywatnych, ale także z pracowni terapii zajęciowych, domów pomocy społecznej i szpitali psychiatrycznych. Na wystawie zaprezentowano 28 prac 22 artystów.

Wystawę można zwiedzać do 25 maja 2011 roku.

wystawa w muzueum kolberga wystawa w muzueum kolberga wystawa w muzueum kolberga
pobierzdo góry do góry

24.02.2011 r.

Ogłaszamy rozpoczęcie konkursu literackiego „Pamiętnik z okresu dojrzewania”

konkurs plakat

Jeżeli masz coś ciekawego do opowiedzenia, jeżeli potrafisz twórczo posługiwać się językiem – Weź udział w konkursie „Pamiętnik z okresu dojrzewania” i prześlij nam krótkie opowiadanie, pamiętnik, esej lub inny tekst pisany prozą. 10 autorów najlepszych prac weźmie udział w warsztatach we Wsoli i w Warszawie prowadzonych przez wybitne postaci życia kulturalnego. Na zwycięzców czekają trakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs adresowany jest do autorów z całej Polski, w wieku od 16 do 24. Prace o objętości od 3 do 5 stron (po 1800 znaków na stronie) należy przesłać pocztą na adres: Muzeum Witolda Gombrowicza ul. W. Gombrowicza 1, Wsola 26-660 Jedlińsk w terminie do 14 kwietnia 2011 r.

Konkurs organizowany jest przez Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku w ramach projektu „Nieakademicka szkoła twórczego pisania” realizowanego w ramach programu Akademia Orange.

Szczegółowe informacje na stronie www.muzeumgombrowicza.pl, www.razemdlaradomki.pl/nieakademicka_szkola-pl oraz pod nr tel 48 321 50 73.

pobierzdo góry do góry

25.02.2011 r.

Program dofinansowań posiłków w szkołach - Dobry jak chleb.

Ruszyła kolejna edycja projektu dofinansowywania posiłków w szkołach „Dobry jak chleb”. O dofinansowanie posiłków przez Polską Fundację Pomocy Dzieciom „Maciuś” mogą ubiegać się tym razem szkoły podstawowe i gimnazja. Celem projektu jest obejmowanie dożywianiem dzieci, które ze względu na trudną sytuację materialną powinny otrzymywać bezpłatne posiłki.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 7 marca 2011 r. Szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania dotacji zamieszone są na stronie internetowej www.pfpd.org

pobierzdo góry do góry

28.02.2011 r.

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego LGD „Razem dla Radomki”

biuletyn lgd razem dla radomki

Przedstawiamy Państwu najnowszy numer biuletynu LGD” Razem dla Radomki” a w nim informacje dotyczące imprezy plenerowej Ścięcie Śmierci w Jedlińsku, artykuły o Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, o konkursie literackim „Pamiętnik z okresu dojrzewania”, o Stowarzyszeniu Chór Canto z Przysuchy, jak również o projektach realizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku.

Życzymy przyjemnej lektury.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka