Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202209


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Luty 201201.02.2012 r.

Twarze i gęby w Muzeum Witolda Gombrowicza. Spotkanie z aktorem Krzysztofem Globiszem.

Globisz u Gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w najbliższą niedzielę 5 lutego na spotkanie z aktorem Krzysztofem Globiszem. Opowie on o swoich rolach w inscenizacjach tekstów Gombrowicza, o aktorstwie jako zawodzie i o aktorstwie jako o elemencie codziennych relacji międzyludzkich. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Radia RMF Classic – Dariusz Stańczuk.

Krzysztof Globisz- urodził się w 1957 roku w Siemianowicach Śląskich. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Teatralnej, w której obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki. Od 1981 roku występuje na deskach teatru Starego w Krakowie, gdzie zagrał między innymi w „Ślubie” Witolda Gombrowicza w reżyserii Jarockiego, czy w przedstawieniu „Tango Gombrowicza” Mikołaja Grabowskiego wcielając się w rolę pisarza. W filmie debiutował w 1982 roku u Andrzeja Wajdy w „Dantonie” z Gérardem Depardieu. Pięć lat później zagrał w „Krótkim filmie o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego. Znany jest również z takich filmów jak: „Córy Szczęścia” Marty Mészáros, „Operacji Samum” Władysława Pasikowskiego, „Pana Tadeusza” i „Katyń” Andrzeja Wajdy, czy „Pornografii” Jana Jakuba Kolskiego.

Muzeum na cykl „Twarze i Gęby” zapraszać będzie nie tylko ludzi związanych z światem teatru, ale również postacie publiczne, które albo są znawcami „teatru dnia codziennego” albo też świadomie lub nie – stali się jego aktorami. Muzeum będzie próbować konfrontować ich doświadczenie z doświadczeniem zapisanym w tekstach Gombrowicza, prowadzić rozmowy o życiu społecznym, zawodowym, osobistym, zajmując się szczególnie relacjami między Ja i Ty, tak ważnymi dla twórczości autora „Ferdydurke”

Początek spotkania zaplanowano na godzinie 17.00. Wstęp wolny.

pobierzdo góry do góry

02.02.2012 r.

V edycja konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności na najlepszy produkt 2011 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 lutego 2012 r.

laur marszałka woj mazowieckiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego, mając na uwadze potrzebę promowania produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów żywności organizuje V edycję Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2011.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalnością w podejściu do tematu żywności i przetwórstwa oraz promocji mazowieckiej żywności.

Konkurs zaplanowany został z myślą o jak najszerszym gronie producentów żywności z terenu Województwa Mazowieckiego. Szeroka formuła konkursu pozwala na skierowanie zaproszenia do udziału nie tylko do firm komercyjnych, ale także do podmiotów i organizacji zajmujących się wytwarzaniem żywności na mniejszą skalę, takich jak: koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa ekologiczne, osoby fizyczne, które mogą udokumentować swoją działalność posiadanymi certyfikatami, dyplomami, zaświadczeniami lub innymi dokumentami np. potwierdzającymi prezentację produktu na targach, wystawach, imprezach lokalnych i regionalnych. Zgłoszony produkt powinien być powtarzalny, by można go było promować przy różnych okazjach.

pobierzdo góry do góry

03.02.2012 r.

Relacja z noworocznego koncertu w Kościele w Wolanowie.

W ostatnią niedzielę - 29 stycznia 2012 r. w w Kościele p.w. św. Doroty w Wolanowie odbył się koncert organowy i chóralny na którym wystąpił Rober Grudzień – znany muzyk organowy i kompozytor, solista Filharmonii Lubelskiej, któremu podczas występu towarzyszyła sopranistka – Katarzyna Bochyńska-Wojdył. Drugim wykonawcą niedzielnego koncertu był Chór Nauczycielski Canto z Przysuchy, który w swoim blisko dwudziestoletnim dorobku artystycznym, posiada ponad 250 utworów patriotycznych, religijnych, operowych, ludowych i biesiadnych.

Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Wolanów – Krzysztof Murawski, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie – Stanisław Prażmowski oraz Gminne Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z uroczystości którą przygotował Stanisław Prażmowski – Dyrektora ZSO w Wolanowie.

 Koncert Noworoczny w Wolanowie  Koncert Noworoczny w Wolanowie  Koncert Noworoczny w Wolanowie
pobierzdo góry do góry

06.02.2012 r.

Wiejskie Kluby Tańca W Karnawale

Wiejskie Kluby Tańca

Wiejskie Kluby Tańca – to cykl imprez, zabaw tanecznych dawnej mody z udziałem najznakomitszych kapel wiejskich z terenu południowego Mazowsza. Jest to pierwsza edycja przedsięwzięcia, która na celu ma przypomnienie mieszkańcom małych i dużych miast o kulturze wiejskiej, prezentowanej przez wiejskich muzykantów.

Zagrają na nich czołowi mazowieccy muzykanci, jak i ich uczniowie przyjeżdżający do swoich mistrzów nawet z odległych krańców Polski. To jedna z ostatnich okazji, aby zatańczyć do muzyki, jaką grano na wsiach wiele lat temu. Wydarzenia te skierowane są zarówno dla osób które pamiętają czasy zabaw na „dechach” jak również dla osób dla których tradycja muzyki wiejskiej jest rzeczą nieznaną.

Pierwsze imprezy z cyklu odbyły się 21 i 22 stycznia w Nieznamierowicach oraz w Przystałowicach Małych. Najbliższa potańcówka odbędzie się 18 lutego 2012 r. w Wygnanowie k/Przytyka w świetlicy wiejskiej. Zagrają: Piotr Gaca(Skrzypce), Mirosław Pająk (harmonia trzyrzędowa), Tadeusz Lipiec (harmonia) oraz Jan Fokt (harmonia trzyrzędowa). Dzień później organizatorzy zapraszają do Gałek Rusinowskich gdzie wystąpi Kapela Jana Kmity i Andrzeja Malika. We wtorek 21 lutego odbędą się Kusoki, czyli Ostatnia Zabawa Karnawału w Przystałowicach Małych. Wstęp na każde wydarzenia kosztuje 10 zł.

Na wszystkich Zabawach prowadzony jest bar, w którym można nabyć rozmaite frykasy przygotowane przez miejscowe gospodynie. Wpływy ze sprzedaży biletów oraz zyski działającego podczas zabaw baru przeznaczone zostaną na opłacenie muzykantów oraz powołanie niezależnego od wszelkich dotacji funduszu Wiejskich Klubów Tańca.

pobierzdo góry do góry

07.02.2012 r.

IV edycja konkursu: Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Polska Wieś – Dzeidzictwo i Przyszłość

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza IV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu kapituła oceni prace w dwóch kategoriach: 1) Prace naukowe, popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi; 2) Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników. Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 lipca 2012 r.

pobierzdo góry do góry

08.02.2012 r.

III Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego.

Powiat Radomski

Starostwo Powiatowe w Radomiu wraz z samorządami gmin po raz trzeci organizuje konkurs na Najlepszego Sportowca Powiatu Radomskiego w roku 2011, którego finał odbędzie się w najbliższy piątek – 10 lutego 2012 r. o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 czerwca 70.

Celem dorocznej uroczystości jest ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym sportowcom powiatu radomskiego. Do konkursu zostali nominowani sportowcy w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1996 i młodsi, oraz 1995 i starsi. Wyróżnieni zostaną także wychowawcy, trenerzy, sportowcy z powiatu radomskiego, którzy odnoszą sukcesy w klubach poza miejscem zamieszkania, jak również wybitnie zasłużone osoby dla radomskiego sportu. Imprezie towarzyszyć będą występy artystyczne. Serdecznie Zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

09.02.2012 r.

Jakość, która się opłaca – pieniądze dla rolników produkujących żywność wysokiej jakości

ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pomaga rolnikom, którzy wytwarzają swoje produkty w oparciu o systemy jakości żywności. Wsparcie takie finansowane jest w ramach działania "Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności", które należy do PROW 2007-2013.

Żywność, oznaczona specjalnym logotypem informującym, o tym, że produkt został wytworzony w oparciu o jeden z systemów jakości, ciszy się wśród konsumentów w Polsce i w całej Europie, dużą popularnością. Kiełbasa lisiecka, jałowcowa czy myśliwska, kabanosy, oscypek, bryndza podhalańska, wiśnia nadwislańska czy wielkopolski ser smażony, to tylko niektóre produkty wytwarzane zgodnie z systemami jakości żywności. Produkowanie żywności w taki sposób wymaga od rolników ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednym z nich jest uzyskanie stosownego certyfikatu, a taki dokument można otrzymać jedynie wtedy, gdy kontrola przeprowadzona u rolnika potwierdzi, że wytwarza on żywność zgodnie z zasadami obowiązującymi w danym systemie jakości. Koszty takiej kontroli można sfinansować właśnie z działania "Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności". Z ARiMR można otrzymać również w ramach tego działania pieniądze na refundację składek członkowskich wpłacanych na rzecz grupy producentów rolnych, o ile rolnik do takiej grupy należy, a także zwrot kosztów poniesionych np. na zakup specjalistycznych publikacji.

Droga do uzyskania takiego wsparcia rozpoczyna się od złożenia do ARiMR "Wniosku o przyznanie pomocy". Dotychczas z takiej pomocy skorzystało ponad 16 tysięcy rolników, a na kolejnych zainteresowanych takim wsparciem czeka jeszcze ponad 21 milionów złotych.

pobierzdo góry do góry

10.02.2012 r.

Konkurs: Świetlica- Dzieci – Praca

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłasza konkurs na dofinansowanie w roku 2012 zadań w Programie „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie. Oferty można składać w poszczególnych województwach do 30 marca 2012 r.

Na ten cel w 2011 roku zabezpieczone zostały środki finansowe w wysokości 800 tys. złotych, przy jednostkowych dotacjach w wysokości 40 tys. złotych każda. W 2011 roku na dofinansowanie tych zadań programowych, rozdysponowane zostały środki finansowe w tej samej wysokości. Udzielono 20 dotacji podmiotom uprawnionym w formie dofinansowania po 40 tys. złotych.

Dotacja Ministra Pracy i Polityki Społecznej przyznana w konkursie nie może przekroczyć 80% kwoty całkowitej przeznaczonej na zrealizowanie oferty konkursowej w programie. Z dotacji mogą być pokryte wydatków kwalifikowane, przeznaczone na doposażenie placówki wsparcia dziennego (świetlicy, klubu młodzieżowego); zorganizowanie wyjazdów edukacyjno-wypoczynkowych; organizowanie imprez edukacyjno-kulturalnych i sportowych dla dzieci i rodziców; zorganizowanie posiłku podczas zajęć w placówce.

pobierzdo góry do góry

10.02.2012 r.

Festiwal Produktów Regionalnych w Zwoleniu. 11 luty 2012 r.

Festiwal Produktów Regionalnych

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" w Zwoleniu juz po raz piąty organizuje Festiwal Produktów Regionalnych. Tegoroczna uroczystość upłynie pod znakiem karnawału, zapustów, kusaków. Wezmą w niej udział koła gospodyń wiejskich oraz zespoły folklorystyczne, reprezentujące gminy objęte Lokalną Strategią Rozwoju tj. Ciepielów, Gózd, Iłża, Jastrzębia, Jedlnia-Letnisko, Kazanów, Pionki, Przyłęk, Tczów oraz Zwoleń.

Uczestnicy Festiwalu będą mieli możliwość zaprezentowania się przed publicznością w krótkim programie artystycznym, a także udziału w dwóch konkursach: "Stoisko miłe dla oczu" oraz "Kusaki z LGD". Gości czeka dobra zabawa, wspólne śpiewy, tańce a także degustacja tradycyjnych staropolskich dań i przystawek.

Celem przedsięwzięcia jest animacja środowisk wiejskich, tworzenie pomostu kulturowego między tradycją, a współczesną kulturą, oraz kultywowanie, prezentacja i dokumentacja autentycznych ludowych tradycji, zwyczajów i wierzeń. Impreza odbędzie się 11 lutego br. w Zespole Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu i będzie miała charakter otwarty. Zapraszamy

pobierzdo góry do góry

13.02.2012 r.

Konkurs: Edukacja dla przedsiębiorczości.

Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów edukacyjnych dotyczących przedsiębiorczości. Aplikować mogą szkoły, uczelnie i instytucje zajmujące się kształceniem w zakresie przedsiębiorczości. Termin składania wniosków mija 16 kwietnia 2012 r.

Celem konkursu jest promowanie inicjatyw o wysokiej wartości dodanej i podkreślenie, że umiejętności związane z prowadzeniem własnego biznesu należą do kluczowych kompetencji. Swoje pomysły zgłaszać mogą szkoły podstawowe, średnie i wyższe oraz publiczne i niepubliczne placówki i instytucje zajmujące się kształceniem związanym z przedsiębiorczością.

Zgłaszane projekty powinny dotyczyć jednego z obszarów priorytetowych: tworzenie europejskiej platformy internetowej dla nauczycieli i edukatorów; tworzenie międzynarodowych systemów wsparcia dla nauczycieli ze szkół podstawowych i średnich, gwarantującego rozwój umiejętności i metod włączania przez pedagogów treści związanych z przedsiębiorczością do programu innych przedmiotów; oraz rozwijanie, organizowanie i przeprowadzenie międzynarodowych warsztatów edukacyjnych i szkoleniowych dla nauczycieli w szkołach wyższych.

pobierzdo góry do góry

14.02.2012 r.

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko Ścięcia Śmierci do Jedlińska. 19 - 21 luty 2012 r.

Kusaki 2012

Ścięcie Śmierci – czyli tradycyjne Kusaki to jedyny tego rodzaju obrzęd w Polsce, odbywający się rokrocznie w Jedlińsku, miejscowości położonej 10 km na północ od Radomia. Jest to jedyne tego rodzaju widowisko obchodzone w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, sięgające swoim rodowodem odległych nam czasów. Wedle jednych Kusaki przybyły do Jedlińska wraz z arianami, którzy przywędrowali tutaj z Krakowa w XVI wieku. Inne źródła wskazują, że jest to o wiele starszy obrzęd, którego początki sięgają czasów pogańskich. A może najbliższa prawdy jest historia, która informuje nas ze widowisko to jest spuścizną przysługującemu miastu - prawa do publicznych egzekucji, zwanych prawem miecza?

Zgodnie z legenda spisaną w XIX wieku przez miejscowego proboszcza Jana Kloczkowskiego, dawno, dawno temu w ostatni wtorek karnawału miejscową ludność poruszyła wiadomość przyniesiona przez kościelnego. Twierdził, że jakoby Śmierć się upiła i zgubiła kosę na okolicznych łąkach. Była więc niegroźna i nie mogła nikogo zabić. Mieszkańcy Jedlińska ruszyli więc na łąki i pojmali ją. Doprowadzili przed sąd, który wydał wyrok – będzie ścięta. Po pogrzebie odbyła się zabawa.

Tegoroczne obchody Ścięcia Śmierci wzorem poprzedniego roku potrwają aż 3 dni i zapowiadają się niezwykle interesująco. W kusą niedzielę odbędzie się Bal Karnawałowy w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku. W programie zaplanowano tradycyjną zabawę z zespołem muzycznym, konkursy z nagrodami m.in. na najciekawszy strój karnawałowy, zimne przekąski, kawę, herbatę, oraz występ Marleny Gumińskiej. W poniedziałek o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie związane z promocją książki – monografii Jedlińska autorstwa dr Sebastiana Piątkowskiego.

Tradycyjnie najwięcej atrakcji przygotowano na kusy wtorek, podczas którego odbędą się główne uroczystości plenerowego widowiska Ścięcia Śmierci. Od samego rana na ulicach Jedlińska będziemy mogli podziwiać występy barwnych postaci, diabłów, policjantów, rybaków krakowiaków czy cyganów. W widowisku biorą udział aktorzy – mieszkańcy Jedlińska. Główne postacie to: Kat, Wójt i Śmierć. Występują też Żydzi i Policjanci, para młodych, diabełki i tzw. cudaki. Ciekawostką jest iż wszystkie postaci, w tym również kobiece, grane są wyłącznie przez mężczyzn. Obrzęd ma bogatą oprawę, dużo tu teatralności. Główne postacie są odpowiednio ubrane i ucharakteryzowane, a wypowiadane kwestie i zwroty mają tradycyjna niezmienną od dziesiątków lat formułę. Kusy wtorek rozpoczniemy o godzinie 13.00 uroczystym przejęciem władzy na Rynku w Jedlińsku, po którym zaprezentują się liczne zespoły artystyczne w tym Kapela Krzysztofa Rokicińskiego, Kapela Sami Swoi, zespół seniorów z Jedlanki, a także występ Anny Żebrowskiej w przebojach Anny Jantar. Będziemy mogli też podziwiać Obrzęd Wodzenia Niedźwiedzia w wykonaniu Ludowego Zespołu Satyrycznego „Krampskie Bery” z Krępnej k/Opola. Kwadrans przed godziną 16.00 odbędzie się rozpoczęcie głównego widowiska plenerowego „Ścięcia Śmierci”.

Serdecznie Zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

15.02.2012 r.

Sportowcy z LGD Razem dla Radomki nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego.

Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego fot. Powiat Radom

W ubiegły piątek w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się III Gala Mistrzów Sportu. Organizatorem gali było Starostwo Powiatowe w Radomiu przy udziale wójtów i burmistrzów gmin powiatu radomskiego. Do konkursu zostali nominowani sportowcy w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1996 i młodsi, oraz 1995 i starsi. Wyróżniono i nagrodzono dwudziestu sześciu zawodników i trzynastu trenerów. Wśród zwycięzców byli także i sportowcy z terenu gmin należących do LGD „Razem dla Radomki”.

Na uroczystość przybyli sportowcy, trenerzy, działacze, a także samorządowcy oraz parlamentarzyści z subregionu radomskiego. Wśród zaproszonych gości na gali obecny był mistrz olimpijski z Montrealu, siatkarz Edward Skorek oraz Robert Prygiel, wychowanek Czarnych Radom, olimpijczyk z Atlanty.

Najbardziej aktywni działacze sportowi zostali odznaczeni medalem „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”. Tym razem to honorowe wyróżnienie otrzymała Zofia Bielecka, animatorka sportu i turystyki z Wolanowa oraz Paweł Wlazło – grający trener z Klubu Sportowego ORLIK Przytyk. O dużym sukcesie mogą mówić nasi zawodnicy. Wśród docenionych i wyróżnionych w kategorii wiekowej rocznik 1996 i młodsi znaleźli się: reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet do lat 17 - Anna Rędzia z Jedlińska, która zajęła 3 miejsce w konkursie, Paweł Miros z Zakrzewa (piłka nożna), Grzegorz Tokarski z Wolanowa (lekkoatletyka), Kamila Drabik z Przytyka (lekkoatletyka). W kategorii wiekowej 1995 roku i starsi wyróżnienia otrzymali Karol Wojcieszek z Wolanowa, Anna Paciorek z Przytyka oraz Beata Malinowska z Jedlińska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

pobierzdo góry do góry

16.02.2012 r.

Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji będzie przyjmować wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolno środowiskowych za 2012 r.

ARiMR

Jak co roku, od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 marca do 15 maja br. można będzie składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach systemów wsparcia bezpośredniego za 2012 r., pomocy finansowej z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (płatność ONW) oraz o przyznanie płatności z "Programu rolnośrodowiskowego" w ramach PROW 2007-2013. Dopłaty bezpośrednie Unia Europejska wprowadziła w ramach Wspólnej Polityki Rolnej (w tym roku mija jej 50 lecie), aby rekompensować rolnikom obniżkę cen minimalnych i interwencyjnych na produkty rolne, na unijnym rynku.

O wszystkie te płatności można się ubiegać składając wspólny wniosek. Wszyscy, którzy złożą wnioski o wsparcie od 15 marca do 15 maja br. mogą liczyć na otrzymanie należnych dopłat w pełnej wysokości, natomiast osoby, które dostarczą swoje wnioski po 15 maja, ale nie później niż do 11 czerwca otrzymają takie płatności pomniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.Dopłaty bezpośrednie Unia Europejska wprowadziła w ramach Wspólnej Polityki Rolnej (w tym roku mija jej 50 lecie), aby rekompensować rolnikom obniżkę cen minimalnych i interwencyjnych na produkty rolne, na unijnym rynku.

pobierzdo góry do góry

16.02.2012 r.

High Definition w Muzeum Witolda Gombrowicza. 19 luty 2012 r.

Powiat Radomski

Już w najbliższą niedzielę w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli usłyszymy brzmienia naprawdę wysokiej jakości. Na scenie w pałacu wystąpi zespół High Definition.

Krakowski zespół może pochwalić się już licznymi sukcesami oraz nagrodami, a rok 2011 po prostu należał do nich! Zespół zdobył Gran Prix na Jazz Hoeilaart w Belgii, oraz Grand Prix na Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze. Ponadto Piotr „Pianohooligan” Orzechowski jako pierwszy Polak w historii wygrał Montreux Solo Piano Jazz Competition w Szwajcarii, Alan Wykpisz otrzymał nagrodę dla najlepszego kontrabasisty na belgijskim festiwalu, a radomianin - perkusista Patryk Dobosz otrzymał I Nagrodę na Rock Pro Jazz Festiwal. Portal Jazzarium.pl okrzyknął ich mianem „Debiut roku 2011”.

Koncert odbędzie się 19 lutego o godzinie 17.00. Wstęp jak na wszystkie wydarzenia w Muzeum jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

pobierzdo góry do góry

17.02.2012 r.

Wiejskie Kluby Tańca już jutro w Wygnanowie. Zapraszamy!

Wiejskie Kluby Tańca

Zbliżają się ostatnie zabawy karnawałowe w ramach Wiejskich Klubów Tańca, cyklu imprez, zabaw tanecznych dawnej mody z udziałem najznakomitszych kapel wiejskich z terenu południowego Mazowsza. W najbliższą sobotę wszystkich chętnych zapraszamy do Wygnanowa k/Przytyka, a w kolejnych dniach do Gałek Rusinowskich i Przystałowic Małych.

Na potańcówkach zagrają czołowi mazowieccy muzykanci, jak i ich uczniowie przyjeżdżający do swoich mistrzów nawet z odległych krańców Polski. To jedna z ostatnich okazji, aby zatańczyć do muzyki, jaką grano na wsiach wiele lat temu. Wydarzenia te skierowane są zarówno dla osób które pamiętają czasy zabaw na „dechach” jak również dla osób dla których tradycja muzyki wiejskiej jest rzeczą nieznaną. Jest to pierwsza edycja przedsięwzięcia, która na celu ma przypomnienie mieszkańcom małych i dużych miast o kulturze wiejskiej, prezentowanej przez wiejskich muzykantów.

Pierwsze imprezy z cyklu odbyły się 21 i 22 stycznia w Nieznamierowicach oraz w Przystałowicach Małych. Najbliższa potańcówka odbędzie się 18 lutego 2012 r. w Wygnanowie k/Przytyka w świetlicy wiejskiej. Zagrają: Piotr Gaca(Skrzypce), Mirosław Pająk (harmonia trzyrzędowa), Tadeusz Lipiec (harmonia) oraz Jan Fokt (harmonia trzyrzędowa). Dzień później organizatorzy zapraszają do Gałek Rusinowskich gdzie wystąpi Kapela Jana Kmity i Andrzeja Malika. We wtorek 21 lutego odbędą się Kusoki, czyli Ostatnia Zabawa Karnawału w Przystałowicach Małych. Wstęp na każde wydarzenia kosztuje 10 zł.

Na wszystkich Zabawach prowadzony jest bar, w którym można nabyć rozmaite frykasy przygotowane przez miejscowe gospodynie. Wpływy ze sprzedaży biletów oraz zyski działającego podczas zabaw baru przeznaczone zostaną na opłacenie muzykantów oraz powołanie niezależnego od wszelkich dotacji funduszu Wiejskich Klubów Tańca.

pobierzdo góry do góry

20.02.2012 r.

Zapraszamy jutro do Jedlińska na plenerowe widowisko Ścięcia Śmierci!

Kusaki 2012

Ścięcie Śmierci – czyli tradycyjne Kusaki to jedyny tego rodzaju obrzęd w Polsce, odbywający się rokrocznie w Jedlińsku, miejscowości położonej 10 km na północ od Radomia. Jest to jedyne tego rodzaju widowisko obchodzone w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, sięgające swoim rodowodem odległych nam czasów.

Zgodnie z legenda spisaną w XIX wieku przez miejscowego proboszcza Jana Kloczkowskiego, dawno, dawno temu w ostatni wtorek karnawału miejscową ludność poruszyła wiadomość przyniesiona przez kościelnego. Twierdził, że jakoby Śmierć się upiła i zgubiła kosę na okolicznych łąkach. Była więc niegroźna i nie mogła nikogo zabić. Mieszkańcy Jedlińska ruszyli więc na łąki i pojmali ją. Doprowadzili przed sąd, który wydał wyrok – będzie ścięta. Po pogrzebie odbyła się zabawa.

Tegoroczne obchody Ścięcia Śmierci wzorem poprzedniego roku potrwają aż 3 dni i zapowiadają się niezwykle interesująco. W kusą niedzielę odbył się Bal Karnawałowy w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku. Dzisiaj o godzinie o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie związane z promocją książki – monografii Jedlińska autorstwa dr Sebastiana Piątkowskiego.

Tradycyjnie najwięcej atrakcji przygotowano na dzień jutrzejszy czyli kusy wtorek, podczas którego odbędą się główne uroczystości plenerowego widowiska Ścięcia Śmierci. Od samego rana na ulicach Jedlińska będziemy mogli podziwiać występy barwnych postaci, diabłów, policjantów, rybaków krakowiaków czy cyganów. W widowisku biorą udział aktorzy – mieszkańcy Jedlińska. Główne postacie to: Kat, Wójt i Śmierć. Występują też Żydzi i Policjanci, para młodych, diabełki i tzw. cudaki. Ciekawostką jest iż wszystkie postaci, w tym również kobiece, grane są wyłącznie przez mężczyzn. Obrzęd ma bogatą oprawę, dużo tu teatralności. Główne postacie są odpowiednio ubrane i ucharakteryzowane, a wypowiadane kwestie i zwroty mają tradycyjna niezmienną od dziesiątków lat formułę. Kusy wtorek rozpoczniemy o godzinie 13.00 uroczystym przejęciem władzy na Rynku w Jedlińsku, po którym zaprezentują się liczne zespoły artystyczne w tym Kapela Krzysztofa Rokicińskiego, Kapela Sami Swoi, zespół seniorów z Jedlanki, a także występ Anny Żebrowskiej w przebojach Anny Jantar. Będziemy mogli też podziwiać Obrzęd Wodzenia Niedźwiedzia w wykonaniu Ludowego Zespołu Satyrycznego „Krampskie Bery” z Krępnej k/Opola. Kwadrans przed godziną 16.00 odbędzie się rozpoczęcie głównego widowiska plenerowego „Ścięcia Śmierci”.

Serdecznie Zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

21.02.2012 r.

Zapraszamy na Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości. 23 luty – Hala Sportowa Politechniki Radomskiej.

loga

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału Regionalnym Konkursie Przedsiębiorczości - wydarzeniu podsumowującym działalność Innowacyjnych Klubów Przedsiębiorczości, powstałych w ramach projektu „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w partnerstwie ze Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii, LGD „Perła Czarnej Nidy”, oraz Samorządami Województwa Mazowieckiego i Świętokrzyskiego.

Głównym celem projektu realizowanego od 1 października 2010 r. w ramach projektu systemowego Polskiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości: „Inicjatywy promujące postawy przedsiębiorcze i wspierające rozwój przedsiębiorczości” jest wprowadzenie kompleksowych usług wspierających rozwój przedsiębiorczości i promujących postawy przedsiębiorcze wśród różnych grup społecznych mających wpływ na rozwój społeczno – gospodarczy (przedsiębiorcy, konsultanci, kadra nauczycielska, uczniowie gimnazjów) z Regionu Mazowieckiego oraz Regionu Świętokrzyskiego.

W konkursie zmierzą się Szkolne Kluby Przedsiębiorczości – które powstały w pięciu szkołach gimnazjalnych z województwa mazowieckiego: w Jedlińsku, Przysusze, Przytyku, Wieniawie i Wolanowie. W ramach cyklu spotkań warsztatowych młodzież szkolna miała możliwość zetknięcia się z realiami prowadzenia działalności gospodarczej poprzez wizyty w przedsiębiorstwach, zajęcia z ekspertami i trenerami TRIZ. Aktywna forma prowadzenia zajęć miała na celu pobudzenie do innowacyjnego i twórczego rozwiązywania problemów przy zastosowaniu metody TRIZ i wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, czego efektem będzie zwiększony poziom przedsiębiorczości i wiedzy o możliwości rozwoju własnego potencjału opartego na postawach przedsiębiorczych.

Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości dla młodzieży szkół gimnazjalnych zaangażowanych w realizację projektu, odbędzie się w dniu 23 lutego 2012 r. o godzinie 9.00 w Hali Sportowej Politechniki Radomskiej w Radomiu, przy ulicy Chrobrego 27. Każdy z Klubów poza prezentacją innowacyjnego scenariusza zadania konkursowego weźmie udział także w konkursie z wiedzy nt. praktycznego zastosowania teorii TRIZ (rozwiązywania innowacyjnych zagadnień) w domu, w szkole, pracy czy w firmie.

pobierzdo góry do góry

22.02.2012 r.

Dotacje na edukację i rozwój lokalny w Fundacji Kronenberga.

Fundacja Kronenberga

Fundacja Kronenberga od 1996 roku wspiera działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego. W ramach Programu udziela wsparcia w postaci dofinansowania projektów kierowanych przez instytucje non-profit na przedsięwzięcia mieszczące się w ramach dwóch głównych obszarów programowych: edukacja (innowacje w edukacji, edukacja ekonomiczna, dziedzictwo kulturowe i tradycje, twórczość artystyczna dzieci i młodzieży) oraz rozwój lokalny (priorytety opieki zdrowotnej, polityka społeczna, nauka przedsiębiorczości).

O dotacje mogą wnioskować fundacje, stowarzyszenia, domy kultury, szkoły, biblioteki oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na rzecz dobra publicznego. Wnioski o dotacje na projekty o charakterze lokalnym, tzn. realizowane na obszarze nie przekraczającym jednego województwa można składać w terminie od 1 do 25 marca 2012 r. Wnioski o dotacje na projekty o charakterze ponadlokalnym, tzn. realizowana na obszarze większym niż jedno województwo można składać w terminie od 7 do 27 maja.

pobierzdo góry do góry

23.02.2012 r.

Wstępy - Skaryszewski Jarmark Koński. 27 - 28 luty 2012 r.

Skaryszewski Jarmark Koński

Wstępy – Skaryszewski Jarmark Koński, to impreza handlowo-folklorystyczna o kilkusetletniej tradycji powstała w konsekwencji z przeobrażenia przywileju targowego nadanego Skaryszewowi przez króla Władysława IV w 1633 roku. Odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek 27 i 28 lutego. Zjeżdżają się na nią hodowcy koni, rolnicy i eksporterzy z całego kraju, a także z zagranicy. Podczas jarmarku eksponowane są między innymi akcesoria rymarskie, sprzęt rolniczy, wyroby rzemieślnicze, rzemiosło, sztuka ludowa a przede wszystkim konie pociągowe. Wstępy odbywają się tylko raz do roku i mają ruchomą datę „wstępny” czyli pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu.

W tym roku po raz kolejny z głównej, początkowej ulicy Mickiewicza prowadzącej na jarmark utworzona zostanie ALEJA TWÓRCÓW LUDOWYCH. Jarmarkowi towarzyszy szereg imprez kulturalnych ukazujących dziedzictwo narodowe i tradycje regionu. Atrakcją programu będzie występ utytułowanej warszawskiej Kapeli Czerniakowskiej, a także pokaz kawaleryjski w wykonaniu 22 Pułku Ułanów Podkarpackich z Garbatki Letnisko.

Z tradycji pozostała nie tylko data imprezy, czy jej miejsce, (usytuowanie jarmarku na ulicach miasteczka, estrada także w centrum jarmarku), ale również szereg obyczajów ściśle związanych z koniem ich zakupem oraz oceną między innymi "przebijanie ceny i litkup." Zazwyczaj na Wstępach na sprzedaż wystawianych jest około 1.000 - 1.500 koni, a na jarmarku pojawia się do 10.000 osób. Jest to największy w Polsce, a być może w Europie jarmark koni pociągowych, roboczych.

pobierzdo góry do góry

23.02.2012 r.

Relacja - Ścięcie Śmierci w Jedlińsku. 19-21 luty 2012 r.

Tradycyjne jak co roku w ostatnie 3 dni karnawału Jedlińsk stał się sceną plenerowego widowiska „Ścięcia Śmierci”. Symboliczne pożegnanie karnawału odbyło się w ubiegły wtorek, a zakończyło go ścięcie głowy Śmierci. Kusaki – czyli obrzęd „Ścięcia Śmierci” to jedyne tego rodzaju widowisko obchodzone w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, sięgając swoim rodowodem odległych nam czasów.

Wedle jednych źródeł Kusaki przybyły do Jedlińska wraz z arianami, którzy przywędrowali tutaj z Krakowa w XVI wieku. Inne źródła sugerują, że jest to o wiele starszy obrzęd, którego początki sięgają czasów pogańskich. A może najbliższa prawdy jest historia, która informuje nas, że widowisko jest spuścizną przysługującemu miastu – prawa do publicznych egzekucji zwanych prawem miecza? Zgodnie z legenda spisaną w XIX wieku przez miejscowego proboszcza Jana Kloczkowskiego, dawno, dawno temu w ostatni wtorek karnawału miejscową ludność poruszyła wiadomość przyniesiona przez kościelnego. Twierdził, że jakoby Śmierć się upiła i zgubiła kosę na okolicznych łąkach. Była więc niegroźna i nie mogła nikogo zabić. Mieszkańcy Jedlińska ruszyli więc na łąki i pojmali ją. Doprowadzili przed sąd, który wydał wyrok – będzie ścięta. Po pogrzebie odbyła się zabawa.

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia galerii zdjęć z Jedlińskich Kusaków.

www.joanna-ostrowska.com.pl www.joanna-ostrowska.com.pl www.joanna-ostrowska.com.pl
www.joanna-ostrowska.com.pl www.joanna-ostrowska.com.pl www.joanna-ostrowska.com.pl
pobierzdo góry do góry

24.02.2012 r.

Zapraszamy w najbliższą sobotę na koncert uczniów szkół muzycznych z okazji 198 rocznicy urodzin Oskara Kolberga.

Oskar Kolberg

W tym roku przypada 198 rocznica urodzin etnografa, kompozytora i folklorysty – Oskara Kolberga, który w szczególny sposób wpisał się zarówno w lokalną jak i ogólnopolską kulturę. Już 160. rocznica jego urodzin stała się impulsem do rozpoczęcia działalności społecznego Muzeum utworzonego w 1974 r. z inicjatywy Przysuskiego Towarzystwa im. Oskara Kolberga. Wyjątkowe miejsce w muzeum w Przysusze zajmuje wystawa biograficzna „Oskara Kolberg (1814-1890) – folklorysta, etnograf, kompozytor”. Prezentowane są na niej dokumenty i pamiątki związane z Oskarem Kolbergiem i jego rodziną. Muzeum udostępnia również wydawnictwa, materiały ikonograficzne, filmy oraz płyty CD z twórczością kompozytorską Oskara Kolberga.

Aby uczcić kolejną rocznicę urodzin Oskara Kolberga, w Muzeum odbędzie się koncert uczniów szkół muzycznych. Na uroczystość zapraszają instytucje, którym patronuje wybitny kompozytor i etnograf - Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach. Zapraszamy 25 lutego (sobota) 2012 o godz. 17.00 do Muzeum w Przysusze, al. Jana Pawła II Nr 11, 26-400 Przysucha.

pobierzdo góry do góry

27.02.2012 r.

Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej: Międzynarodowa wymiana młodzieży.

ministersto edukacji narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło kurs na realizację zadania publicznego: „Międzynarodowa wymiana młodzieży”. Oferty można składać do 30 marca 2012.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych ofert wnioskodawców, którzy zrealizują projekty z zakresu międzynarodowej współpracy szkół i wymiany młodzieży z Izraelem, Rosją, krajami Partnerstwa Wschodniego lub Koreą. Ostatecznymi beneficjentami konkursu jest młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na realizację powyższego zadania przeznacza się środki publiczne w wysokości 1 160 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania zadania wynosi 60 000 zł.Oferent wyłoniony przez MEN w trybie postępowania konkursowego otrzyma dotację w formie wsparcia do wysokości 80% całkowitych kosztów zadania, po zawarciu pisemnej umowy na realizację zadania. Wymagany wkład własny organizacji wynosi min. 20%.

pobierzdo góry do góry

28.09.2012 r.

Seniorzy w Akcji

Seniorzy w Akcji

Ruszył nabór wniosków do konkursu „Seniorzy w Akcji”, w którym przyznawane są dotacje na realizację projektów, które aktywizują osoby starsze do działania na rzecz społeczności lokalnych przyczyniają się do współpracy międzypokoleniowej i promują wolontariat osób starszych.

Konkurs popularyzuje tym samym wizerunek aktywnego seniora, który wykorzystuje swój wolny czas, wiedzę i doświadczenie w ciekawych działaniach na rzecz otoczenia oraz pomaga w rozwiązywaniu lokalnych problemów.

O dotacje na projekty w wysokości od 5 do 12 tys. zł mogą ubiegać się osoby po 55 roku życia (samodzielnie lub wspólnie z młodą osobą w wieku 18-30 lat), poprzez organizację pozarządową lub instytucję pełniącą rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie, dom kultury).

pobierzdo góry do góry

28.02.2012 r.

Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości – Finał Projektu Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą

W dniu 23 luty 2012 roku w Hali Sportowej Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Puławskiego przy ul. Chrobrego 27 w Radomiu odbył się Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości dla 109 gimnazjalistów - członków Innowacyjnych Klubów Przedsiębiorczości utworzonych i funkcjonujących w pięciu szkołach gimnazjalnych w województwie mazowieckim, tj. w: Jedlińsku, Przytyku, Przysusze, Wolanowie i Wieniawie w ramach projektu realizowanego przez LGD „Razem dla Radomki” – „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą”.

Konkurs miał na celu sprawdzić wiedze merytoryczną młodzieży i ich twórcze podejście do rozwiązywania zadań. Został zorganizowany w ramach innowacyjnego projektu pn. „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą” realizowanego w w/w szkołach od października 2010 r. Celem Konkursu było rozpropagowanie wśród młodzieży idei aktywnego i praktycznego nauczania przedsiębiorczości poprzez zaprezentowanie możliwości i skuteczności zastosowania na zajęciach mało znanej w Polsce metodyki TRIZ. Dodatkowo pięciu nauczycieli – Animatorów zostało przeszkolonych w zakresie praktycznego zastosowania metody TRIZ w nauczaniu młodzieży.Podczas Regionalnego Konkursu Przedsiębiorczości, uczniowie mieli okazję wykorzystać nowo zdobytą wiedzę i umiejętności nabyte na pozalekcyjnych zajęciach w szkole. Każdy z Klubów miał za zadania rozwiązać przygotowane dla nich na tą okazję pytania konkursowe oraz zaprezentować autorską kampanie promującą szkołę jako zadanie, do którego Klubowicze przygotowywali się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, korzystające ze wsparcia merytorycznego Animatorów Klubów, Trenerów i Ekspertów TRIZ. Ostanie zadanie było zaprezentowane indywidualnie przez każdy z Klubów w formie prezentacji multimedialnych wzbogaconych o krótki filmiki, wywiady, zdjęcia, komentarze przygotowane przez młodzież. Każdy zespół przygotował także wizualizację kampanii szkoły i swojego Klubu w formie plakatów, banerów, tablic reklamowych.

Główną nagrodę w Regionalnym Konkursie Przedsiębiorczości – tablicę interaktywną i projektor multimedialny zdobył Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości funkcjonujący w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie prowadzony przez Panią Animator Agnieszkę Wlazło. II miejsce i nagrodę w postaci kamery cyfrowej zdobył Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Gimnazjum w Przysusze prowadzony przez Panią Animator Dorotę Stadnik, natomiast III miejsce w Konkursie i aparat cyfrowy otrzymał Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Gimnazjum w Wieniawie prowadzony Przez Panią Animator Monikę Kopyt. Kolejne miejsca zajęli: Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Jedlińska prowadzony przez Panią Animator Marię Muchę i Innowacyjny Klub Przedsiębiorczości z Przytyka prowadzony Przez Panią Animator Ewę Kopycką. Wszyscy członkowie Innowacyjnych Klubów Przedsiębiorczości otrzymali zestawy upominkowe przygotowane przez głównego organizatora imprezy - Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Wszystkim Klubowiczom, którzy uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Przedsiębiorczości serdecznie gratulujemy przedsiębiorczej postawy, pomysłów i zaangażowania, a opiekunom Klubów znakomitego przygotowania młodzieży do udziału w Konkursie.

 Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości  Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości  Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości
 Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości  Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości  Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości
pobierzdo góry do góry

29.02.2012 r.

Trwa nabór w wniosków w ramach działania Program Innowacyjna Gospodarka: Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Innowacyjna Gospodarka

Do 30 marca 2012 r. przyjmowane są wnioski o dofinansowanie projektów w Programie Innowacyjna Gospodarka w ramach Działania 8.3. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – elnclusion.

Projekty kwalifikujące się do dofinansowania składają się z następujących komponentów: całkowite lub częściowe pokrycie kosztów dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych; pokrycie kosztów dostarczenia, instalacji oraz serwisowania sprzętu komputerowego; zakup usługi przeprowadzenia szkoleń dla użytkowników końcowych projektu z zakresu obsługi komputera, korzystania z Internetu oraz nabycia innych umiejętności niezbędnych dla świadczenia pracy; dofinansowania kosztów operacyjnych, kosztów zatrudnienia i szkolenia pracowników którzy będą odpowiedzialni za realizację działania oraz kosztów działań koordynacyjnych.

W ramach działania Wnioskodawca może ubiegać się o wsparcie maksymalne w wysokości 85 % kwalifikujących wydatków. Nabór trwa od 27 lutego do 30 marca 2012 r. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów złożonych wynosi 110 544 491,58 zł.

pobierzdo góry do góry

02.03.2012 r.

Najnowsze wydanie Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Zachęcamy do lektury lutowego numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” zawierający najistotniejsze informacje dotyczące pracy naszego Stowarzyszenia a także inicjatywy lokalnych liderów.

W miesiącu marcu rozpoczynamy nabory wniosków w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Chcemy podzielić się wiedzą, i udzielamy kilku wskazówek i porad dotyczących przygotowania wniosków na łamach wydawnictwa. W numerze przedstawiamy m.in. informację o Ścięciu Śmierci w Jedlińsku, wywiad z Panią Agnieszką Gryzek – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku; relacje z Regionalnego Konkursu Przedsiębiorczości, oraz z koncertu uczniów szkół muzycznych z okazji 198 rocznicy urodzin Oskara Kolberga. Od lutowego numeru wprowadzamy nową rubrykę – Z życia Lokalnych Grup Działania „Południowego Mazowsza”, która zawiera relację z Wstępów – Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego.

Biuletyn mogą Państwo przeczytać klikając w poniższą ikonę Pobierz. Życzymy miłej lektury.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka