Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202310


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Maj 201504.05.2015 r.

Nowy plac zabaw w Skrzynnie! Kolejna inwestycja współfinansowana ze środków LGD „Razem dla Radomki” zakończona.

 Nowy Plac Zabaw w Skrzynnie

Od początku marca, najmłodsi mieszkańcy Gminy Wieniawa mogą korzystać z nowo otwartego Placu Zabaw w Skrzynnie, który został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, przekazanych w ramach naboru wniosków realizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Inicjatywa realizowana przez Gminę Wieniawa polegała na wybudowaniu ogólnodostępnego rekreacyjnego placu zabaw w miejscowości Skrzynno, który pełni funkcję rekreacyjną, jak również podnosi wartość turystyczną gminy. Utworzone zostało miejsce odpowiednie do rozwoju aktywności sportowej, umożliwiające aktywne spędzanie wolnego czasu przez całe rodziny. Najmłodsi mieszkańcy otrzymali do dyspozycje dwie zjeżdżalnie, huśtawki i koniki na sprężynach. Dla opiekunów zamontowano ławeczki, a całość kompleksu ogrodzono i wyposażono również w kosze na śmiecie.

pobierzdo góry do góry

01.05.2015 r.

1 maja - 11. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

UE

1 maja 2004 r. na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Faktyczny proces integracji Polski rozpoczął się w Atenach 8 kwietnia 1994 r. z chwilą złożenia przez Polskę wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej i potwierdzenia go przez wszystkie państwa członkowskie podczas konferencji w Essen 9 – 10 grudnia 1994 r.

pobierzdo góry do góry

02.05.2015 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Flagi

Od dziesięciu lat, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto państwowe. Obchodzone jest między świętami 1 – maja – Świętem Pracy i 3 maja – Świętem Konstytucji 3 maja.

2 maja nie jest datą przypadkową. Ma upamiętniać żołnierzy 1 Dywizji Kościuszkowskiej którzy 2 maja 1945 roku wywiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessaule w Berlinie w trakcie zdobywania tego miasta. Jest także przypomnieniem, iż w czasach PRL właśnie w dniu 2 maja kazano zdejmować flagi narodowe, by nie pozostawały na masztach w nieuznawane przez władze komunistyczne Święto Konstytucji 3 Maja.

pobierzdo góry do góry

03.05.2015 r.

Święto 3 Maja

Obraz Jana Matejki – Konstytucja 3 maja

Dziś mija 224 lat odkąd Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Konstytucja 3 maja 1791r. dokonywała zasadniczej przemiany przestarzałego ustroju politycznego Rzeczpospolitej. Zgodnie z duchem Oświecenia wprowadziła podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Uchwalona przez Sejm Czteroletni jako "Ustawa Rządowa", Konstytucja wprowadzała w Rzeczpospolitej wolności wyzwania, jednak religią panującą pozostawał katolicyzm. Na mocy Konstytucji 3 maja zmieniono również następujące elementy: Polska stała się monarchią parlamentarną, Likwidacji uległa odrębność urzędów Polski i Litwy; Zniesiono liberum veto wolne elekcje, konfederacje.

Święto obchodzone w dniu 3 maja jest obok 11 listopada (Dnia Odzyskania Niepodległości) najważniejszym polskim świętem narodowym. 3 maja przypomina nam wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania – reformy państwa chylącego się ku upadkowi. Dostarcza nam też wiele wzorów do naśladowania, daje przykłady zachować patriotycznych.

pobierzdo góry do góry

04.05.2015 r.

Zapytanie ofertowe – dotyczące organizacji i przeprowadzenia wyjazdu studyjnego.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki" zaprasza do składania oferty na realizację usługi organizacji i przeprowadzenia wyjazdu studyjnego w ramach operacji "Funkcjonowanie lokalne grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Oś 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

pobierzdo góry do góry

05.05.2015 r.

Konkurs: To dla mnie Ważne

Fundacja AVIVA

Chciałbyś stworzyć ciekawe miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom? Pragniesz wybudować plac zabaw, otworzyć świetlicę lub zorganizować zajęcia sportowe czy edukacyjne dla najmłodszych? Masz wiele pomysłów, ale nie wiesz, skąd wziąć fundusze na ich realizację? Zgłoś się do konkursu grantowego „To dla mnie ważne” organizowanego przez Fundację Aviva. Jego 3. edycja rusza 5 maja. Pula grantów wynosi aż 200 tysięcy złotych!

pobierzdo góry do góry

05.05.2015 r.

Bezpłatny wyjazd studyjny na Dolny Śląsk - przedsiębiorczość na obszarach wiejskich

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym w dniach 13-15 maja 2015r. na Dolny Śląsk. Wyjazd jest realizowany w ramach projektu "Między Wschodem a Zachodem" finansowanego ze środków Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA. Celem wyjazdu jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez wymianę doświadczeń i podniesienie kompetencji w zakresie kompleksowego rozwoju infrastruktury turystycznej.

Do udziału w wyjeździe studyjnym zaproszeni są: doradcy rolni, przedstawicieli LGD, stowarzyszeń, nauczycieli rolniczych szkół średnich oraz przedsiębiorców z obszarów wiejskich.

pobierzdo góry do góry

06.05.2015 r.

60 numer Biuletynu Informacyjnego Razem dla Radomki. Zachęcamy do lektury!

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury 60 numeru naszego wydawnictwa, które przedstawia najważniejsze informacje dotyczące działań realizowanych przez nasze Stowarzyszenie, jak również inicjatywy podejmowane przez nasze instytucje partnerskie, samorządy, przedsiębiorców oraz osoby prywatne.

W bieżącym numerze opowiemy o LAMIE czyli Letniej Akademii Młodych Animatorów z Wieniawy, którzy coraz mocniej dają o sobie znać, a w ostatnich dniach kwietnia otworzyli w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Wieniawie – kawiarnię. Zaprezentujemy też relację z dwóch znaczących wydarzeń związanych z promocją turystyki i produktów regionalnych, podczas których w ominionym na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego uczestniczyliśmy. W Kielcach już po raz piąty zaprezentowaliśmy się na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, a w Warszawie promowaliśmy y producentów markowych i regionalnych produktów podczas IV edycji Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” otrzymując nagrody w konkursach na najciekawsze stoiska wystawiennicze.

pobierzdo góry do góry

07.05.2015 r.

Program dotacyjny: Kultura Dostępna

Celem programu dotacyjnego „Kultura Dostępna” jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Programu został ogłoszony 23 kwietnia br. przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską. Jego budżet wynosi 5 mln zł. Wnioski będzie można składać od 30 kwietnia br.

W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Chodzi o organizację oferty kulturalnej, działań poza stałą siedzibą instytucji oraz wyjazdów tematycznych. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in.: dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które m.in. z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

pobierzdo góry do góry

07.05.2015 r.

LAMA! Aktywni Menadżerowie Kultury w Wieniawie

 LAMA! Aktywni Menadżerowie Kultury w Wieniawie

Od lipca zeszłego roku przy Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie aktywnie działa grupa młodych ludzi, zgromadzona wokół inicjatywy o dość oryginalnej nazwie LAMA, która pod koniec kwietnia zainaugurowała w budynku GOK-u działalność pierwszej w Wieniawie kawiarni! Czym jest, kogo zrzesza i co aktualnie realizuje dowiemy się z wywiadu przeprowadzonego z Joanną Zawadzką, pracownikiem Gminnego Centrum Kultury, a zarazem inicjatorem powstania wspomnianej organizacji.

pobierzdo góry do góry

08.05.2015 r.

Konkurs Ministerstwa Spraw Zagranicznych: Edukacja Globalna

Minister Spraw Zagranicznych ogłosił konkurs na realizację zadania: „Edukacja globalna 2015”. Oferty należy składać do 27 maja 2015. Celem zadania jest realizacja zadań w dziedzinie edukacji globalnej skierowanych do społeczeństwa polskiego odpowiadających założeniom „Planu współpracy rozwojowej w 2015 r.”

pobierzdo góry do góry

12.05.2015 r.

Przysucha podczas II wojny światowej w kolekcjach prywatnych. Zapraszamy na nową wystawę do Muzeum im. Oskara Kolberga.

 Przysucha podczas II wojny światowej w kolekcjach prywatnych

Ponad 120 osób przybyło na uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Gościliśmy m.in. Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Wochniaka, Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Przysucha Mirosława Pierzchałę, Wiceburmistrza Przysuchy Adama Pałgana, Komendanta Orląt Armii Krajowej Andrzeja „Pomiana” Karysia z Kielc, Komendanta Hufca ZHP Przysucha Krzysztofa Zająca, dyrektorów placówek kulturalno-oświatowych, przedstawicieli Nadleśnictwa Przysucha, harcerzy oraz młodzież szkolną.

Szczególnymi gośćmi byli kombatanci: Wincenty Chmurzyński z Przysuchy oraz Jan Borkowski ps. „Maryśka” z 72. pułku piechoty AK, uczestnik walk w Stefanowie 26 września 1944 r., który chętnie przypomniał kulisy największej bitwy partyzanckiej.

pobierzdo góry do góry

12.05.2015 r.

Konkursy w programie Horyzont 2020: Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Komisja Europejska ogłosiła nową listę tematów w obszarze tematycznym „Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa”. Termin składania wniosków wyznaczono na 16 września 2015 (godz. 17:00). Zaproponowano 10 tematów konkursowych podzielonych na cztery grupy.

pobierzdo góry do góry

13.05.2015 r.

Nowy plac zabaw w Przytyku finansowany ze środków LGD Razem dla Radomki

 Plac Zabaw w Przytyku

W Przytyku od miesiąca marca 2015 r. najmłodsi mieszkańcy gminy mogą korzystać z nowoczesnego placu zabaw, na którym do dyspozycji mają karuzele, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i wiele innych urządzeń – których budowa została sfinansowana ze środków unijnych dla działania „Małe Projekty”, które przekazane zostały przez Stowarzyszenie Razem dla Radomki w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Operacja projektu pn. „Zagospodarowanie terenu poprzez utworzenie ogólnodostępnego placu zabaw w miejscowości Przytyk” która otrzymała wsparcie w wysokości 50 000,00 zł, polegała na przygotowaniu nowoczesnego placu zabaw - którego powierzchnia wynosi aż 189 m2. Został on wyposażony w ławki, kosze zestawy rekreacyjne czterowieżowe, huśtawki podwójne i czteroosobowe, huśtawki wagowe i sprężynowe, czy karuzelę platformową.

pobierzdo góry do góry

14.05.2015 r.

Apetyt na Gombrowicza nocą

Tak nazywa się wydarzenie, na które Muzeum Witolda Gombrowicza i Gmina Jedlińsk zapraszają 15 i 16 maja. W tym roku będzie inaczej niż zwykle: z powodu planowanej renowacji siedziby MWG w jedno wydarzenie połączone zostały dwie tradycyjne imprezy – Noc Muzeów i Apetyt na Gombrowicza. Jedno się nie zmieni: jak zwykle we Wsoli dobrej literaturze towarzyszyć będzie dobra muzyka. I oczywiście pojawią się gwiazdy - na plenerowej scenie, ale organizatorzy mają nadzieję, że dzięki dobrej pogodzie również na niebie. Czas nas uczy pogody, śpiewała przed laty Grażyna Łobaszewska. I zaśpiewa ponownie we Wsoli na koniec „Apetytu...”.

pobierzdo góry do góry

14.05.2015 r.

Pasieka Murawscy z Laurem Marszałka

Pasieka Murawscy – prowadzona przez Łukasza Murawskiego z Woli Wacławowskiej otrzymała kolejne wyróżnienie. Za miód ze spadzi iglastej jodłowej doczekała się wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika.

W tegorocznej, ósmej już edycji konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego wybrano najsmaczniejsze, najlepsze i najzdrowsze produkty żywnościowe wytwarzane na Mazowszu w 2014 r. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Do rywalizacji zgłoszono aż 147 produktów. W rezultacie wyłoniono 14 laureatów i przyznano 6 wyróżnień. Zwycięzcy otrzymali grawerton oraz wybraną przez siebie nagrodę rzeczową, np. grill, komplet garnków czy nawigację samochodową. Oprócz tego podczas gali nowi członkowie Sieci Dziedzictwa Kulturowego Mazowsze otrzymali specjalne dyplomy.

pobierzdo góry do góry

15.05.2015 r.

Przysucha zaprasza na Noc Muzeów

Noc Muzeów

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze po raz kolejny uczestniczy w Międzynarodowym Dniu Muzeów, który odbędzie się w najbliższą sobotę. W ten wyjątkowy dzień placówka zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne zwiedzanie muzealnych ekspozycji w godzinach od 17.00 do 21.00.

Kanwą tematyki tegorocznej Nocy będzie aktualna wystawa czasowa: „Przysucha podczas II wojny światowej” w kolekcjach prywatnych” prezentująca kolekcję pamiątek historycznych, polskich i niemieckich odznaczeń, odznak wojskowych, państwowych, organizacyjnych z lat 1939-1945, medale pamiątkowe, mundury, elementy umundurowania i oporządzenie żołnierzy niemieckich i polskich, mapy i plakaty, dokumenty osobiste, fotografie.

pobierzdo góry do góry

15.05.2015 r.

Sportowy Wolanów. Nowe siłownie na powietrzu sfinansowane ze środków LGD

 Siłownia na powietrzu w Strzałkowie

Prezentujemy Państwu kolejny projekt, który otrzymał wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Tym razem Gmina Wolanów w ramach działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zrealizowała budowę 4 kompleksów siłowni na powietrzu.

Zlokalizowane one zostały w czterech sołectwach: Mniszek, Strzałków, Kowalanka i Sławno i od miesiąca cieszą się bardzo dużą popularnością. Pozwalają się zrelaksować, odstresować i korzystnie wpłynąć na formę mieszkańców i kondycję fizyczną. Są idealnym rozwiązaniem, zapewniającym uatrakcyjnienie miejsc przeznaczonych do rodzinnego spędzania czasu, łącząc pokolenia. Każdy z punktów wyposażony został w 4 urządzenia sportowe: podciągacze, wioślarza, ławkę z rowerkiem i orbitrek, oraz w ławki. Stanowią też doskonale uzupełnienie przygotowanych ścieżek Nordic Walking. Wartość zamontowanych urządzeń to kwota 30 996,00 zł a kwota dofinansowania unijnego wynosi 80% wartości projektu.

pobierzdo góry do góry

15.05.2015 r.

Zapraszamy przedstawicieli LGD do udziału w grupie roboczej „Bezpieczna żywność"

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Samorząd Województwa Mazowieckiego utworzył grupy robocze, których zadaniem jest wsparcie procesu rozdysponowania środków publicznych przeznaczonych na projekty badawczo-rozwojowe. Działanie to jest odpowiedzią na sformułowany przez Komisję Europejską wymóg wdrożenia koncepcji tzw. „inteligentnej specjalizacji”, pozwalającej na ukierunkowanie i optymalizację instrumentów wsparcia.

W związku z powyższym chcielibyśmy zaprosić przedstawicieli Lokalnych Grup Działania do działu do udziału w grupie roboczej „Bezpieczna żywność”. Aktualnym zadaniem grupy jest opracowanie wykazu priorytetowych kierunków badań dla obszaru specjalizacji. Zgodność projektu z wykazem będzie warunkiem dofinansowania w większości konkursów na projekty B+R w ramach RPO WM 2014 – 2020 (I Oś Priorytetowa).

pobierzdo góry do góry

18.05.2015 r.

Granty w projekcie „Biblioteki Publiczne 2020”

Do 1 czerwca 2015 roku trwa nabór wniosków do międzynarodowego konkursu grantowego na projekty rzecznicze na rzecz bibliotek, będącego elementem programu „Biblioteki Publiczne 2020”.

Program realizuje holenderska organizacja Stichting Lezen & Schrijven (ang. Reading and Writing Foundation / Fundacja na rzecz Czytania i Pisania) we współpracy z Fundacją Billa i Melindy Gatesów, prowadzącą ogólnoświatową inicjatywę Global Libraries, której częścią jest Program Rozwoju Bibliotek.

pobierzdo góry do góry

18.05.2015 r.

Bezpłatne warsztaty: Wsparcie w starcie.

Jesteś absolwentem szkoły średniej/wyższej lub studentem ostatniego roku. Chcesz założyć własną firmę? Nie wiesz jak pozyskać kapitał na start? Zgłoś się na bezpłatne warsztaty:„Pomysł na biznes i co dalej? Praktyczne wskazówki dla początkującego przedsiębiorcy”

pobierzdo góry do góry

19.05.2015 r.

Zapraszamy na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki. 22.05.2015 r. – Cerekiew

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki, które odbędzie się w dniu 22 maja 2015 r., o godzinie 12.00 w Domu Ludowym w Cerekwi (gmina Zakrzew).

pobierzdo góry do góry

19.05.2015 r.

Noc Muzeów w Przysusze po hasłem „Dzień Kolekcjonera”.

 Noc Muzeów w Przysusze. Fot. Artur Papis

Kilkudziesięciu mieszkańców Przysuchy i okolic zdecydowało się spędzić „Noc Muzeów” w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Kanwą tematyki tegorocznej Nocy Muzeów była aktualna wystawa czasowa Przysucha podczas II wojny światowej w kolekcjach prywatnych. Spotkanie rozpoczęło od zwiedzania barokowej synagogi przy ul. Stefana Żeromskiego. Goście mogli ocenić stan prac remontowych, wysłuchali także krótkiego wykładu na temat historii obiektu.

pobierzdo góry do góry

20.05.2015 r.

Stwórz swój własny projekt społeczny w sieci.

Nie od jutra, nie od przyszłego miesiąca. Chcecie zrobić coś dobrego w sieci – zróbcie to już teraz! Trwa nabór wniosków w VII edycji konkursu grantowego „Odkryj e-wolontariat”. Do wygrania granty na wdrożenie projektu społecznego prowadzonego w Internecie, udział w programie edukacyjnym i współpraca z ekspertami.

pobierzdo góry do góry

21.05.2015 r.

Wygraj Pracownię Orange

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie społecznym Pracownie Orange. Tym razem multimedialne świetlice założymy we wsiach i miastach do 40 tysięcy mieszkańców. Zgłoszenia do 2.edycji przyjmujemy na www.pracownieorange.pl

Do programu mogą zgłaszać się mieszkańcy miejscowości o populacji nie większej niż 40 tysięcy – zespoły min. 5 osób wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją. Do 21 czerwca złóżcie wniosek na www.pracownieorange.pl Wskażcie lokal, który spełni wymagania techniczne do stworzenia Pracowni i przekonajcie nas, że to właśnie u Was ma ona powstać. Spośród zgłoszeń Komisja wybierze 50 najciekawszych pomysłów i w lipcu podda je pod głosowanie internautów, którzy ostatecznie wskażą 25 lokalizacji na nowe świetlice.

pobierzdo góry do góry

24.05.2015 r.

Zapraszamy do udziału w 56. Dniach Kolbergowskich. Ostatnie dni na nadsyłanie zgłoszeń do udziału w Przeglądzie.

 Zapraszamy do udziału w 26. Dniach Kolbergowskich

56. Dni Kolbergowskie odbędą się w dniu 7 czerwca 2015 r. w Przysusze. W związku z powyższym zapraszamy kapele i zespoły śpiewacze do udziału w jednym z największych wydarzeń związanych z promocją i kultywowaniem tradycji muzyki ludowej w Polsce.

pobierzdo góry do góry

25.05.2015 r.

Sport wszystkich dzieci – dodatkowy nabór

Do 10 czerwca 2015 r. można składać wnioski w ramach dodatkowych naborów ogłoszonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Konkursy przewidziano w ramach inicjatyw: Projekt Multisport (70 000,00 zł) oraz Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży (wysokość środków 3 371 818,00 zł).

Wnioski na dofinansowanie wskazanych powyżej zadań należy składać do 10 czerwca 2015 roku. Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi do 15 lipca 2015 roku. Zadanie Projekt „MultiSport” adresowane jest do organizacji pozarządowych, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej, realizują zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, w szczególności do stowarzyszeń posiadających odpowiednie (ponadregionalne, wojewódzkie) struktury organizacyjne.

pobierzdo góry do góry

25.05.2015 r.

Relacja z Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”

 Relacja z Walnego Zebrania LGD – Lauratka Nagrody Lokalnego Lidera Wiejskiego – Ewa Ofiara w Towarzystwie Wójta Gminy Jedlińsk – Kamila Dziewierza i Prezesa LGD – Cezarego Adama Nowek

W ubiegły piątek, 22 maja w Dom Ludowym w Cerekwi zorganizowane zostało Zebranie Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”. Zgodnie z porządkiem obrad Walnego Zebrania przedstawiono sprawozdania Rady, Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu z działalności Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” za rok 2014 r. Jednogłośnie przyjęto w/w sprawozdania oraz udzielono Zarządowi absolutorium w zakresie wykonywanych obowiązków. Przeprowadzono również uzupełniające wybory do Rady Stowarzyszenia, w poczet której wybrani zostali Adam Gibała (Wójt Gminy Wolanów), Krzysztof Sobczak (Wójt Gminy Wieniawa), Kamil Dziewierz (Wójt Gminy Jedlińsk).

Podczas spotkania przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania zaprezentowali również projekty realizowane w ramach naborów wniosków przeprowadzonych przez Stowarzyszenie w zakresie działań: Odnowa i Rozwój Wsi, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dla Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Omówiony został zakres działań na rok 2015 i perspektywy nowego okresu programowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

pobierzdo góry do góry

26.05.2015 r.

Laureaci Nagrody Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” : Joanna Zawadzka

 Joanna Zawadzka – Laureat nagrody Lokalny Liderów Obszarów Wiejskich Gminy Wieniawa

Wybraliśmy laureatów konkursu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich z terenu gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew. W ramach naszej inicjatywy chcemy nagradzać te osoby, które są szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz lokalnego środowiska.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu informację o laureatce z gminy Wieniawa - Joannie Zawadzkiej, animatorce kultury, inicjatorce powstania LAMY – Letniej Akademii Młodych Animatorów z Wieniawy, będącej Instruktorem w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie.

pobierzdo góry do góry

27.05.2015 r,

Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Zakrzewie: Partycypacja społeczna w samorządzie terytorialnym– aspekty prawne, ekonomiczne, społeczne. 10 czerwca 2015 r.

Gminne Centrum Kultury w Zakrzewie

Partycypacja społeczna jest zjawiskiem, które zachodzi w sposób obiektywny, niezależnie od przekonań i postaw osób sprawujących funkcje publiczne, w tym również odpowiedzialnych za tworzenie prawa. Celem konferencji jest analiza istniejących w polskim systemie prawnym podstaw funkcjonowania instytucji partycypacji oraz ich roli w podejmowaniu rozstrzygnięć na poziomie lokalnym, a także integracja środowiska naukowego z praktykami.

Już 10 czerwca 2015 r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Partycypacja społeczna w samorządzie terytorialnym – aspekty prawne, ekonomiczne, społeczne”, na którą zapraszają Katedra Prawa Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Katedra Prawa Administracyjnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Katedra Prawa i Nauki o Administracji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, oraz Studenckie Koło Naukowe Administratywistów Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Odbędzie się ona w Gminnym Centrum Informacji Edukacji i Kultury w Zakrzewie (powiat radomski).

pobierzdo góry do góry

27.05.2015 r.

Laureaci Nagrody Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” : Ewa Ofiara

  – Laureatka Nagrody Lokalnego Lidera Wiejskiego – Ewa Ofiara w Towarzystwie Wójta Gminy Jedlińsk – Kamila Dziewierza i Prezesa LGD – Cezarego Adama Nowek

Wybraliśmy laureatów konkursu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich z terenu gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew. W ramach naszej inicjatywy chcemy nagradzać te osoby, które są szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz lokalnego środowiska.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu informację o laureatce z gminy Jedlińsk - Ewie Ofiarze która działa aktywnie w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic, w LGD „Razem dla Radomki”, czy jako członek wspierający Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Radomiu

pobierzdo góry do góry

28.05.2015

Zapraszamy na Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend. 6 i 7 czerwca 2015 r.

 Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które współorganizatorem Dni Kolbergowskich.

pobierzdo góry do góry

28.05.2015 r.

Laureaci Nagrody Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” : Barbara Waśkiewicz, Barbara Siuda

 Barbara Waśkiewicz – Laureat Nagrody Lokalnego Lidera Obszarów Wiejskich

Wybraliśmy laureatów konkursu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich z terenu gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew. W ramach naszej inicjatywy chcemy nagradzać te osoby, które są szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz lokalnego środowiska.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu informację o laureatach z gminy Wolanów - o Barbarze Siudzie i Barbarze Waśkiewicz – które są opiekunkami, a także założycielami Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Ludowego Wolanianki.

pobierzdo góry do góry

29.05.2015 r.

Polecamy publikację: 85 lat działalności ochotniczej straży pożarnej w Cerekwi 1930-2015.

 Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie

Serdecznie polecamy lekturę publikacji autorstwa Pani Elżbiety Malecińskiej pn. „85 lat działalności ochotniczej straży pożarnej w Cerekwi 1930-2015”. Znajdziemy w niej nie tylko ciekawostki i informację o historii OSP w Cerekwi, ale również artykuły o historii samej miejscowości, hymny i modlitwy strażackie. Publikacja uzupełniona została informacjami o nowych dziejach jednostki oraz dokumentacją fotograficzną.

pobierzdo góry do góry

29.05.2015 r.

Koncert Gigantów Czasu Baroku w Jedlińsku. Zapraszamy już w niedzielę.

Mazowsze w Koronie – to nazwą 12 edycji projektu związanego z organizacją muzycznych wieczorów w zabytkach architektury mazowieckiej. 31 maja 2015 r. o godzinie 17.00 w Kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku odbędzie się koncert Giganci Czasu Baroku.

Wystąpią Marta Boberska (sopran), Sławomir Cichor (trąbka), Władysław Kłosiewicz (klawesyn), Anton Birula (teorba, lunia) raz Kwartet smyczkowy Prima Vista w składzie (Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józek Kolinek – II skrzypce, Piotr Nowicki – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela). W programie zaprezentują utwory Vivaldiego, Bacha, Telemanna.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka