Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14626681


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Maj 2021Polska jest jedynym z największych beneficjentów budżetu środków finansowych z Unii Europejskiej, z którego otrzymujemy ponad 4 razy więcej niż wpłacamy , otrzymując na okres programowania na lata 2014-2020 - 82,5 miliardów euro (łączna kwota przyznanej pomocy z EU wynosi 105,8 mld euro przy wkładzie Polski do budżetu wynoszącym ok. 23,3 mld euro).

pobierzdo góry

Od szesnastu lat, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto państwowe. Obchodzone jest między świętami 1 – maja – Świętem Pracy i 3 maja – Świętem Konstytucji 3 maja.

pobierzdo góry

Dziś mija 230 lat odkąd Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza na webinarium, które odbędzie się w dniu 10 maja 2021 r. (poniedziałek) o godzinie 13.30.

pobierzdo góry

Niezmierni miło nam poinformować, iż kapituła konkursu „Osobowość Roku 2020” – organizowanego przez redakcję Echa Dnia – dostrzegła pracę w zakresie aktywizacji społeczności lokalnej, samorządności i rozwoju obszarów wiejskich którą od ponad 12 lat realizuje Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” Cezary Adam Nowek.

pobierzdo góry

Wciąż można starać się o dofinansowanie na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Do 29 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o "Premie dla młodych rolników". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

pobierzdo góry

Każda lokalna społeczność posiada swoją wyjątkową tożsamość. Kulturę, z której jest dumna, tradycję, którą przekazuje z pokolenia na pokolenie i historię, którą chce upamiętniać. Dlatego Fundacja PGNiG przygotowała program grantowy z pulą wsparcia w kwocie 1 000 000,00 zł.

pobierzdo góry

W najbliższy piątek, 14.05.2021 r. o godzinie 11.00 w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie odbędzie się posiedzenie Rady LGD „Razem dla Radomki” w zakresie oceny projektów grantowych.

pobierzdo góry

W Noc Muzeów (15 maja) Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na wystawę Gombrowiczowskich plakatów, przygotowanych przez artystów z Europy i Ameryki. Wystawa jest efektem konkursu zorganizowanego w 2019 roku. Wcześniej prezentowana była m.in. w Warszawie i w Paryżu, a teraz, po przymusowej epidemicznej przerwie, pokazana zostanie we Wsoli.

pobierzdo góry

17 maja o godzinie 17.00 odbędzie się Spotkanie otwarte z organizacjami pozarządowymi z terenu województwa mazowieckiego, na które zaprasza Dialog Obywatelski Mazowsza.

pobierzdo góry

Za nami posiedzenie Rady Stowarzyszenia Razem dla Radomki, podczas którego nasi przedstawiciele dokonali oceny inicjatyw złożonych w ramach konkursu na wybór projektów grantowych LGD pn. „Wsparcie inicjatyw lokalnych”.

pobierzdo góry

W dniu 18.05.2021 w siedzibie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie Prezesa LGD „Razem dla Radomki” Cezarego Nowka z Dyrektorem Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu Dawidem Ruszczykiem.

pobierzdo góry

Prezentujemy majowy numer Biuletynu LGD Razem dla Radomki, w którym przedstawiamy informacje na temat: raportu z monitoringu za 2020 rok, informacje o Smart Village oraz o działalność LGD w I kwartale 2021 r. w zakresie przygotowanych wniosków o dofinansowanie projektów zewnętrznych.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki” przyznało blisko 150 000,00 zł dla organizacji pozarządowych, mieszkańców i instytucji samorządowych na realizację 13 zgłoszonych inicjatyw w ramach konkursu pn. „Wsparcie inicjatyw lokalnych”.

pobierzdo góry

Do 28 maja można zgłaszać kandydatury liderek wiejskich do konkursu prowadzonego przez Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim.

pobierzdo góry

Szanowni Państwo, zachęcamy do oddawania głosów w konkursie Osobowość Roku 2020, organizowanego przez Redakcję Echa Dnia na Pana Wojciecha Wrzeciona, który od 12 lat pełni funkcję Wiceprezesa naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych Mazowsza oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu.

pobierzdo góry

Mazowiecki KSOW proponował już wielokrotnie konkurs na najlepszą orkiestrę dętą. Czas na kolejną edycję!!!

pobierzdo góry

Pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego na realizację trzech projektów w obszarach: „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego” oraz „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

pobierzdo góry

W związku z możliwością ubiegania się przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” o dodatkowe środki na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, Zarząd Stowarzyszenia w dniu 26.04.2021 r. zarekomendował do konsultacji społecznych zmiany w LSR oraz jej załącznikach.

pobierzdo góry

Niezmiernie miło nam poinformować, z wśród 35 wybranych do realizacji projektów dla konkursu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – 2 z nich to inicjatywy zgłoszone przez nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

Już dziś w Wolanowie, o godzinie 15.00 odbędzie się Gminny Dzień Dziecka, organizowany przez Wójt Gminy Wolanów, Ewę Markowską Bdzuchę oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę.

pobierzdo góry

Piękne stroje ludowe dla najmłodszych mieszkańców z gminy Zakrzew zakupione zostały w ramach dofinansowania przekazanego przez nasze Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki na realizację projektu pn. Dziecięcy zespół ludowy Hania

pobierzdo góry

Prezentujemy nowy wzór umowy - aneks COVID - o przyznanie pomocy na operacje z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka