Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202541


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Marzec 201102.03.2011 r.

Rozpoczęcie naboru wniosków w zakresie działania Małe Projekty.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 – „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie działania „Małe Projekty”. Limit dostępnych środków wynosi 171 549,49 zł, przy czym wysokość pomocy przyznanej na realizację jednego małego projektu nie może być wyższa niż 25 tys. zł.

Wnioski należy składać w Biurze Stowarzyszenia mieszczącym się przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu w terminie od 01.03.2011 r. do 28.03.2011 r. do godziny 15.00.

LGD „Razem dla Radomki” zapewnia bezpłatną pomoc merytoryczną dotyczącą przygotowania wniosku. Szczegółowe informacje dostępne są w Biurze LGD „Razem dla Radomki” w godz. pn. 9.00-17.00, wt. - pt. 8.00-16.00. Tel. (048) 38-58-996, e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl.

Formularz wniosku o przyznanie pomocy dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej LGD www.razemdlaradomki.pl (w zakładce Materiały do pobrania: Materiały do pobrania przez Wnioskodawców) lub na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl (w zakładce PROW 2007-2013).

pobierzdo góry do góry

01.03.2011r.

Lutowe wydanie Prowieści

PROWiesci

Zapraszamy Państwa do lektury najnowszego wydania „PROWieści” miesięcznika dotyczącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wydawnictwo to redagowane jest przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich MRIRW.

Tematem przewodnim bieżącego numeru są 76. Międzynarodowe Targi Grune Woche, które odbyły się w dniach 21-30 stycznia 2011 r. w Berlinie. W numerze polecamy również wywiad z ministrem rolnictwa i rozwoju Wsi Markiem Sawickim, oraz z Radosławem Rybickim z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na temat doświadczeń we wdrażaniu działań samorządowych w ramach PROW 2007-2013.

pobierzdo góry do góry

02.03.2011 r.

Szkolenie - Powiązania kooperacyjne polskich przedsiębiorstw. Nowy Termin!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” zaprasza przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z terenu południowego Mazowsza a także przedsiębiorców do udziału w konferencji pn. „Powiązania kooperacyjne polskich przedsiębiorstw”, która odbędzie się w nowym terminie w dniach 4-5.03.2011 r. w Pałacyku Kryształowym w Kozienicach.

Główne tematy które zostaną poruszone podczas szkolenia to: koncentracja przedsiębiorstw, instytucji i organizacji powiązanych ze sobą siecią pewnych zależności w danym regionie (klaster zdrowa żywność, klaster aktywny wypoczynek, źródła energii odnawialnej); wymiana informacji i doświadczeń między firmami i instytucjami naukowo-badawczymi; ukierunkowanie na nowe technologie, promocja innowacji; wspieranie lokalnej przedsiębiorczości; zachęcenie do pozostania w regionie wykształconych absolwentów szkół i wykorzystanie ich potencjału naukowego.

Szkolenie jest bezpłatne.Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 48 3661899 lub 601217102.

pobierzdo góry do góry

03.03.2011 r.

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko Ścięcia Śmierci do Jedlińska 6-8 marca 2011 r.

plakat

Ścięcie Śmierci czyli Kusaki – to jedyny tego rodzaju obrzęd w Polsce. Odbywa się rokrocznie w ostatnie dni karnawału. Zgodnie z legendą spisaną w XIX w. przez miejscowego proboszcza Jana Kloczkowskiego dawno, dawno temu w ostatni wtorek karnawału ludność Jedlińska poruszyła wiadomość przyniesiona przez kościelnego. Twierdził, jakoby Śmierć się upiła i zgubiła kosę na okolicznych łąkach. Była więc niegroźna i nie mogła nikogo zabić. Mieszkańcy Jedlińska ruszyli na łąki i pojmali ją. Doprowadzili przed sąd, który wydał wyrok - będzie ścięta. Po pogrzebie odbyła się zabawa.

Tegoroczne obchody Ścięcia Śmierci potrwają aż 3 dni i zapowiadają się bardzo interesująco. W kusą niedzielę odbędzie się Bal Karnawałowy podczas którego podziwiać będziemy mogli m.in. popisy aktorskie w wykonaniu Wojciecha Ługowskiego oraz występ Doroty Bębenek z Krakowa z zespołem Biesiada. W poniedziałek zorganizowany zostanie konkurs małych form teatralnych, a ich podsumowaniem będzie spektakl teatralny pt. „Na Dworze Yoricka” w wykonaniu absolwentów PWST w Krakowie. Najwięcej atrakcji przygotowano tradycyjnie na kusy wtorek, podczas którego odbędzie się plenerowe widowisko „Ścięcie Śmierci”, któremu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, występy kapel ludowych oraz zespołów ABBA SHOW, BONEY M SHOW, występy zespołów młodzieżowych, kiermasz rękodzieła ludowego. Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

04.03.2011 r.

Audycja o LGD Razem dla Radomki w Polskim Radiu Program

polskie radio

Zachęcamy Państwa do wysłuchania audycji o Lokalnej Grupie Działania "Razem dla Radomki" przygotowanej i zaprezentowanej przez Pierwszy Program Polskiego Radia, w trakcie której Wójt Gminy Zakrzew - Sławomir Białkowski oraz Prezes Stowarzyszenia - Cezary Nowek opowiadają o możliwościach, jakie dla obszarów wiejskich niesie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz funkcjonowanie lokalnych grup działania.

Audycja o Lokalnej Grupie Działania "Razem dla Radomki" (naciśnij play by odsłuchać).

pobierzdo góry do góry

07.03.2011 r.

Międzynarodowa Konferencja - Wiejski Produkt Turystyczny – Doświadczenia i Wyzwania

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Wiejski produkt turystyczny – doświadczenia i wyzwania”, która odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2011 r. w trakcie III Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL.

Podczas konferencji podsumowany zostanie 20 letni eksperyment turystyczny na polskiej wsi, w tym dokonana zostania ocena efektywności ekonomicznej turystyki wiejskiej dla rozwoju obszarów wiejskich, a także wskazane zostanie nowe podejście sprzyjające rozwojowi tej gałęzi gospodarki oparte na profesjonalnej obsłudze klienta, budowaniu i sieciowaniu produktów oraz dobrej, skutecznej promocji.

pobierzdo góry do góry

09.03.2011 r.

Będziesz moją panią - koncert Aleksandra Trąbczyńskiego i Zbigniewa Wegehaupta we Wsoli.

pałac Gąbrowicza

Muzeum Gombrowicza we Wsoli zaprasza już na kolejną muzyczną ucztę. Tym razem w sobotę 12 marca o godzinie 17.00 wystąpią: Aleksander Trąbczyński – wokalista i gitarzysta oraz Zbigniew Wegehaupt – według czytelników Jazz Forum wciąż najlepszy kontrabasista jazzowy w Polsce.

W programie zaprezentowane zostaną utwory m.in. Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Wysockiego i Edwarda Stachury.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych dowiezie bezpłatny autobus, zbiórka przed Teatrem Powszechnym w Radomiu o godzinie 16.10.

pobierzdo góry do góry

10.03.2011 r.

Bezpłatne szkolenia dla pracowników lub działaczy organizacji pozarządowych

zwiazek młodziezy wiejskiej

Związek Młodzieży Wiejskiej zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń dla przedstawicieli i pracowników organizacji pozarządowych.

Szkolenia są organizowane w formie trzech zjazdów odbywających się w weekendy (zjazdy odbywają się od piątku do niedzieli). Tematyka szkoleń obejmuje:
Sesja I: Zarządzanie personelem w NGO
Sesja II: Budowa marki organizacji; promocja NGO
Sesja III: Zarządzanie finansami w NGO

Więcej informacji na stronie www.zmw.pl

pobierzdo góry do góry

11.03.2011 r.

Konkurs dotacyjny: Świetlica – Dzieci - Praca

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie ofert w ramach Programu „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie.

Zadania realizowane w programie mogą polegać na doposażeniu placówek wsparcia dziennego (świetlic, ognisk wychowawczych, klubów młodzieżowych) w celu wzbogacenia oferty zajęć programowych; organizowania wypoczynku, w tym wyjazdów edukacyjno-wypoczynkowych tzw. „zielonych szkół” dla dzieci z udziałem rodziców lub innych członków rodziny; organizowania imprez edukacyjno – kulturalnych i sportowych dla dzieci i rodziców’ organizowania posiłków podczas zajęć w placówce.

pobierzdo góry do góry

14.03.2011 r.

Zapraszamy do udziału w Konkursie literackim – Pamiętnik z okresu dojrzewania

nieakademicka szkola konkurs plakat

Muzeum Witolda Gombrowicza, oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, zapraszają młodych autorów w wieku 16-24 lata do wzięcia udziału w Konkursie Literackim „Pamiętnik z okresu dojrzewania”. Celem konkursu jest wyłonienie utalentowanych literacko osób, które wezmą udział w warsztatach literackich. Warsztaty odbędą się w maju 2011 roku w siedzibie Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz w siedzibie Muzeum Literatury w Warszawie.

Prace na konkurs można zgłaszać do 14 kwietnia 2011 roku na adres organizatora: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, Oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, ul. W. Gombrowicza 1, Wsola, 26-660 Jedlińsk. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisana” finansowanego przez Fundację Orange.

Więcej informacji wraz z regulaminem konkursu na stronie internetowej: http://razemdlaradomki.pl/nieakademicka_szkola#konkurs

pobierzdo góry do góry

15.03.2011r.

Dzień Otwarty w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych w Radomiu.

mazowiecka jednostka wdrazania programow unijnych

Oddział Zamiejscowy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Radomiu zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w dniu 29 marca 2011 r. w godzinach 8.00-18.00.

W ramach „Dnia Otwartego” odwiedzający będą mogli uzyskać informacje na temat wdrażanych Programów: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (komponent Regionalny). Do dyspozycji odwiedzających będą „stoliki eksperckie”, przy których odbywać się będą indywidualne konsultacje.

W trakcie Dnia Otwartego Oddział Zamiejscowy w Radomiu organizuje spotkanie informacyjne o tematyce: „Praktyczne aspekty nowelizacji ustawy o VAT w kontekście projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”.

pobierzdo góry do góry

15.03.2011 r.

Szkolenia z działania „Małe projekty” – przygotowanie wniosku o przyznanie pomocy oraz wniosku o płatność.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza na szkolenia z zakresu przygotowania wniosku o przyznanie pomocy oraz przygotowanie wniosku o płatność w zakresie „Małych Projektów” w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Szkolenia odbędą się w terminie:

  • 22.03.2011 r. - Dom Kultury w Przysusze , ul. Radomska 9, godz. 10:00-16.00. Szkolenie przewidziane dla osób z terenu gmin: Przysucha, Wolanów, Wieniawa.
  • 23.03.2011 r. - Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku ul. Krótka 1, godz. 10:00-16:00. Szkolenie Przewidziane dla osób z terenu gmin: Jedlińsk, Przytyk, Zakrzew.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały szkoleniowe i poczęstunek. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności telefonicznie pod nr (48) 38 58 996 lub mailowo: zarzad@razemdlaradomki.pl

pobierzdo góry do góry

16.03.2011 r.

Nawiązanie współpracy pomiędzy Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu i LGD Razem dla Radomki

centrum edukacji ekologicznej

Niezmiernie miło nam poinformować o podjętej współpracy pomiędzy Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu a LGD „Razem dla Radomki”, które nawiązały oficjalnie współpracę – podpisując porozumienie o współpracy.

Najważniejszymi postanowieniami dotyczącymi porozumienia o współpracy jest realizacja zadań zmierzających do promocji idei zrównoważonego rozwoju i idei proekologicznych, ochrona zasobów przyrodniczych i krajobrazowych obszaru południowego Mazowsza, a zwłaszcza Gmin: Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wolanów Wieniawa i Zakrzew.

Do najważniejszych zadań, które będą realizowane wspólnie przez obydwie organizacje zaliczyć możemy: promocje działań ekologicznych i edukacji ekologicznej wśród różnych grup wiekowych; wspieranie działań i inicjatyw społecznych w dziedzinie ochrony środowiska; realizację inicjatyw w sferze ekologii i zrównoważonego rozwoju; promocje podczas lokalnych i ponadlokalnych imprez; nawiązywanie kontaktów i współpracy z organizacjami pozarządowymi, placówkami naukowymi, administracją państwową i samorządową, przedsiębiorstwami działającymi w sferze ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Zachęcamy do odwiedzenie strony internetowej Centrum Edukacji Ekologicznej www.cee_radom.republika.pl

pobierzdo góry do góry

17.03.2011 r.

Szkolenia w Radomiu: Czas na specjalistów.

czas na specjalistow

Ośrodek Kształcenia Zawodowego Elpro Sp. z. o.o. Oddział w Radomiu zaprasza do udziału w projekcie „Czas na specjalistów” w którym przewidziano kompleksowe wsparcie w postaci blisko 200 h bezpłatnych szkoleń z następujących modułów: Zamówienia publiczne (8h), Rozliczenia finansowe w budownictwie(16h), Unormowania prawne w budownictwie (24h), Kosztorysowanie robót budowlanych (40h – warsztaty komputerowe), AutoCAD – Komputerowe wspomaganie projektowania (64 h – warsztaty komputerowe).

Zajęcia w ramach projektu odbywać się będą w okresie kwiecień – listopad 2011 w systemie popołudniowym oraz weekendowym. W ramach projektu Uczestnicy otrzymają zwrot kosztów dojazdu, certyfikaty, uprawienia, profesjonalne materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

pobierzdo góry do góry

18.03.2011r.

Trwa nabór wniosków na Małe Projekty.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Przypominamy o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 – „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie działania „Małe Projekty”. Limit dostępnych środków wynosi 171 549,49 zł, przy czym wysokość pomocy przyznanej na realizację jednego małego projektu nie może być wyższa niż 25 tys. zł.

Wnioski należy składać w Biurze Stowarzyszenia mieszczącym się przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu w terminie do 28.03.2011 r. do godziny 15.00.

LGD „Razem dla Radomki” zapewnia bezpłatną pomoc merytoryczną dotyczącą przygotowania wniosku. Szczegółowe informacje dostępne są w Biurze LGD „Razem dla Radomki” w godz. pn. 9.00-17.00, wt. - pt. 8.00-16.00. Tel. (048) 38-58-996, e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl.

Formularz wniosku o przyznanie pomocy dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej LGD www.razemdlaradomki.pl (w zakładce Materiały do pobrania: Materiały do pobrania przez Wnioskodawców) lub na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl (w zakładce PROW 2007-2013).

pobierzdo góry do góry

21.03.2011 r.

Szkolenia z działania Małe projekty w Przysusze i Jedlińsku

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza na szkolenia z zakresu przygotowania wniosku o przyznanie pomocy oraz przygotowanie wniosku o płatność w zakresie „Małych Projektów” w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Szkolenia odbędą się w terminie:

  • 22.03.2011 r. - Dom Kultury w Przysusze , ul. Radomska 9, godz. 10:00-16.00. Szkolenie przewidziane dla osób z terenu gmin: Przysucha, Wolanów, Wieniawa.
  • 23.03.2011 r. - Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku ul. Krótka 1, godz. 10:00-16:00. Szkolenie Przewidziane dla osób z terenu gmin: Jedlińsk, Przytyk, Zakrzew.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały szkoleniowe i poczęstunek. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności w terminie do 21 marca do godziny 15.00 telefonicznie pod nr (48) 38 58 996 lub mailowo: zarzad@razemdlaradomki.pl

pobierzdo góry do góry

22.03.2011 r.

Konferencja Forum Regionów – 7 kwietnia w Krakowie.

Zapraszamy na konferencję „Forum Regionów” która odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2011 w Krakowie i poświęcona będzie produktom regionalnym i tradycyjnym.

Forum jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie produktu regionalnego. Konferencja skierowana jest do osób zajmujących się tworzeniem produktów turystycznych w oparciu o produkty regionalne, a także do wszystkich tych, którzy interesują się zagadnieniami związanymi z turystyką regionalną i jej promowaniem. Konferencja towarzyszy 21. Krakowskiemu Salonowi Turystycznemu pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

pobierzdo góry do góry

23.03.2011 r.

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2011 roku.

centrum doradztwa rolniczego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zapraszają do udziału w IV edycji konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2011 roku.

Konkurs ma na celu identyfikację i szerzenie dobrych praktyk w zakresie Rolnictwa ekologicznego, wdrażanie takich rozwiązań w gospodarstwach rolnych oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego, oraz promocję najlepszych gospodarstw ekologicznych.

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne przeprowadzany jest na terytorium 16 województw w dwóch kategoriach: ekologia-środowisko i ekologiczne gospodarstwo towarowe. Termin składania wniosków o udział w konkursie upływa z dniem 31 maja 2011 r.

pobierzdo góry do góry

24.03.2011 r.

Najpiękniejsza piosenka na świecie we Wsoli.

pałac Gąbrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na święto teatru prawdziwego: monodram Kingi Kaczor „Najpiękniejsza na świecie piosenka o miłości”. Spektakl został nagrodzony w konkursie kierowanego przez Tadeusza Słobodzianka warszawskiego Laboratorium Dramatu.

Wbrew tytułowi monodram nie jest sentymentalną historią miłości, lecz opowieścią o dzieciństwie i dorastaniu. To brawurowo zagrany psychoanalityczny seans, podczas którego widzowie mogą sobie odpowiedzieć na pytanie o własne doświadczenia z młodości.

Spektakl odbędzie się w niedzielę, 27 marca, o godz. 18.00 Muzeum Witolda Gombrowicza. Wstęp wolny.

pobierzdo góry do góry

25.03.2011 r.

Trwa nabór wniosków w ramach działania Małe projekty. Termin składania wniosków upływa 28.03.2011 r. o godzinie 15.00.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Przypominamy o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 – „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie działania „Małe Projekty”. Limit dostępnych środków wynosi 171 549,49 zł, przy czym wysokość pomocy przyznanej na realizację jednego małego projektu nie może być wyższa niż 25 tys. zł.

Wnioski należy składać w Biurze Stowarzyszenia mieszczącym się przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu w terminie do 28.03.2011 r. do godziny 15.00.

LGD „Razem dla Radomki” zapewnia bezpłatną pomoc merytoryczną dotyczącą przygotowania wniosku. Szczegółowe informacje udzielane są w Biurze LGD „Razem dla Radomki” w godz. pn. 9.00-17.00, wt. - pt. 8.00-16.00. Tel. (048) 38-58-996, e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl.

Formularz wniosku o przyznanie pomocy dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej LGD www.razemdlaradomki.pl (w zakładce Materiały do pobrania: Materiały do pobrania przez Wnioskodawców) lub na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl (w zakładce PROW 2007-2013).

pobierzdo góry do góry

28.03.2011 r.

Marcowe PROWieści

marcowe prowieści

Zachęcamy do lektury kolenjnego numeru miesięcznika „PROWieści” wydawanego przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW. Zamieszczono w nim najbardziej aktualne informacje dotyczące realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.

Tematem przewodnim bieżącego numeru jest nowelizacja rozporządzenia dotyczącego działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” PROW 2007–2013. W numerze polecamy wywiad z Markiem Sawickim, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz rozmowę z Piotrem Kukawką, beneficjentem działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. Ponadto w numerze artykuł „Dlaczego warto inwestować w rozwój targowisk?” oraz nowości w programie rolnośrodowiskowym. Poza tym zaprezentowano przykłady dobrych praktyk w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” PROW 2007–2013, a także interesujący artykuł „Dobry klimat dla rolnictwa”.

Zachęcamy do lektury

pobierzdo góry do góry

29.03.2011 r.

Dni Socjologa 2011

plakat dni socjologa w lublinie

Radomskie Koło Socjologiczne UMCS CEDO współpracujące z LGD „Razem dla Radomki” zaprasza na V edycję Dni Socjologa.

Tegoroczne Dni Socjologa odbędą się pod tytułem „Siła języka” już niebawem - 4 i 5 kwietnia 2011 r. Jak wskazuje sama nazwa spotkania, poświęcone zostanie szeroko pojętej komunikacji oraz roli języka w społeczeństwie. Dni Socjologa rozpoczną się sesją naukową w poniedziałek (4 kwietnia). Początek o godzinie 10:00. Miejsce: Sala Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie.

Dni Socjologa mają wymiar nie tylko naukowy. Ich celem jest integracja środowisk socjologicznych z całej Polski. Dlatego w tym roku nie mogliśmy zapomnieć o rozrywce. W poniedziałek (4 kwietnia), po zakończonym cyklu wykładów spotkamy się o godzinie 20 w lokalu „Chatka Żaka”.

Agnieszka Lidak, Koło Socjologiczne UMCS CEDO w Radomiu.

pobierzdo góry do góry

30.03.2011r.

Wójt Gminy Zakrzew - Sławomir Białkowski - nowym Przewodniczącym Związku Gmin Radomka

Sławomir Białkowski

W dniu 29 marca 2011 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Związku Gmin Radomka. Miło nam poinformować, iż Przewodniczącym Związku został wybrany Wójt Gminy Zakrzew – Pan Sławomir Białkowski.

Słowa podziękowania kierujemy pod adresem Stefana Błaszczyka, poprzedniego Przewodniczącego związku za wieloletnią i efektywną współpracę z Lokalną Grupą Działania „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

31.03.2011 r.

Przewodnik Nad rzeką Radomką

Zachęcamy do lektury przewodnika "Nad Rzeką Radomka" wydanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu i sfinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tematem wydawnictwa jest rzeka Radomka, która płynie w południowej części województwa mazowieckiego. Na całym odcinku zachowała swój naturalny charakter.

Ukazując piękno przyrody, kultury, historii tego pięknego miejsca, pragniemy zaktywizować społeczność lokalną do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, jak również do ożywienia gospodarczo - kulturalnego tego regionu w zgodzie z zasadami ekorozwoju.

Publikacja wydana przez: Centrum Edukacji Ekologicznej
26-600 Radom, ul. Wośnicka 125
tel. (48) 340 22 84

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka