Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14235064


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Marzec 2018Przepyszny ziołowy kołacz z ziemniakami, przygotowywany przez Elżbietę Bień z Cateringu Camelot – to zdobywca wyróżnienia w konkursie na najlepsze produkty lokalne i potrawy 2017 roku – ogłoszonego przez LGD „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

Spotkanie zorganizowane zostało przez Komisję Europejską, a jego głównym celem było przekazanie informacji i bezpośredniej wiedzy (dobrych praktyk) urzędnikom z albańskiej Agencji IPARD oraz Ministerstwa Rolnictwa na temat realizacji działań w zakresie dywersyfikacji gospodarstw rolnych i rozwoju turystyki.

pobierzdo góry

Wysokość środków na finansowanie P FIO w roku 2018 wynosi 60 mln zł, w tym 57,6 mln zł przeznaczono na dotacje, zaś 2,4 mln zł na obsługę techniczną Programu. Składane oferty muszą realizować cel główny P FIO, jakim jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

pobierzdo góry

Informujemy, iż posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” odbędzie się w dniu 12 marca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie.

pobierzdo góry

Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza na seminarium, które odbędzie się 14.03.2018 r. w Radomiu.

pobierzdo góry

Regionalna kaczka w chrupiącej skorupce z Doliny Radomki przyrządzana w restauracji Maxima z Wolanowa, to roladka w kształcie walca o wymiarach około 10cm x 6cm. Smak jej jest słodkawy, charakterystyczny dla mięsa pieczonej kaczki, złamany nutą miodu w migdałach.

pobierzdo góry

Wystawa czasowa w Muzeum im. Oskara Kolberga przypomina postać artysty i dokumentuje jego twórczość rzeźbiarską i malarską eksponatami ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Muzeum w Przysusze oraz obiektami użyczonymi przez Muzeum w Łęczycy i rodzinę autora.

pobierzdo góry

Dzień Kobiet, to coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie Kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji ustanowione ponad 100 lat temu. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych.

pobierzdo góry
lgd razem dla radomki

Konkurs Fundacji Tesco

08.03.2018 r.

Aktywni mieszkańcy, instytucje i organizacje pozarządowe już po raz czwarty mają okazję wziąć udział w programie „Decydujesz, pomagamy” i otrzymać finansowe wsparcie na realizację lokalnych projektów społecznych. Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą na ten cel aż 1 125 000 złotych.

pobierzdo góry

Przedmiotem inwestycji „Budowa centrum wsi Mleczków – etap I” było zagospodarowanie terenu w miejscowości Mleczków w gminie Zakrzew, przy istniejącym zbiorniku wodnym.

pobierzdo góry

Realizacja zadania "Wyposażenie interaktywne i multimedialne Gminnej Biblioteki Publicznej" polegała na zakupie nowoczesnego sprzętu multimedialnego pozwalającego na wprowadzenie innowacyjnych , interaktywnych metod edukacji.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne spotkanie szkoleniowe z zakresu przygotowywania, planowania i opracowywania wniosków o dofinansowania w konkursach zewnętrznych.

pobierzdo góry

Zarząd Województwa Mazowieckiego informuje, że w budżecie województwa mazowieckiego na 2018 r. zostały zabezpieczone środki finansowe w wysokości 1 000 000 zł z przeznaczeniem na dotacje celowe udzielane w trybie pozakonkursowym tzw. „małych dotacji” organizacjom pozarządowym realizującym zadania publiczne z zakresu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

pobierzdo góry

W wyniku przeprowadzonej przez Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego w terminie od dnia 09.02.2018 r. do dnia 14.02.2018 r. kontroli projektu „Aktywne NGOsy – skuteczni liderzy na rzecz społeczności lokalnych” uzyskano pozytywną ocenę realizacji zadania.

pobierzdo góry

Smalec to tłuszcz zwierzęcy wykorzystywany w tradycyjnej sztuce kulinarnej do przyrządzania potraw, jak też bezpośredniego spożywania. Ale ten przygotowywany przez Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko” jest wyjątkowy w smaku.

pobierzdo góry

Przypominamy, że w dniu 6 lutego 2018 r. została opublikowana ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 311).

pobierzdo góry

Wnioski o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” będzie można składać od 30 marca do 29 kwietnia 2018 roku w oddziałach regionalnych ARiMR.

pobierzdo góry

Ser kozi twarogowy z dodatkiem czosnku, koperku lub rzodkiewki wspaniały wyrób z gospodarstwa Pani Grażyny Połczyńskiej. Ser twarogowy ma zapach mleka i warzyw i jest serem dającym się smarować.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach naboru wniosków dla działania pt. „Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa”

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach naboru wniosków dla działania pt. „Powołanie Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego”.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach naboru wniosków dla działania pt. Infrastruktura publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych”.

pobierzdo góry

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na monodram w wykonaniu Adama Patera „Jestem swoją własną żoną”. To historia berlińskiego kolekcjonera antyków i celebryty – transpłciowej Charlotte von Mahlsdorf, opowieść o dzielności i trwaniu wbrew ideologicznej opresji.

pobierzdo góry

Zapraszamy na wystawę przygotowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zakrzewie i Publiczną Szkołę Podstawową w Zakrzewie, prezentującą kilkadziesiąt nakryć głowy, pochodzących z różnych zakątków świata. Kolekcja pochodzi z prywatnych zbiorów pana Jerzego Krzosa, mieszkańca Marianowic.

pobierzdo góry

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” inkubator + dotacje na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe.

pobierzdo góry

Minister Sportu i Turystyki ogłosił dodatkowy nabór wniosków w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Termin składania wniosków mija 4 kwietnia 2018 r.

pobierzdo góry

Lady Salsa ta intrygująca nazwa, to ni mniej ni więcej tylko pyszny, aromatyczny sos na bazie papryki, zamknięty w małym lub średniej wielkości słoiku, idealny na przystawkę jako dodatek do wielu dań.

pobierzdo góry

Wysokość środków na finansowanie P FIO w roku 2018 wynosi 60 mln zł, w tym 57,6 mln zł przeznaczono na dotacje, zaś 2,4 mln zł na obsługę techniczną Programu. Składane oferty muszą realizować cel główny P FIO, jakim jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

pobierzdo góry
lgd razem dla radomki

Mazowsze dla Syrii.

27.03.2018 r.

To nazwa akcji, która wspiera budowę szkoły w ogarniętej wojną Syrii. W Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu przedsięwzięciu. Uczestniczył w niej marszałek Adam Struzik.

pobierzdo góry

Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia br.

pobierzdo góry

Złożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym to obowiązek wszystkich fundacji, stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, nawet jeśli np. utrzymują się tylko ze składek, drobnych darowizn, nie miały żadnych przychodów i kosztów w poprzednim roku.

pobierzdo góry

Pod koniec maja 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych - unijne rozporządzenie zwane w skrócie RODO. To duże zmiany w sposobie ochrony tych danych. Kto w organizacji pozarządowej będzie zajmował się przestrzeganiem RODO? Jak przygotować nowe procedury, przeprowadzić analizę ryzyka?

pobierzdo góry

Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych pokoju i nadziei, a także zdrowia i radości z wiosennego odrodzenia życia oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka