finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę z Bieniędzic

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę z Bieniędzic

Bieniędzice – to jedna z aktywniejszym miejscowości znajdujących się na obszarze gmin tworzących Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Znana jest nie tylko z silnego przywiązania do tradycji ludowych, ale również z realizacji wielu ciekawych projektów, potrafiących włączyć w ich realizację szerokie grono mieszkańców. Od 2016 roku na obszarze tym działa nowe Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę.

Stowarzyszenie powstało w celu aktywizacji i integracji społeczności lokalnej, które poprzez podtrzymanie tradycji narodowej oraz promowanie i propagowanie kultury, wydarzeń kulturalnych oraz różnorodnych spotkań dla każdej grupy wiekowej, zbliża do siebie mieszkańców Bieniędzic oraz całą społeczność gminy Wolanów. Ludzie chcą się dzielić z innymi efektami swojej aktywności i pasji. Ta aktywność oddolna udziela się innym, ludzie widzą, że można coś zrobić samemu i wtedy to jest najbardziej autentyczne.

W planach na przyszłość Stowarzyszenie ma na celu opiekę nad zespołem śpiewaczym. Wspólnie ze szkołą będą poszukiwać nowych możliwości działania na rzecz zespołu i mieszkańców, do których adresują swoją ofertę artystyczną. Członkowie chcieliby także utworzyć dziecięcy zespół taneczno-śpiewaczy przy PSP w Bieniędzicach. W przyszłości, w okresie letnim, Stowarzyszeniechciałoby dla chętnych dzieci i ich rodziców zorganizować swoistą letnią szkołę folkloru. Zorganizowano by warsztaty artystyczne z udziałem ludowych rzeźbiarzy, garncarzy, hafciarek. Dzieci miałyby sposobność ciekawie spędzać wolny czas, poznać nowych ludzi czy nauczyć się czegoś więcej. Z pewnością impreza taka cieszyłaby się dużą popularnością i przyciągnęłaby nawet mieszkańców miast ze względu na wzrost popularności folklorystycznego bogactwa i pasjonatów folkloru.

Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę z Bieniędzic są organizatorami Jarmarku Ludowego „Tyndy-Ryndy”, odbywającym się każdorazowo w miejscowości Bieniędzice w drugą niedzielę miesiąca lipca. Przybyli goście mogą delektować się między innymi porką oraz innymi staropolskimi potrawami przygotowanymi przez zespół. Dla podkreślenia zalet smakowych prezentowanego jadła ludowego z Bieniędzic warto też w tym miejscu dodać, że „bidno porka” zajęła II miejsce w konkursie „Potrawa regionalna z ziemniaków”, zorganizowanym w ramach „Festiwalu Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej w 2016 roku.

Kontakt:
Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Na Ludową Nutę”
Bieniędzice 29
26-625 Wolanów
tel. 505 040 445
e-mail: ciezkowski@poczta.onet.pl

Zarząd:

  • Mazurkiewicz Krzysztof – prezes zarządu
  • Ciężkowski Marcin – wiceprezeszarządu

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content