Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202441


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

01.05.2021 r.

17 lat Polski w strukturach Unii Europejskiej!

1 maja 2004 r. na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Faktyczny proces integracji Polski rozpoczął się w Atenach 8 kwietnia 1994 r. z chwilą złożenia przez Polskę wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej i potwierdzenia go przez wszystkie państwa członkowskie podczas konferencji w Essen 9 – 10 grudnia 1994 r.

W Polsce proces przyjęcia traktatu akcesyjnego odbywał się w formie ogólnonarodowego referendum w dniach 7 – 8 czerwca 2003 r., w którym 77,45 proc. Polaków opowiedziało się za członkostwem w UE. Razem z Polską, 1 maja 2004 roku, do UE przystąpiło jeszcze 9 innych państw. Były to kraje nadbałtyckie, takie jak: Łotwa, Estonia i Litwa, kraje Europy Środkowej czyli Czechy, Słowacja, Węgry i Słowenia, a także Malta i Cypr.

Polska jest jedynym z największych i najludniejszych krajów wspólnoty. Polska na okres nowego okresu programowania, przypadającego na lata 2014-2020 otrzymała 82,5 miliardów euro (łączna kwota przyznanej pomocy z EU wynosi 105,8 mld euro przy wkładzie Polski do budżetu wynoszącym ok. 23,3 mld euro).Obecnie z unijnego budżetu otrzymujemy cztery razy więcej niż wpłacamy.

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w okresie od 2009 r. do 2022 r. pozyskała ponad 25 milionów złotych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które kierowane są przez nas na aktywizację i rozwój obszarów wiejskich naszych 6 gmin (Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew) w zakresie wsparcia mieszkańców, przedsiębiorców, jednostek samorządowych, instytucji kultury, szkół, ale i organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Dzięki przeprowadzonym do 2020 roku naborom wniosków udało nam się sfinansować ponad 300 projektów. Tylko w obecnym roku w ramach ogłoszonych konkursów przekażemy na rzecz obszaru LSR blisko 4 miliony złotych dofinansowań z Unii Europejskiej.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka