Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14574077


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

13.09.2021 r.

Roztańczone Bieniędzice

Roztańczone Bieniędzice

Wczoraj w Bieniędzicach królowały mazury, oberki i walczyki grane przez kapele ludowe, które zaprezentowały się na potańcówce, połączonej z premierowym koncertem promującym wydawnictwo muzyczne wydane przez LGD „Razem dla Radomki” pn. „Z wizytą u mistrzów. Nagrania harmonistów i kapel ludowych ziemi radomskiej”.

Jako pierwsze wystąpiły: Rodzinna Kapela Tarnowskich, Kapela Henryka Gwiazdy oraz Jana Wochniaka i Stanisława Wlazło, które otrzymały pamiątkowe statuetki za wkład muzyków w promocję i popularyzację dziedzictwa i kultury ludowej i za udział w nagraniu wspomnianego wydawnictwa muzycznego. Podczas występu Rodzinnej Kapeli Tarnowskich – upamiętniono zmarłego w ubiegłym tygodniu w wieku 89 lat Józefa Tarnowskiego – wyjątkowego muzyka, barabanistę.

Oprócz wspomnianych zespołów w Bieniędzicach do tańca porwały utwory grane przez Zespół Śpiewaczy z Marianowic, Kapela Stanisława Kotkowskiego i Kazimierza Pikiewicza, Kapela Henryka Giedyka, Kapeli Tadeusza Golusa oraz Kapeli Mieczysława Zamkowskiego.

Za organizację wydarzenia odpowiadało Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych NA LUDOWĄ NUTĘ, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie oraz Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Serdecznie dziękujemy wszystkim muzykom, a przede wszystkim gospodarzom wydarzenia z Bieniędzic.

Wydarzenie zostało dofinansowane w ramach projektu współpracy pn. "Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną" współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka