Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14574209


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

06.10.2021 r.

Dobre sąsiedztwo – relacja z konferencji projektu.

W poniedziałek 27 września, w budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie odbyła się konferencja podsumowująca i kończąca działania "Dobrego sąsiedztwa" - projektu ekologiczno-obywatelskiego w gminie Wieniawa".

Organizatorem konferencji była Fundacja ICAD, która przez ostatnie 9 miesięcy prowadziła zajęcia edukacyjne z młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie wspólnie z partnerami projektu: Urzędem Gminy Wieniawa oraz z Fundacją WWF Polska. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, w tym Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

Gospodarz spotkania, wójt gminy Wieniawa Krzysztof Sobczak przywitał uczestników konferencji i opowiedział o współpracy z Młodzieżową Radą Gminy Wieniawa, która została powołana w wyniku realizacji projektu. Na spotkaniu zabrał również głos dyrektor szkoły w Wieniawie, pan Rafał Pawlikowski, który podsumował projekt z perspektywy Szkoły.

Koordynatorka "Dobrego sąsiedztwa" pani Magdalena Chrapek-Wawrzyniak z Fundacji ICAD przedstawiła główne działania projektu, które udało się zrealizować. Piotr Piasta, instruktor warsztatów z nowych mediów, przedstawił radnych w gminie, tworzących skład Młodzieżowej Rady Gminy Wieniawa: Kacper Głogowski, Wiktoria Wielgus, Magdalena Czyżykowska, Maja Puszka, Wiktoria Bukowska i Bartosz Cabaj. Opowiedział o zajęciach przygotowujących do powołania tej rady. Były to m.in. zajęcia edukacyjne z sondowania potrzeb uczestników działania oraz zajęcia terenowo-reporterskie z sondowania potrzeb mieszkańców gminy. Wybory do rady odbyły się 16 września 2021 r. Opiekunką MRG Wieniawa została pani Agnieszka Czyżykowska.

Podczas konferencji miała również miejsce premiera podręcznika dobrych praktyk. Podręcznik zaprezentowała autorka, Małgorzata Karkosz, która była jedną z pomysłodawczyń projektu i jedną z głównych realizatorek działań edukacyjnych i warsztatowych. Podręcznik dobrych praktyk dostępny jest do pobrania na stronie https://www.icadfoundation.org/projekty/edukacja-globalna-i-ekologiczna/2021-dobre-sasiedztwo/podrecznik-dobrych-praktyk/

Po zakończeniu konferencji, członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Wieniawa wzięli udział w swojej pierwszej sesji rady gminy.

Dobre sąsiedztwo", projekt realizowany przez Fundację ICAD w partnerstwie z Urzędem Gminy w Wieniawie, Publiczną Szkołą Podstawową z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie i Fundacją WWF Polska. Projekt realizowany z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka