Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14234747


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

PaŸdziernik 201603.10.2016 r.

Zachęcamy do udziału w projekcie Skuteczne NGO-sy – rozwój wiejskich organizacji pozarządowych.

Zapraszamy Państwa do udziału w projekcie Skuteczne NGO-sy – rozwój wiejskich organizacji pozarządowych, nowej inicjatywy Stowarzyszenia „Razem dla RadomkI”, które celem jest rozwój, budowa i aktywizacja przedstawicieli III sektora (organizacji pozarządowych), do których skierowana zostanie pomoc w formie: szkoleń, doradztwa, wsparcia inicjatyw lokalnych skierowanych do wiejskich i miejsko-wiejskich organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, lokalnych liderów środowisk wiejskich.

W ramach projektu już w tym tygodniu rusza szkolenia e-learningowe dostępne na stronie www.elearning-szkolenia.eu oferujące zdobycie nowej wiedzy w zakresie: prawno–techniczne aspekty funkcjonowania organizacji; PR i promocja NGO i reklama społeczna; Tworzenie partnerstwa i współpraca z partnerami komercyjnymi i administracją publiczną; Moduł 4: Pozyskanie środków na działanie i rozwój - pozyskiwania zewnętrznych środków publicznych krajowych lub unijnych; Finanse w organizacji pozarządowej - budżet NGO i jego realizacja, księgowość w organizacji pozarządowej - obowiązki prawno-finansowe, rozliczanie funduszy i grantów, budżet zadaniowy; Zasady i przepisy dot. organizacji i przeprowadzenia wolontariatu oraz e – wolontariat; Ekonomia społeczna – szansą na rozwój organizacji pozarządowych.

pobierzdo góry do góry

03.10.2016 r.

Wywiad z Panem Janem Orczykowskim, zakrzewsko-radomskim poetą.

 Jan Orczykowski. Fot – Gimnazjum Zakrzew

Polecamy lekturę wywiadu z Panem Janem Orczykowskim, który będąc na emeryturze rozbudził swoje młodzieńcze zainteresowania związane z literaturą, wydając klika autorskich publikacji. W wierszach pragnie oddać swoje uznanie, szacunek i miłość do środowiska, ludzi i przyrody. „Słowami wierszy chcę to wynieść wysoko – odświętnie. Wiersz to ambona, z której przekazuje swoje myśli, odczucia, podziękowania” – wspomina Pan Jan Orczykowski we wstępie do „Smaków z Przeszłości”

pobierzdo góry do góry

04.10.2016 r.

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na wernisaż wystawy „Etnoinspiracje. Motywy ludowe we wzornictwie artystycznym i użytkowym” w piątek 7 października o godzinie 13.00 do Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, mieszczącym się przy Al. Jana Pawła II nr 11. Na wernisaż obowiązuje specjalny bilet w cenie 1 zł. Zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

04.10.2016 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty serowarskie w ramach projektu Mazowiecka Kuźnia Smaków – do Gębarzewa I Wolanowa. 5 i 6 października 2016 r.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach z przetwarzania wyrobów mlecznych – produkcja serów i wyrobów podobnych, które odbędą się 6 października 2016 r. (czwartek) o godzinie 11.00 w budynku Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie oraz w dniu 5 października 2016 r. (środa) o godzinie 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Gębarzewie (gm. Skaryszew). Warsztaty produkcji sera podpuszczkowego poprowadzi pan Krzysztof Jaworski, utytułowany serowar z Żuław, absolwent Akademii Rolno-Technicznej w Olsztynie, który od ponad 15 lat zajmują się produkcją serów. Pomogą one zgłębić sekrety pracy serowara, zdobyć praktyczne umiejętności własnoręcznego wykonywania serów.

pobierzdo góry do góry

05.10.2016 r.

Sukces Zespołu Śpiewaczego Bieniędzice

„Bidno porka” przygotowana przez Zespół Śpiewaczy Bieniędzice z gminy Wolanów zajęła II miejsce w konkursie „Potrawa regionalna z ziemniaków” zorganizowanym w ramach „Festiwalu Ziemniaka”, który odbył się w Muzeum Wsi Radomskiej w ubiegłą niedzielę. Święto ziemniaka – to doroczna tradycja radomskiego skansenu, który w pierwszą październikową niedzielę ściąga do muzeum tłumy gości, którzy mogą zobaczyć pokazy wykopów i obyczajów ludowych z nimi związanych. Impreza jest również okazją do pokazania jesiennych prac w polu i w gospodarstwie.

pobierzdo góry do góry

06.10.2016 r.

Bezpłatne szkolenie z zakresu: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości. Zakrzew 13.10.2016 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu szkoleniowym z zakresu Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, które odbędzie się w dniu 13 października 2016 r. o godzinie 12.00 w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie.

pobierzdo góry do góry

07.10.2016 r.

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia nowego profilu Papryki Przytyckiej na Facebooku.

Papryka Przytycka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych markowych produktów regionalnych z terenu Południowego Mazowsza. To przepyszne warzywo, do Polski przywędrowało ponad 30 lat temu, a jego pierwsze uprawy zostały ulokowane właśnie na terenie gminy Przytyk. Od tamtej pory stała się jednym z najczęściej spożywanych w Polsce warzyw. Papryka to przede wszystkim skarbnica witaminy C - zawiera jej najwięcej spośród wszystkich warzyw i kilkakrotnie więcej niż cytryna. Znajdziemy w niej również beta-karoten, witaminy E, K i z grupy B, sole mineralne (przede wszystkim potas).

pobierzdo góry do góry

10.10.2016 r.

Zwiastun filmu prezentujący relację z 10 edycji Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastun filmu prezentującego 10 edycję "Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka" - niezwykłej imprezy organizowanej w Wieniawie, pokazującej piękno folkloru i dziedzictwa obszarów wiejskich. Produkcja została przygotowana przez Pana Piotra Piastę, na zlecenie Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" oraz Gminnego Centrum Kultury w Wieniawie i została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

pobierzdo góry do góry

11.10.2016 r.

Bezpłatne szkolenia z zakresu: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości w Kozienicach i w Zakrzewie. 12-13 października 2016 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w dwóch najbliższych szkoleniach, podczas których zostaną przedstawione zagadnienia: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich oraz Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, które odbędą się 12 października 2016 r. w Kozienicach, przy ul. Mikołaja Kopernika 8/17 (godzina 10.00) oraz 13 października 2016 r. w Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie (Zakrzew ) o godzinie 12.00. Cykl spotkań realizowany jest w ramach projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych” realizowanych w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

pobierzdo góry do góry

12.10.2016 r.

Konkurs Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkurs na finansowanie projektów w programie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Termin zgłaszania projektów mija 14 października 2016 r.

Celem programu pod nazwą „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”, zwanego dalej „programem”, jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, w tym: rozbudzanie ich ciekawości poznawczej; stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia; inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji; propagowanie kultury innowacyjności; zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości; integracja lokalnej społeczności wokół ośrodków akademickich – przez stworzenie warunków do prowadzenia zorganizowanych, pozaszkolnych zajęć edukacyjnych, badawczych lub popularyzatorskich przez jednostki naukowe lub podmioty działające na rzecz nauki, które dotychczas nie prowadziły tego typu działalności, a także do wsparcia działalności i podwyższenia jakości już prowadzonych zajęć.

pobierzdo góry do góry

13.10.2016 r.

Bezpłatne szkolenie z zakresu: Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych . 17 października – Urząd Gminy w Przytyku.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Gminy w Przytyku zapraszają do udziału w bezpłatnym spotkaniu szkoleniowym z zakresu Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych oraz Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości, które odbędzie się w dniu 17 października 2016 r. , o godzinie 12.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez Pana Jana Zwolińskiego doświadczonego praktyka, który od kilkunastu lat kieruje Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego – jedną z najważniejszych instytucji związanych z promocją i budową silnego wizerunku i marki produktów tradycyjnych i regionalnych w Polsce. Organizacja ta zrzesza licznych producentów, a jej rolą jest budowanie wspólnie z administracją rządową i samorządową polskiego systemu jakości dla produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych. Zagadnienie związane z budową silnej marki produktów i marketingiem poprowadzi Pan Wojciech Jabłoński, Wiceprezes Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza, członek Mazowieckiej Rady Innowacyjnej, ekspert posiadający bogate doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu organizacjami gospodarczymi w tym osobami prawnymi, który podczas spotkania przekaże informację dotyczące procesu budowy silnej marki produktów tradycyjnych, wskaże producentom w jaki sposób kształtować marketing firmy, reklamę w procesie budowy własnej marki produktów.

pobierzdo góry do góry

14.10.2016 r.

Etnoinspiracje –motywy ludowe we wzornictwie artystycznym i użytkowym. Nowa wystawa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Polecamy.

W piątek 7 października w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze została otwarta kolejna wystawa czasowa pt. "Etnoinspiracje - motywy ludowe we wzornictwie artystycznym i użytkowym" .Ekspozycję można oglądać do 30 grudnia 2016 roku.

Wystawa muzealna (oraz towarzyszące jej prezentacje i zajęcia edukacyjne) jest próbą ukazania tradycyjnej ludowości jako źródła koncepcji projektantów i artystów wielu pokoleń. Przedstawia realizacje z różnych dziedzin wytwórczości artystycznej i wzornictwa użytkowego. Ekspozycję tworzą prace cenionych artystów, dobrze zaprojektowane i starannie zrealizowane, w których element przetworzenia źródła i odniesienie do jego pierwotnego znaczenia jest istotny, choć w różnorodny sposób zastosowany. Sięganie po inspiracje do kultury ludowej jest zjawiskiem obserwowanym od dziesięcioleci, jednak współcześnie staje się coraz bardziej popularnym i obecnym także w kulturze masowej.

pobierzdo góry do góry

17.10.2016 r.

Wernisaż wystawy Linoryt w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie zaprasza w najbliższy wtorek na wernisaż wystawy pn. „Linoryt” Dziecięcej Pracowni Plastycznej pod kierunkiem Ewy Banaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

Wernisaż odbędzie się w dniu 18 października 2016 roku o godzinie 12.00 w budynku Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w Wieniawie przy ul. Kochanowskiego 82. Serdecznie zapraszamy. Wystawa będzie czynna do dnia 30 października 2016 roku.

pobierzdo góry do góry

17.10.2016 r.

Międzynarodowy dzień Mediacji: Masz Prawo do Mediacji

Międzynarodowy Dzień Mediacji to ogólnoświatowe święto służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Święto zainicjowała amerykańska organizacja Association for Conflict Resolution (ACR) w 2005 roku, ustanawiając je na 20 października. Ideą stworzenia święta mediacji było: promowanie wiedzy związanej z mediacją, arbitrażem, koncylidacją i innymi pokojowymi metodami rozwiązywania konfliktów, promowanie idei mediacji jako skutecznego narzędzia rozwiązywania sporów w szkołach, rodzinach, zakładach pracy, instytucjach władzy, przedstawienie korzyści płynących ze skorzystania z pokojowych metod rozwiązywania konfliktów, doprowadzenie do ogólnoświatowej współpracy organizacji zainteresowanych obchodami święta.

pobierzdo góry do góry

17.10.2016 r.

Rozwój obszarów wiejskich w oparciu o produkty regionalne, lokalne i tradycyjne. Podsumowanie kolejnych szkoleń realizowanych w ramach Mazowieckiej Kuźni Smaków.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ostatnich dniach zorganizowało kolejne szkolenia przeprowadzone w ramach projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych” które związane były z tematyką: Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich, Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości oraz Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych.

pobierzdo góry do góry

18.10.2016 r.

Międzynarodowy Tydzień Mediacji – Polskie Centrum Mediacji

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października, a oba projekty przebiegają pod hasłem „Masz prawo do mediacji".

pobierzdo góry do góry

18.10.2016 r.

Komunikat Biura Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy o występującym problemie z możliwością nawiązaniu kontaktu telefoniczne z Biurem Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” pod nr 48 38 58 996, który w ostatnich dniach jest utrudniony. W przypadku braku możliwości nawiązania połączenia prosimy o kontakt osobisty w Biurze LGD lub o kontakt mailowy na adres zarzad@razemdlaradomki.pl, na który niezwłocznie postaramy się odpowiedzieć. Obecnie trwają naprawy przyłącza telefonicznego należące do podmiotu zewnętrznego. Za niedogodności przepraszamy.

pobierzdo góry do góry

19.10.2016 r.

Wieczór artystyczny w bibliotece w Zakrzewie – wystawa, promocja książek, koncert

Zapraszamy Państwa na wieczór artystyczny w Bibliotece Publicznej w Zakrzewie. 21 października 2016 r. o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i biżuterii oraz promocja książek Krzysztofa Kulickiego, a także koncert akordeonowy w wykonaniu Bartosza Kołsuta - Młodego Muzyka Roku 2014.

pobierzdo góry do góry

19.10.2016 r.

Międzynarodowy Tydzień Mediacji : Mediacje w sprawach cywilnych i gospodarczych

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października, a oba projekty przebiegają pod hasłem „Masz prawo do mediacji".

Mediacja jest dobrowolną, poufną metodą rozwiązywania sporu, w której strony konfliktu lub sporu, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia. Zastosowanie mediacji jest możliwe we wszystkich sprawach, w których prawo dopuszcza zawarcie ugody. Mediacja przerywa bieg przedawnienia. Przedmiotem mediacji mogą być na przykład sprawy o zapłatę, zniesienie współwłasności, sprawy pracownicze, rozwiązanie lub niewykonanie umowy, podział majątku dorobkowego, dział spadku oraz sprawy dotyczące sporów sąsiedzkich.

pobierzdo góry do góry

19.10.2016 r.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach e-learningowcych dla projektu „Skuteczne NGOsy – rozwój wiejskich organizacji pozarządowych. Do wygrania 1500,00 zł na realizację własnej inicjatywy.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza Państwa do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych w oferowanych w ramach projektu „Skuteczne NGOsy – rozwój wiejskich organizacji pozarządowych”, który skierowany jest do członków organizacji pozarządowych, osób indywidualnych - liderów środowisk wiejskich, przedstawicieli grup nieformalnych/grup inicjatywnych działających w środowisku wiejskim, którzy z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub podwyższaniem swoich kwalifikacji i umiejętności społecznych.

pobierzdo góry do góry

20.10.2016 r.

Międzynarodowy Tydzień Mediacji: Mediacja w sprawach rodzinnych, o rozwód i separację

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października, a oba projekty przebiegają pod hasłem „Masz prawo do mediacji".

Mediacja jest dobrowolną, poufną metodą rozwiązywania sporu, w której strony konfliktu lub sporu, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia. Tematy omawiane w toku mediacji zależą od woli jej uczestników. Przedmiotem uzgodnień mogą być sprawy dotyczące: pojednania małżonków, ustalenia warunków rozstania, sposobu sprawowania władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi, zaspokojenia potrzeb rodziny, alimentów, a także sprawy majątkowe i mieszkaniowe. W sposób ugodowy można też uregulować np. wydanie paszportu, wybór kierunku edukacji dziecka, kontakty z dalszą rodziną lub zarząd majątkiem dziecka.

pobierzdo góry do góry

21.10.2016 r.

Międzynarodowy Tydzień Mediacji: Mediacja w sprawach karnych oraz z nieletnim sprawcą czynu zabronionego

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października, a oba projekty przebiegają pod hasłem „Masz prawo do mediacji".

Mediacja to sposób dobrowolnego rozwiązywania problemów, powstałych w wyniku przestępstwa, na drodze porozumiewania się pokrzywdzonego i podejrzanego lub oskarżonego, z pomocą mediatora. Mediacja może dotyczyć wszystkich przestępstw.

pobierzdo góry do góry

21.10.2016 r.

Spotkanie LGD Razem dla Radomki z przedstawicielami landu Saksonii – Anhalt oraz władz regionu Hajdu-Bihar z Węgier.

W ramach porozumienia Bridge2Europe, którego sygnatariuszami są m.in. władze regionu Hajdu-Bihar na Węgrzech oraz EU Service Agentur reprezentująca niemiecki land Saksonia-Anhalt w dniach 19 – 21 października 2016 zorganizowana została wizyta studyjna przez Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. W ramach tejże wizyty w dniu 19 października 2016r., odbyło się spotkanie z przedstawicielami regionów partnerskich na Mazowszu w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Z ramienia Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” udział wziął Prezes Pan Cezary Nowek.

pobierzdo góry do góry

21.10.2016 r.

Przedstawiciele Republiki Południowej Afryki w odwiedzinach z wizytą studyjną w LGD Razem dla Radomki.

W dniu 18.10.2016r., odbyła się wizyta studyjna delegacji z Republiki Południowej Afryki wraz z przedstawicielami Ambasady RPA w Polsce i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Departamentu Współpracy Zagranicznej. Wizyta organizowana została przy współpracy Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” , którą reprezentował Prezes Pan Cezary Nowek oraz władz samorządowych Gminy i Miasta Przysucha, Gminy Wieniawa i Gminy Zakrzew.

pobierzdo góry do góry

23.10.2016 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie działań - Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych oraz Infrastruktura Publiczna: nowe lub zmodernizowane lub wyposażone obiekty infrastruktury kulturowej.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następujących zakresach tematycznych: Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych, Infrastruktura Publiczna: nowe lub zmodernizowane lub wyposażone obiekty infrastruktury kulturowej.

pobierzdo góry do góry

23.10.2016 r.

Dokumenty aplikacyjne do naboru wniosków - Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych oraz Infrastruktura Publiczna: nowe lub zmodernizowane lub wyposażone obiekty infrastruktury kulturowej.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, ze formularze wniosków przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla działań w zakresie Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych oraz Infrastruktura Publiczna: nowe lub zmodernizowane lub wyposażone obiekty infrastruktury kulturowej, dostępne są:

pobierzdo góry do góry

24.10.2016 r.

Konkurs Stowarzyszenia Razem dla Radomki na Lokalne Inicjatywy Społeczne ogłoszony. Zdobądź 1500,00 zł na realizację swojego pomysłu.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie na Lokalne Inicjatywy Społeczne realizowanym w ramach projektu Skuteczne NGOsy - rozwój wiejskich organizacji pozarządowych", w którym do wygrania są trzy granty w wysokości 1500,00 zł na realizację własnych pomysłów w ramach Lokalnych Inicjatyw Społecznych.

Celem ogłoszonego konkursu jest wsparcie najciekawszych pomysłów lokalnych, promowanie aktywnych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych – a przede wszystkim integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej do uczestnictwa w lokalnych inicjatywach. Efektem realizowanego konkursu będzie dofinansowanie przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” i zrealizowanie 3 inicjatyw lokalnych.

pobierzdo góry do góry

25.10.2016 r.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia w projekcie – Skuteczne NGOsy rozwój wiejskich organizacji pozarządowych. Wrzos, Jedlińsk, Wolanów. 26-28 października.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach projektu ramach projektu „Skuteczne NGOsy – rozwój wiejskich organizacji pozarządowych” którego celem jest rozwój, budowa i aktywizacja przedstawicieli sektora organizacji pozarządowych, mieszkańców obszarów wiejskich, społecznych liderów oraz przedstawieniu zakresu wsparcia w ramach działań skierowanych do przedsiębiorców.

Realizacja projektu ma przygotować mieszkańców obszaru działania LGD do skutecznego działania obywatelskiego, samodzielnego pozyskiwania środków zewnętrznych, oraz promować współpracę III sektora. W ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia stacjonarne, e-learningowe, doradztwo oraz Konkursy na Lokalne Inicjatywy – w ramach których org. pozarządowe będą mogły starać się o mikrogranty na swoje pomysły w wysokości do 1500,00 zł.

pobierzdo góry do góry

26.10.2016 r.

Zapraszamy do polubienia FanPage'a Stowarzyszenia Razem dla Radomki na Facebooku.

Zapraszamy Państwa do regularnego odwiedzania nie tylko naszych stron internetowych, ale również do bieżącego „śledzenia” naszych działań i inicjatyw o których informujemy na naszym koncie na portalu Facebook.com.

Zapraszamy już dziś do polubienia naszego profilu na Facebooku – dostępnego pod adresem https://www.facebook.com/LGD.RazemDlaRadomki/

pobierzdo góry do góry

27.10.2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z projektu: Bierwieccy poszukiwacze kultury.

„Poszukiwacze Kultury” to nazwa projektu, który realizowany był w miejscowości Bierwce z gminy Jedlińsk przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic oraz Grupę nieformalną Bierwieccy odkrywcy kultury. Otrzymał on dofinansowanie ze środków „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My w okresie od 1 czerwca do 30 września 2016 roku. Partnerem wspierającym projekt jest Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

27.10.2016 r.

Projekt herbu gminy Wieniawa z pozytywną opinią Komisji Heraldycznej.

Informujemy, iż projekt herbu gminy Wieniawa uzyskał pozytywną opinię Komisji Heraldycznej, działającej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, wyraziła pozytywną opinię na temat projektu herbu, baneru, flagi oraz pieczęci Gminy Wieniawa, jako spełniające warunki określone w art. 3 ust. 2 ustawy o odznakach i mundurach. W herbie znajdują się postaci świętych: Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Szczepana Diakona i Męczennika.

pobierzdo góry do góry

28.10.2016 r.

Konkurs – Bank Ambitnej Młodzieży.

Fundacja Banku Zachodniego WBK zaprasza do składania wniosków w kolejnej edycji konkursu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży (BAM). Projekty będzie można składać do 7 listopada 2016 r. W tej edycji dodatkowo punktowane będą projekty związane z nowymi technologiami w otaczającym nas świecie np. nauce, sztuce, kulturze.

Czym jest BAM? Fundacja Banku Zachodniego WBK chce być partnerem dla instytucji wychowawczych i organizacji młodzieżowych, które skupiają ambitnych, twórczych i odpowiedzialnych młodych ludzi wokół inicjatyw edukacyjnych, obywatelskich i społecznych. Program Bank Ambitnej Młodzieży (BAM) ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego.

pobierzdo góry do góry

31.10.2016 r.

Zapraszamy do lektury 76 numeru Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury nowego numeru Biuletynu Informacyjnego, w który przedstawiamy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów.

W aktualnym numerze przedstawimy relacje z wielu wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie w miesiącu październiku i wrześniu. Uczestniczyliśmy w Targach Smaki Regionów w Poznaniu, gdzie odpowiadaliśmy za przygotowanie stoiska wystawienniczego Województwa Mazowieckiego. W okresie od września do października zorganizowaliśmy 14 spotkań szkoleniowych z zakresu rozwoju produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych - uzupełniając je warsztatami kulinarnymi i warsztatami z produkcji serów podpuszczkowych - pokazując uczestnikom, że dziedzictwo kulinarne i zdrowa żywność może dziś ma coraz większą ilość zwolenników i może stanowić pomysł na własną działalność gospodarczą.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka