Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202124


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Sierpień 201612.08.2016 r.

Zapytanie ofertowe: Realizacja filmu promującego dziedzictwo kulinarne i producentów produktów regionalnych i tradycyjnych.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zaprasza do składania ofert dotyczących realizacji filmu przygotowywanego w ramach inicjatywy „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" realizowany jest przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

pobierzdo góry do góry

01.08.2016 r.

Nabór wniosków do programu: Sport Wszystkich Dzieci

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Sportu i Turystyki ogłasza dodatkowy nabór wniosków w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Oferty należy składać do 19 sierpnia 2016 r.

Dodatkowy nabór wniosków dotyczy następującego zadania: Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży - wysokość środków w naborze 3 000 000 zł. W ramach dodatkowego naboru wniosków zadanie może być realizowane wyłącznie w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2016 roku(dodatkowy nabór nie dotyczy podzadania 4.a). Wnioski na dofinansowanie wskazanego powyżej zadania należy składać do 19 sierpnia 2016 roku.

pobierzdo góry do góry

01.08.2016 r.

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

rocznicapowstania warszawskiego

Dziś 1 sierpnia o 17.00, w godzinie "W", o której wybuchło powstanie warszawskie, rozlegną się syreny alarmowe dla uczczenia 72. rocznicy rozpoczęcia zrywu. Powstanie warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 roku do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące.

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

pobierzdo góry do góry

02.08.2016 r.

Przysucha zaprasza na otwarcie wystawy prac Grzegorza Króla.

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza w najbliższy piątek, 5 sierpnia o godzinie 13.00 na otwarcie wystawy prac Grzegorza Króla – rzeźbiarza z Końskich.

Grzegorz Król – to artysta– rzeźbiarz ludowy. Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych od 1982 roku oraz Stowarzyszenia Ars Populi. Urodził się 27 stycznia 1953 roku w Olszówce. Rzeźbi (głównie w drewnie) od czternastego roku życia. Zadebiutował w 1972 roku w konkursie „Mikołaj Kopernik w rzeźbie ludowej” organizowanym przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Bułgarii, Czechosłowacji.

pobierzdo góry do góry

02.08.2016 r.

Formularze wniosków i umów w ramach Poddziałania 19.02: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Szanowni Państwo, w związku z zakończeniem prac nad przygotowaniem wzorów formularzy wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność oraz umów o przyznaniu pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014–2020, które zostały wprowadzone Zarządzeniami Prezesa ARiMR, udostępniamy dokumenty niezbędne do uruchomienia naborów wniosków o udzielenie wsparcia, o których mowa w art. 19 ust. 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym.

pobierzdo góry do góry

02.08.2016 r.

Trwa nabór trenerów do pracy w projekcie: Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w związku z rozpoczęciem realizacji projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych” realizowanych w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 informuje o rozpoczęciu procesu rekrutacji na stanowiska osób związanych z realizacją szkoleń stacjonarnych, warsztatów oraz szkoleń e-learningowych.

pobierzdo góry do góry

03.08.2016 r.

Konkurs POWER: Podnoszenie kompetencji przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Instytucja Pośrednicząca dla Działania 2.16 PO WER - ogłosiła konkurs pn. Podnoszenie kompetencji przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz partnerów społecznych w zakresie niezbędnym do udziału w procesie stanowienia prawa. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą w okresie od 1 września 2016 r. do 30 listopada 2016 r.

pobierzdo góry do góry

04.08.2016 r.

TVP Regionalna z wizytą u LGD Razem dla Radomki.

We wtorek, 2 sierpnia gościliśmy przedstawicieli Polskiej Telewizji Publicznej, którzy na obszarze naszego LGD przygotowywali materiały filmowe, które jeszcze w miesiącu sierpniu zostaną wyemitowane na antenie TVP Regionalna.

Przygotowane reportaże pokażą nie tylko działania naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, ale również przedsiębiorczych rolników i producentów: Łukasza Jankowskiego, producenta papryki z Dęby (gm. Przytyk), Łukasza Murawskiego – producenta miodów „Pasieka Murawscy” z Woli Wacławowskiej (gm. Zakrzew). Pokazany zostanie też Park Historyczny „Rycerze Bogurodzicy” w Taczowie o którym opowie Wójt Gminy – Sławomir Białkowski, oraz projekt „Poszukiwacze Kultury” realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic, mający na celu aktywizację mieszkańców i realizację warsztatów artystyczno-kulturalnych.

pobierzdo góry do góry

04.08.2016 r.

Będą nowe możliwości rozpoczęcia działalności pozarolniczej

”

Minister Krzysztof Jurgiel 26 lipca 2016 r. podpisał rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Rozporządzenie reguluje zasady wdrażania poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” objętego PROW 2014-2020.

pobierzdo góry do góry

08.08.2016 r.

Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Wolanów.

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza do udziału w turnieju piłkarskim o „Puchar Wójta Gminy Wolanów”. Zapisy drużyn liczących nie więcej niż 10 osób, bez ograniczeń wiekowych już trwają. Termin zgłoszeń mija 21 sierpnia 2016 r.

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonów: 48 618-50-51 (wew.57), mailowo: gck@wolanow.pl, lub osobiście w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie.

pobierzdo góry do góry

08.08.2016 r.

Bezpłatny przewodnik na telefon po terenie gmin LGD Razem dla Radomki oraz LGD Dziedzictwo i Rozwój.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego przewodnika turystycznego na smartfony, przygotowanego przez nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” . Jest to pierwsza tego typu inicjatywa na terenie Południowego Mazowsza, zmierzająca do promocji turystyki, kultury i historii, za pomocą zastosowania nowoczesnych narzędzie techniki – jaką są turystyczne aplikacje mobilne na smartfony.

Czym jest przewodnik turystyczny na smartfony? To aplikacja, która umożliwia poznanie najciekawszych atrakcji turystycznych, wirtualne podróżowanie po terenie obszaru działania dwóch Lokalnych Grup Działania: Razem dla Radomki, oraz Dziedzictwo i Rozwój. Aplikacja nie tylko oprowadza nas po wyznaczonych trasach turystycznych czy rowerowych, ale umożliwia zaplanowanie własnej wędrówki. Zawiera aktualne informacje o najbliższych wydarzeniach, zabytkach i ciekawych miejscach. Wyposażona została w trasy turystyczne, piesze i rowerowe, treści turystyczne, katalog najciekawszych miejsc. Dzięki niej jesteśmy zawsze informowani o aktualnych informacjach, ciekawych miejscach i wydarzeniach w mieście.

pobierzdo góry do góry

08.08.2016 r.

Oferta pracy: Specjalista ds. koordynowania projektów w Biurze LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” ogłasza nabór na stanowisko: Specjalista do koordynowania projektów w Biurze Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" mieszczącym się w Radomiu przy ul. Wernera 9/11. Forma zatrudnienia - umowa o pracę na pełen etat.

pobierzdo góry do góry

09.08.2016 r.

Projekt Nołlajf?, czyi Lato w teatrze w gminie Wieniawa.

„Nołlajf?” to projekt, w którym młodzież z gminy Wieniawa stworzyła spektakl multimedialny podczas dwutygodniowych warsztatów artystycznych z wizualizacji, dźwięku, teatru i tańca. Działanie odbyło się w formie kolonii, a zorganizowało je Gminne Centrum Kultury w Wieniawie w ramach ogólnopolskiego programu „Lato w teatrze”, którego operatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, a finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu było stworzenie dla młodych ludzi na wsi możliwości do doświadczenia różnorodności teatru, inspirowanie do poszukiwania nowych zainteresowań oraz dobra wakacyjna zabawa.

pobierzdo góry do góry

10.08.2016 r.

Konkurs kulinarny na najlepsze potrawy/dania z papryki. Zapraszamy do udziału. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Termin przesyłania zgłoszeń upływa 16 sierpnia 2016 r.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" rozpoczynając realizację projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, pływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze potrawy i dania z papryki. Konkurs finansowany jest w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych podmiotów (osób prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, grup nieformalnych (kół gospodyń wiejskich), czy też szkół i klas o profilu gastronomicznym.

pobierzdo góry do góry

11.08.2016 r.

Polecamy firmę KROKUS – Przetwórnię owoców i warzyw z gminy Przyłęk.

Krokus

KROKUS to niewielki rodzinny zakład przetwórstwa owoców i warzyw. Celem, jaki sobie stawiamy jest dostarczenie Państwu tradycyjnych polskich przetworów wytwarzanych domowymi metodami, przetworów smakowitych, które będzie się jadło z wielką przyjemnością a jednocześnie zachowujących jak najwięcej walorów odżywczych świeżych owoców i warzyw.

pobierzdo góry do góry

11.08.2016 r.

Razem dla Radomki na Facebooku.

Zapraszamy Państwa do regularnego odwiedzania nie tylko naszych stron internetowych, ale również do bieżącego „śledzenia” naszych działań i inicjatyw o których informujemy na naszym koncie na portalu Facebook.com.

Zapraszamy już dziś do polubienia naszego profilu na Facebooku – dostępnego pod adresem https://www.facebook.com/LGD.RazemDlaRadomki/

pobierzdo góry do góry

12.08.2016 r.

Obóz WoodCamp nad zalewem w Toporni w Przysusze.

Obóz WoodCamp w Przysusze

Zapraszamy do zapoznania się z oferta ośrodka wypoczynkowego „Marysieńka” – położonego nad malowniczym zalewem Topornia w Przysusze, w którym to możemy wziąć udział w obozach dla adeptów jazdy na deskorolce– WoodCamp!

Oprócz wypoczynku nad zalewem, gdzie możemy skorzystać z kąpieli, wypożyczyć rowery wodne czy kajaki, dla adeptów jazdy na deskorolce organizowane są obozy szkoleniowe, w trakcie których możemy nauczyć się bądź doskonalić naukę jazdy na desce. Do dyspozycji mamy najnowocześniejszy w Polsce skate park, wyposażony w specjalne przygotowane tory z przeszkodami w tym Wood Plaze – zajmującą obszar 2000m2, Miniplaza – plac dla początkujących, Minirampa – w krytym pomieszczeniu oraz basen do jazdy na desce.

pobierzdo góry do góry

16.08.2016 r.

74 numer Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury nowego numeru Biuletynu Informacyjnego, w który przedstawiamy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów.

Sierpień to miesiąc w którym na terenie gmin tworzących „zagłębie paprykowe” organizowane są wydarzenia poświęcone temu wyjątkowemu produktowi. Swoje święto ma Potworów, Klwów i Przytyk, gdzie 21 sierpnia 2016 r. odbędą się po raz siedemnasty Ogólnopolskie Targi Papryki, jedno z najważniejszych wydarzeń branży rolniczej na terenie województwa Mazowieckiego na które serdecznie zapraszamy. Opowiemy także o historii uprawy papryki w Polsce i na świecie.

pobierzdo góry do góry

16.08.2016 r.

Ostatni dzień na nadsyłanie zgłoszeń do konkursu kulinarnego na najlepsze potrawy z papryki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" rozpoczynając realizację projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, pływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze potrawy i dania z papryki. Konkurs finansowany jest w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych podmiotów (osób prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, grup nieformalnych (kół gospodyń wiejskich), czy też szkół i klas o profilu gastronomicznym.

pobierzdo góry do góry

17.08.2016 r.

Rozpoczęła się nowa edycja Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse.

Równać Sanse

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu Równać Szanse 2016 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury, bibliotek gminnych oraz nieformalnych grup dorosłych z miejscowości do 20 000 mieszkańców. Termin rejestracji wniosków: do 25 października 2016 r. do godz. 12.00.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój u młodych ludzi umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

pobierzdo góry do góry

18.08.2016 r.

Aktywni poszukiwacze kultury w Bierwcach.

Mieszkańcy Bierwiec (gmina Jedlińsk) aktywnie uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Poszukiwacze kultury”. Już trzeci miesiąc trwają warsztaty dofinansowane ze środków Programu” Fundusz Inicjatyw Obywatelskich-Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy ,Stowarzyszenie BORIS, oraz Stowarzyszenie Europa i MY. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic oraz Grupy Nieformalnej Bierwieccy odkrywcy kultury powstał projekt społeczno-edukacyjny dający możliwość realizacji ciekawych zajęć warsztatowych dla dzieci, osób niepełnoletnich i osób po 55 roku życia.

pobierzdo góry do góry

18.08.2016 r.

Zapraszamy na panel dyskusyjny dotyczący Ochrony papryki i możliwości organizowania się produktów i opłat za wodę. 21.08.2016 r. – Przytyk.

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Urzędem Gminy w Przytyku serdecznie zapraszają Państwa na kontynuację Panelu Dyskusyjnego pt.„ Ochrona papryki i możliwości organizowania się producentów”, „Opłata za wodę-kolejny koszt rolników?” Panel Dyskusyjny odbędzie się tuż przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości „XXVII Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku” w dniu 21.08.2016r, o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Przytyku.

pobierzdo góry do góry

19.08.2016 r.

Wizyta studyjna przedstawicieli samorządów i przedsiębiorców z Łotwy na terenie LGD Razem dla Radomki.

W środę, 17 sierpnia Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu gościło przedstawicieli Łotwy (47 osobową grupę przedsiębiorców, rolników, doradców rolnych i przedstawicieli samorządów) którzy uczestniczyli w wizycie studyjnej po terenie należących do naszego Stowarzyszenia, zapoznając się z inwestycjami, działaniami i programami finansowanymi ze naborów wniosków przeprowadzonych przez LGD „Razem dla Radomki” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

pobierzdo góry do góry

19.08.2016 r.

Zapraszamy na XVII Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku. 21 sierpnia 2016 r.

Zapraszamy na Ogólnopolskie Targi Papryki do Przytyka, które odbędą się 21 sierpnia 2016 r. Jest to wydarzenie organizowane od 1999 roku z inicjatywy Wójta gminy Przytyk, Starosty Powiatu Radomskiego. Impreza stanowi formę promocji przednich odmian papryki, na które popyt stale wzrasta. Z roku na rok, uczestniczą w nim tysiące mieszkańców gminy Przytyk i okolicznych miejscowości, a także coraz liczniejsze grono gości z poza regionu.

pobierzdo góry do góry

22.08.2016 r.

Konkurs na najlepsze potrawy i dania z papryki rozstrzygnięty.

Wyjątkowo pomysłowe, a przede wszystkim przepyszne potrawy przygotowane z papryki zostały zgłoszone na konkurs na najlepsze potrawy i dania z papryki, którego został rozstrzygnięty w niedzielę 21 sierpnia, podczas XVII Ogólnopolskich Targów Papryki z Przytyka.

Celem organizowanego konkursu jest promocja zdrowej żywności, promowanie produktu tradycyjnego jakim jest Papryka Przytycka, wspieranie lokalnej tożsamości oraz wyszukiwanie potraw regionalnych i lokalnych potraw, zachowanie niepowtarzalnych smaków i produktów żywnościowych.

pobierzdo góry do góry

23.08.2016 r.

XI Turniej Sołectw – Święto Plonów w Jedlińsku.

Integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw oraz zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego poprzez uaktywnienie mieszkańców gminy Jedlińsk to główne cele które przyświecają organizowanemu już od 11 lat Turniejowi Sołectw. Jego najbliższa edycja odbędzie się 28 sierpnia 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku.

Podczas tego wydarzenia mieszkańcy przybliżać będą nam tradycje związane z życiem i pracą na wsi, propagować zdrowy styl życia, którzy będą rywalizować ze sobą w konkurencja, w których większość jest związana z życiem i pracą na wsi, do których możemy zaliczyć m.in. plecenie powróseł, toczenie beli siana czy rzut podkową do celu.

pobierzdo góry do góry

23.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Piekarnia Wacyn

Piekarnia Wacyn

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także … unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”

Piekarnia Wacyn to jedna z najlepszych firm produkujących pieczywo nie tylko w regionie radomskim, ale na mapie całego województwa, która na rynku z dużym sukcesem radzi sobie od 25 lat. Poświadczeniem naszych słów są liczne wyróżnienia i nagrody, przyznawane w okresie ostatnich lat firmie prowadzonej przez rodzeństwo: Ewę Brzezińską i Andrzeja Karczewskiego.

pobierzdo góry do góry

24.08.2016 r.

Folkowe Bierwce. Zapraszamy na jubileuszowy piąty Jarmark Ludowy. 4 września 2016 r.

4 września Jarmark Ludowy po raz piąty zawita do Bierwiec, niewielkiej miejscowości w gminie Jedlińsk, która co roku wskazuje nam, jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych i ich promocja. Za organizację tego wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic. Tegoroczna edycja będzie również służyła prezentacji projektu „Poszukiwacze Kultury” finansowanego ze środków FIO Mazowsze, gdzie ukazała zostanie inicjatywa Rytm Ulicy.

Jarmark ludowy to impreza która ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego obszarów wiejskich. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez kreowanie tego wydarzenia, chcemy przypomnieć już o minionym, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele ludowe grały mazurki, oberki, integrując mieszkańców wsi.

pobierzdo góry do góry

24.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa.

Smaczek z Doliny Radomki

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także … unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”

pobierzdo góry do góry

25.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Pasieka Murawscy

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także … unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

25.08.2016 r.

Konkurs Rodzinny: Inspiracja z Tradycji

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu rodzinnego „Inspiracja płynie z tradycji”.

Głównymi celami konkursu są: promocja sztuki ludowej charakterystycznej dla regionu radomskiego, innowacyjne wykorzystanie motywów regionalnych, kształtowanie i promowanie więzi rodzinnych, integracja międzypokoleniowa, rozwijanie zdolności plastycznych oraz wrażliwości estetycznej.

pobierzdo góry do góry

25.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Camelot Catering Elżbiety Bień z Cerekwi. Producent Dżemu z Papryki Przytyckiej.

 Catering Camelot – Elźbieta Bień

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także … unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”. Dziś prezentujemy informację o firmie Catering Camelot – Elżbiety Bień z Cerekwi, znanej z przepysznej kuchni, a także z produkcji „Dżemu z Czerwonej Papryki”

pobierzdo góry do góry

26.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Wyroby wędliniarskie z Gospodarstwa Rolnego Elżbiety i Wojciecha Pysiak.

Gospodarstwo Rolne Państwa Pysiak

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”.

Dzisiaj przedstawiamy Gospodarstwo Rolne Elżbiety i Wojeciacha Pysiak – producentów docenianych w całym kraju wyrobów wędliniarskich, których produkty zostały docenione aż czterokrotnie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uzyskując wpis na Listę Produktów Tradycyjnych, skupiających produkty o najlepszej jakości wytwarzane wg. tradycyjnych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

pobierzdo góry do góry

26.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Pierogi z Bajki.

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także … unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”. Dziś prezentujemy informację o słynnych „Pierogach z Bajki”, które mogą Państwo skosztować w Zajeździe Bajka w Kowalance.

pobierzdo góry do góry

26.08.2016 r.

XI Turniej Sołectw w Jedlińsku. Zapraszamy

Integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw oraz zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego poprzez uaktywnienie mieszkańców gminy Jedlińsk to główne cele które przyświecają organizowanemu już od 11 lat Turniejowi Sołectw. Jego najbliższa edycja odbędzie się 28 sierpnia 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku.

pobierzdo góry do góry

27.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Figand.

Figand

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także … unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”.W dniu dzisiejszym prezentujemy zakład mleczarski „FigAnd” znany i ceniony w całym kraju!

pobierzdo góry do góry

29.08.2016 r.

Dzień Polskiej Żywności: Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Ted z Przytyka.

Wędliny Ted

25 sierpnia obchodzimy Dzień Polskiej Żywności, wydarzenie które ma przypomnieć o tym, jak bogata jest oferta polskich producentów wyrobów spożywczych. Termin obchodów Dnia nie został wybrany przypadkowo, albowiem koniec sierpnia to tradycyjnie czas dożynek, gdy rolnicy świętują zbiory, a na straganach jest dostępny bogaty wybór świeżych polskich warzyw i owoców. Jest to też świetna okazja do poszukiwań lokalnych smaków, powrotu do dań z czasów dzieciństwa, a także … unowocześnienia codziennej kulinarnej klasyki. Dlatego w tym tygodniu zaprezentujemy Państwu producentów najlepszej żywności z terenu gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki". W dniu dzisiejszym przedstawiamy producenta wędlin – Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Ted z Przytyka.

pobierzdo góry do góry

29.08.2016 r.

Do 12 września można składać wnioski w konkursie grantowym Fundacji BGK – Na dobry początek.

Na dobry początek

Nawet 10 tysięcy złotych można wygrać na projekt edukacyjny dla dzieci w wieku 2-8 lat. Konkurs obejmuje całą Polskę, skierowany jest do fundacji, stowarzyszeń, bibliotek oraz ośrodków kultury, sportu i rekreacji w małych miejscowościach. Konkurs „Na dobry początek” po raz 9. organizuje Fundacja BGK, nabór wniosków trwa do 12 września 2016 r.

Do 12 września br. Fundacja BGK czeka na wnioski w 9. edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” – do wygrania jest aż 450 tys. zł na projekty edukacyjne dla dzieci w wieku 2-8 lat. Celem konkursu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich i małych miejscowości, a także wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, w tym integracji dzieci z rodzin o niskim statusie społeczno-ekonomicznym oraz integracji wielopokoleniowej.

pobierzdo góry do góry

29.08.2016 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulinarne już jutro do Cerekwi.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w pierwszym spotkaniu z cyklu bezpłatnych warsztatów kulinarnych, które rozpoczną się jutro, we wtorek 30 sierpnia 2016 r. w Domu Ludowym w Cerekwi (k. Radomia). Początek warsztatów zaplanowano na godzinę 18.00.

Podczas spotkania które prowadzić będzie Pani Elżbieta Bień - uczestnicy przygotowywać będą pod okiem trenera specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą „świeżości” i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia.

pobierzdo góry do góry

30.08.2016 r.

Wiejskie wesele w kulturze regionu radomskiego.

Stowarzyszenie „Wrzosowisko” z Wrzosu (gm. Przytyk), realizuje obecnie projekt, dzięki któremu chce przybliżyć dawne zwyczaje, i obrzędy, które obecnie stają się coraz bardziej zapomniane. To właśnie inicjatywa pn. „Wiejskie wesele w kulturze regionu radomskiego” uznana została w konkursie FIO Mazowsze Lokalnie, za jedną z najlepszych, dzięki czemu otrzymała wsparcie finansowe na realizację.

Inicjatywa polega na organizacji inscenizacji „Wesela wiejskiego” opartego na tradycyjnych elementach lokalnych zwyczajów i obrzędów weselnych sprzed kilkudziesięciu lat. W ramach tego projektu ruszyły już warsztaty, wystawa zdjęć weselnych z różnych okresów oraz przygotowana zostanie inscenizacja połączoną z przygotowaniem potraw, które gościły na tradycyjnym weselu. Efektem wdrożenia tego projektu będzie wydanie folderu informacyjnego, nad czym obecnie pracują uczestnicy projektu.

pobierzdo góry do góry

31.08.2016 r.

Warsztaty kulinarne rozpoczęte.

W Domu Ludowym w Cerekwi zainaugurowaliśmy wczoraj cykl szkoleń i warsztatów zaplanowanych do realizacji w ramach projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”. Było wyjątkowo smacznie i pachnąco, a to za sprawą warsztatów kulinarnych prowadzonych przez trenera Elżbietę Bień z Cateringu Camelot, która wspólnie z uczestnikami pokazała jak wzbogacić i nadać świeżość tradycyjnej kuchni naszego regionu.

Uczestnicy przygotowali wyśmienite potrawy, wśród których możemy wymienić m.in. pierogi ze śliwkami z sosem malinowym na bazie miodu, pralinki z fasolki azuki i bakalii, humus na krakersach z fasolki azuki, suszonych pomidorów, świeżej bazylii, sól, pieprz, placki z cukinii z sosem z pieczonej papryki i do tego pyszny koktajl zielony z natki pietruszki ,cytryny i wody.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka