Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14202540


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Wrzesień 201401.09.2014 r.

75 rocznica wybuchu II wojny światowej

UE

75 lat temu –1 września 1939 r. o godzinie 4:45 na ranem niemiecki pancernik Schleswig Holstein oddał pierwszą salwę w kierunku Westerplatte a niemieckie bombowce zrzuciły pierwsze bomby na Wieluń – rozpoczynając działania wojenne. Napaść III Rzeszy niemieckiej oraz sowieckiej Rosji na Polskę rozpętały II wojnę światową, która trwała aż sześć lat i pochłonęła według różnych szacunków od 50 do 78 milionów ludzkich istnień.

Był to największy konflikt zbrojny w historii świata, obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południową Azję, północą Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Pamiętając o tamtych bolesnych wydarzeniach, składamy hołd wszystkim osobom walczącym w obronie swojej ojczyzny. Wśród nas żyją osoby uczestniczące w bohaterskich walkach II wojny światowej. Niech lekcja patriotyzmu w ich wykonaniu będzie przedmiotem nauczania, wśród młodego pokolenia Rzeczypospolitej Polskiej.

pobierzdo góry do góry

01.09.2014 r.

Informujemy o naborze wniosków prowadzonym przez Lokalną Grupę Działania Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje, iż w dniach od 16 do 30 września 2014 r. przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działań: Odnowa i Rozwój Wsi, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, Małe Projekty.

pobierzdo góry do góry

02.09.2014 r.

Mini-granty Schumana

Shuman

Fundacja Schumana organizuje konkurs na mini-granty przeznaczone na upamiętnienie dwóch rocznicy: stulecia wybuchu I Wojny Światowej oraz dwudziestopięciolecia upadku Muru Berlińskiego. Do konkursu mogą zgłaszać się Kluby Europejskie oraz szkoły. Termin przesyłania wniosków: do 25 września.

Rok 2014 stoi pod znakiem dwóch ważnych dla Europy rocznic. Pierwsza z nich to stulecie wybuchu I Wojny Światowej, druga to dwudziestopięciolecie upadku Muru Berlińskiego. Obydwa wydarzenia miały ogromny wpływ na losy i kształt współczesnych państw europejskich. Z tej okazji Polska Fundacja im. Roberta Schumana organizuje konkurs na mini-granty przeznaczone na upamiętnienie tych rocznic.

pobierzdo góry do góry

03.09.2014 r.

Bogusław Morka i Robert Grudzień. Recital mistrzowski Świętemu Janowi Pawłowi II w Jedlińsku.

Recital mistrzowski Świętemu Janowi Pawłowi II w Jedlińsku

Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do Jedlińska, w którym w dniu 7 września 2014 r. o godzinie 16.00 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Andrzeja odbędzie się Recital mistrzowski Świętemu Janowi Pawłowi II, w wykonaniu Bogusława Morki – światowej sławy tenora, Roberta Grudnia – solisty Filharmonii Lubelskiej (organy), oraz Anny Dreli (słowo wiążące). Wydarzenie organizowane jest w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko 2014 r.

pobierzdo góry do góry

03.09.2014 r.

Zapraszamy na Festyn Rodzinny do Wolanowa!

 Festyn Wolanów

Wójt Gminy Wolanów Krzysztof Murawski, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie, oraz Gminne Centrum Kultury i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie zapraszają na Festyn Rodzinny - Wolanów 2014 w dniu 7 września 2014 r. (niedziela) przy ZSO w Wolanowie, ul. Kolejowa 17.

pobierzdo góry do góry

04.09.2014 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze lokalne produkty (potrawy, kulinaria)

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie na lokalne produkty (potrawy, kulinaria) wytwarzane na naszym obszarze. Uczestnikami konkursu mogą być: osoby prawne, osoby fizyczne, rolnicy, firmy, gospodarstwa agroturystyczne, zakłady gastronomiczne, szkoły gastronomiczne, inne przedsiębiorstwa bez względu na formę prawną o ile prowadzą usługi gastronomiczne (np. hotele, motele, zajazdy) lub zajmują się produkcją/przetwórstwem spożywczym.

pobierzdo góry do góry

09.09.2014 r.

Zachęcamy do lektury 52 numeru Biuletynu Informacyjnego LGD

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Przedstawiamy Państwu kolejny w tym roku numer Biuletynu Informacyjnego naszego Stowarzyszenia, w którym prezentujemy informację na temat bieżących zagadnień, inicjatyw i zadań podejmowanych przez Nas.

Aktualny numer rozpoczniemy przypomnieniem o trwających w miesiącu wrześniu 2014 r. naborze wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, który skierowany jest do przedsiębiorców, rolników, osób fizycznych, organizacji pozarządowych, firm, instytucji samorządu terytorialnego, instytucji kultury oraz do innych beneficjentów z terenu naszych gmin. W Biuletynie znajdziecie Państwo również podsumowanie naszych działań, które realizowaliśmy w miesiącu sierpniu. Przypominamy także o trwających konkursach na lokalnych liderów i lokalne potrawy, prezentując laureatów konkursu rozstrzygniętego podczas XV Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku na najlepsze dania z papryki. Zapraszamy również na 3 edycję Jarmarku Ludowego w Bierwcach – imprezy która na stałe wpisała się w kalendarz najpopularniejszych wydarzeń związanych z promocją dorobku kultury obszarów wiejskich, prezentowanej przez zespoły i kapele ludowe.

pobierzdo góry do góry

09.09.2014 r.

Wyrazy współczucia

kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Marka Przedniczka członka Rady Powiatu Kozienickiego, nauczyciela fizyki w Publicznym Gimnazjum numer 1 w Kozienicach, Prezesa Zarządu i założyciela Stowarzyszenia LGD "Puszcza Kozienicka".

Rodzinie i bliskim wyrazy współczucia składa w imieniu Zarządu Stowarzyszenia "Razem dla Radomki"

Prezes Zarządu
Cezary Adama Nowek

pobierzdo góry do góry

10.09.2014 r.

Na Ludowo w Bierwcach. Zapraszamy na Jarmark Ludowy już w najbliższą niedzielę.

14 września Jarmark Ludowy po raz trzeci zawita do Bierwiec, niewielkiej miejscowości w gminie Jedlińsk, która co roku wskazuje nam, jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych i ich promocja. Za organizację tego wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, Wójt Gminy Jedlińsk a przede wszystkim Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic.

pobierzdo góry do góry

10.09.2014 r.

VIII Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Zakrzew z nagrodą za najefektywniejsze wykorzystanie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na terenie całego Mazowsza.

Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich

Ubiegłotygodniowy - VIII Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich w Paprotni zgromadził 250 wójtów, burmistrzów, starostów, innych przedstawicieli samorządów i lokalnych grup działania z terenu województwa mazowieckiego. Wśród uczestników spotkania a także prelegentów byli przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” oraz samorządowcy z naszego terenu.

Tematem przewodnim Kongresu były doświadczenia z wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 oraz realizacja podejścia Leader. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w skali całego regionu, a także do omówienia kierunków rozwoju obszarów wiejskich w nowej perspektywie finansowej. Nie tylko podsumowano PROW 2007–2013 na szczeblu centralnym i regionalnym, ale też ostatnie transze finansowe wynikające np. z oszczędności przetargowych. Omówiono także wiele propozycji zawartych w najnowszej wersji PROW 2014–2020 zatwierdzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a przekazanej do konsultacji Komisji Europejskiej. Zmiany w nowym PROW uwzględniają doświadczenia z lat 2007–2013. Sporo procedur zostanie uproszczonych, znajdzie się też kilka nowych przestrzeni dofinansowania. Fundusze z PROW 2014–2020 na pewno nie będą mniejsze niż w poprzedniej perspektywie finansowej, ale może być to ostatni, tak obfity w środki UE, okres programowania.

pobierzdo góry do góry

11.09.2014 r.

Komunikat

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż z powodu modernizacji sieci telefonicznej w dniu 11.09.2014 r. – kontakt telefoniczny z biurem LGD pod nr 48 38 58 996 będzie niemożliwy. W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt mailowy: zarzad@razemdlaradomki.pl lub osobisty w Biurze LGD. Za utrudnienia przepraszamy.

pobierzdo góry do góry

12.09.2014 r.

Uwolnij pomysł. Ruszyła VI edycja Akademii Orange.

fundacja orange

Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą i lubisz dzielić z nimi twórczą energię? Internet i nowe technologie są dla Ciebie przestrzenią spotkania z kulturą? Masz pomysł na działania, dzięki którym młodzi staną się twórcami? Jeśli tak, najwyższy czas, by go uwolnić! Stwórz krótki film dowolną techniką, w którym opowiesz o swoim pomyśle i zgłoś go do Akademii Orange. Autorzy najciekawszych projektów otrzymają granty na ich realizację. Termin przesyłania zgłoszeń mija 6 października 2014 r.

Od sześciu lat Fundacja Orange rozwija kreatywność młodych ludzi i wspieram ich w odkrywaniu pasji w ramach programu grantowego Akademia Orange. „Wierzymy, że twórcą można być w każdym wieku, a sojusznikiem w wyzwalaniu twórczej energii są nowe technologie. Dlatego zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, biblioteki, muzea, galerie, biblioteki, szkoły – wszystkie instytucje i organizacje działające z dziećmi i młodzieżą – którym bliska jest taka wizja edukacji” – zapraszają do udziału w programie jego koordynatorzy

pobierzdo góry do góry

16.09.2014 r.

Gombrowicz znów rusza – ze zmianą

Gombrowicz znów rusza – ze zmianą

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na drugą odsłonę muzyczno-literackiego wydarzenia „Gombrowicz rusza (w) świat”. W niedzielę, 21 września, o godzinie 17.00 Mariusz Bonaszewski, wybitny aktor teatralny i filmowy związany z Teatrem Narodowym, zaprezentuje monolog z opartego na twórczości Gombrowicza „Błądzenia”, legendarnego spektaklu w reżyserii Jerzego Jarockiego. W części muzycznej zaś – inaczej niż zapowiadaliśmy – wystąpi Dominika Barabas, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej i kilku innych konkursów dla wykonawców piosenki z tekstem.

pobierzdo góry do góry

17.09.2014 r.

Folkowe święto w Bierwcach

Jarmark Ludowy w Bierwcach

Piękno tradycji ludowej co roku w połowie miesiąca września odżywa w Bierwcach, niewielkiej miejscowości położonej w gminie Jedlińsk. Wszystko to za sprawą zorganizowanego w ubiegła niedzielę Jarmarku Ludowego. Impreza ta, zgodnie z założeniami organizatorów ma promować folklor, dziedzictwo kulturowe, a także przypominać o pięknym zwyczaju polskiej wsi, jakim były wiejskie zabawy ludowe. Trzecia edycja wydarzenia została przygotowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic, Urząd Gminy w Jedlińsku oraz Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” i współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w Ramach osi 4 Leader – Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

pobierzdo góry do góry

17.09.2014 r.

Razem dla Radomki gospodarzem województwa mazowieckiego na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Dożynki Prezydenckie w Spale

Serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend na Dożynki Prezydenckie do Spały. Podczas tegorocznej edycji nasze Stowarzyszenie będzie gospodarzem stoiska wystawienniczego Mazowsza, które przygotowane zostanie pod hasłem „Mazowsze pachnące papryką”.

Stoisko podkreślać będzie znaczenie „Papryki Przytyckiej” jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów rolniczych z naszego województwa. Pragniemy na nim promować rolników, producentów papryki, wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych z Południowego Mazowsza, a także propagować ideę zdrowej żywności poprzez prezentację pokazu kulinarnego i degustację potraw tego wyjątkowo zdrowego i smacznego warzywa.

pobierzdo góry do góry

18.09.2014 r.

Ostatni nabór wniosków dla przedsiębiorców, rolników, samorządów, organizacji pozarządowych LGD „Razem dla Radomki. Termin składania wniosków mija 30 września 2014 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje, iż w dniach od 16 do 30 września 2014 r. przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działań: Odnowa i Rozwój Wsi, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, Małe Projekty.

pobierzdo góry do góry

19.09.2014 r.

Zapraszamy na Rajd Integracyjny Nordic Walking do Jedlińska.

Rajd Nordic Walking

Serdecznie zapraszamy Państwa w niedzielę do Jedlińska na Rajd Integracyjny Nordic Walking do Jedlińska. Jest to impreza organizowana w ramach projektu budowy szlaków Nordic Walking na terenie 6 gmin: Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew, który uzyskał wsparcie finansowe ze środków LGD „Razem dla Radomki” dla działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00 – pokazem i instruktażem Nordic Walking. O godzinie 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie tras Nordic Walking, a także zawody promocyjne na trasie o długości 5 km. Na zakończenie wydarzenia dla wszystkich uczestników zaplanowano ognisko z pieczeniem kiełbasek.

pobierzdo góry do góry

19.09.2014 r.

Zapraszamy już jutro do Spały na Dożynki Prezydenckie. Na naszym stoisku zaprezentują się m.in. Pasieka Murawscy oraz producenci papryki – Krzysztof Grzyb i Zdzisław Pająk.

Pasieka Murawscy

Zapraszamy serdecznie w ten weekend na Dożynki Prezydenckie do Spały, podczas których nasze Stowarzyszenie będzie gospodarzem stoiska wystawienniczego Mazowsza, przygotowanego pod hasłem „Mazowsze pachnące papryką”.

Na naszym stoisku będą mogli Państwo spróbować potraw przygotowanych z papryki i wielu innych specjałów, posłuchać muzyki wykonywanej przez kapele ludowe, czy porozmawiać z doradcami rolniczymi ma temat uprawy warzyw.

pobierzdo góry do góry

22.09.2014 r.

Startuje II edycja konkursu grantowego „To dla mnie ważne”, organizowanego przez Fundację Aviva

Fundacja AVIVA

Fundacja Aviva wspiera oddolne inicjatywy społeczne. 15 września wystartowała II edycja konkursu grantowego „To dla mnie ważne”, objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Można wspólnie z sąsiadami zrobić coś pożytecznego dla swojej okolicy. Pula grantów wynosi aż 200 tysięcy złotych!

pobierzdo góry do góry

22.09.2014 r.

Prezydent gościem Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” na Dożynkach w Spale.

Dożynki Prezydenckie w Spale

W miniony weekend nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim było gospodarzem stoiska wystawienniczego Mazowsza podczas Dożynek Prezydenckich w Spale - promując producentów, rolników i produkty tradycyjne z terenu naszych gmin. Stoisko przygotowane pod hasłem „Mazowsze pachnące papryką” przez dwa dni odwiedziło ponad 10 tysięcy osób, a tym także znamienici goście, w tym m.in. Para Prezydencka – Anna i Bronisław Komorowscy, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Europosłowie do Parlamentu Europejskiego i Posłowie na Sejm RP, którzy skosztowali przygotowanych przez nas specjałów z „Papryki Przytyckiej”.

Dożynki Prezydenckie tradycyjnie odbywają się w Spale. Po I wojnie światowej na równi z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Łazienkami Królewskimi, Belwederem i Wawelem, Spała stała się miejscem reprezentacyjnym Rzeczypospolitej Polskiej przeznaczonym do użytku Prezydentów RP. To właśnie w Spale w 1927 roku Prezydent Ignacy Mościcki objął patronat nad uroczystościami i Dożynki Prezydenckie zyskały wymiar państwowy. Od kilku lat, dzięki zaangażowaniu się samorządów wszystkich województw, Dożynki Prezydenckie nabrały prawdziwie charakteru dożynek ogólnopolskich. Dożynki to polski sposób na podziękowanie rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw. Święto, mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośbą o pomyślność przyszłych.

pobierzdo góry do góry

23.09.2014 r.

Fundacja Kronenberga ogłasza nabór wniosków na edukację i rozwój lokalny.

Fundacja Kronenberga

Fundacja Kronenberga od 1996 roku wspiera działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego. W ramach Programu udziela wsparcia w postaci dofinansowania projektów kierowanych przez instytucje non-profit na przedsięwzięcia mieszczące się w ramach dwóch głównych obszarów programowych: edukacja (innowacje w edukacji, edukacja ekonomiczna, dziedzictwo kulturowe i tradycje, twórczość artystyczna dzieci i młodzieży) oraz rozwój lokalny (priorytety opieki zdrowotnej, polityka społeczna, nauka przedsiębiorczości).

O dotacje mogą wnioskować fundacje, stowarzyszenia, domy kultury, szkoły, biblioteki oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na rzecz dobra publicznego. Wnioski o dotacje na projekty o charakterze lokalnym, tzn. realizowane na obszarze nie przekraczającym jednego województwa można składać w terminie do 4 października 2014 r.

pobierzdo góry do góry

25.09.2014 r.

Otwarcie multimedialnej wystawy w Przysusze: Dzieło Oskara Kolberga. Podstawa źródłowa i inspiracja

Otwarcie Multimedialnej wystawy w Przysusze

25 września 2014 roku w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zostanie otwarta multimedialna wystawa "Dzieło Oskara Kolberga. Podstawa źródłowa i inspiracja". Modernizacja stałej wystawy biograficznej zapewni atrakcyjną formę prezentacji muzealnych zasobów, dokumentujących spuściznę Oskara Kolberga oraz jej oddziaływanie jako materiału źródłowego w przestrzeni współczesnej kultury i nauki.

pobierzdo góry do góry

26.09.2014 r.

Ostatni nabór wniosków dla przedsiębiorców, rolników, samorządów, organizacji pozarządowych LGD „Razem dla Radomki. Termin składania wniosków mija 30 września 2014 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje, iż w dniach od 16 do 30 września 2014 r. przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działań: Odnowa i Rozwój Wsi, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, Małe Projekty.

pobierzdo góry do góry

26.09.2014 r.

Prezentujemy wystawców na Dożynkach Prezydenckich w Spale: Gospodarstwo Sadownicze Bankiewicz, Piekarnia Wacyn.

Dożynki Prezydenckie w Spale

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa mazowieckiego było gospodarzem stoiska wystawienniczego Mazowsza, promującego producentów, rolników i produkty tradycyjne z terenu naszych gmin. Stoisko przygotowane pod hasłem „Mazowsze pachnące papryką” przez dwa dni odwiedziło ponad 10 tysięcy osób, w tym znamienici goście, w tym m.in. Para Prezydencka – Anna i Bronisław Komorowscy, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Europosłowie do Parlamentu Europejskiego i Posłowie na Sejm RP, którzy skosztowali przygotowanych przez nas specjałów z „Papryki Przytyckiej”.

Na naszym stoisku goście mogli spróbować potraw przygotowanych z papryki i wielu innych specjałów, posłuchać muzyki wykonywanej przez kapele ludowe, czy porozmawiać z doradcami rolnymi na temat uprawy warzyw. Na chętnych czekały do spróbowania takie przysmaki jak smalec z papryki, dżem z czerwonej papryki, paszteciki krucho-drożdzowe z nadzieniem z twarogów i papryki, leczo, papryka marynowana i wiele innych potraw z naszym „głównym specjałem.

pobierzdo góry do góry

26.09.2014 r.

Wiejskie Kluby Tańca w Wygnanowie. 27 września 2014 r.

 Wiejskie Kluby Tańca w Wygnanowie

Będzie huczno, głośno, nie zabraknie mazurków, oberków i polek. To wszystko czeka nas jutro w Wygnanowie, gdzie odbędzie się kolejna „potańcówka” Wiejskich Klubów Tańca. Do tańca zagrają: Piotr Gaca, Jan Kmita, Jerzy i Jan Adamczykowie, Wiesława Gromadzka, Jan Fokt, Kapela Lipców, Mirosław Pająk i uczniowie.

Serdecznie zapraszamy. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 17.00. Wstęp na wydarzenie kosztuje 10 zł.

pobierzdo góry do góry

29.09.2014 r.

Przypominamy o terminie zakończenia naborów wniosków prowadzonych przez LGD "Razem dla Radomki. Termin składania wniosków mija 30.09.2014 r. o godzinie 10.00!

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje, iż do dnia 30.09.2014 r. do godziny 10.00 przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działań: Odnowa i Rozwój Wsi, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, Małe Projekty.

pobierzdo góry do góry

30.09.2014 r.

Międzygminny Piknik Ekologiczny w Jedlance.

 Międzygminny Piknik Ekologiczny w Jedlance.

Związek Gmin "Radomka" serdecznie zaprasza na Międzygminny Piknik Ekologiczny, który odbędzie się w dniu 05 października 2014 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlance gmina Jedlińsk, rozpoczęcie imprezy o godz. 1300.

Piknik Ekologiczny to impreza, której głównym celem jest: kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa z terenów związku, zwrócenie uwagi na problemy związane z gospodarką odpadową oraz edukacja ekologiczna i integracja całych rodzin.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka